Autor Wątek: Kinugrinders  (Przeczytany 95993 razy)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #450 dnia: 17 Kwiecień 2020, 10:29:42 »
Z tego co czytałem na HB i redditach, to są mieszane opinie odnośnie żarna pour-over. Mieli trzy razy dłużej od standardowego. A jeśli chodzi o sam efekt w filiżance to nie każdy jest w stanie odróżnić.
Faktycznie mieli dłużej, ale przemiał jest wg mnie bardziej jednorodny. Mniej pyli, może jest tak jak pisze @untoldex, że przykleja się do większych cząstek ;) Przy wolnej chwili pokuszę się o jakiś test filiżanki.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #451 dnia: 17 Kwiecień 2020, 11:10:23 »
...Równie łatwo jak w Kinu -- korygować.
Nie zrozum mnie źle, nie mówię że kinu jest trudne, przykład dałem taki swój z życia, nie muszę nic odkręcić, przestawiać, ale o ile? nie zastanawiam się, poprostu robię klik, ot tak. W takim sensie, robię na codzień dripy i nawet nie wiem na którym kliku aktualnie jest, zmienię kawę to psztrykne w lewo i już.

System ustawiania z tarczą na gwincie jest wygodny, nie przeczę i sam uważam go za ogólnie jednak lepszy, niemniej oponuje przed upraszczaniem, że kliki są bezsprzecznie złe, nie, nie są, tworzą swoją warstwę abstrakcji, która w pewnym sensie jest bardzo prosta i wygodna.

Swoją drogą świetna jest wersja Knock-a gdzie zamiast odkręcania i dokręcania, jest w środku oring stawiający opór, te same zalety a jeszcze prościej. Polecam feldgrinda w rozważaniach, nie wiem jak z dostępnością ale to też świetna konstrukcja.

... a cena jest dość atrakcyjna.

Jak se przypomnę kiedy się c40 pojawiło i się wszyscy zastanawialiśmy kto tyle za ręczny młynek zapłaci :D jak czasy się nam szybko zmieniają :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6196
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kinugrinders
« Odpowiedź #452 dnia: 17 Kwiecień 2020, 12:29:02 »
Wczoraj przeliczałem i Classic z żarnem pod przelew z Niemiec wyjdzie 1800 zł. (..)1250 zł wyjdzie Simplicity, czyli też o jakieś 400 zł więcej niż Comendant. Bądź tu mądry
Nie widzę potrzeby zmieniania żarna na przelewowe. To standardowe działa bardzo dobrze i jest uniwersalne. Pod tym względem Kinu jest dla mnie świetnym narzędziem, bo jest wystarczająco dobry do każdej metody. Jednak jak potrzebujesz tylko do przelewów, to możesz spokojnie brać Comandante jako tańsze i sprawdzone rozwiązanie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi