Autor Wątek: Ustawienie grubości mielenia do przelewu  (Przeczytany 4871 razy)

Offline mojo_aka_jojo

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Lelit PL41E
  • Młynek: Lelit Fred
Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« dnia: 20 Kwiecień 2018, 10:01:09 »
Drodzy!

Nie robię przelewów i kompletnie się na tym nie znam.
Chcę podarować znajomym ćwiartkę już zmielonej kawy (niestety nie mają młynka) żeby spróbowali czegoś innego niż ich ulubiona Lavazza. Sęk w tym, że muszę ziarno zmielić na sprzęcie, który mam i kompletnie nie mam pojęcia jak wycelować z ustawieniami mielenia. Znajomi będą parzyli mój wyrób w eletrycznym ekspresie przelewowym (oldschoolowy Braun ze szklanym dzbanem).

Mój młynek: w miarę nowy, mały Lelit, stożkowy
Dostepna skala: 1-7
Moje ustwienie do epsresso: 2,8-3,3 w zależności or rodzaju ziarna. Dokładność mielenia jest bez zarzutu.
Ziarno do zmielenia: jasno palona, niezbyt twarda kawa z Indii

W którą część skali mojego Lelita byście celowali?

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień 2018, 10:15:55 »
Nikt Ci nie powie. Nie ma co celować na ślep, pewnie trzy razy grubiej niż do espresso(z czapy napisane, pojęcia nie mam jak ustawić na oko) ale to nie ma pokrycia w skali.

Offline mojo_aka_jojo

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Lelit PL41E
  • Młynek: Lelit Fred
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień 2018, 11:19:12 »
Nie oczekuje precyzji, a jakiejś skali odniesienia (w tej chwili nie mam nic). Może znajdzie się ktoś z małym młynkiem od Lelit, Ascaso, etc, kto mieli i do espresso i do przelewów, więc będzie w stanie podpowiedzieć jak to ustawia.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień 2018, 11:34:20 »
tylko że nie da się tego ustawić na odległość, każy młynek jest trochę inaczej zmontowany, podana skala jest orientacyjna i odnosi się do konretnego egzemplarza a nie wszystkich modeli danego producenta. Ustawiasz to tak, że mielisz trochę, parzysz i obserwujesz jak przebiega ekstrakcja, jeśli jest za grubo/za drobno to korygujesz i kolejna próba, i tak aż do uzyskania odpowiedniej grubości. Ewentualnie możnaby to w przybiżeniu ustawić wypożyczając urządzenie pod które ma to być i robiąc na nim kilka prób, a i to nie do końca bo np. znajomi może woleliby inną grubość, która wymusza wolniejszy przepływ niż zalecany i daje trochę inne smaki.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwiecień 2018, 12:48:31 »
Jak wyżej, każdy sprzęt jest inny, dodatkowo grubość trzeba zmieniać w zależności od ilości przygotowywanej na raz kawy.
Na początek możesz spróbować zmielić tak, żeby kawa miała ziarnistość podobną do cukru "kryształ" - tego grubszego ale to tak czy inaczej będzie wymagało korekty.

Offline mojo_aka_jojo

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Lelit PL41E
  • Młynek: Lelit Fred
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Kwiecień 2018, 10:42:54 »
Koledzy, dziękuję! Szczególnie za wskazówki dot. grubości przemiału ("na cukier"). Zmieliłem na 5/7, wcześniej spróbowawszy róznych ustawień, i wyszło to zupełnie nieźle.
Dobrze, że nie muszę często przestawiać mojego młynka między ustawieniami do espresso i innych metod. Chyba bym od tego oszalał 0_0

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Kwiecień 2018, 10:49:40 »
Chyba bym od tego oszalał
Pewnie można "oszaleć" przy takim małym młynku ze "ślimakową" regulacją. W typowym młynku gastronomicznym (np. Mazzer SJ, Ceado E5/6P) przestawienie grubości mielenia jest raptem gestem dłoni, jest tylko jednym obrotem śruby regulacyjnej.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Kwiecień 2018, 11:02:03 »
No tak, wszystko się zgadza - tylko potem ustawienie pod espresso nie jest aż tak proste, że ustawisz dźwignię w idealnie tym samym miejscu i wyjdzie. Próbowałem, trzeba dostroić ustawienie jednak. Nie wiem z czego to wynika, skoro ustawienie w tym samym miejscu powinno dać taki sam przemiał - no ale espresso wychodzi inaczej...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Kwiecień 2018, 11:10:16 »
tylko potem ustawienie pod espresso nie jest aż tak proste
Dal kogo nie jest tak proste, dla tego nie jest ;).

Offline mojo_aka_jojo

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: Lelit PL41E
  • Młynek: Lelit Fred
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień 2018, 11:16:36 »
tylko potem ustawienie pod espresso nie jest aż tak proste, że ustawisz dźwignię w idealnie tym samym miejscu i wyjdzie.

Właśnie się o tym nieprzyjemnie przekonałem...

---

Kiedyś kupię sobie młynek gastro. Narazie nie ma to sensu, bo nadal jestem początkujący. Do tego robię średnio 3-4 kawy dziennie i to wszystko jest espresso na zgrubsza tych samych ustawieniach. Tym bardziej, że póki Lelit jest w miarę nowy mieli tak, że nie mam się do czygo przyczepić. Mam wrażenie, że dla takich osób jak ja nowy, mały młynek stożkowy <1k PLN to świetna opcja.
Trochę inaczej sprawa wygląda jak mi zaparzą te same ziatna zmielone na jakimś turbo młynie za 15k PLN. No nie powiem, taka kawa robi wrażenie :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Kwiecień 2018, 11:40:40 »
tylko potem ustawienie pod espresso nie jest aż tak proste
Dal kogo nie jest tak proste, dla tego nie jest ;).
Co nie zmienia faktu, że jesteś przemądrzały. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, zastanów się nad cytatem i tak do skutku aż zrozumiesz treść mojego posta i głupotę swojego wybiórczego cytowania. A potem ludzie się głupot naczytają i będzie płacz, że po przestawieniu pod dripa i ustawieniu idealnie tak samo młynka trzeba zrobić kilka shotów, żeby znowu wychodziło tak, jak powinno. Ale mistrz wszechświata i okolic uważa swoje porady za bardzo wartościowe i bezbłędne...

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Kwiecień 2018, 12:41:02 »
Chyba bym od tego oszalał
Pewnie można "oszaleć" przy takim małym młynku ze "ślimakową" regulacją. W typowym młynku gastronomicznym (np. Mazzer SJ, Ceado E5/6P) przestawienie grubości mielenia jest raptem gestem dłoni, jest tylko jednym obrotem śruby regulacyjnej.
to nie tyle o rozmiar młynka chodzi co o zastosowaną konstrukcję śruby regulacyjnej, ślimakowa regulacja (ascaso, lelit) faktycznie jest bardzo kłopotliwa przy takim zastosowaniu. Ale już regulacja stopniowa jak w Macap m2 albo bezstopniowa ale z dużym skokiem + podziałką jak w małych Eurekach umożliwia bardzo proste skakanie między nastawami. I bynajmniej nie są to młynki gastro, ale nieduże, domowe modele.
Warto mieć to na uwadze wybierając młynek "pod ekspres", że w przyszłości może będziemy chcieli go (chociaż czasami) używać także do innych celów.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2018, 12:52:24 wysłana przez grex »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Kwiecień 2018, 13:36:38 »
Nie wiem z czego to wynika, skoro ustawienie w tym samym miejscu powinno dać taki sam przemiał - no ale espresso wychodzi inaczej...
Wynika z z młynka, dlatego:
Dal kogo nie jest tak proste, dla tego nie jest .


A potem ludzie się głupot naczytają i będzie płacz, że po przestawieniu pod dripa i ustawieniu idealnie tak samo młynka trzeba zrobić kilka shotów, żeby znowu wychodziło tak, jak powinno.
Sporo kawiarni tak pracuje, m.in. Forum. Ten sam młynek do aero (4 receptury) i do shotów (3 różne ziarna).

Zresztą, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę normalny, domowy młynek do espresso, to co trudnego jest w tych 3 kolejnych próbach? To jest urok, doświadczenie, znajomość sprzętu, ale żeby trudność?
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2018, 13:40:05 wysłana przez donkiszot »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ustawienie grubości mielenia do przelewu
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Kwiecień 2018, 16:20:21 »
to nie tyle o rozmiar młynka chodzi co o zastosowaną konstrukcję śruby regulacyjnej, ślimakowa regulacja
Otóż to. Bez ślimaka można błyskawicznie zmienić ustawienia. Jeśli młynek na wyraźną podziałkę i zaznaczony punkt odniesienia, to powrót do poprzedniego ustawienia jest precyzyjny. W przypadku Mazzera nie ma zbyt wyraźniej podziałki, pierścień na śrubie regulacyjnej jest dość trudnym, ale można sobie jakoś poradzić oznaczając go jakoś np. pisakiem. W przypadku Ceado nie mam żadnego problemu z odnalezieniem się. Ślimakowe mechanizmy czasem mają podziałki i są wtedy bardzo dokładne, jak np. w młynkach La Cimbali. Bez numerycznej podziałki może być niestety bardzo trudno znaleźć właściwe miejsce...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi