Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 229291 razy)

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #795 dnia: 14 Marzec 2022, 09:00:53 »
Napisz swoje odczucia do nich.
Email poszedł razem z publikowanym postem.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #796 dnia: 14 Marzec 2022, 09:47:11 »
Super! Daj znac jaka będzie odpowiedź 👍
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #797 dnia: 14 Marzec 2022, 11:21:22 »
Data palenia niezbyt szczęśliwa. Nie żeby to tłumaczyło ewentualne niedociągnięcia. Z drugiej strony może klienci właśnie takiego produktu się domagają. Wiele osób lubi palenia "absolutnie bez cienia kwasowości".

Dawid1144

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #798 dnia: 19 Marzec 2022, 17:30:38 »
Dzisiaj do mojego hoppera wleciała w końcu robusta od @Antonio

Pierwszy shot poszedł do zlewu, woda nie przebiła się przez ciastko. Musiałem sporo przedstawić młynek, ale miałem farta bo drugie ustawienie było już idealne.

Co do smaku, kawa jest bardzo mocna, mam wrażenie że bardziej mocna i cierpka niz robusta od Bazzary która piłem ostatnio. Szczypta cukru zrobi tutaj robotę i zabije tą cierpkość. Mocno wyczuwalny zapach i posmak palonego drewna. Jutro zrobię sobie Americano jeszcze z tego żeby spróbować.

Jeśli ktoś lubi moc i chce prawdziwej "siekiery" to polecam.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #799 dnia: 27 Marzec 2022, 17:04:48 »
Pierwszy shot poszedł do zlewu, woda nie przebiła się przez ciastko.
Z robustą mam zawsze na odwrót: muszę znacznie drobniej jej ziarna zmielić w stosunku do np. arabik z Brazylii. Moje robusty raczej nie są ciemno palone, biorąc pod uwagę ich ogromną gęstość, twardość. W takiej formie pasują do moich mieszanek.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #800 dnia: 29 Marzec 2022, 14:35:23 »
Ja mam takie same doświadczenia jak Antonio. Te robusty, z którymi miałem do czynienia, było ich kilka z różnych stron świata i wszystkie potrzebowały drobniejszego mielenia niż arabica.

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #801 dnia: 03 Kwiecień 2022, 14:08:14 »
Daj znac jaka będzie odpowiedź
Był telefon i wymiana paczki kawy na tę samą ale jaśniej paloną pod przelew. Espresso wyszło 10x lepsze. Sama kawa  o ładnie zbalansowanym smaku goryczka vs kwaski zdecydowanie polecam pod espresso.  Na pochwałę zasługuje obsługa i podejście do klienta  :brawa:

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #802 dnia: 03 Kwiecień 2022, 16:42:24 »
Dawno nic nie wrzucałem, czas nadrobić zaległości. Poniżej wrzucam krótkie informacje o dwóch kawach, których smak wbił mnie w podłogę i którego prędko nie zapomnę.


1. Indonezja, West Java, Wenninggalih od Craft Coffee Roasters z Poznania - jest to bez dwóch zdań jedna z najciekawszych kaw, jakie w życiu piłem. W smaku wytrawna, wyrazista, winna, musująca. Genialna w przelewie, w shocie z Cafelat Robota eksplozja smaku i niuansów. Rewelacja. Mocno polecam fanom kaw wyrazistych i trudnych do scharakteryzowania.


2. Congo Ngula of Good Coffee Micro Roasters z Warszawy. Good Coffee to jedna z moich ulubionych palarni. Congo Ngula zaś to fantastyczna, wytrawna, kawa. Czuć w niej wiśnie, maliny, i inne cuda. Sztos.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #803 dnia: 03 Kwiecień 2022, 22:25:11 »
Kilku fajnych kawowych ludków serdecznie polecało mi Good Coffee i zakupiłem dwie paczki - sztos!
Świetnej jakosci ziarna od znanych i nietanich producentów, na stronie w naprawdę dobrej cenie.

Etiopia Chelbesa myty anarerobic - petarda. Fajna malinowa słodycz z herbatkowo-bergamotkowym posmakiem typowej mytej Etiopii. Trochę ciężko mi uwierzyć, ze to anaerobic ze wzgledu na czystość tej kawy i niskiej ceny. Niemniej kawa bardzo godna polecenia.

I tez próbowałem tego Kongo. Bardzo fajna i do przelewu, i do espresso. Miło tez zobaczyć, ze Kongo zaczęło wypuszczać tez naturale :)

Co do minusów palarni (nie kawy) - archaiczna strona i tez w zasadzie brak obsługi klienta. Miałem mały problem i musiałem anulować zamówienie (trzeba to zrobić przez emaila), zero odpowiedzi. Dopiero po kilku mailach dostałem tylko potwierdzenie anulowania zamówienia.
Tez trochę razi, ze wszystko na paczce jest napisane po polsku, prócz… kraju pochodzenia kawy. Nie potrafię wymyślić logicznego wytłumaczenia na to 😅
Niemniej kawy polecam i będę wracał 3)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #804 dnia: 10 Kwiecień 2022, 10:16:38 »
Jestem fanem Good Coffe od ok 1,5 roku. Czyli raczej długo jak na systematyczne zakupy.
Uwielbiam ich kawy afrykańskie i azjatyckie. Brazylie z wyszukanych obróbek też. Bardzo brakuje mi czegoś klasycznego, ciemniej palonego, w stylu tej właśnie palarni.

No i tę lukę łatam poniższą kawą która mi mega podchodzi:
Solberg & Hansen - Italienskbrent Espresso

Przyjazne, gęęęste espresso, a zarazem słodkie. Włoski klimat w skandynawskim wydaniu :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #805 dnia: 10 Kwiecień 2022, 11:15:31 »
Bardzo brakuje mi czegoś klasycznego, ciemniej palonego, w stylu tej właśnie palarni.
Próbowałeś tej, akurat jest promocja:

https://teges.pl/etno-cafe-italian-roast-1kg/
》tertium non datur《

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #806 dnia: 10 Kwiecień 2022, 14:52:11 »
Tak, ale to jakoś 3 lata temu. Warto powtórzyć?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #807 dnia: 10 Kwiecień 2022, 16:20:06 »
Tak, ale to jakoś 3 lata temu. Warto powtórzyć?
Ja też jej dawno nie smakowałem, ale to są te właśnie zbliżone ciemne włoskie klimaty, za którymi aż tak teraz nie przepadam.
》tertium non datur《

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #808 dnia: 11 Kwiecień 2022, 15:01:18 »
Bardzo brakuje mi czegoś klasycznego, ciemniej palonego, w stylu tej właśnie palarni.

Ta kawa "BRAZYLIA COLINA SOAVE - NOWOŚĆ" w ciemnym paleniu, nie będzie tą, którą szukasz?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #809 dnia: 11 Kwiecień 2022, 17:34:42 »
Bardzo brakuje mi czegoś klasycznego, ciemniej palonego, w stylu tej właśnie palarni.
To nie cytat @GostRado (nie przepadam za ciemnym paleniem) tylko @arizonaoov i dla niego info od @lubusz :
Ta kawa "BRAZYLIA COLINA SOAVE - NOWOŚĆ" w ciemnym paleniu, nie będzie tą, którą szukasz?

@ranGo
Dobrze by było wyeliminować te błędne cytowanie.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień 2022, 17:36:54 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi