Autor Wątek: Zakup ekspresu do 2500 zł  (Przeczytany 4889 razy)

Offline agregatgrzewczy

  • Wiadomości: 3
Zakup ekspresu do 2500 zł
« dnia: 12 Październik 2022, 21:44:34 »
Witam

Dzień dobry,

Chcę kupić swój pierwszy ekspres do kawy, akurat są fajne promocje teraz i zastanawiam się nad Latte Go, KRUPS Evidence One EA895E, Siemens EQ6 plus albo EQ500.
Uwielbiam latte macchiato, zależy mi żeby była fajna pianka.
Moi rodzice maną Melittę już ze 2 lata i jest bezawaryjny jak narazie, siostra dba, kupuje tabletki, filtr, czyści system mleczny itp
Może coś polecicie fajnego od siebie ? Czytałam tu na forum ze Krupsy są bardzo awaryjne a podoba mi się ich design i te kolorowe ikonki kaw  :-)
Dziękuje i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2022, 07:04:27 wysłana przez Fux »

Offline agregatgrzewczy

  • Wiadomości: 3
Odp: Zakup ekspresu do 2500 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Październik 2022, 07:41:57 »
Poczytałam trochę forum i widziałam że polecacie Siemensy, Nivona i Delonghi byłabym skłonna zakupić ten oto model Ekspres Siemens EQ.6 plus s500 TE655203RW jeżeli byście polecili. Dzięki Wam dowiedziałam się kilku ważnych rzeczy, np wiem już dlaczego w ekspresie Melitta u rodziców jest kwaśna kawa mimo że oni kupują „crema” ja osobiście uwielbiam lekkie kawy nie kwaskowe i wybieram Brazylię Santos pasuje do mleka jak ulał.
Błagam pomóżcie mi w wyborze ekspresu bo chciałabym się jak najszybciej delektować kawą u siebie w mieszkaniu.
Nie znam się jeszcze na sposobach ustawienia młynka ale to juz po zakupie będę się dopytywać.
Saeco, Siemens, Krups ??

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 13 Październik 2022, 09:16:40 wysłana przez agregatgrzewczy »

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Zakup ekspresu do 2500 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Październik 2022, 10:23:36 »
Od siebie mogę polecić nivone 756, pracuje już rok bezawaryjnie u mojej mamy, wygodny system spieniania, wyjątkowo cichy, z żadnego prezentu się tak nie ucieszyła jak z tego ekspresu.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 651
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Zakup ekspresu do 2500 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Październik 2022, 11:02:47 »
Nie znam się na automatach, ale najczęściej spotykam opinie, że polecają takie firmy jak melita, jura, nivona (to chyba jedna i ta sama stajnia)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Zakup ekspresu do 2500 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Październik 2022, 11:23:34 »
Ja z 5 lat temu miałem podobną zagwozdkę, na szczęście forumowicze podpowiedzieli automat jest niedobry i ich posłuchałem :)

Offline kathumax

  • Wiadomości: 121
Odp: Zakup ekspresu do 2500 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Październik 2022, 17:14:34 »
W tym budżecie bierz nivonę, melittę, ale jak koniecznie chcesz z tych trzech, któe wymieniłeś - to ten siemes też da radę.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Zakup ekspresu do 2500 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Październik 2022, 18:36:38 »
Szkoda kasy ja automat:)

Offline SoundFormat Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Jura S8
  • Młynek: Professional Aroma Grinder
Odp: Zakup ekspresu do 2500 zł
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Październik 2022, 10:36:36 »
Szkoda kasy ja automat:)
To zależy czego się oczekuje. Automat robi dobrą kawę jeśli dostanie dobre ziarna i wstępnie się go ustawi pod swoje preferencje (o ile automat daje takie możliwości). Przede wszystkim robi tę kawę względnie szybko. Jeśli ktoś nie chce mielić, tampować, ważyć wszystkiego tylko chce zrobić CLICK i mieć kawę to automat jest najlepszym rozwiązaniem moim zdaniem. Tym bardziej dla osób, które w baristę nie zamierzają się bawić (co moge wnioskować po wstępnych wyborach autora postu). Dając "zwykłemu" człowiekowi dwie filiżanki obok siebie AUTOMAT VS np. KOLBA mogę się założyć, że nie będzie 100% wyboru czegoś innego niż automat. Wielokrotnie w kawiarniach na mieście, które to oh ah mają super ekspresy ale z koziej doopy baristów piłem gorszą kawę niż z niejednego, nawet swojego, automatu Jury. Sprzęt to jedno, wymagania pijącego drugie a obsługa to trzecie. Pozderki ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi