Autor Wątek: Roast profiling  (Przeczytany 53855 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Listopad 2014, 10:41:35 »
Różne są podejścia do procesu palenia w komercyjnym świecie. Wciąż chyba dominuje brak rzetelnych pomiarów i wizualizacji danych. Pamiętam nasz pierwszy piec, Probat L5 i jego analogowy termometr, nic w zasadzie nie mówiący o zmianach temperatury ET w trakcie palenia. Podobnie wyglądają typowe, analogowe piece innych producentów: proste analogowe termometry albo elektroniczne ale bez możliwości przekazania danych na zewnątrz. Najnowsze "sklepowe" piece Probata mają już pewnie pomiary elektroniczne temperatur BT/ET, ale software do wizualizacji, sterowania itp. wyceniany jest strasznie drogo. Producenci takich pieców z dziwnym uporem strzegą tajemnic swojego oprogramowania i automatyki sterującej, nie są zainteresowani upublicznieniem protokołów transmisji danych, adresów rejestrów sterujących itp. Ciekawe jak długo taka ich polityka jeszcze potrwa?

Wśród znajomych palaczy można znaleźć różnorodne typy. Są tacy, którym w ogóle precyzyjne pomiary nie są potrzebne. Od takich kupiliśmy kiedyś wspomnianego Probata. Z dzisiejszej perspektywy ich poczynania w trakcie palenia wydają się co najmniej komedią pt. "Nikt nic nie wie". Inni z premedytacją rezygnują z możliwości rejestracji danych i ich wizualizacji na rzecz odręcznego szkicowania na papierze pokrytym siatką T(t). Jest to sensowna metoda, gdy nie mamy możliwości elektronicznego zapisu. Sam z takiej siatki korzystałem przez lata, ale nie rezygnowałem z rejestracji temperatur. Przez lata ręcznie "zdejmował" swoje temperatury i przenosił na papier albo do Excela sam Tim W. :).

Ale jak tu notować wskazania prymitywnego, "sprężynowego" termometru? Czas reakcji takiego wskaźnika jest niewspółmierny do zmienności stanu pieca. Dlatego dość szybko do L5 wbiliśmy kilkucentymetrowy czujnik PT100 i podłączyliśmy go do elektronicznego termometru-rejestratora. Był to już precyzyjny pomiar BT i jako taka rejestracja danych...

Prawdziwą rewolucję na szeroką skalę w pomiarach i wizualizacji profili palenia przyniosły takie przedsięwzięcia jak Cropster i RoastLog oraz rozwijane niekomercyjnie programy Typica, RoastLogger, Artisan itp. Wszystkie te pakiety oprogramowania dają ogromne możliwości i ułatwienia operatorowi pieca...

Ciekaw jestem jak to wygląda u domowych palaczy kawy? Da się Gene jakoś opomiarować? Da się wyciągnąć z niego jakieś sygnały z zapisem temperatury powietrza chociaż?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Listopad 2014, 10:52:08 »
Kilka razy rozbierałem GC w celu wyczyszczenia a raz wymieniałem element grzejny. Jakoś nigdy nie zwróciłem uwagi gdzie jest umiejscowiony czujnik temperatury i jak mierzy. Teoretycznie można by mierzyć temp powietrza na wlocie i wylocie, dodatkowo stosując jakiś termometr laserowy temp. powierzchni bębna. Dla mnie jednak największą wadą jest niska wydajność elementu grzejnego przez co bardzo leniwie reaguje na zmianę ustawień temperatury.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Listopad 2014, 14:26:19 »
Nowa wersja 0.9 Artisana jest dostępna. Ilość urządzeń jakie obsługuje ten program jest niemała. Goran, Twoje Voltcrafty też; i po angielsku też :kwiat:.

Możliwości Artisana są duże, różnych ułatwień przydatnych w pracy z piecem nie zdążyłem poznać do końca. Warto poczytać blog Marko, by się w tym zorientować. Istnieje nawet możliwość automatyzacji palenia, gdy piec jest elektronicznie sterowany. Wkrótce zamierzam moje przyrządy Phidgets połączyć w sieci bezprzewodowej, dołożyć czujnik i zapis podciśnienia... Tylko polski przedstawiciel Phidgets okazuje się niepoważny. Zapłaciłem miesiąc temu za garść przyrządów i nic :(.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2014, 21:08:01 wysłana przez Antonio »

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Listopad 2014, 22:22:09 »
Artisan 0.9.0 tu do pobrania , polecam już od dawna bo program świetny a do tego darmowy. Teraz i po polsku dzieki Andrzejowi  :kwiat:, więcej osób pewnie się skusi korzystac z niego. Nie wiem tylko czy została przetłumaczona instrukcja obslugi programu, bo roasterom nie chce się czytać a co dopiero tlumaczyć. Voltcrafty nie sa tylko moje, pare osób ich używa razem z Artisanem, od ponad trzech lat. Sprawdzę ostatnią wersję, ustawiłem sobie język polski, chociaż główne funkcję i tak zachowaly originalne nazwy jak ( charge; first crack; drop... ). 

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Listopad 2014, 22:39:14 »
Tak, uznałem, że tego nie należy już tłumaczyć, bo jednak literatura dotycząca palenia jest w języku angielskim. Trochę bardziej te ważne zdarzenia w procesie palenia są zwięźle nazwane po angielsku. To tylko parę wyrazów... Ale może warto i to przełożyć na polski?
« Ostatnia zmiana: 21 Listopad 2014, 08:13:08 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Listopad 2014, 08:42:28 »
Pewnie nie widzieliście, a jest co podziwiać:
[vimeo]http://vimeo.com/112575328[/vimeo]

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Listopad 2014, 08:46:43 »
Fakt!

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #37 dnia: 25 Listopad 2014, 09:01:50 »
Trochę męczą efekty specjalne, wykorzystane tylko dla reklamy goPro ale generalnie bardzo fajnie.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Listopad 2014, 09:53:13 »
Fajne

A jak działa ta puszka do mierzenia "Roast Degree" - kolor sprawdza?
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Listopad 2014, 09:55:59 »
Tak. Pisałem już o tym na początku wątku. Niedrogie a fajne.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #40 dnia: 04 Grudzień 2014, 07:12:41 »
Ponieważ w Polsce nie doczekałem się na kilka zamówionych modułów Phidget, poszukałem gdzie indziej. Bardzo sympatycznie i sprawnie działa włoski dystrybutor: http://www.emmeshop.eu. Wybór elektronicznych zabawek jest duży, moja paczka w drodze. Jak to możliwe, że tam koszt wysyłki jest drastycznie mniejszy niż w drugą stronę? Zapłaciłem za wysyłkę 7Euro! Tyle ile płaci się w Polsce za lokalne przesyłki kurierskie...

Przy okazji warto spojrzeć na pozostałe urządzenia. Czy mieliście kiedyś do czynienia z Raspberry? Emme proponuje taki mały komputerek wielkości karty kredytowej do obsługi Phidgetów. Raspberry działa z systemem Linux, można wpiąć do niego kartę sieciową i cokolwiek innego...
http://www.emmeshop.eu/shop/media/catalog/product/cache/1/image/cc1a38dfa1bb646fddb2048e55a9d957/e/s/es001947a.png
Roast profiling
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2014, 14:45:48 wysłana przez Antonio »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #41 dnia: 04 Grudzień 2014, 20:59:40 »
Mam ostatnio sporo do czynienia z raspberry, uwielbiam je, cuda można na nich robić :mrgreen:
Uważaj tylko na wersję, teraz pojawiła się B+ (tą właśnie masz na zdjęciu), która ma 2 dodatkowe usb i trochę inny układ laminatu. Jak rozpoznawałem temat jakiś miesiąc temu to większość modułów na gpio była jeszcze niekompatybilna z odświeżoną wersją

Tak prostą rzecz jak odczyt z czujników to można na tp-linku za stówkę postawić :jezyk: i wifi od razu jest w komplecie :taniec:
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2014, 21:01:59 wysłana przez Maciek »

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Styczeń 2015, 14:30:07 »
Hej :). Dzisiaj zrobiłem pierwsze palenia z rejestracją obu ważnych temperatur (ET/BT) za pomocą Artisana. Piękne to jest.



Wkrótce ten proces będzie w naszym sklepie, jako Espresso-21. Ciekaw jestem: mówi wam to coś? ;) Ten profil oczywiście, a nie nazwa...

Ja bym się chętnie dowiedział czegoś więcej ;) Rozumiem, że BT to temperatura wewnątrz bębna a ET to temperatura zewnętrzna? Planuję trochę poeksperymentować z domowym paleniem. Póki co powstaje koncepcja palenia w złożu fluidalnym. Planuję mierzyć temperaturę powietrza wchodzącego do złoża i temperaturę nad złożem, co powinno dać pogląd na proces ogrzewania się ziaren. Temperatura będzie regulowana PID-em. Moc nadmuchu także zmienna, co powinno pozwolić na regulację mocy nagrzewania - przy tej samej temperaturze regulując moc nadmuchu regulujemy strumień ciepła dostarczanego do ziaren i modyfikujemy współczynnik wnikania ciepła powietrze-ziarno. ;) Coś jeszcze powinienem uwzględnić? Zacznę chyba od modyfikacji maszynki do popcornu, jak dmuchawa okaże się za słaba to będę zmuszony zbudować coś samemu.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Styczeń 2015, 19:08:06 »
BT to temperatura ziaren (bean temp) a ET to temperatura powietrza otaczającego ziarna (environment temp) ale zwykle mierzy się temperaturę powietrza w miejscu jego ujścia z bębna.

Sporo informacji o domowych piecach fluid bed znajdziesz na forum homeroasters.org.

Offline Federerer Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Astoria CKE, La Pavoni Europiccola, Bialetti Brikka
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: Roast profiling
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Styczeń 2015, 20:46:28 »
Zabieram się za czytanie :) W jaki sposób realizuje  się pomiar temperatury ziaren? Teoretycznie jeżeli liczba Biota wynosi poniżej 0,2 (albo 0,1 juz nie pamiętam, musiałbym poszukać w notatkach)  można założyć, że temperatura ziarna jest jednorodna. Potrzebne byłyby tylko wartości współczynnika wnikania ciepła i współczynnika przewodzenia ciepła dla kawy żeby ją policzyć ;) Wtedy pomiar pirometrem powinien dać wyniki zgodne z rzeczywistością.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi