Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 229275 razy)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #570 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:32:00 »
automaty te mielą kawę na świeżo tuz przed zaparzeniem. Ziarna widać przez szybkę i cały proces parzenia.
To jakaś cecha wyjątkowa? Na Orlenie i w Maku działa to dokładnie tak samo.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #571 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:34:56 »
To jakaś cecha wyjątkowa? Na Orlenie i w Maku działa to dokładnie tak samo.

Chodziło o to, że jeśli zasilają swoje automaty własna kawą, to muszą jej palić naprawdę sporo. Kropka.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #572 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:38:19 »
Twoje refleksje wyglądają jak jedynie słuszna wyrocznia

No piszę o swoich odczuciach, tak. Boli cię, że ktoś zakupi na próbę Vero Gusto zamiast kawy od Ciebie i przy niej nie daj Boże zostanie? Widzę, że tak i to bardzo. Trudno, Twój problem. Mamy wolny rynek i duży wybór.

Ps. A teraz odliczam czas kiedy dostanę kolejnego minusa, za to, że miałem czelność napisać, że mi bardziej smakuje inna kawa niż ta od sponsora forum MA ;-).

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #573 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:39:56 »
Nie rozumiesz, co napisałem. To Ciebie coś boli. Nie jestem żadnym sponsorem, bo takowych tu nie ma.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #574 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:42:00 »
A teraz odliczam czas kiedy dostanę kolejnego minusa, za to, że miałem czelność napisać, że mi bardziej smakuje inna kawa niż ta od sponsora forum MA

WoW, MA, szybki jesteś! :D

Odnoszę wrażenie, że to forum jest bardziej kołem zamachowym marketingu i sprzedaży "przyjaciół forum" aniżeli, forum na którym możemy uzyskać, rzetelną i obiektywną pomoc.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #575 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:44:09 »
Miły jesteś ;).
Może się zdecyduj, czy chcesz uzyskać tu jakąś pomoc, sam coś od siebie wartościowego dodać czy chcesz dyskutować o cenach produktów w różnych palarniach?

Jakimś trafem odnosisz się li tylko do jednego produktu z naszej palarni -- jakoby był on niemiłosiernie drogi. Nie mam nic przeciwko Twoim wpisom, ale jedziesz trochę nie fair. Jest w Polsce mnóstwo palarni z cenami kaw, znacznie większymi niż u nas. Odbieram te kolejne zagajenia na temat Ariadny tak, że stanęła Ci w gardle jej wygórowana cena...
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2020, 13:51:54 wysłana przez Antonio »

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #576 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:45:48 »
Boli cię, że ktoś zakupi na próbę Vero Gusto zamiast kawy od Ciebie i przy niej nie daj Boże zostanie? Widzę, że tak i to bardzo. Trudno, Twój problem. Mamy wolny rynek i duży wybór.
No i mamy dowód, że kawa Vero Gusto szkodzi :D

avidrock

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #577 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:48:21 »
Ps. A teraz odliczam czas kiedy dostanę kolejnego minusa, za to, że miałem czelność napisać, że mi bardziej smakuje inna kawa niż ta od sponsora forum MA .
Jakiego minusa? Czy ktoś ci zabrania pić coś innego?  A na temat sponsora po co się wypowiadasz jak się nie znasz? A z drugiej strony nawet jak są jacyś sponsorzy co w tym złego? Ten forum dla mnie same korzyści przynosi

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #578 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:52:02 »
Ta kawa na pewno jest wypalana w pobliżu masztu 5G  :mrgreen:

avidrock

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #579 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:53:13 »
No i mamy dowód, że kawa Vero Gusto szkodzi
Też o tym pomyślałem 😉.
@lukaszt2004  piszesz o swoich negatywnych wrażeniach dotyczących WOK to dlaczego siedzisz tam gdzie ci źle?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #580 dnia: 27 Wrzesień 2020, 13:59:51 »
Boli cię, że ktoś zakupi na próbę Vero Gusto zamiast kawy od Ciebie i przy niej nie daj Boże zostanie? Widzę, że tak i to bardzo. Trudno, Twój problem. Mamy wolny rynek i duży wybór.
Mamy wolny rynek i duży wybór :) na szczęście :)
Mamy tez kilka fajnych palarni i kilka tańszych palarni - i kazdy pali kawę troche inaczej i ceni swoje ziarna, swoją prace i przede wszystkim swoją wiedzę i doświadczenie trochę inaczej ;)

Szkoda ze nie opisałeś swojej ulubionej kawy bez porównania do innych i nie próbując dyskredytować innych...

Szkoda tez, ze nie zamieściłeś tego opisu w temacie „dobra kawa do 50zl” - bo mysle, ze tam konkurowałyby z godnymi przeciwnikami - jak np. Palarnia czarnakawka z której kupuje kawę do ekspresu w naszej szkole :)

Jesli smakuje XI ta kawa - super :)
Jesli chces sie z namj podzielić tym - super - od tego jest forum :)
Jesli chcesz porównywać kawy z dwóch rożnych półek - nie rób tego ;)
Never Give UP †

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #581 dnia: 27 Wrzesień 2020, 16:29:28 »
Kolega opisał swoje wrażenia i bardzo dobrze. Po to powinno być właściwie to forum. Nie rozumiem skąd tyle uszczypliwości. Fajnie, że powstaje coraz więcej palarni.
P. S. A niektóre mocno promowane na tym forum kawy są rzeczywiście przereklamowane... To również i moje zdanie. Ale jak ktoś wyżej zaznaczył mamy wolny rynek.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #582 dnia: 27 Wrzesień 2020, 17:17:06 »
Wiecie co jest nie w porządku? Takie wypowiedzi
Jako espresso, pijalna, niezła, lepsza niż taka jedna polecana dość często na forum ;), a cena prawie 2x mniejsza ;).
  Typu "ja wiem że tu nie wszyscy są tacy wspaniali + oczywiście ;)" Wiesz jaka jest wartość merytoryczna takiej wypowiedzi? Jest taki utwór często odtwarzany w kontekście ministra sprawiedliwości, to właśnie taka. Jak Ci coś nie smakuje to napisz wprost i na jakich kryteriach opierasz swoją ocenę.

Każda palarnia skoro istnieje ma jakichś klientów, z jakiegoś powodu tam kupujących. Jedni będą lubili ciemno palone kawy bez cienia kwasowości, inni będą lubili jasne ziarna w espresso, po drodze jest jeszcze wiele pośrednich opcji. Nie widzę powodu żeby rezygnować z porównań palarni jednak musi być jakieś kryterium. Jak może pamiętasz w podstawówce uczyło się o czymś takim jak wspólny mianownik. Tym mianownikiem powinno być kryterium oceny typu np. stopień palenia, jakość ziarna (defekty ziarna i palenia), metoda ekstrakcji i rezultat jaki się uzyskało przy danym przepisie. Ewentualnie możesz napisać że spełnia lub nie Twoje upodobania, przy czym należałoby je jakoś opisać.

Poczytaj sobie recenzje kaw robione przez WS, to może coś zrozumiesz.

Ps. A teraz odliczam czas kiedy dostanę kolejnego minusa, za to, że miałem czelność napisać, że mi bardziej smakuje inna kawa niż ta od sponsora forum MA ;-).

Twoje insynuacje są żenujące. Jak chcesz uprawiać takie prostackie teorie spiskowe, to zapisz się do klubu radia z ryjem i tam się dziel takimi wartościowymi spostrzeżeniami.

P. S. A niektóre mocno promowane na tym forum kawy są rzeczywiście przereklamowane... To również i moje zdanie. Ale jak ktoś wyżej zaznaczył mamy wolny rynek.
Czytałeś może regulamin? Jakbyś przeczytał, to może byś wiedział, że każda firma może istnieć na tym forum i promować swoje produkty.  Za darmo bo forum jest niekomercyjne, ale może czas to zmienić i za wypisywanie takich głupot należałoby wystawiać rachunek.
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2020, 17:38:48 wysłana przez krystians »

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #583 dnia: 27 Wrzesień 2020, 20:08:14 »
Jak może pamiętasz w podstawówce uczyło się o czymś takim jak wspólny mianownik. Tym mianownikiem powinno być kryterium oceny typu np. stopień palenia, jakość ziarna (defekty ziarna i palenia), metoda ekstrakcji i rezultat jaki się uzyskało przy danym przepisie.
Tym kryterium, wspólnym mianownikiem, może być po prostu kwestia smaku. Jednemu smakuje, drugiemu nie.
Czytałeś może regulamin? Jakbyś przeczytał, to może byś wiedział, że każda firma może istnieć na tym forum i promować swoje produkty
A czy ja gdzieś napisałem, że nie można się promować??? Znowu kogoś mocno zabolało, że ktoś pochwalił produkt, który nie jest sprzedawany przez forumowe lobby... 😉 😂 😂 😂

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #584 dnia: 27 Wrzesień 2020, 20:13:13 »
forumowe lobby.

:picardpalm: :sciana:

Przez forumowe k#%wa, kitchen, ja pi@%!)0!ę..

kwestia smaku
Którego z pięciu czy też sześciu?
« Ostatnia zmiana: 27 Wrzesień 2020, 20:41:43 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi