Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1532733 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1628
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5985 dnia: 29 Sierpień 2019, 10:21:45 »
Gdybyś wziął wyraz w cudzysłów, to byś dał mi wybór.
A: albo napisałeś to z przekąsem
B: nie umiesz używać klawiatury

Roksana Węgiel, to nie wasz świat. Rozumiem. Ale człowiek z wapnem na twarzy już tak?
Tymczasem spadam na forum passata w dizlu, dowiedzieć się czy istnieją wieloświaty.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5986 dnia: 02 Wrzesień 2019, 18:58:21 »
Do not worry, be happy, chłopaki ;). Czas pędzi, wszystko się zmienia. Też kiedyś namiętnie słuchałem Trójki. Dziś rzadko włączam radio, ale ostatnio kupiłem sobie mały, "globalny" radioodbiornik i czasami o świcie słucham audycji z Rumunii, Chin, Indii itp. Ciekawe to bardzo. Moje muzyczne gusta strasznie się zmieniły w stosunku do tego, co mnie napędzało, gdy miałem 18 lat. Mknąc po polskich drogach często słuchamy tej piosenki, zawsze "świeżej" mimo upływu lat:



Dziś w palarni był mój mały dzień. Mamy więc dzisiejsze wydania: Ariadna, Chocolate Wave i Espresso nr 1 -->> Mastro Antonio.

Lucy in the Sky błyskawicznie się rozeszła. Jak wychodzi w przelewkach, jak w espresso? Polecam równie fajną kawę z Burundi, kawę o mega fascynującej nazwie -- Dukorekikawa czyli kawa po prostu. Ciekaw jestem jak to się dzieje, że wyraz "kawa" w naszym języku jest identyczny jak w krajach Afryki. Ciekawe jak to brzmi w tych językach?
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2019, 19:09:28 wysłana przez Antonio »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5987 dnia: 02 Wrzesień 2019, 20:07:51 »
Mknąc po polskich drogach często słuchamy tej piosenki, zawsze "świeżej" mimo upływu lat:
A znasz choć jedną jeszcze piosenkę tego zespołu? Każdy zna tylko jedną, tak jak z repertuaru Alannah Myles znany jest tylko jeden kawałek, w dodatku cover:

A co do kawy to pajpal jest fajny, doskonale ilustruje określenie microlot: micro-lot, czyli odmierzasz dozę i masz a lot of micro ziarenek. Twarde te mikrusy niemożebnie ale warto się pomęczyć.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5988 dnia: 02 Wrzesień 2019, 20:36:55 »
Muszę nadrobić muzyczną edukację ;).

El Papal, Juanachute najbardziej "gęsta" z naszych kaw ;). A w filiżance?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5989 dnia: 02 Wrzesień 2019, 20:57:43 »
W filiżance jeszcze nie wiem, w kubku świetnie mi wczoraj wychodziła z Gabi, kruszona ceramiczną imitacją młynka Grindrippera (taki set mam na SORze), dziś zestaw kinu/v60 dał trochę ziemisty posmak, nie wiem jak to nazwać — takie brudne wrażenie po przełknięciu. No i bardzo powoli kapało, jutro spróbuję zluzować żarna żeby zrobić 500 bez by-passu a pewnie około czwartku trafi do ekspresu. .

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5990 dnia: 02 Wrzesień 2019, 21:55:16 »
Muszę nadrobić muzyczną edukację ;).

El Papal, Juanachute najbardziej "gęsta" z naszych kaw ;). A w filiżance?
W filiżance El Papal wychodzi wybornie (zaparzałem w v60). Rzeczywiście da się wyczuć subtelny, bardzo przyjemny posmak musu orzechowo-czekoladowego, owocowość, bardzo dużą słodycz (już dawno nie piłem tak naturalnie słodkiej kawy),  lekką i przyjemną kwaskowatość. Dla mnie bardzo miła odmiana po Keniach/Etiopiachl/kwaskowato-owocowych Kolumbiach
Faktycznie, jest bardzo twarda przy mieleniu, ale zdecydowanie warto zakosztować tego smakołyka

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5991 dnia: 03 Wrzesień 2019, 08:58:16 »
Mknąc po polskich drogach często słuchamy tej piosenki, zawsze "świeżej" mimo upływu lat:
A znasz choć jedną jeszcze piosenkę tego zespołu? Każdy zna tylko jedną, tak jak z repertuaru Alannah Myles znany jest tylko jeden kawałek, w dodatku cover:

Ta piosenka Omegi jest świetna. Kiedyś u taty w biblioteczce wyhaczyłem winyl z całym albumem tego zespołu. Wszystkiego słucha się równie dobrze jak „Dziewczyny o perłowych włosach”. Bardzo wysokiej klasy rock z dawnych lat.

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5992 dnia: 04 Wrzesień 2019, 09:10:55 »
Czy na dniach pojawi się jakiś następca sweet espresso albo espresso summer?

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5993 dnia: 04 Wrzesień 2019, 09:12:06 »
Tak, będzie Sweet Espresso dziś lub najpóźniej jutro :)

Offline rados Mężczyzna

  • Wiadomości: 39
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5994 dnia: 04 Wrzesień 2019, 13:39:26 »

A znasz choć jedną jeszcze piosenkę tego zespołu? Każdy zna tylko jedną, tak jak z repertuaru Alannah Myles znany jest tylko jeden kawałek, w dodatku cover:
[/quote]

Wiem, że to nie do mnie pytanie, ale są tacy, którzy znają. :)  Może nawet wszystkie publikowane. A "Van egy szó" jest na mojej top ten  :pycha:

Sorry za OT.

Pozdro.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5995 dnia: 08 Wrzesień 2019, 19:08:03 »
Jedno jest pewne, muzyka łagodzi obyczaje i różnorodna jest jak świat. Zostawię na chwilę muzyczne przeboje, by znowu o kawie pomarudzić  :picardpalm:.

Mam teraz przed sobą napar z Brazylii Primavera Honey, przygotowany jak zwykle za pomocą stożka V60. Jest to bardzo przyjemna kawa, nie tak jaskrawa jak Etiopie, Kenie i Kolumbie, ale raczej nie zniechęci do siebie nikogo -- nie ma goryczy ani negatywnych walorów, ma niewielką kwaskowatość z odrobiną owocowych aromatów, jest bardzo słodka... Teraz w promocyjnej cenie: -->> Primavera Honey.

Z innych kaw z obróbki Honey: pierwsze palenie Etiopii Kercha Keloo właśnie się kończy; polecam Salwador Santa Rita, Kostarykę Juanachute El Papal i Kolumbię La Cristalina -- wszystkie są fajne acz zupełnie różne :).

Znowu jest Honduras Miriam, prawdopodobnie przedostatnie palenie z naszych zasobów. Znowu jest Kolumbia La Claudina. To dwie przepiękne kawy z obróbki naturalnej. Wciąż polecam Kolumbię La Cristalina z obróbki naturalnej, też teraz warto skorzystać z promocji :). Ta wersja Cristaliny bardzo mnie ujęła swoimi słodkimi aromatami.

Z Kolumbii bardzo fajną kawą jest La Esperanza -- jeśli ktoś lubi bogate, owocowe, piękne kawy z obróbki mokrej, to ta jest naprawdę warta grzechu.

Na koniec słów kilka o najlepszych kawach. Kenia Riakiania AA -- bardzo słodka; Kenia Kainamui -- ostatnie paczki w specjalnej cenie; Nyakabugi AB -- mega-dżem-session, od samego zapachu z torebki można wylecieć z butów i zacząć lewitację ;).

Pamiętacie naszą Etiopię Aricha, rozbrajającą ślepe cuppingi? Ziarna Etiopii Aricha z obróbki naturalnej będą z nami przez dłuższy czas. Są świetne jak przedtem, ponad rok temu. To taki "must have" w kawowej apteczce ;).

Jak pewnie zauważyliście, mamy też mokrą wersję Etiopii Aricha -- też świetną i godną każdej filiżanki, bo znawcom tematu przypomina napary z panamskich Geishy, pełna jest kwiatowych aromatów. Obie te Etiopie są czyste, pyszne, owocowe, słodkie.

W mojej fabryczce same świeże palenia znanych blendów. Mnie bardzo smakuje Exquisite Espresso, tym razem oprócz Brazylii Cerrado ma ziarna z Malawi i Burundi -->> Exquisite.
« Ostatnia zmiana: 08 Wrzesień 2019, 19:29:02 wysłana przez Antonio »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1628
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5996 dnia: 08 Wrzesień 2019, 19:45:05 »
Wziąłem kg Etiopii, będę testować 👍

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5997 dnia: 09 Wrzesień 2019, 09:31:47 »
Witam Mastro Antonio :) Dzięki  za szybką dostawę pięciu paczek i mały prezencik ;)

Rocket sprawuje się  SUPER.  :)- kolejny raz wielkie dzięki  za pomoc, i bezinteresowną naprawę :)

  Dwa razy miałem  z nim trochę stracha -  miał zaparowane okienko na zegarze od temperatury . Za trzecim razem był tak gorący  że nie moglem się dotknąć . Zauważyłem ,ze na przedniej stronie pod wylewką od pary zrobił sie zaciek . Wyłączyłem go z sieci i po ostygnięciu zdjąłem górną dekę .  Okazało sie ,że wewnątrz śruba która dociska wylewkę od pary poluzowała się,dlatego pod wylewką powstał zaciek /  kapała tez woda wenątrz ,  wytworzyło sie tam sporo pary dlatego Rocket byl bardzo gorący .
Po dokręcenie obu śrub  /pod wylewką i wewnątrz wszystko doszło do normy i jest OK.  :)  Pozdrawiam  - ZELAND

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5998 dnia: 12 Wrzesień 2019, 08:32:27 »
Przedwczoraj zamówione kilka przelewów w tym pół kilo La Cristalina Pink Bourbon Honey. Wczoraj, czyli ekspresowo, przesyłka już była u mnie. Szacunek! Dzisiaj rano zrobiłem przelew w V60 i kawa jest przednia! Smakowała nawet żonie, która jest fanką bardziej tradycyjnych, ciemniejszych smaków.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5999 dnia: 12 Wrzesień 2019, 09:27:59 »
La Cristalina Pink Bourbon to najlepsza kawa pod przelewy jaką piłem w tym roku.
Obecnie na wakacjach popijam sobie Etiopię Deri Kocha z aeropresu i wybornie smakuje (bogactwo kwiatowo-owocowych doznań). Myślę, że nie wystarczy mi ziaren na przetestowanie jej w v60 w domu, a podejrzewam, że w tej metodzie może wyjść jeszcze lepiej

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi