Autor Wątek: Nivona 842 czy to dobry wybór?!  (Przeczytany 9762 razy)

Offline woiram

    • brak
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: brak
  • Młynek: reczny
Nivona 842 czy to dobry wybór?!
« dnia: 01 Styczeń 2018, 23:06:25 »
Witam

Myślę od kilku miesięcy bardzo poważnie o zakupie ekspresu tylko i wyłącznie automatycznego. Z żoną pijemy razem 2-4 kawy dziennie, ostatnio jest to lavazza z kawiarki i mleko wstrząśnięte w słoiku i powiem szczerze, że kawa jak dla nas jest całkiem ok, lepsza niż u znajomych z ekspresów siemens czy delonghi, wiem pewnie to wina ich jeszcze gorszej kawy ale takie mam odczucia. Po przeczytaniu wielu wątków i opinii zdecydowałem się na nivonę nietstety nie udało mi się kupić w promocji euro rtv modelu 831, gdzie był za 3200 zł.
na oleole można nivone 842 dostac za 3700 na raty 0% więc myślę, że tak bym go kupił. No chyba że znacie jakaś sporo lepsza oferte to chętnie się dowiem no i przezde wszystkim coś o tym ekspresie, bo tak szczerze to mało o nim opinii w porównaniu do serii 788 albo starszej serii 831/839. Każde słowo będzie bardzo cenne, dziekuję i pozdrawiam :)

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona 842 czy to dobry wybór?!
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2018, 10:31:50 »
Nivona 831 była wyprzedawana w związku z wprowadzeniem nowych modeli, teraz już pewnie ciężko będzie ją gdzieś dostać.

Jeśli to ma być ekspres do domu i ilości takie jak wspomniałeś to wybierz coś z serii 7xx bo w zupełności wystarczy :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline woiram

    • brak
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: brak
  • Młynek: reczny
Odp: Nivona 842 czy to dobry wybór?!
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2018, 13:47:47 »
Ok, dzięki wielkie za odpowiedź, już straciłem nadzieje, że ktoś odpisze :)
Na co dzień pewnie to będą takie ilości, jak goście przyjdą to pewnie więcej, no chyba,że przez ekspres będziemy pić z żona 2 razy więcej kaw :) . A może ktoś napisać coś więcej na temat różnic między powiedzmy 768 a 842. Na plus dla 768 widzę , że zbiornik ma 2,2 a w 842 1,8 oraz w opisie jest napisane, że 768 robi espresso za jednym dotknięciem a 842 nie, dodatkowo 842 waży niby 5kg, a 768 10,7kg. Ale naprawdę jest mało informacji na temat tych ekspresów. Wykonanie i technologia w środku w 842 będzie lepsze czy może takie samo i płacimy tylko za większy wyświetlacz i ładniejszy (jak  dla mnie) wygląd? 

Offline mjoker

  • Wiadomości: 9
Odp: Nivona 842 czy to dobry wybór?!
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Styczeń 2018, 14:17:37 »
z opisu 842 widze ze masz 10 profili "moja kawa", dwukolorowe podswietlenie  [emoji38]
Jak sie robi espresso w 842 to nie wiem, ale dziwne, ze w jakichs kombinacjach a nie za pomoca jednego przycisku.
W 778 lub 768 (roznia sie kolorystyka imo. 778 ladniejszy) wybierasz rodzaj kawy i juz sie robi

Offline woiram

    • brak
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: brak
  • Młynek: reczny
Odp: Nivona 842 czy to dobry wybór?!
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2018, 13:13:00 »
Panie i Panowie, czatując na promocję i czytając opinie, w końcu udało się :) Zamówiłem Nivona 768 po części dzięki postowi na forum a po części po przeanalizowaniu za i przeciw. Mianowicie na plus 768 przemawia przede wszystkim cena i większy zbiornik na wodę, natomiast 842 jest ładniejszy i trochę bardziej rozbudowane menu poza tym nie doszukałem się większych różnic konstrukcyjnych, ale to wniosek tylko z tego co wyczytałem.

Nivona 768 kupiłem w sklepie OleOle.pl za 3048 na 10 rat 0%, czyli będę płacił po 304,8 zł, dodatkowo dostanę bon na 300 zł do wykorzystania w sklepie, czyli defacto ekspres będzie mnie kosztował 2750 :)

Jaką kawę polecacie na początek dla osoby, która pije złotą lavazze i mu smakuje (oczywiście poza tą kawą :) ) Coś budżetowego najlepiej, czyli powiedzmy 60 zł/kg

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Nivona 842 czy to dobry wybór?!
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2018, 13:39:06 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi