Autor Wątek: autmomat do mlecznych  (Przeczytany 1827 razy)

Offline riddick

  • Wiadomości: 11
autmomat do mlecznych
« dnia: 04 Luty 2021, 14:18:18 »
Witam  :picardpalm:

Dzień dobry , poszukuję automatycznego ekspresu, przeznaczenie 20 kaw dziennie, wiem, że najlepsze espresso to kolba natomiast ja preferuje kawy mleczne no i będzie użytkowany przez wiele osób wiec musi być magiczny 1 przycisk i kawa. Cena zdaje sobie sprawę, że jest to 3tys w górę, kończąc na 5tys czyli Jurze E8(EB). Pytanie brzmi który z nich będzie najlepiej spieniał mleko, tak by było spienione, a nie jak w wiekszości napowietrzone. Tych ekspresów jest teraz duuuzo zaczynając od Melitta Barista T Smart, Po Nivone serii 7,8,9 kończąć na Jurach. Jeśli nie ma dużych rożnic to będe się skłaniał ku cenie jak najmniejszej, bo niestety to nie ja wykładam fundusze.
Widzę teraz troche promocji na Nivony 789, 820, 842, czy chocby seria 930 która już wkracza na zakres cenowy jury.
Ktoś coś pomoże;>
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2021, 19:55:38 wysłana przez Fux »

Offline matyspio

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Jura E8 (EB) White Piano
Odp: autmomat do mlecznych
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Luty 2021, 21:03:00 »
Jura E8 to według specyfikacji raczej 15 kaw dziennie.
Co do spieniania to robi to bardzo dobrze. Jest jedno ale, raczej wymagane jest umycie dyszy codziennie.
Ja tego raczej systematycznie nie robię, efekt jest taki że po 2-3 dniach zapycha się napowietrzacz. Mleko wtedy jest mocno napowietrzone, albo w ogóle nie jest zaciągane.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi