Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516733 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6015 dnia: 28 Wrzesień 2019, 17:02:56 »
Licho nie do pobicia

EEee... myślę, że to taki artefakt w naszej pamięci. Wszystko się zmienia, kawa się zmienia, nasze wrażenie się zmienia, świat się zmienia. Wtedy mieliśmy tę jedną świetną kawę. Teraz mamy wszystkie takie ;). Przynajmniej te z ogródka Synestezji... Choćby te trzy Kolumbie, jakie teraz mamy w sklepie -- są równie "cudowne i cudaczne" -->> Kolumbia.

Jedyna różnica może polega na tym, że tamtą Kostarykę zaparzaliśmy jako espresso, a większość singli teraz widzimy raczej w metodach przelewowych.

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6016 dnia: 28 Wrzesień 2019, 18:25:44 »
Pytanko do Antonio: czy nie rozważałeś wystawienia asortymentu na Allegro? Dla nas z tego korzyść taka, że w opcji Smart mamy darmową dostawę, a dla Was jest to dodatkowy kanał sprzedaży.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6017 dnia: 29 Wrzesień 2019, 10:28:52 »
W sumie jedno popołudnie i coś takiego zrobię... Nie mogę się tylko zebrać po tych wszystkich kawach, jakie muszę codziennie na sobie potestować :redface:.

Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6018 dnia: 29 Wrzesień 2019, 10:30:44 »


tych wszystkich kawach, jakie muszę codziennie na sobie potestować :redface:.

Biedny ty! :)

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6019 dnia: 29 Wrzesień 2019, 10:44:55 »
W sumie jedno popołudnie i coś takiego zrobię...

Super  :brawa: Będę zobowiązany  :poklon:
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2019, 14:21:57 wysłana przez jacroza »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6020 dnia: 29 Wrzesień 2019, 22:08:44 »


Pytanko do Antonio: czy nie rozważałeś wystawienia asortymentu na Allegro? Dla nas z tego korzyść taka, że w opcji Smart mamy darmową dostawę, a dla Was...

...prowizja do zapłacenia. Chyba już ponad 10%.
Dostawa z Kołobrzegu jest darmowa, wystarczy kawę co miesiąc kupować, nie co tydzień.

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6021 dnia: 29 Wrzesień 2019, 22:22:02 »
Darmowa jest kurierem od 200 zł. (tyle kawy miesięcznie nie wypijam  :) ) lub w przypadku odbioru osobistego (z Poznania trochę daleko).

Co do prowizji na Allegro, to prawda.

Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6022 dnia: 29 Wrzesień 2019, 22:44:21 »
Moje pierwsze zamówienie - 4 jasnopalone kawy oraz Ariadna i mam przesyłkę za free  ;)
Już się nie mogę doczekać  :)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6023 dnia: 29 Wrzesień 2019, 22:45:48 »
Też się zastanawiałem jakie są aktualnie koszty dla tej drugiej strony, no bo ja mam awersję straszną do płacenia za przesyłkę, chodź rozumiem że nie ma nic za darmo, to dalej płacenie za przesyłkę, toaletę i parking wywołuje u mnie pewien dreszcz :D

W przypadku zakupów kawy robię właśnie tak jak mówisz, rzadziej i więcej to nie tylko mniejsze koszty przesyłki, ale też mniej bezcelowo spalanego paliwa, mniej zmarnowanych kartonów i mniej wkurzania pracowników jak się im zaś taśma pajowa skleiła sama ze sobą, a o zdrowie psychiczne naszych palaczy trzeba dbać :D

Niemniej jeżeli myśleć o innych platformach sprzedaży to allegro z smart-em jest chyba najlepszą drogą

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6024 dnia: 30 Wrzesień 2019, 13:02:03 »
@Antonio

Czy Ariadna nadaje się do AeroPressu?

Po zakupie ekspressu do domu i picia albo Ariadny albo Mujeres'a, kawa z automatu w pracy smakuję ohydnie, aż mnie odrzuca!!!
Dzisiaj okropny dzień na zewn., poniedziałek!!!, brak czasu w rano przed wyjsciem do pracy i nie zrobilem sobie shot'a, z myślą strzele w pracy. Ale już tak się przyzwyczaiłem do swoich "naparów", że ta w pracy jest okropna!!!! Zrobiłem, łyknąłem i wyplułem i wylałem resztę do zlewu.

Zauważyłem w pracy w naszej kuchni w szafce AeroPress koleżanki i bardzo sobie chwali bo ma identyczne odczucia co do pracowej kawy.
Mam zamiar sobie coś takiego kupić własnie do pracy, w domu mam 2 młynki ręczne więc 1zespresso/MYM 54 wziąłbym sobie do pracy, przemiał pod AP raczej ogarnie.

Kwestia tylko czy Ariadna nadaje się do AP?

To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6025 dnia: 30 Wrzesień 2019, 13:08:49 »
Najstarszy podstawowy przepis w AP, to właśnie takie ala espresso. Więc tak Ariadna nada się idealnie. Ale nie ograniczaj się li tylko do niej, MA ma dużo fajniejsze blendy espresso.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6026 dnia: 30 Wrzesień 2019, 13:12:08 »
Ja Ariadnę i w dripie 60-v2 robię. Dla mnie to jest taka dobra uniwersalna kawa.

Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6027 dnia: 30 Wrzesień 2019, 14:12:14 »
Ale nie ograniczaj się li tylko do niej, MA ma dużo fajniejsze blendy espresso.

Czy mógłbyś rozwinąć wypowiedź? ;-)

Offline disaster3

  • Wiadomości: 135
  • Ekspres: NS Oscar II, Bialetti Venus, AeroPress, Hario V60-1
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Kazak Tura 3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6028 dnia: 30 Wrzesień 2019, 15:21:43 »
@pj.w

Na razie jestem tak cienkim "home baristą" jak "skrzydlo komara" więc chce okiełznać, 1 max 2 kawy (Ariadna, Mujeres), które wybaczają trochę więcej, są w miarę uniwersalne smakowo i jak w koncu powiem, tak to jest "to" to będzie znaczyło, że mogę się za coś innego brać.

W każdym razie to co piłem kiedyś a teraz z tych 2 w/w to jest "świat i ludzie" i za każdym razem jak pije teraz kawę to się zastanawiam jak ja do tej pory mogłem pić takie świństwo.

AP już kupiłem, czekam na dostawę, Ariadna już też "prawie" zapakowana do paczkomatu :D :P
To nie jest takie proste jak się wydaje......

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6029 dnia: 30 Wrzesień 2019, 15:30:47 »
https://mastroantonio.pl/Mieszanki-c20

Nigdy nie trafiła mi się zła kawa. Tyle :). Rożne wersja Espresso# zawsze super, Exquisite super. A jak sprzęt pozwala to jeszcze Synestezja czeka.
Co do trudności, to nie wiem skąd taka opinia, że akurat Ariadna jest najprostsza w obsłudze i coś wybacza. Wszystko od MA się dobrze i łatwo parzy w espresso.

A z AP będzie Pan zadowolony.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi