Autor Wątek: Espresso trippio  (Przeczytany 6535 razy)

Offline lordsnow Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: sanremo Milano LX
  • Młynek: sanremo SR30E
Espresso trippio
« dnia: 06 Luty 2018, 10:34:25 »
Dzień dobry.
Ostatnio w pracy tak się zastanawiam, jakby ktoś zamówił espresso potrójne to z racji, że nie ma potrójnej wylewki, to powinienem: nabić podwójną i pojedynczą i pierwsze podstawić pod pojedynczą, następnie podwójną... czy w takim razie, skoro nie ma potrójnej wylewki to od razu odmówić?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2018, 10:42:04 »
Wydaje mi się, że espresso doppio można przygotować z pojedynczej wylewki. Odniesieniem nie jest ilość wylewek, tylko pojemność sitka. Gdybym to ja dostał takie zamówienie to zrobił bym na podwójnym sitku i podwójnej wylewce jedno doppio, później drugie, przy czym do drugiego filiżankę podstawił bym pod jedną wylewkę. Skasowałbym jak za doppio i espresso. O ile dobrze mnie kiedyś poinformowano, kawiarnie nie bawią się w pojedyncze espresso i uwzględniają w cenie espresso stratę z drugiej wylewki.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2018, 10:45:40 »

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2018, 10:53:49 »
To wymagałoby od kawiarni osobnego młynka do tego sitka, ewentualnie jakiegoś porządnego z zerową retencją na specjalne zamówienia i ustawianie dedykowane pod konkretną kawę i sitko. Chyba bym zrobił na dwa razy, nawet jeśli miałbym nie zarobić na tej kawie. Inna sprawa jeśli takie potrójne espresso miało by być na stałe w menu, wtedy trzeba się przygotować.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline lordsnow Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: sanremo Milano LX
  • Młynek: sanremo SR30E
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty 2018, 11:38:01 »
kawiarnie nie bawią się w pojedyncze espresso i uwzględniają w cenie espresso stratę z drugiej wylewki.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, jak ktoś zamówi np. cappuccino to filiżanka podkładana jest tylko pod jedną wylewkę a z drugiej espresso idzie do kosza (zlewki)? :)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Luty 2018, 11:39:25 »
Często tak bywa, zwłaszcza w kawiarniach ceniących powtarzalność i jakość efektów w filiżance.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Luty 2018, 12:06:05 »
wedle definicji to 21 gram, czyli sitko VST 20g competiiton wystarczy.

choć tu raczej klietowi chodziło o 3 porcje w tej kawiarnii...

Ale potrójna wylewka mnie rozłożyła. :smiech:

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Luty 2018, 12:11:38 »

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Luty 2018, 12:22:26 »
Trippio? Serio? Bardziej martwiłby mnie brak większego sitka niż potrójnej wylewki.

czy w takim razie, skoro nie ma potrójnej wylewki to od razu odmówić?
Jeśli nie masz tego w menu...

Skasowałbym jak za doppio i espresso.
Bywa też coś takiego jak "dodatkowy szot", który jest tańszy niż cena za espresso. Może to pozycja dla tych, którzy zamawiają 5 espresso w jednym dużym kubku ;).

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, jak ktoś zamówi np. cappuccino to filiżanka podkładana jest tylko pod jedną wylewkę a z drugiej espresso idzie do kosza (zlewki)?
Lepiej podłożyć filiżankę, ale tak... Espresso się "marnuje". Zawsze można polecać doppio :).

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Luty 2018, 12:30:44 »
Jak do jednej filizanki to oczywiście większe sitko a liczba wylewek nic do tego nie ma.
A jak do trzech filiżanek to jak najbardziej potrójne wylewki też są.

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Luty 2018, 12:32:34 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, jak ktoś zamówi np. cappuccino to filiżanka podkładana jest tylko pod jedną wylewkę a z drugiej espresso idzie do kosza (zlewki)?
Mozna i tak, ale jak tam jest małe sitko to przecież do tej samej filizanki jednocześnie można z dwóch wylewek, w końcu filiżanka do capu malutka nie jest.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Luty 2018, 12:34:56 »
Cappuccino z podwójnego espresso to już chyba nie cappuccino. Pewnie jest jakaś inna nazwa na to, kto by nadążył za tymi mlecznymi kombinacjami.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline S_pieniacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket R60
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Luty 2018, 12:48:43 »
Gdzieś tam nazywa się to Cappuccino Grande.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Luty 2018, 18:04:38 »
Grande obstawiam, że będzie to podwójna porcja -- znaczy się duże, podwójne cappu.
Mała filiżanka z mlekiem na podwójnym najczęściej będzie flat whitem.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso trippio
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Luty 2018, 18:37:39 »
O widzisz, nie wiedziałem czym się różni flat white od cappuccino [emoji106]

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi