Autor Wątek: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje  (Przeczytany 4406 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« dnia: 17 Sierpień 2018, 09:58:42 »
Czyli ten 59mm Cunill nie ma szans zmielić ziarna na słodkie espresso o czystym smaku?  :hihihi:  Środowisko ekstrakcyjne na wysokim poziomie nie będzie, będzie za to gorycz?  :mrgreen:
Tylko 64mm żarno (i większe) się liczy  :mrgreen:
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Sierpień 2018, 10:08:59 »
A to święta prawda ;).

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Sierpień 2018, 10:12:24 »
Czym większe tym lepsze. TE muszą być super.
Antonio, pamiętam że kiedyś pisałeś o tym, że im większe żarna tym kawa mielona jest szybciej. Poza tym nie ma wielkość większego znaczenia. Jak to jest w końcu?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Sierpień 2018, 11:01:00 »
Ciekawy jestem co Antonio odpowie.  :mhh:

Ja idę teraz na kawę. Przemiał zrobię z tech żaren:





Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sierpień 2018, 13:15:49 »
Czyli ten 59mm Cunill nie ma szans zmielić ziarna na słodkie espresso o czystym smaku?

Nie mam nic do ukrycia. Aż tak dokładnie nie sprawdzałem go pod kątem czystego smaku. Za to sprawdzałem kiedyś w teście trzy dniowym Macapa M5 z żarnami płaskimi ostrymi o śred. 58 mm. No cóż, wypadł kiepsko.
Ale za to w Cunillu sprawdziłem coś co jest dla mnie bardzo ważne. Osiowość.
Gdyby było coś nie tak, to młynek wylądował by prędzej w koszu niż w pchlim targu.



Środowisko ekstrakcyjne na wysokim poziomie nie będzie, będzie za to gorycz? 

No i mamy jedno słowo przeciw drugiemu.  :mhh:   Kwestionujesz to co napisałem. Ok.
Wspomniałeś o moim środowisku ekstrakcyjnym. Jakie jest u mnie? Tajemnicą przecież to nigdy nie było? Zrobiłem testy 100% real pomiaru temperatury z sondą umieszczoną w sitku z kawą.

Zrób sam pomiar temperatury i pochwal się z nami. Sprawdzimy na jakim poziomie jest u Ciebie temperatura wody podczas przepływu przez zmielone ziarno zapodane i ubite w sitku.


Tylko 64mm żarno (i większe) się liczy

Na to pytanie sam poznasz odpowiedź w sposób nie budzący najmniejszych wątpliwości.  :mhh:   Wystarczy tylko jak zrobisz test w sposób proponowany przeze mnie. :)
Zapraszam do testu Ciebie DrUsagi jak i inne osoby.  :ok:

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Sierpień 2018, 14:41:27 »
Podsumowując:
1. Nie zagwarantujesz czystego smaku, bo tego młynka pod tym kątem nie testowałeś. Ten jest osiowy, wspomniany testowany Macap wnioskuję, że nie był. Pewnie dlatego wypadł kiepsko. Może był bity. :diabelek:

Off-Topic:
Kiedyś sprzedawałem Renault, nie wiem jak jeździło, geometrię miało perfekt, ale Opel z jazd testowych, którgo na weekend miałem jeździł kiepsko i słabo wypadł.

2. Sam pisałeś nie raz, że tylko przemiał z 64mm żaren daje, jak sam to nazywasz, środowisko ekstrakcyjne na wysokim poziomie. Ja bynajmniej nie kwestionuję niczego - pokaż gdzie napisałem że się nie zgadzam? Wręcz idąc za twoim wywodem, stwierdzam i zgadzam się, że tutaj przysprzedawanym  59mm młynku nie masz szans na wysoki poziom ekstrakcji i słodkie espresso. Czyli skoro się zgadzamy że rozmiar ma znaczenie i od niego zależy wszystko, to 59mm się nie nadaje, bo słodko nie będzie. :szampan:

3. Test - może poznamy metodologię testów, tak aby każdy sobie, w domowym zaciszu, w sposób powtarzalny mógł testować i poznawać wysoki lub niski poziom środowiska ekstrakcyjnego.
LMWDP #469

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Sierpień 2018, 21:27:38 »
Off-Topic:
Ten jest osiowy, wspomniany testowany Macap wnioskuję, że nie był. Pewnie dlatego wypadł kiepsko.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Sierpień 2018, 14:12:41 »

1. Nie zagwarantujesz czystego smaku, bo tego młynka pod tym kątem nie testowałeś. Ten jest osiowy, wspomniany testowany Macap wnioskuję, że nie był. Pewnie dlatego wypadł kiepsko. Może był bity. :diabelek:



Z tego co pamiętam był nawet z małym przebiegiem na oryginalnych ostrych żarnach. Test bicia sprawdzam na każdym młynku. A że wypadł kiepsko pod względem smaku, to za sprawą zapodanego ciemno palonego ziarna. A ono nie wybacza braków wynikających w jakości przemiału.


@Krakus. Opisz po swojemu co z wykresu wynika?

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Sierpień 2018, 17:24:52 »
@Krakus. Opisz po swojemu co z wykresu wynika?
Mogę się tylko domyślać, bo to fragment wycięty przez mnie z większego zdjęcia, a, jak pisałem Panowie Socraticcoffee piszą już głównie na Instagramie, co niestety przypomina konwersację za pomocą SMSów.

Generalnie - wykres ciągły to ilość drobinek (w nieznanych dla mnie jednostkach) o danej wielkości. Nie wiem, co to za młynek, ale widać że w wersji z żarnami równoległymi daje dużo cząsteczek o średnicy (wielkości?) około 300um, i prawie nic powyżej 700um. Tymczasem z żarnami przekoszonymi sypie prawie równo od 250um do prawie 1mm.

Z innego ich obrazka wynika, że TDS rośnie liniowo wraz z maleniem cząstek:
https://scontent-waw1-1.cdninstagram.com/vp/7facff25537a1fb2a6603aaa7be50ef6/5BF90FB9/t51.2885-15/e35/37697957_1822980971129480_8819651605021327360_n.jpg
Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2018, 17:50:28 wysłana przez Krakus »

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Sierpień 2018, 19:07:16 »


Generalnie - wykres ciągły to ilość drobinek (w nieznanych dla mnie jednostkach) o danej wielkości. Nie wiem, co to za młynek, ale widać że w wersji z żarnami równoległymi daje dużo cząsteczek o średnicy (wielkości?) około 300um, i prawie nic powyżej 700um. Tymczasem z żarnami przekoszonymi sypie prawie równo od 250um do prawie 1mm.

Z innego ich obrazka wynika, że TDS rośnie liniowo wraz z maleniem cząstek:




Jak tak jest ja mówisz. :wow2:  To ja się z Twoimi słowami zgadzam na 100%. Dodam z testem i z odczytami też zgadzam się na 100%.  Wynika z tego, że im gorszy jest przemiał wynikający z bicia żaren, tym wyższe jest wskazanie TDS. :mhh:
Wszystko jasne jak słońce... wydaje mi się.  :)


Na tym etapie temat muszę ze swojej strony zakończyć. Bo zaczną się przepychanki i kolejne ostrzeżenia dla mnie.
Przeczytam z  przyjemnością, co dalej będzie w tym temacie napisane.









Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień 2018, 21:42:08 »
Wynika z tego, że im gorszy jest przemiał wynikający z bicia żaren, tym wyższe jest wskazanie TDS.   
:o Jak? Jak Ci się to udało z tego wywnioskować? Jak? :wow2: :sciana:

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpień 2018, 22:22:39 »
Tedi, chyba na odwrót.
Bicie żaren -> duże drobinki -> niski TDS.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Sierpień 2018, 21:17:30 »
Wynika z tego, że im gorszy jest przemiał wynikający z bicia żaren, tym wyższe jest wskazanie TDS.   
:o Jak? Jak Ci się to udało z tego wywnioskować? Jak? :wow2: :sciana:




Espresso jest to efekt końcowy oddziaływania układu hydraulicznego (wody) na ciało stałe.(zmielone ziarna).
Mając powyższe na uwadze, którą drobinę mam na myli tą większą czy mniejszą przepływ wody pod ciśnieniem szybciej rozpuści substancje zawarte w zmielonym ziarnie?




[/size]Tedi, chyba na odwrót.Bicie żaren -> duże drobinki -> niski TDS.



Logiczne to jest. Tylko nie znajdzie zastosowania w mieleniu ziarna ze względu na obrabiany materiał. Jest o kruchy i mało elastyczny co z automatu dostarcza dodatkowe pylenie.
A pył to najmniejsze części przemiału które dostarczają przeważnie goryczki w smak. Są one szybciej rozpuszczalne mając na uwadze czas jak ilość przepływającej pod ciśnieniem wody.



[/color]
[/size][/font]
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sierpień 2018, 22:53:51 »
Na wykresie wyżej ewidentnie widać, ze suma mniejszych drobin jest mniejsza w przypadku młynka z nieskalibrowanymi żarnami, za to znacznie więcej jest grubych cząstek. Zatem mówisz dobrze, ale źle jednocześnie. Zgodnie z prawdą przytaczasz fakty, ale potem odwracasz kota ogonem i po raz kolejny wprowadzasz w błąd. Wyciągasz pochopne wnioski krzywo poparte faktami, przez co brzmią zawile i poniekąd słusznie, ale tylko poniekąd, gdyż są najczęściej błędne!

Offline tomasi

  • Wiadomości: 30
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Sierpień 2018, 08:32:59 »
Yyyyyy, jak tak czytam te "głupoty", to się aż odechciewa kawy pić... Zamiast skupić się na smaku, to jakieś wykresy, analizy, a na końcu i tak dojdziemy do subiektywnych kubków smakowych....
Nie wiem, czy moderator tutaj działa, ale temat dotyczy sprzedaży młynka za 320 pln. Może napiszę słownie: trzysta dwadzieścia złotych.
Dalej strzelajcie z armaty do wróbla...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi