Autor Wątek: AEG (Elextrolux) Cafamosa 791  (Przeczytany 11926 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: AEG (Elextrolux) Cafamosa 791
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Wrzesień 2013, 09:51:26 »
Wczoraj właśnie kupiłem w Makro mleko Rioba. Ja co prawda wcale mleka nie lubię, ale kawa zabija jego smak, to czasami skuszę się i muszę przyznać, że jest niezłe i lepiej się spienia niż 2%, które używałem wcześniej. U mnie żona pija tylko z mlekiem.

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: AEG (Elextrolux) Cafamosa 791
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Wrzesień 2013, 22:02:06 »
Jeśli o samo spienianie chodzi to niema co prawda tragedii, ale nie jest to naprawdę gęsta pianka.
Dopiero dwa razy spieniałem, więc może to kwestia techniki i przykręcenia kurka od wężyka.

Co do samego ekspresu to sprzedający zaznaczał, że jest po przeglądzie i ma wymienione uszczelki.
Ja nigdzie nie dostrzegam wycieków póki co i mam nadzieję, że tak zostanie.

Mam nadzieję, że posłuży mi chociaż rok-dwa wtedy pewnie kupię coś lepszego, bo pewnie tak mi się to spodoba ;) .
Choć wtedy będzie to zapewne kolba.

A mleko lubię, do kawy dodawałem zawsze, żeby zabić kwas i gorycz, ale że chcę w końcu pić porządne kawy to mleko będę pewnie spieniał tylko mojej Pani która wielbi mleczne kawy ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: AEG (Elextrolux) Cafamosa 791
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Wrzesień 2013, 22:14:53 »
Ale naprawdę gęsta pianka to niedobra pianka, pożądaną jest konsystencja ciasta naleśnikowego, ciekłej śmietanki. Jeśli stoi na łyżce, to takiego mleka nie chcemy bo nie smakuje i ogólnie fuj.  :ohyda:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: AEG (Elextrolux) Cafamosa 791
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Wrzesień 2013, 22:38:25 »
Generalnie jak spieniasz te 200ml mleka w dzbanku, to nich ci pianka spowoduje przyrost objętości o powiedzmy 2 cm. Potem mleko jest jeszcze chłodne ale nie ma sensu dalej pienić bo wyjdzie więcej pianki i będzie gęstsza. Jak już masz spienione powiedzmy z wierzchu to zanurz dysze głębiej tak aby mleko wirowało ale już bez tego odgłosu jak przy spienianiu i poczekaj aż kubek zacznie parzyć  - wtedy powinieneś mieć ładne mleko.

Zobacz sobie fotkę tutaj Porównasz wizualnie do którego mleka twojemu jest bliżej. A potem obejrzyj pierwszy filmik. Tam dobrze widać a co ważniejsze słychać fazy spieniania mleka. W drugim filmiku masz materiał bonusowy.

Mleko ma być jednorodne, jak pisze Donkiszot - ciasto na naleśniki, jogurcik, ciekła śmietanka 30% - taka gęstość mniej więcej. Powinno dać się wylać całe z dzbanka cienką strużką. Nie może wylatywać najpierw sama kupa piany, a potem strużka - to by znaczyło, że masz je nierównomiernie spienione, czyli na górze piana, na dole mleko a po środku to co powinno być w całej objętości ;)
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi