Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 163399 razy)

essewissa

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Listopad 2018, 18:58:08 »
Dobra, jest ten Brwetus. Coś jeszcze jest w cenie 7.5tyś DB rota?

Offline MSL

  • Wiadomości: 699
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Listopad 2018, 20:39:58 »
Nie, bez promocji, to jedyny ekspres przy takim założeniu. Choć patrząc przez pryzmat o jakim wcześniej pisałeś - rot, bo ma być cicho, to Profitec Pro 600 (DB) czy nawet ich nowa wersja HXa (Pro 500) ma rewelacyjnie wyciszoną Ulkę. Sam mam rota w obu ekspresach, ale miałem okazję obcować z tymi modelami Profitec i są tylko marginalnie głośniejsze.

W pobliżu podanej ceny jest jeszcze Bezzera DUO TOP MN, DB z rotem i fajnym zestawem funkcji dodatkowych, ale jest jednak droższa o jakieś 500 zł. Nie jest żadną tajemnicą, że Bianca to unikalna maszyna w swoim przedziale cenowym. Nikt nie oferuje podobnego zestawu funkcji w takiej cenie. No chyba, że komuś nie zależy na manualnym bawieniu się ciśnieniem, to wtedy powiedzmy, że jakieś opcje w podobnej kwocie są.

essewissa

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Listopad 2018, 21:05:09 »
Bezzera Duo Top Mn fajna, wersja De jeszcze fajniejsza, ale to już 2tys plus do Bianca. Bezzera robi dobre ekspresy, w środku wyglądają schludnie, w Biance środek mi się mniej podoba.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Listopad 2018, 10:28:00 »
To może nie pisz jeszcze raz tylko najpierw sprawdź. :)

Oczywiście, że Brewtus IV występuje w wersji z rotem (IV-R) i nadal jest on tańszy od Bianca.
Co z tego ja Bianca ma igłę. IMO obecnie Bianca, dźwignia lub decent to topy cena-jakość, potem już wchodzą super drogie slayery, vesu..., itp.

P.S> Manualność IMO tylko na plus, wszystko inne się może popsuś, ale jak ktoś chce biance jako push & forget to nie tędy droga...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Listopad 2018, 11:35:49 »
Manualność IMO tylko na plus
Tak jest, przynajmniej w tej dziedzinie.

essewissa

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Listopad 2018, 11:59:44 »
Panowie, gdyby nie elektronika to byśmy nawet tych postów nie pisali, także argument, że elektronika i się może popsuć.... :picardpalm: Pytanie co lepsze dla kawy, czy ciśnienie regulowane ręcznie iglicą, czy pompa, przepływ sterowana elektronicznie (nie wiem jak to działa dokładnie w Vesuvius, Rocket V60) Elektronika zapewnia powtarzalność, a wg. mnie to jest kluczowe w espresso. Jeżeli nie mam stałego jakiegoś składnika to trudno wprowadzać jakieś zmienne bo nie wiadomo do czego się odnieść. Takie były konkluzje Dave, który testowała ekspres na angielskim forum. Biancę ocenił bardzo wysoko doceniając innowacyjność rozwiązań, ale ocenił w kontekście ceny.
Wyszedłem z podobnego założenia co Dave i dlatego zamówiłem Biancę :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Listopad 2018, 12:12:28 »
Ale te posty piszemy sami, prawda? ;) Nie ma tu jeszcze automatu :). Manualne sterowanie jest w opozycji do automatycznego -- zaprogramowanego z góry.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2018, 12:15:48 wysłana przez Antonio »

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Listopad 2018, 12:21:56 »
Panowie, gdyby nie elektronika to byśmy nawet tych postów nie pisali, także argument, że elektronika i się może popsuć.... :picardpalm: Pytanie co lepsze dla kawy, czy ciśnienie regulowane ręcznie iglicą, czy pompa, przepływ sterowana elektronicznie (nie wiem jak to działa dokładnie w Vesuvius, Rocket V60) Elektronika zapewnia powtarzalność, a wg. mnie to jest kluczowe w espresso. Jeżeli nie mam stałego jakiegoś składnika to trudno wprowadzać jakieś zmienne bo nie wiadomo do czego się odnieść. Takie były konkluzje Dave, który testowała ekspres na angielskim forum. Biancę ocenił bardzo wysoko doceniając innowacyjność rozwiązań, ale ocenił w kontekście ceny.
Wyszedłem z podobnego założenia co Dave i dlatego zamówiłem Biancę :)
Jak to mówią "nie ucz ojca..."

Elektronikę i automatyzację to ja mam szeroko wyedukowaną (łacznię z błedami samplowania itp.).
Aczkolwiek jak chcesz sterowanie komputerowe to obecnie najlepszy pomysł to Decent Pro.
Dla mnie Bianca to idealne połączenie i jakby nie dźwignia to bym pewnie ją wybrał...


P.S> Kto ma link do recenzji Dave?
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2018, 12:24:11 wysłana przez lucasd »

essewissa

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Listopad 2018, 12:32:18 »
Ale te posty piszemy sami, prawda? ;) Nie ma tu jeszcze automatu :). Manualne sterowanie jest w opozycji do automatycznego -- zaprogramowanego z góry.
W Vesuvio, czy Rocket też nie jest to robione automatycznie, dane wprowadzamy sami, czasy, wielkość ciśnienia, czyli analogicznie jak z naszymi postami :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Listopad 2018, 12:36:30 »
Ale chyba programujemy cały proces zaparzania: długość narastania ciśnienia, długość preinfuzji itp.

essewissa

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #70 dnia: 22 Listopad 2018, 12:48:20 »
Tak, oczywiście, np preinfuzja 10s z ciśnieniem 2bar , później 20s z 9bar, koniec 10s znowu z 2bar.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #71 dnia: 22 Listopad 2018, 14:18:57 »
Dla mnie vesuvius to nie ta sama liga, tu masz kontrolę przepływu (slayer, decent), vesuvius to ciśnienie, nic nowego i super specjalnego,
ja bym nie kupił, chyba że w cenie dużo okazyjnej i niższej niż bianca

P.S> Mówimy o domowym użytku, w kawiarni są inne priorytety

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #72 dnia: 22 Listopad 2018, 14:24:52 »
później 20s z 9bar, koniec 10s znowu z 2bar.
A czemu te progi są w sekundach, a nie w mililitrach?

essewissa

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Listopad 2018, 15:08:31 »
Nie bardzo rozumiem lucasd.
Co robi innego Bianca niż Vesuvius, czy Rocket? Oprócz tego, że w Bianca jest manual, a pozostałe dwa to elektroniczne.
Ciśnienie w zadanym czasie jest takie samo we wszystkich trzech, np. 10s preinfuzji na 2bar. w Lelit robimy to manualnie regulując przepływ, w Vesuvius/Rocket steruje chyba tym pompa, nie wiem dokładnie, ale też można sobie ustawić preinfuzję 10s 2bar.

decenta bym za darmo nie chciał, jak ma tak pracować


Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Listopad 2018, 15:28:36 »
jak ma tak pracować
Ale o co Ci chodzi? O klekotanie dwu pomp miksera?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi