Autor Wątek: Młynki do metod alternatywnych.  (Przeczytany 482269 razy)

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1395 dnia: 09 Sierpień 2019, 13:30:16 »
Ostatnie zdanie to bzdura. Poświadczają to zawody aeropress, gdzie sędziują ludzie co pili tysiące kaw, sporo z nich mielonych ek43 albo ktory pracują w kawie przez wiele lat, a zdarza się, ze wybierają kawy mielone porlexem, a nie Ek43.
Nowy młynek to głównie powtarzalność, a nie smak.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1396 dnia: 09 Sierpień 2019, 14:21:16 »
Twierdzisz, że nierówny przemiał może być lepszy od równego? Ciekawe stwierdzenie. Wziąłeś pod uwagę to, że nigdy nie wiadomo czy EK43 był skalibrowany? To zmienia dużo.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2217
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1397 dnia: 09 Sierpień 2019, 18:58:51 »
Co? Niegodziwe tak nie napisałem. Ale wszytsko w rękach parzacego. Równy niedoparzony, da gorszy rezultat niż nierówny, ale poprawnie zaparzony.
Chodzi o to, ze w ślepym teście nie odróżni Wilfy od Comandante.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1398 dnia: 10 Sierpień 2019, 13:29:59 »
Twierdzisz, że nierówny przemiał może być lepszy od równego? Ciekawe stwierdzenie.

Zaiste ciekawe. W espresso nie miałbym pewności, troszkę pyłu zmienia wiele, niekoniecznie na niekorzyść.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1399 dnia: 22 Sierpień 2019, 19:30:53 »

Offline StinkyLettuce

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: V60-01, AP, tygielek, FP
  • Młynek: MYM54 1Zpresso Q
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1400 dnia: 26 Sierpień 2019, 12:09:46 »
Widząc poprzednią odpowiedź z linkiem do ultimate hand grinder showdown w końcu zdecydowałem się zadać to nurtujące od dawna mnie pytanie.
Czy Aergrind faktycznie jest tak dobry i tak wart uwagi, bym mógł wydać na niego pieniądze i mieć pewność przy parzeniu że niepoprawny smak to nie wina młynka? Jestem ciekaw czy tak jak James mówił, nie trzeba się już z niego przerzucać na droższy młynek i zastanawia mnie jak słabo wypada w porównaniu z takim Commandante czy Kinu M47. Dla sprostowania, wciąż jestem uczniem liceum, także zależy mi na tym by mieć młynek który wystarczy mi na parę lat, ale też nie będzie kruczo drogi, bowiem ciężko w moich terenach i w moim wieku z pracą.
Słyszałem też coś o przyszłym młynku od Kinu który ma dorównywać, bądź nawet przewyższać w jakości pracy Commandante, jednocześnie będąc od niego tańszym. Są o nim jakieś nowe informacje, czy wciąż istnieje tylko plotka o tym że kiedyś tam wyjdzie?
Z góry dziękuję za pomoc z nurtującymi mnie pytaniami :~)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1401 dnia: 31 Sierpień 2019, 12:08:17 »
Aergrind w porównaniu do Comandante wypada dobrze, ale różnice są widoczne już po chwili używania. Aergrind jest młynkiem mobilnym i to jego zaleta, ale też przyczyna wad. Przede wszystkim komfort używania takiego maleństwa jest niższy. Do czyszczenia trzeba też podejść bardziej restrykcyjne. Za kickstarterową cenę to świetny młynek, za dzisiejszą tylko bardzo dobry. ;)
Jeśli do espresso, to porównanie z Comandante trzeba rozpatrzyć na wielu nieporównywalnych poziomach, a wybór będzie bardzo subiektywny.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1402 dnia: 01 Wrzesień 2019, 00:21:11 »
Widząc poprzednią odpowiedź z linkiem do ultimate hand grinder showdown w końcu zdecydowałem się zadać to nurtujące od dawna mnie pytanie.
Czy Aergrind faktycznie jest tak dobry i tak wart uwagi, bym mógł wydać na niego pieniądze i mieć pewność przy parzeniu że niepoprawny smak to nie wina młynka? Jestem ciekaw czy tak jak James mówił, nie trzeba się już z niego przerzucać na droższy młynek i zastanawia mnie jak słabo wypada w porównaniu z takim Commandante czy Kinu M47. Dla sprostowania, wciąż jestem uczniem liceum, także zależy mi na tym by mieć młynek który wystarczy mi na parę lat, ale też nie będzie kruczo drogi, bowiem ciężko w moich terenach i w moim wieku z pracą.
Słyszałem też coś o przyszłym młynku od Kinu który ma dorównywać, bądź nawet przewyższać w jakości pracy Commandante, jednocześnie będąc od niego tańszym. Są o nim jakieś nowe informacje, czy wciąż istnieje tylko plotka o tym że kiedyś tam wyjdzie?
Z góry dziękuję za pomoc z nurtującymi mnie pytaniami :~)

Kup sobie MYM'a 54, uwierz mi na słowo nie będziesz chciał żadnego Kinu ani Komesia a zapłacisz jakieś 60% mniej. Nawet z Espresso nie ma problemu, poczytaj dedykowany temat na forum. Niestety na ten moment cena jest taka sobie bo nie ma żadnej promocji, ale można go wyrwac za <300 zł. Mimo że z Chin przesyłki dochodzą bardzo szybko, do 2 tygodni będziesz miał w rękach. ;)
Świetna jakość wykonania, rewelacyjna stabilizacja żaren, brak plastikowych elementów i co najważniejsze (czym przewyższa oba wcześniej wspomniane młynki) bezstopniowa regulacja przemiału. :)

https://coffeechronicler.com/gear/grinders/manual/1zpresso-mini-q-review/
« Ostatnia zmiana: 01 Wrzesień 2019, 00:41:48 wysłana przez k3lt »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10555
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1403 dnia: 01 Wrzesień 2019, 07:57:44 »
Kinu ma bezstopniową regulację.

Offline zuoty

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: AP
  • Młynek: wilfa svart
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1404 dnia: 01 Wrzesień 2019, 13:21:37 »
Jest sens zamieniać młynek Wilfa Svart CGWS-130b na MYM54 (lub podobny), czy raczej nie odczuję różnicy w smaku kawy?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2986
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1405 dnia: 01 Wrzesień 2019, 15:02:08 »
Jest sens zamieniać młynek Wilfa Svart CGWS-130b na MYM54 (lub podobny), czy raczej nie odczuję różnicy w smaku kawy?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka



Proszę o przywitanie się w stosownym wątku i uzupełnienie profilu.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1406 dnia: 02 Wrzesień 2019, 12:14:26 »
Kinu ma bezstopniową regulację.


Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1407 dnia: 02 Wrzesień 2019, 19:28:15 »
Te kliki są jedynie w celu polepszenia ergonomii, mają zaznaczyć jako dodatkowy bodziec poza wzrokowym kolejne kreski na podziałce. Nie ma przeciwwskazań, żeby zablokować żarno w położeniu między kreskami. Tak słyszałem, sam mam wersję bez klików.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Pisklok3

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: Poszukuję
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1408 dnia: 17 Październik 2019, 11:38:34 »
Witam wszystkich.
Zakupiłem niedawno młynek Wilfa i z młynka a dokładnie z miejsca gdzie znajdują się żarna wyczuwam taki metaliczny zapach (niezbyt przyjemny) i moje pytanie czy to taki standardzik w nowych młynkach tej firmy i po przemieleniu x gram kawy to zniknie czy to raczej wada fabryczna mojego modelu i powinenem to zgłosić . Kawę miele pod AP

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Młynki do metod alternatywnych.
« Odpowiedź #1409 dnia: 17 Październik 2019, 12:10:21 »
Witam wszystkich.
Zakupiłem niedawno młynek Wilfa i z młynka a dokładnie z miejsca gdzie znajdują się żarna wyczuwam taki metaliczny zapach (niezbyt przyjemny) i moje pytanie czy to taki standardzik w nowych młynkach tej firmy i po przemieleniu x gram kawy to zniknie czy to raczej wada fabryczna mojego modelu i powinenem to zgłosić . Kawę miele pod AP

A czy mieląc na sucho młynek wydaje głośny dźwięk ocierania metal o metal? Może żarna się stykają. Spróbuj ustawić na grubsze mielenie i zobacz czy problem nadal występuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi