Autor Wątek: Krótkie opinie o kawach  (Przeczytany 229283 razy)

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #540 dnia: 27 Sierpień 2020, 11:40:38 »
Kilkanaście minut temu dotarła do mnie Brasil Santos od MKFresh. Data palenia 25.08.2020.



WoW! :pycha:

Orzechy laskowe na I planie, w aromacie i smaku, coś wspaniałego, delikatna, pyszna, crema idealna. Szczerze już polecam wszystkim z czystym sumieniem! Efekt WOW i eksplozja pozytywnych emocji :pycha: :pycha: :pycha:. 8.5/10


Takiej reakcji nie było pijąc flagową kawę z promowanej na forum mini palarni z Kołobrzegu. Mowa o Ariadnie, która dla mnie była prosta w smaku, nie wywołała żadnych emocji, była po prostu dobra do wypicia. 6.5/10

Kimbo Aroma GOLD - od biedy mogę polecić, mozna wypić, ale 5/10

Kimbo Espresso Napoletano - O ile w automacie Delonghi i Krups to był mój pewniak i flagowa kawa bo naprawdę świetnie się sprawdzała 8.5/10, to w kolbie był smakowy dramat.
Dominacja goryczy. Nie dla mnie. 3/10

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #541 dnia: 27 Sierpień 2020, 11:48:10 »
Kilkanaście minut temu dotarła do mnie Brasil Santos od MKFresh. Data palenia 25.08.2020.

Hej! Tę cudowną cremę, którą uzyskałeś to nic innego jak gazy ze świeżej kawy pod ciśnieniem. Powinna się odstać minimum 7 dni (a czasem i dłużej) przed oceną. Po kilku dniach będzie smakować inaczej, a i nie ma opcji robić latte artów na świeżych ziarnach prosto z pieca.

Będzie to dla Ciebie fajna obserwacja jak się zmienia smak ziaren ☕️

Pozdrawiam,
Paweł ☕️

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #542 dnia: 27 Sierpień 2020, 12:02:02 »
Ariadna nie jest żadną flagową mieszanką w naszej palarni. Jest prostą i skromną, na początek dobrą dla wielu zastosowań i dla większości ludzi kawą...

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #543 dnia: 27 Sierpień 2020, 12:35:04 »
Ariadna nie jest żadną flagową mieszanką w naszej palarni. Jest prostą i skromną, na początek dobrą dla wielu zastosowań i dla większości ludzi kawą...
Heee? To świetna kawa do wszelakich zastosowań - americano, mleko, espresso! A zapach przy mieleniu jest obłędny. Za jakiś czas wróci do naszego młynka.

Aktualnie Czorna Pantera z Blendu - świetna, delikatna kawa. Smakująca jak na razie wszystkim. Americano bardzo klasyczne w smaku. Mam dziwne uczucie, że kawa jest naprawdę mocna.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #544 dnia: 27 Sierpień 2020, 16:32:15 »
A zapach przy mieleniu jest obłędny.

To widać nie czułeś obłędnego zapachu nigdy ;-). Zapach Ariadny jest dobry, a smak przyzwoity.
Zakosztuj Santosa - to prawdziwa eksplozja aromatów i smaku także.

Jest prostą i skromną, na początek dobrą dla wielu zastosowań i dla większości ludzi kawą...

Tak jak już wyczytałem na forum zdania wielu użytkowników. Moi drodzy, ostatnią opinią jaką należy się kierować przy zakupie czegokolwiek to opinie handlarzy i biznesmenów tutaj się wypowiadających.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #545 dnia: 27 Sierpień 2020, 16:38:55 »
Kieruj się własnym nosem i tyle. Nie nadużywaj jednak jakichś własnych, tendencyjnych sloganów... Nie ja Ciebie zachęcam do Ariadny, ani nie wypowiadam się tu o jej walorach. Cenię sobie Twą opinię choć nie znam Twego gustu. Ariadna nie musi Ciebie zadowolić, bo nie do Ciebie jest skierowana -- proste? ;) Na pewno nie jest "flagową" -- to Twoja interpretacja i nadużycie. Oprócz Ariadny mamy wiele innych kaw dla wielu innych... Cieszymy się z tego, że kawa mieni się różnorodnością. Brazylia to Brazylia, a Ariadna jest mieszanką Brazylii i robusty -- to dwie różne kategorie: produktów i ich odbiorców.
Za Twoją rekomendacją skosztujemy tego Santosa ;).
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2020, 16:44:45 wysłana przez Antonio »

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #546 dnia: 27 Sierpień 2020, 16:46:57 »
Za Twoją rekomendacją skosztujemy tego Santosa .
A ja chciałbym przeczytać recenzję "krótką opinię o kawie" :D
Never Give UP †

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #547 dnia: 27 Sierpień 2020, 17:11:01 »
proponuje się niepotrzebnie nie ograniczać, chętnie poczytam panel degustacyjny santosów ;)

avidrock

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #548 dnia: 27 Sierpień 2020, 17:52:30 »
Zakosztuj Santosa
No tak bo Santos to liga wyżej 🤔 geisha się chowa

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #549 dnia: 27 Sierpień 2020, 18:04:50 »
panel degustacyjny santosów
Chyba coś takiego nie istnieje... Przecież dopisek "Santos" oznacza nazwę portu, z którego kawa wypłynęła. Zatem wyjątkowość smaku lub jego brak są tutaj w dużej mierze dziełem przypadku. A już na pewno nie oznacza to wyjątkowości pochodzenia...

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #550 dnia: 27 Sierpień 2020, 18:57:37 »

To widać nie czułeś obłędnego zapachu nigdy ;-). Zapach Ariadny jest dobry, a smak przyzwoity.
Zakosztuj Santosa - to prawdziwa eksplozja aromatów i smaku także.

A może zamówię przy okazji małą paczkę żeby się przekonać.

Urok polega na tym, że z każdej palarni każdy coś dla siebie wyszuka. Tak jak mnie zachwyciła aromatem pierwsza paczka Synestezji, to druga... jakoś nieszczególnie. Kwestia gustów, wypaleń. W sumie Ariadne podsumuje dopiero jak dostanę kolejną paczkę, pewnie za kilka tygodni zamówię.

MkCafe to można wyczuć nawet w zamkniętym samochodzie jak się jedzie obwodnicą Poznania ;)

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #551 dnia: 27 Sierpień 2020, 20:21:36 »
Zatem wyjątkowość smaku lub jego brak są tutaj w dużej mierze dziełem przypadku.

Obyś się mylił! Mam nadzieje że przy następnym zamówieniu będzie identyczna jak ta!

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #552 dnia: 27 Sierpień 2020, 20:24:18 »
Tak jak mnie zachwyciła aromatem pierwsza paczka Synestezji, to druga... jakoś nieszczególnie.

I to jest to czego najbardziej się obawiam. Ja bym sobie życzył, aby każda paczka kawy była zawsze identyczna jak poprzednia!
Przecież oczekujemy powtarzalności kawy?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #553 dnia: 27 Sierpień 2020, 20:26:58 »
Znowu mieszasz pojęcia, tendencyjnie... Synestezja jest różnorodna z założenia :).
Nie jest to jedna i ta sama kawa. To są setki różnych kaw od wielu lat. Sam sobie siedź w swoim dołku -- niezmiennym ;).

avidrock

  • Gość
Odp: Krótkie opinie o kawach
« Odpowiedź #554 dnia: 27 Sierpień 2020, 20:32:06 »
aby każda paczka kawy była zawsze identyczna jak poprzednia!
speciality nie może być za każdy razem identyczna. W jednym roku takie warunki atmosferyczne a w drugim inne co wpływa na smak kawy. Podałem tylko jedne zmienne a ich dużo więcej. Jeżeli chcesz za każdym razem identyczności to twoja droga kawa produkcji masowej

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi