Autor Wątek: Automat do +/- 2600PLN  (Przeczytany 15414 razy)

Offline szary_czlowiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
Automat do +/- 2600PLN
« dnia: 15 Grudzień 2015, 22:17:51 »
Cześć,
dopiero co się zarejestrowałem i od razu mam jakąś sprawę, wiem, że to źle wygląda, ale wybaczcie. Szukam jakiegoś ekspresu (jestem totalnym laikiem, nigdy nie miałem żadnego) do +/- 2600zł, w którym:
- można używać kawy mielonej i ziarnistej
- można zrobić cappuccino/latte używając jednego przycisku

Wybrałem dwa modele: DeLonghi ECAM22.360 albo Saeco HD8769. Wiem, że mają one pojemnik na mleko, ale w tej cenie raczej nie znajdę chyba nic innego? Który z tych dwóch byście wybrali? Może macie do polecenia coś innej marki lub inny model w takiej kwocie, który będzie miał 'one-touch' i wężyk?
Niestety nie wchodzi w grę inna konfiguracja, to musi być automat i koniecznie musi posiadać funkcję one-touch.
Bardzo proszę o pomoc.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Grudzień 2015, 22:29:25 »
ech...  :Bicz:
Witaj, i poczytaj kilka ostatnich wątków o automatach. Tam coś znajdziesz. Powtórzę - pojemnik na mleko to zło :ogien:

A jak czytać nie masz siły to bierz Nivona  CafeRomatica 757
LMWDP #469

Offline dowicz Mężczyzna

  • Wiadomości: 184
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione V2, Aeropress, Kalita, Frenchpress
  • Młynek: Macap M5D Plus, Rhinowares, Wilfa Svart
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Grudzień 2015, 22:56:54 »
A jak czytać nie masz siły to bierz Nivona  CafeRomatica 757

O! to jest konkret. Po co czytać kilkadziesiąt stron wątków  kawka , w których w kółko jest ten sam wniosek ---> kup kolbowca jeśli espresso, a jeśli nie stać to spróbuj mokki lub alternatyw.

A tak trochę co do tematu. Niedawno pomagałem znaleźć automat dla kolegi i skończył z Nivonką (trochę wyższy model, bo i budżet większy) i muszę powiedzieć, że wygląda, działa kulturalnie. Naprawdę zrobiła dobre wrażenie. Generalnie espresso z tego nie piłem, bo i po co. (moja rakieta w pobliżu :hihihi:) ale mleczne całkiem, całkiem

Offline szary_czlowiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2015, 23:12:25 »
Przeglądałem, ale nie pokrywało się to z moimi oczekiwaniami ('one-touch') lub wszyscy polecali kolby i tak dalej... :P Ta Nivona faktycznie wpasowuje się idealnie 8), już kliknięta, spodobała mi się.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudzień 2015, 23:18:06 »
Wszyscy polecają kolby, jak w głównych założeniach jest espresso :jezyk:
Ja jeszcze zapytam, po co Ci kawa mielona?

Offline szary_czlowiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Grudzień 2015, 23:21:26 »
Nie mam pojęcia, żona tak wymyśliła, bo często dostaje 'puchy' z mieloną i 'żeby taką też można było wsypać', ale przynajmniej nie będziemy ich już wciskać znajomym dzięki temu :o

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Grudzień 2015, 23:32:06 »
Na primocaffe.pl powinieneś kupić używany Jura z gwarancją, który przeżyje twoje delonghi i saeco razem wzięte.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudzień 2015, 23:33:37 »
A nie zastanawiałeś się nigdy, dlaczego ta sama kawa mielona jest tańsza od ziarnistej, mimo, że proces mielenia musi coś kosztować?
Na prawdę nie warto, szkoda ekspresu...

Offline Stanisław

  • Wiadomości: 9
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Grudzień 2015, 15:12:45 »
Witam
Nie chcę zakładać kolejnego wątku więc jeśli można to podłączył bym się.

Chciałbym kupić ekspres automatyczny do ok 2 tyś. czytałem i wybrałem na razie Nivona CafeRomatica 646 , Siemens EQ.5 TE515209RW, Bosch TES50129RW, Bosch TES50328RW, DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB
 
Nie znam się na sprzęcie dlatego proszę o pomoc który wybrać. Zależy nam na kawach mlecznych, Caffe Latte , Cappuccino . Czy wszystkie powyższe modele zrobią mi takie kawy, bo co sklep to inna odpowiedź. Ponoć do domu lepsze są te które pobierają mleko z zewnetrznego pojemnika.
Ekspres do użytku domowego. Czym dokładnie różnią się te bosche które wybrałem? Chciałbym mieć w miarę dobry w tej cenie ekspres i nie płacić za firmę. Ktoś wspomniał że EQ5 to Boschowy "Vero Cafe czy to prawda bo różnica w cenie to 800zł

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Grudzień 2015, 15:20:33 »
Cytat: Stanisław
mleko z zewnetrznego pojemnika.
bez żadnego pojemnika! karton lub butelkę z mlekiem sobie podstaw.
Pojemnik to dodatkowy kłopot.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Stanisław

  • Wiadomości: 9
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Grudzień 2015, 15:28:05 »
właśnie tak mi mówiono żeby z kartonika sobie pobierał. Ale jaki ten ekspres wybrać? Za dużo jest modeli które różnią się co 100zł i człowiek głupieje. Jedne robią latte drugie ponoć nie. aż głowa boli. Obstawiam te modele Bosch TES50328RW ,Nivona CafeRomatica 646 ,DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB
Błagam pomóżcie bo chciałbym w tym tygodniu kupić. Czy nivona posiada ceramiczny młynek? Bo wg wyszukiwarki rtv tylko ona go nie ma
« Ostatnia zmiana: 16 Grudzień 2015, 16:16:42 wysłana przez Stanisław »

Offline Stanisław

  • Wiadomości: 9
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Grudzień 2015, 16:23:49 »
Wybrałem Nivona CafeRomatica 646 mam nadzieję że dobrze

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Grudzień 2015, 17:35:12 »
Bardzo dobrze. Młynek ceramiczny to wcale nie taka zaleta   :)

Offline kakusek

  • Wiadomości: 7
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Grudzień 2015, 21:10:28 »
Prosze o podpowiedz czy kawa mleczna z ekspresu Nivona jest odpowiednio ciepla?
Mam zamiar kupic ktoras Nivone ( 838,848 lub 855) i zastanawiam sie czy doplacac do podgrzewanej tacki czy sobie ja darowac i kupic za to lepsza kawe :-)
Czy ktos testowal juz nowa wersje 8XX i czy moze mi podpowiedziec czy "najprostszy " model (838 ) jest lepszy od modelu 855 ktory w podobnej cenie posiada wspomniana tacke i chyba mozliwosc robienia dwoch kaw mleczych jednoczesnie .
Czy nowa wersja jest ulepszona pod wzgledem technicznym (cichszy mlynek ,lepsze czyszczenie itp ) czy tylko bardziej zbajerowana ( wyswietlacz ,podswietlanie itp )
Nie chce placic wiecej niz 4 tys dlatego rozwazam tylko te modele .

Offline Stanisław

  • Wiadomości: 9
Odp: Automat do +/- 2600PLN
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Grudzień 2015, 16:35:06 »
Panowie mam jeszcze jedno pytanie czym różni się DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.SB od DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110.B ?
Pierwszy kosztuje 1600zł natomiast wersja S ECAM 22.110.B 1250zł na alledrogo. Rozważany jest jeszcze Severin Piccola Premium KV 8062 
Teściowa spróbowała kawusi z mojego nabytku i postanowiła sobie również sprawić. Jak te delonghi mają się do mojego  Nivona 646?
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2015, 16:56:51 wysłana przez Stanisław »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi