Autor Wątek: Melitta ci 970 spienianie mleka  (Przeczytany 3422 razy)

Offline adrian

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: melitta ci 970
Melitta ci 970 spienianie mleka
« dnia: 22 Luty 2015, 09:06:42 »
Witam Wszystkich,

Piszę do Was z prośbą o opinię na temat spieniania mleka w ekspresie automatycznym Melitta ci 970. Jestem posiadaczem ekspresu od 2 tygodni i mam wrażenie, że mleko, które spienia urządzenie nie jest bardzo ciepłe, a jedynie trochę. W kawach z niewielką ilością mleka to nie stanowi problemu, ponieważ gorąca kawa wyrówna temperaturę napoju. W latte natomiast gotowy napój nie jest zbyt ciepły.

Proszę Was o opinię w tym temacie. Czy spienione mleko powinno być gorące, czy nie? Może to kwestia grzałki?
Z góry wielkie dzięki!

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Melitta ci 970 spienianie mleka
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2015, 09:13:24 »
60-65°C maksymalnie.

Jeśli wpada do zimnych filiżanek/szklanek z grubego szkła, to można odnieść wrażenie, że zimne.

Offline remos

  • Wiadomości: 9
    • REMOS
  • Ekspres: JURA F8
Odp: Melitta ci 970 spienianie mleka
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Luty 2015, 23:23:42 »
A zrób 2-3 kawy z mlekiem pod rząd, i zobacz czy za drugą czy dopiero trzecią masz może dobrze?

I piana robi się Ci w ogóle? tj. za pierwszym razem ja mleko nie jest ciepłe?

Offline adrian

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: melitta ci 970
Odp: Melitta ci 970 spienianie mleka
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2015, 18:12:19 »
Tak, ekspres spienia mleko od pierwszej kawy. Kolejne nie są cieplejsze, aniżeli pierwsza, ale info donkiszota trochę mnie uspokaja.
Dziękuję Wam za pomoc!

Mam jeszcze pytanie odnośnie sposobu przyrządzania latte. Przy konfigurowaniu proporcji napoju ekspres wymaga podania ilości piany i mleka. Zauważyłem, że niezależnie od ilości mleka, którą podam za każdym razem podaje wymaganą ilość piany. Czy to jest ok? Może to ma jakiś wpływ?


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi