Autor Wątek: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN  (Przeczytany 5688 razy)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Marzec 2018, 00:18:39 »
To ja może spróbuję jeszcze raz, merytorycznie...

1. Trafiłeś na grupę ludzi, którzy traktują kawę jako coś więcej, niż napój/pobudzacz itd... Do tego spora część tej grupy zaczynała właśnie tak jak Ty teraz próbujesz zacząć, zauważyła, że to ślepa uliczka i stara się bronić innych przed tą drogą.

2. Nikt nie proponuje młynka za 3, 5, czy 50 tysięcy. Jak napisałem wyżej - przelew za ~600zł + młynek za ~300 (chyba, że już masz) = tyle samo roboty przy porannej kawie i wielokrotnie mniej przy czyszczeniu ekspresu.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Marzec 2018, 05:39:43 »


I widzę kolejną chamską wypowiedź Grizzlee...

Wolę być "chamski" (wg Twojego mniemania) i mieć czyste sumienie. Swoją drogą, nick zobowiązuje [emoji14]

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2394
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Marzec 2018, 08:38:37 »
Witam kawoszy,
szukam ekspresu ciśnieniowego ale bez automatycznego spieniania mleka, lecz z dyszą.  Cena do ok 3000 zł
Pijałbym z niego tylko espresso, czasem jakieś mleczne dla żony i gości, ale nie chcę automatycznego spieniania, bo potem te ekspresy ciągle chcą się czyścić, ciągle wołają o wodę itd. Co polecicie?  :)

Aha i proszę nie pisać w stylu "lepiej kup se dobry młynek, kawiarkę i dobrą kawę". Mam w miarę dobry młynek, kupuję dobrą kawę, mam kawiarkę, mam dripa, ale niestety nie mam czasu żeby się przed pracą czy w pracy bawić, dlatego chcę mieć automat

Pozdrawiam ciepło  :taniec:


To ja może mniej lub bardziej chamsko odpowiem, zazwyczaj każde tego typu pytanie wygląda podobnie szukam taniego automatu którego nie trzeba czyścić co polecacie? No właśnie problem w tym że nie polecamy bo tutaj jest mało osób korzystających z tych plastik fantastic urządzeń a i tak każda odpowiedź będzie zła club chamska bez znaczenia czy polecimy Jurę czy przelew. Czemu tak trudno zrozumieć że nie polecamy bo dążymy do kontroli i wpływu na parametry ekstrakcji a nie do automatyzacji procesu ?  Odpowiem tak, polecam więc każdy ekspres taki który będzie miał Twoim zdaniem wygodny przycisk. 
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2018, 08:45:51 wysłana przez mlopus »

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1061
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Marzec 2018, 08:43:30 »
Kolega pytał o ekspres do espresso a Wy z przelewowym?
@nowacz1994   pomyśl dobrze nad zestawem ekspres kolbowy+młynek np. coś z Ascaso
Jeśli koniecznie chcesz automat to Jura D60/D6 ewentualnie A1 lub coś z Nivony seria 6xx
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Marzec 2018, 09:23:40 »
Zawsze jest jeszcze opcja kapsułek, nie wiem czy rozważałeś? Ekspres taniej, kawa drożej, musisz sobie przeliczyć po jakim czasie automat się zwróci.

Zerknij sobie też na tą Melittę. Jest w niezłej cenie teraz.
https://www.przyjacielekawy.pl/p/ekspres-do-kawy-melitta-f57-0-102-varianza/


Nie używam automatów, ale człowiek który ją poleca i opisał tu, zna się na rzeczy.
https://coffeeequipmentreviews.wordpress.com/2016/07/29/melitta-caffeo-varianza-csp/


Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Marzec 2018, 10:35:22 »
a może Phin?
Tani, prosty i stworzony właśnie do niedużej czarnej kawy, nie trzeba nic kombinować i "czekać ze stoperem", da radę nawet na zmielonej kawie. Sypiesz i zalewasz, zajmujesz się czymś innym, kawa robi się sama i po 5 min kapania gotowe. Popularny wśród turystów, sprawdzi się w biurze czy na wyjeździe. 
Napar z Phina znacznie lepszy niż z automatu.
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2018, 10:37:24 wysłana przez grex »

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Marzec 2018, 10:53:53 »

Offline nowacz1994

  • Wiadomości: 12
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Marzec 2018, 11:20:59 »
Kółko wzajemnej adoracji  :D :D :D Najlepiej zróbcie to forum tylko na zaproszenia dla wtajemniczonych, bo ktoś śmie was urazić pytaniem  o automat. Czasem trzeba iść na kompromis. Popołudniu mam czas na relaks i dobra kawę i tak czynię. W pracy nie ma czasu na delektowanie sie więc idę na kompromis i szukam czegoś co zrobi w miarę dobre espresso.

Za merytoryczne odpowiedzi bardzo dziękuję, przyjrzę się im.

do tych drugich -  którym nie miesci się w głowie że można pić kawę bez odprawiania rytuałów - mam pytanie z innej beczki, w stylu inteligentnej odpowiedzi kolegi grizli.
Wszyscy jeździcie samochodami premium? Bmw, Audi, Porsche? Bo jak nie to ja nie rozumiem po co kupować samochód jak nie do delektowania się jazdą i czerpania przyjemności z słuchania ryku silnika.
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2018, 11:23:46 wysłana przez nowacz1994 »

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Marzec 2018, 11:22:16 »
Każda akcja budzi reakcję. No bo to tak jakby na forum o gotowaniu, na którym wszyscy mają na to czas i chęci, ciągle wchodził ktoś nowy z zapytaniem "Hej, nie lubię i nie mam czasu gotować. Jakie danie gotowe będzie lepsze, pierogi mrożone z Lidla czy zupka chińska z Polo Marketu?"
Może by na głównej wywiesić po prostu ogłoszenie tłustym drukiem mniej więcej takiej treści:
"Na poniższym forum raczej nie znajdziesz odpowiedzi na następujące zapytania:
1) Jaki ekspres automatyczny wybrać?
2) Która kawa rozpuszczalna jest najlepsza?
3)....
4)....

Bo tak to wszyscy się całkiem niepotrzebnie frustrują i tracą czas na niepotrzebne przepychanki słowne. A w tym czasie już by dawno ze dwa dripy przelali ;)
Jeśli ktoś nie ma czasu na przygotowanie kawy a chce kofeiny na pobudzenie to powinien się zastanowić nad napojami energetycznymi. Dużo ludzi to pije i twierdzi, że im smakuje.  Albo trzeba pomyśleć nad zmianą priorytetów życiowych ;)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Marzec 2018, 11:27:09 »
Wszyscy jeździcie samochodami premium? Bmw, Audi, Porsche? Bo jak nie to ja nie rozumiem po co kupować samochód jak nie do delektowania się jazdą i czerpania przyjemności z słuchania rynku silnika.

Ale pewnie nie wchodzą na forum miłośników sportowych samochodów, żeby zapytać którego szrota z Niemiec warto ściągnąć za tysiąc euro bo szwagrowi po bułki do sklepu potrzebny.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2394
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Marzec 2018, 11:58:38 »
Wszyscy jeździcie samochodami premium? Bmw, Audi, Porsche? Bo jak nie to ja nie rozumiem po co kupować samochód jak nie do delektowania się jazdą i czerpania przyjemności z słuchania ryku silnika.


Standard i teraz się zacznie obrażanie bandy kawowych debili którzy przykładają do tego co lubią jakąś wagę i nie chcą potwierdzić tego czego oczekuje miłośnik jednego guzika, ech ... szkoda gadać.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Marzec 2018, 12:19:06 »
Porównanie do samochodów jest bezsensowne.
Jak inni użytkownicy wspomnieli jesteś na forum kawowym, w którym się dąży do uzyskania jak najlepszej kawy, dlatego też polecane są takie, a nie inne przedmioty.
Wchodzisz na forum o klasycznej modnej elegancji - nikt nie będzie Ci polecał smokingu i adidasów, mimo, że mogą być one wygodne. Na forum audiofilskim nikt Ci nie poleci Beatsów, mimo, że są w modzie. Na forum z zegarkami nikt Ci nie poleci zegarków, które są sygnowane super markami, bo większość z nich ma najtańszy mechanizm. Także to porównanie nie ma racji bytu.
Pójście na kompromis w tym wypadku to znalezie możliwie najłatwiejszej metody, która dalej pozwoli uzyskać smaczny napar i tu polecane było GoodGrips, ekspres przelewowy itp.
Ekspres automatyczny jest pójściem na łatwiznę i przez wiele osób już potwierdzone, że napar ten nie będzie aż tak smaczny, a do prawdziwego espresso jest mu daleko.

Jeżeli ktoś chce kupić ekspres automatyczny to jest jego wybór i ja to szanuje, nie zaglądam ludziom w portfel, ale niech nie oczekuje, że na forum specjalistycznym wybór ten będzie chwalony.
Tak samo jak już jesteśmy przy samochodach to na forum specjalistycznym motoryzacyjnym, nie będzie chwalony wybór rozpadającego się samochodu, którym Niemiec jeździł tylko w niedziele do kościoła itd.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Marzec 2018, 12:26:04 »
1) Jaki ekspres automatyczny wybrać?
2) Która kawa rozpuszczalna jest najlepsza?
Nawet nie wiesz jak bardzo bym chciał móc wiedzieć. Niestety to kosztuje sporo czasu, zaangażowania, że o $$$ nie wspomnę. Tego jest po prostu za dużo aby sobie dla funu testować.  :-\

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Marzec 2018, 12:35:00 »
Następnym razem napiszę, że "każdy automat od 1000-3000pln jest świetny - bierz jakikolwiek, a kraina miodem i mlekiem popłynie". Chcesz wpakować 3tyś. w szajs? Proszę bardzo. Wychodzi na to, że ludzie wolą uczyć się na własnych błędach.

Offline nowacz1994

  • Wiadomości: 12
Odp: Ekspres ciśnieniowy ale bez automatycznego spieniania mleka. Ok 3000 PLN
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Marzec 2018, 12:53:36 »
Grizli, a co to jest tyśąc? Oj oj :D

Wy macie naprawdę problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nie jestem miłośnikiem jednego guzika, ale brak czasu mnie zmusił do podjęcia takiej decyzji.

BTW
To po cholere tu jest taki dział "ekspresy automatyczne"? Na cholere jest dział "ekspresy kapsulkowe"? Nie lepiej je w ogóle zamknąć niż narażać swoje oczy na takie podłe tematy?
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2018, 12:56:21 wysłana przez nowacz1994 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi