Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 164810 razy)

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #390 dnia: 31 Marzec 2021, 20:40:58 »
Mówisz o backflushu, czy sugerujesz, że łatwiej będzie podważyć sitkiem? Ale wtedy nie musi być chyba ślepe?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #391 dnia: 31 Marzec 2021, 20:50:54 »
Zapinasz pf ze ślepym sitkiem, włączasz pompę i delikatnie odkręcasz pf...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #392 dnia: 31 Marzec 2021, 21:25:17 »
Zapinasz pf ze ślepym sitkiem, włączasz pompę i delikatnie odkręcasz pf...

Tylko nie do końca, bo pf wyskoczy z gniazda z impetem!  Wyłączyć pompę i dopiero do końca przekręcić pfa, a wtedy  prysznic można zdjąć palcami.
》tertium non datur《

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #393 dnia: 31 Marzec 2021, 22:38:10 »
Właśnie dzisiaj tak zrobiłem próbując tego dziwnego manewru backflushingowego zaprezentowanego przez tę uroczą panią:
Nigdy nie wierz kobiecie. Ale w jaki sposób miałoby to pomóc w wyjęciu prysznica? Swoją drogą po wyjęciu i włożeniu bardzo ciasno zapina się kolba. Istnieje możliwość, że odwrotnie włożyłem uszczelkę?

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #394 dnia: 31 Marzec 2021, 23:03:17 »
Ale co dziwnego jest w tym filmiku? Przyznam, że obejrzałem pobieżnie ale nie bardzo widzę jakieś udziwnienia. W przypadku Bianki z włączoną preinfuzją włączałbym pompę aż dojdzie do +/-9bar i dopiero po osiągnięciu tej wartości wyłączał... I tyle...
W względnie nowej maszynie sitko powinno dać się wyjąć łyżeczką...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #395 dnia: 01 Kwiecień 2021, 07:50:33 »
Istnieje możliwość, że odwrotnie włożyłem uszczelkę?

Poświeć latarką. Jak widzisz napisy, to źle. Chyba że Twoja uszczelka nie ma żadnych napisów. Jak widzisz, górna część uszczelki jest "zfrezowana", wchodzi w gniazdo grupy, zaś dolna tam gdzie styka się sitko w kolbie - nie.

I jeszcze. Włożyłeś tę samą uszczelkę, czy nową?
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień 2021, 08:03:39 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #396 dnia: 01 Kwiecień 2021, 09:54:57 »
Ale co dziwnego jest w tym filmiku? Przyznam, że obejrzałem pobieżnie ale nie bardzo widzę jakieś udziwnienia
W 4:11 pani rusza zapiętym portafiltrem jak espazollą. Właśnie przy próbie zrobienia tego samego portafilter wyleciał mi z zapięcia z impetem.

Online korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1037
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #397 dnia: 01 Kwiecień 2021, 10:02:14 »
Jej PF nie był zapięty i dlatego woda mogła swobodnie się wydostawać.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #398 dnia: 01 Kwiecień 2021, 10:20:01 »
Tak jak napisałem. Trzeba było wyłaczyć pompę, gdy skrzdełka  kolby jeszcze siedziały w końcowym miejscu, przed wyciętą cześcią grupy. Sprawdź, czy nie masz wgięcia w tym miejscu.
》tertium non datur《

Offline Nihil Mężczyzna

  • Wiadomości: 126
  • Ekspres: Lelit Bianca 162T, Aeropress
  • Młynek: Nietzsche Zero, Kinu M47 Phoenix
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #399 dnia: 01 Kwiecień 2021, 14:58:52 »
Uszczelka nie miała napisów, ale testowo odwróciłem i faktycznie kolba zapina się teraz normalnie  [emoji106]

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #400 dnia: 10 Kwiecień 2021, 23:51:09 »
Po 2 tygodniach zabawy z biancą zaczynamy się wzajemnie coraz lepiej rozumieć 👍.
Śmierdzący czarny element ze zbiornika na wodę wyrzuciłem. Firma lelit nie widzi problemu, chociaż sygnały o tym śmierdzącym elemencie dochodzą do niej nie tylko z Polski ale z innych krajów także a dotyczy to Bianci i Mary. To jest niestety lekceważenie klientów.
Co do ekspresu to jak na razie przeskok ogromny w porównaniu z moim wcześniejszym. Możliwość preinfuzja czy to elektronicznej (z niej już nie korzystam) czy regulacji płetwą, regulacja temp. to super sprawa. Teraz już nie 1 strzał na 10 wychodzi poprawnie (smakowo) ale 7-8 na 10. Oby tak dalej. Bardziej szczegółowe próby i testy wpiszę jak się już zapoznamy bardzo dobrze.
Jedną z "przypadłości" tego ekspresu, jest niestety weryfikacja możliwości młynka. W bezwzględny sposób pokazuje jego mankamenty, których wcześniej nie mogłem ocenić. Pocieszające jest jednak to że można to przezwyciężyć w jakimś stopniu.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #401 dnia: 12 Kwiecień 2021, 08:13:00 »
Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że jako dystrybutor w Polsce nie mieliśmy zgłoszeń poza tym od Carlosa i prowadzimy na ten temat rozmowy z producentem. 
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #402 dnia: 12 Kwiecień 2021, 12:35:08 »
Ze swojej strony mogę tylko powiedzieć, że jako dystrybutor w Polsce nie mieliśmy zgłoszeń poza tym od Carlosa i prowadzimy na ten temat rozmowy z producentem. 
Ponieważ nie wiadomo z jakiego okresu produkcji występuje ta przypadłość. Mam kontakt z kupcami Bianci i Mary z Anglii, USA i Kanady którzy kupili ekspres w tym roku i też to stwierdzili. Nikt nie zgłaszał ponieważ może po prostu jest tego nieświadomy. Zakłada filtr, leje wodę i parzy kawę.
Też bym tego nie zauważył jakby u córki 2 miesiące wcześniej nie wystąpił ten problem z ekspresem DeLonghi, gdzie okazało się że była felerna partia portafiltrów z śmierdzącym plastikiem. Ta sytuacja wyczuliła mnie na ten problem.

Offline Dukezpol

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #403 dnia: 12 Kwiecień 2021, 14:04:19 »
półroczna Bianca, średnio 3 kawy dziennie...

To teraz proszę o polecenie naprawdę porządnego expressu do użytku domowego, szkoda życia na CHAŁĘ..

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #404 dnia: 12 Kwiecień 2021, 14:32:29 »
Przykra sprawa. Takie rzeczy rzadko bo rzadko ale jednak się zdarzają w ekspresach z kurkami... Widziałem taki urwany kurek kiedyś w dużo droższym ekspresie, więc całkiem wyeliminować się tego nie da... Zostaje albo coś z elektrycznym zaworem albo ewentualnie joystickiem... 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi