Autor Wątek: Espresso na kuchence gazowej - da się?  (Przeczytany 8181 razy)

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Wrzesień 2018, 11:36:54 »
@Miklas wczoraj przeglądałem olx i właśnie widziałem że ktoś sprzedaje handpresso
 

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Wrzesień 2018, 11:43:35 »
@Miklas wczoraj przeglądałem olx i właśnie widziałem że ktoś sprzedaje handpresso
 

Da się tym nabić 9 atmosfer? Nie chcę kolejnego urządzenia, które robi coś przypominającego espresso, mam już prismo i świetnie się sprawdza, ale jak zwykle w takich urządzeniach prawie robi różnicę.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Wrzesień 2018, 11:45:38 »
Jeśli zwykłą pompką nabiję w rowerze 9 atmosfer, to myślę że i tu jest taka możliwość  ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Wrzesień 2018, 11:47:52 »
No tak, ale wiesz różnie to bywa. W rowerze nabijam około 4 atmosfer i przyzwyczajony do tego napompowałem tak kółka w wózku dziecięcym i się plastikowe felgi rozpadły  :picardpalm:  [emoji38]. Pytanie czy to handpresso to fajne rowerowe felgi czy plastikowe do wózka dla dzieci ;)
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Wrzesień 2018, 11:48:44 »
Nawet 16bar ponoć ;)

LMWDP #469

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Wrzesień 2018, 11:52:58 »
Te chińskie podróbki są tylko na ESE pods

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Wrzesień 2018, 11:53:42 »
Ładnie to wygląda :). Czy ktoś używał i potwierdzi, że w realu tak samo ładnie i co ważniejsze smacznie ? Na filmiku cała ekstrakcja trwa 10 sekund a blonding robi się chyba już po 7, czyli coś jak w kapsułkowcu.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Wrzesień 2018, 11:55:34 »
Do Płocka, Miklas nie masz tak daleko, więc w razie zakupu można się przejechać i wypróbować samemu ;)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Wrzesień 2018, 12:02:58 »
Chyba nie będę się pchał w wątpliwej konstrukcji wynalazki, tym bardziej, że u Farncesko zawsze jakaś caravellka się znajdzie :)
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Wrzesień 2018, 12:05:58 »
Na YouTube jest sporo filmów z uzytkowania tego wynalazku i 22sekund estrakcji było

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Wrzesień 2018, 12:09:17 »
NO jest jeszcze Cafflano
Też podobno 9bar ;)

Jest jeszcze Wacaco Minipresso - coś jak handpresso, tylko 8 bard daje - i jego kilka klonów o tej samej zasadzie działania.

Możesz sobie porównanie przeczytać i test zrobiony przez @Poe.

Ja organoleptycznie powiem tak - kawa z handpresso wychodzi o niebo lepsza niż z automatu. Nie jest to espresso jak w domu ale jest zdecydowanie lepiej niż w wielu kawiarniach ;)
LMWDP #469

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Wrzesień 2018, 12:15:57 »
Ja bym jeszcze polecił z „bezprądowych” maszyn do espresso Flair Espresso. Smakowo daje efekty bardzo dobre, choć ma swoje wady - trudno zrobić szybko dwa szoty na raz. No i nie jest to bardzo kieszonkowy sprzęt jak Handpresso. Ale jest w ładnym etui - walizce, więc w podróż samochodem pasuje. Wszystko jest rozkładane na płasko.

Pisałem o Flairze tutaj jakiś czas temu - https://www.coffeedesk.pl/blog/flair-espresso-test/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2018, 12:18:16 wysłana przez Poe »

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Wrzesień 2018, 12:19:06 »
skąd te dane, na home barista zdaje się wyliczali że okolo 10 kilo da 9 bar.
To dotyczyło konkretnie espressoforge. To jest informacja z ich strony.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Wrzesień 2018, 12:56:04 »
@Miklas, nie daj się. Piękny Caravel z otwartym bojlerem, to dzieło sztuki użytkowej. Historia, tradycja. Od samego patrzenia kawa lepiej smakuje. Jak tylko Ci ktoś potwierdzi, że samo zalanie wrzątkiem da radę, to ja na Twoim miejscu bym się nie dał wpuścić w plastiki ;)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Espresso na kuchence gazowej - da się?
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Wrzesień 2018, 15:26:34 »
No właśnie nie do końca widzę ci potrzebę przenośnych zabawek jak handpresso czy caflano, skoro masz kawiarkę i prismo, to one dadzą ci coś więcej ale jednak jakiś mały kroczek dalej będzie zostawał. Najlepszą ich cechą jest waga i rozmiar ale rozumiem że twoim celem jest przysłowiowa "działka" i nie martwisz się o miejsce w plecaku przy ataku szczytowym.

Gorącą wodę masz z kuchenki to prosi się o dźwignię coś jak flair czy robot z KS czy tam inny ROK albo faktycznie kultowy caravel po tuningu na gaz :) Sam mam dylemat z tył flair, teoretycznie jest dokładnie tym co sam bym chciał, bez bojlera, nowoczesny i poręczny ale jak oglądam filmiki to ten mały tłoczek jakoś tak nie budzi zaufania, a jak czytam o gimnastyce z nagrzewaniem to chyba dochodzi do mnie że jednak bez wygrzania wszystkiego bojlerem się poprostu nie da

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi