Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 229928 razy)

Offline Cristopor Mężczyzna

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: La Pavoni Professional, V60, Aeropress
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Xeoleo
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #780 dnia: 03 Styczeń 2022, 17:36:30 »
Dzień dobry,
na zdjęciu przedstawione ziarna kawy
Arabica Meksyk Altura Chiapas SHG
Chciałbym się dowiedzieć czy to jest poprawne wypalenie ziaren pod espresso?
Ewidentnie widać, że ziarna są tak jakby nierówno wypalone i mają różne odcienie.
Chyba pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.

Zamieszczam ponownie zdjęcie ;)



Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #781 dnia: 03 Styczeń 2022, 18:20:16 »
Nie wyglada to dobrze. A jak smakuje? Jeśli octowo czy  warzywnie to wyślij  to zdjęcie do palarni z zapytaniem. Ciekaw jestem co odpowiedzą.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #782 dnia: 03 Styczeń 2022, 18:26:48 »
Na moje oko, widać tu trochę wszystkiego :) Są i białaski i rozdeptane jak i ugryzione przez szkodnika. No i czubki oraz płaskie powierzchnie trochę przypieczone też jak i niektóre zairenka spocone.. Jednak najważniejsze jak smakuje. Jeśli kosztowqały niedużo i smakują ok, to nie problem. Gorzej jeśli byłoby odwrotnie - nie wygląda, nie smakuje i dużo kosztuje.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #783 dnia: 03 Styczeń 2022, 18:31:40 »
Źle też nie wygląda. Ot, taka jest ta kawa i tyle. Tania, prosta, z mokrej obróbki, z widoczną ilością "białych" ichmości. Czegóż się można po tym spodziewać? Niekoniecznie czegoś strasznie złego...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #784 dnia: 03 Styczeń 2022, 18:34:59 »
Może takie są bardziej bio? Czyli nie sortowane za mocno? :D

Offline Cristopor Mężczyzna

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: La Pavoni Professional, V60, Aeropress
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Xeoleo
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #785 dnia: 03 Styczeń 2022, 18:51:03 »
Dostałem te ziarna wraz z zakupem ekspresu, więc pewnie szału mi nie dali  :-D
Już mam zamówione ziarna od pana Gorana. Od dłuższego czasu biorę kawę z Euro Cafe i dlatego te mi jakoś wizualnie nie podpasowały.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #786 dnia: 03 Styczeń 2022, 19:03:06 »
Cześć, pił ktoś może kawę od nich, warta spróbowania?

https://goodbeans.nl/


Wpadła w oko w jednym z lokalnych sklepów
Nie wklejam nazwy, gdyż jest "niecenzuralna"  :hihihi:
Witam, witam i o zdrowie pytam!

skansen

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #787 dnia: 09 Styczeń 2022, 11:57:55 »
Hausbrandt Academia
90% arabika, 10% robusta
Podobnie jak z innymi kawami tej kawiarni stopień wypalenia tej kawy jest określany jako średni, ja określiłbym to palenie jako ciemne. Do popiołu trochę jednak brakuje. Zawartość kofeiny oceniłbym jako średnią.  Uzyskane espresso ma dostateczną ilość kremy. W smaku wyczuwalne są nuty czekolady. Nadaje się również do kaw mlecznych, w połączeniu z mlekiem wyczuwalny jest przyjemny orzechowy posmak.

Offline matmat

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: ECM Technika IV
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #788 dnia: 11 Styczeń 2022, 01:36:13 »
Ciekawe ze nikt nie wspomina "marketowych" na budzecie do mlecznych, ktore daja rade i sporo wybaczaja:

Pascucci Extra Bar - zjarana, intensywna, prawie o smaku asfaltu, crema max, 25€

Lavazza Caffe Crema Classico - zjarana, asfalt, sporo cremy jak na budzet, 10-14€

Lavazza Caffe Crema Dolce - ostatnio wchodzi najlepiej, zjarana ale nie tak jak powyzsze, przebijaja sie nuty kwasowo owocowe, sporo cremy, 14€

Offline daniel_t

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: R58
  • Młynek: F64 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #789 dnia: 03 Marzec 2022, 08:21:57 »
Cześć.
Ostatnio w tym temacie trafiłem na Manufakturę kawy i ich ciemno palone. Niedawno temu mieli w mojej ocenie bardzo dobrą kawę, którą nazwali "Czarno to widzę", ale już jej nie mają w ofercie. Czy ktoś z Was może ją miał i jest w stanie polecić coś podobnego?

Offline DawidP

    • https://www.przyjacielekawy.pl/
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Jura, De'Longhi, Melitta, Nivona i inne ekspresy do kawy.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #790 dnia: 04 Marzec 2022, 11:02:46 »
Cześć.
Ostatnio w tym temacie trafiłem na Manufakturę kawy i ich ciemno palone. Niedawno temu mieli w mojej ocenie bardzo dobrą kawę, którą nazwali "Czarno to widzę", ale już jej nie mają w ofercie. Czy ktoś z Was może ją miał i jest w stanie polecić coś podobnego?
Hej, piłem już kiedyś kawę z Manufaktury, ale nie jestem pewien, czy myślę o tej, o której mówisz. Czy możesz udostępnić zrzut ekranu lub link do kawy, o której mówisz?
www.przyjacielekawy.pl - WOK25 - wykorzystaj rabat 25 zł na zakup produktów nieprzecenionych za min. 200 zł. Promocje i rabaty nie łączą się. 

WOK50 - wykorzystaj rabat 50 zł na zakup produktów nieprzecenionych za min. 400 zł. Promocje i rabaty nie łączą się.

Offline daniel_t

  • Wiadomości: 58
  • Ekspres: R58
  • Młynek: F64 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #791 dnia: 04 Marzec 2022, 20:47:03 »
Mam tylko zdjęcie znalezione w internetach, ja paczki powyrzucałem, bo nie sądziłem że będzie taki problem.
I fb: https://d.facebook.com/manufakturakawy/photos/a.1481900518487826/4806432112701300/?type=3&source=48

Offline nicityle Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #792 dnia: 05 Marzec 2022, 17:10:18 »
Od niedawna pijam bez cukru Słodkiego Shota od Coffe and Sons. Kawa w profilu niegorzka, prawie bez kwasowości corpo dobrze. Pisze, że ma smak kakao i karmelu, jednakże jeszcze nie mam na tyle rozwiniętego węchu i smaku kawowego by to wyczuć. Kawa z kawiarki zmielona przez palarnię. Po latach picia quality oro i MK Cafe z ekspresu kolbowego za 400 zł, zmiana wyraźnie in plus.

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #793 dnia: 14 Marzec 2022, 08:20:14 »
Lubię spróbować czegoś nowego i nigdy się nie zawiodłem na świeżo palonej kawie. Niekiedy nuty były nie pod mój gust ale zawsze modyfikując przepis byłem w stanie wyciągnąć to co lubię aż do dziś... Poległem.
Za producentem:
20220314_080321.jpg
Kraj pochodzenia kawy: Brazylia
Region: Cerrado, Monte Carmelo, Chapadao de Ferro
Producent: Acacio Jose Dianin, Cesara Jordao, Helio Tutida
Metoda obróbki: Natural
Odmiana: Paraiso MG, Mundo Novo
Położenie upraw: 800 - 1300 m n.p.m.

Średnio palona info ze strony na opakowaniu jasno palona a w rzeczywistości jeszcze inaczej.
idealna do ekspresu ciśnieniowego i kawiarki. W smaku wyczuwalne są nuty
czekolady, orzechów oraz karmelu.

Do rzeczy... Kawa raczej palona w stronę ciemnej strony ale to przecież nie grzech. Zapach zwiastuje over-roasting. Pachnie popiołem :( i tak samo smakuje. Gorycz posmak popiołu przypomniały mi się czasy kiedy paliłem fajki. Tragedia. No to standardowo temperatura w dół (zszedłem aż do 83 stopni) i grubsze mielenie niestety dalej porażka. Zostaje chyba Cold Brew z tego zrobić... Zdecydowanie nie polecam.
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2022, 08:23:50 wysłana przez czmielek »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #794 dnia: 14 Marzec 2022, 08:27:40 »
Napisz swoje odczucia do nich. Kawa to transparentność, może miał gorszy batch, może rzeczywiście coś poszło nie tak. Jeśli Cie oleją - wiesz gdzie nie kupować. Jeśli pomogą - kazdy wygrywa ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi