Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 164847 razy)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1127
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #645 dnia: 14 Marzec 2022, 22:11:39 »
Zanim zacznę ponownie czytać założony przeze mnie wątek, poczekam aż trochę ochłoniecie.  :lol2:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #646 dnia: 14 Marzec 2022, 22:13:05 »
U mnie ciśnienia trochę inne tzn na pompie mam 10 a na grupie 10,5 na ślepym. Wiosło tez ustawiłem bo delikatnie było nie tak ustawione. Udało mi się dobrać parametry kawy po kilku próbach i na stosunku 1:2 wychodzi naprawdę świetne espresso z jacobs barista a mam w zanadrzu jeszcze lepsze kawy😉😃 co do mokrego ciastka udało mi się to trochę wyeliminować poprzez zastosowanie screen Puck i to naprawdę robi robotę👍 Ciasteczko suchutkie, grupa czysta i bardziej równomierna ekstrakcja😉 Jeszcze nie wiem o co chodzi z tym odsetek ale może się z czasem zagłębie😃 Na ten moment jestem z ekspresu bardzo zadowolony👍 Nawet nie wykorzystując wszystkich funkcji w 80% robi niesamowitą robotę😁 Aż strach pomyśleć co będzie jak opanuje wszystkie funkcje😱😃

Online korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1037
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #647 dnia: 14 Marzec 2022, 22:34:03 »
Gratulacje dla wszystkich nowych nabywców Bianki :)

Przygotowanie świetnego espresso to będzie dla was teraz prawdziwa przyjemność. Z tym sprzętem espresso robi się niemal samo. Jedyny warunek to młynek który zmieli dostatecznie drobno.

Trochę zazdroszczę V3 ;)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #648 dnia: 14 Marzec 2022, 22:43:22 »
Jeszcze nie wiem o co chodzi z tym odsetek ale może się z czasem zagłębie

Jeśli na PID ustawiasz temperaturę np 95*C to oznacza, że w boilerze musi być ona odpowiednio wyższa aby w momencie dotarcia do grupy miała te 95. Do tego służy offset w ustawieniach ekspresu, zależnie od otoczenia, ciśnienia atmosferycznego, temperatury i innych czynników jednym 95* da boiler z 105* a innym z 107* czy nawet 109*.
Jeśli nie ma się odpowiedniego specjalistycznego sprzętu to można próbować ustawić to domową metodą "na oko" ;)
O tak:
https://www.home-barista.com/espresso-machines/getting-accurate-shot-temperature-displays-on-pided-double-boilers-without-thermometer-t54897.html

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #649 dnia: 15 Marzec 2022, 11:37:34 »
Bianka "usypiała mi" po około pół godziny bezczynności. Działo się tak, mimo, że w LCC wyłączyłem tryb stand-by. Okazuje się, że Bianka ma dwa tryby sleeping/stand-by. Pierwszy z nich możemy ustawić w LCC. Możemy albo całkiem go wyłączyć albo ustawić czas po którym przejdzie ona w ten tryb. Oprócz tego jest drugi tryb, który jest ustawiany niezależnie od ustawień LCC. Możemy go włączyć/wyłączyć posiłkując się wskazówkami dotyczącymi ekspresu Lelit Mara X (poniżej). Sprawdziłem-działa.

Enabling/disabling
MaraX must be switched off
Lift the coffee lever
Power the machine through the on/off button
The standby status is toggled.
If the standby is on after 5 seconds the on/off light starts flashing slowly and the status changes to standby off.
If the standby is off after 5 seconds, all lights flash to confirm the switch to active standby
Power cycle (switch off and on) the machine to save the settings.


Rozwiązanie znalazłem na Reddit: https://www.reddit.com/r/espresso/comments/t5wmbv/lelit_bianca_v3_going_onto_standby_while_sleep/

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #650 dnia: 15 Marzec 2022, 11:42:22 »
Tak, to była pierwsza rzecz którą zrobiłem - wyłączenie tego. Cóż, przepisy UE... (fajnie że w ogóle da się to wyłączyć).

Tutaj wersja obrazkowa jeśli komuś nie chce się czytać :)


Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1143
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #651 dnia: 15 Marzec 2022, 11:54:38 »
Dziś dotarł do mnie mój nowy ekspres. Najpierw planowałem zakup maszyny z programowaniem dozy. Koniec końców stwierdziłem, że może jednak warto spróbować profilowania. Będąc zadowolonym z wcześniejszych zakupów czterech sprzętów Lelita wybór kolejnego wydawał się oczywisty. Dziękuję również za wszystkie opinie, szczególnie @andrzejmakal, @arizonaoov, @korea83, @rollo45 które pomogły mi w wyborze. Dziękuję @Michał za sprawną realizacje zamówienia.



 [ Invalid Attachment ]    [ Invalid Attachment ]

Teraz zostało jeszcze umiejscowienie Bianki w docelowym miejscu i jej podłączenie do wody. A potem ruszam po nowy młynek  8)


Super, sprzęt można było się domyślać, że serce będzie tak podpowiadać :)
Na poważnie, zdradzisz jaki młyn będzie, bo tylko Forte zostaje z "rodziny", nic "wyżej" już nie ma:)
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #652 dnia: 15 Marzec 2022, 17:34:46 »
Do tego służy offset w ustawieniach ekspresu, zależnie od otoczenia, ciśnienia atmosferycznego, temperatury i innych czynników jednym 95* da boiler z 105* a innym z 107* czy nawet 109*.
Jeśli nie ma się odpowiedniego specjalistycznego sprzętu to można próbować ustawić to domową metodą "na oko" ;)
Ok mniej więcej już wiem o co chodzi na codzień pracuje przy obsłudze paneli i sterowników np siemensa😉 bardziej interesuje mnie gdzie i jak można takowy offset sobie zmienić?🤔

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #653 dnia: 15 Marzec 2022, 18:13:15 »
Tu masz opis jak wejść w menu serwisowe i co można w nim zmienić:
https://www.home-barista.com/downloads/Lelit_Bianca_PL162T_parameter_settings.pdf

Tu masz opis co warto ewentualnie w nim zmienić:
https://www.home-barista.com/blog/lelit-bianca-review-t54489.html#p612558

Oczywiście warto przeczytać cały wątek z drugiego linka bo jest bardzo przydatny.

PS - w razie gdyby się coś za dużo naklikało ;) to tu masz instrukcję resetu do ustawień fabrycznych:
https://www.home-barista.com/espresso-machines/lelit-bianca-user-experience-t54490-570.html#p676431

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #654 dnia: 15 Marzec 2022, 18:50:06 »
Dzięki właśnie o takie coś mi chodziło;)  Może pod koniec tyg znajdę czas to się bardziej zagłębie👍

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #655 dnia: 15 Marzec 2022, 23:19:09 »
Gratulacja zakupu :)
Choć będąc szczerym muszę stwierdzić @skansen , że po info o sprzedaży Elizabeth, spodziewałem się czegoś bardziej oryginalnego. A jednak wybór padł bardzo w naturalnym kierunku.
Moja Bianca niedawno miała rocznice. Zastanawiałem się nawet czy by jej zgodnie ze sztuką nie odkamienić, ale na razie to zostawiłem. Leję tylko KŻ i chyba nie ma potrzeby.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #656 dnia: 16 Marzec 2022, 08:15:36 »
Każdemu z osobna gratuluje dobrego wyboru  8) mam nadzieje że będziecie zadowoleni i przepraszam za nieco wydłużony czas oczekiwania :( 
Gdyby ktoś był chętny na kolejną partię Bianki w nowej wersji i dobrej cenie to zapraszam na priv, next dostawa powinna wjechać za około 3 tygodnie  kawka
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline emil88d Mężczyzna

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T v3, Bialetti Venus
  • Młynek: Fiamma MCF 9A (moded to single dose)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #657 dnia: 16 Marzec 2022, 15:00:41 »
A powiedzcie mi drodzy użytkownicy Bianki jak wyglada sprawa z filtracja czy przy oryginalnym filtrze lelita warto filtrować wodę na przykład dzbankiem aquaphor?

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #658 dnia: 16 Marzec 2022, 15:49:45 »
Jeśli dzbanek ma filtr który również zmiękcza wodę to filtr Lelita bym odpuścił. Ograniczył bym się tylko do wcześniejszego filtra dzbankowego.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2022, 16:34:39 wysłana przez skansen »

Offline DawidP

    • https://www.przyjacielekawy.pl/
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Jura, De'Longhi, Melitta, Nivona i inne ekspresy do kawy.
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #659 dnia: 16 Marzec 2022, 15:53:03 »
@emil88d, osobiście uważam, że zależy to od twardości wody w Twoim domu. Na przykład w moim domu woda jest dość miękka (pH wynosi około 7), więc przez większość czasu wystarcza mi filtr Lelit.
www.przyjacielekawy.pl - WOK25 - wykorzystaj rabat 25 zł na zakup produktów nieprzecenionych za min. 200 zł. Promocje i rabaty nie łączą się. 

WOK50 - wykorzystaj rabat 50 zł na zakup produktów nieprzecenionych za min. 400 zł. Promocje i rabaty nie łączą się.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi