Autor Wątek: Młynek Baratza Vario + VBM domobar espresso  (Przeczytany 75 razy)

Offline utopia

  • Wiadomości: 8
Młynek Baratza Vario + VBM domobar espresso
« dnia: Dzisiaj o 08:14:32 »
Posiadam ekspres VBM Domobar i szukam młynka dedykowanego wyłącznie do przygotowywania espresso, które spożywam około 8-10 filiżanek dziennie. Zastanawiam się, czy młynek Baratza Vario będzie odpowiedni do moich potrzeb, zwłaszcza że jest dostępny w dobrej cenie na rynku wtórnym. Czy ktoś miał doświadczenie z tym modelem młynka i może mi podpowiedzieć, czy sprawdzi się przy takiej intensywności użytkowania

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4861
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek Baratza Vario + VBM domobar espresso
« Odpowiedź #1 dnia: Dzisiaj o 10:08:23 »
Lepiej się skoncentrować na młynkach z płynną, bezstopniową regulacją grubości mielenia i namielaniem bezpośrednio do portafiltra. Warto też się zastanowić nad młynkami SD.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 798
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Młynek Baratza Vario + VBM domobar espresso
« Odpowiedź #2 dnia: Dzisiaj o 10:24:45 »
Jest wystarczająco dobry. Miałem ten młynek. Nie ma wielkiej retencji, przemiał dobrej jakości, czyszczenie też nie jest skomplikowane, niewielki gabarytami. Ustawienie gradacji przemiału jest wystarczająco precyzyjne do espresso. Natomiast przy dużej skali zmian gradacji przemiału, trudno jest szybko powrócić do właściwych ustawień pod espresso - ale to ciebie nie dotyczy. Wypadałoby sprawdzić stan żaren - nie są specjalnie drogie.
Swój sprzedałem błyskawicznie z kompletem nowych żaren i nowy właściciel  był bardzo zadowolony.




Offline utopia

  • Wiadomości: 8
Odp: Młynek Baratza Vario + VBM domobar espresso
« Odpowiedź #3 dnia: Dzisiaj o 10:34:53 »
Lepiej się skoncentrować na młynkach z płynną, bezstopniową regulacją grubości mielenia i namielaniem bezpośrednio do portafiltra. Warto też się zastanowić nad młynkami SD.
A coś konkretnie

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi