Autor Wątek: Uniwersalny młynek do 2000  (Przeczytany 442 razy)

Offline bartis55 Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: AVX EM TB1, przelewowy, aeropress
  • Młynek: DF64 gen 2, Severin km 3873
Uniwersalny młynek do 2000
« dnia: 20 Marzec 2024, 11:01:13 »
Cześć,
aktualnie posiadam młynek Severin KM 3873. Kawę pije z ekspresu przelewowego i z aeropresu. Nadszedł moment, gdzie chciałbym kupić swój pierwszy ekspres kolbowy a do niego młynek severina się nie nadaje.
Szukam więc nowego młynka który będzie dobry zarówno do espresso jak i do metod przelewowych. Najlepiej też single dose bo bardzo często zmieniam kawę. Budżet maks 2000 zł ale im mniej tym lepiej. Jestem otwarty też na używane młynki.
Na ten moment wydaje mi się, że najlepszy wybór to DF64, ale może jest jakiś lepszy wybór? Albo może w drugę stronę: coś tańszego ale niewiele gorszego, gdzie ja amator nie odczuję różnicy.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Uniwersalny młynek do 2000
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marzec 2024, 11:25:06 »
Mamy jeszcze jeden DF64 z Generacji I i możemy go puścić w niższej cenie. DF64 Gen. II też jest dostępny od ręki. Jeśli szukasz czegoś jeszcze lepszego to polecałbym model DF64VS (G-IOTA VS). Cena jednak jest ponad te 2000 zł.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Lokomisiek Mężczyzna

  • Wiadomości: 123
  • Ekspres: Flair 58, V60, Aeropress
  • Młynek: DF64 Gen2 (DLC), timemore C2
Odp: Uniwersalny młynek do 2000
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2024, 12:39:24 »
Cześć,
aktualnie posiadam młynek Severin KM 3873. Kawę pije z ekspresu przelewowego i z aeropresu. Nadszedł moment, gdzie chciałbym kupić swój pierwszy ekspres kolbowy a do niego młynek severina się nie nadaje.
Szukam więc nowego młynka który będzie dobry zarówno do espresso jak i do metod przelewowych. Najlepiej też single dose bo bardzo często zmieniam kawę. Budżet maks 2000 zł ale im mniej tym lepiej. Jestem otwarty też na używane młynki.
Na ten moment wydaje mi się, że najlepszy wybór to DF64, ale może jest jakiś lepszy wybór? Albo może w drugę stronę: coś tańszego ale niewiele gorszego, gdzie ja amator nie odczuję różnicy.
Myślę że DF64 Gen 2 z żarnami DLC to cenowo spoko opcja bo nawet w Polskim sklepie z pełną gwarancją FV itd można kupić za 1800PLN, może gdzieś tam da się taniej znaleźć. Na forum też są osoby co zajmują się dystrybucją tych młynków pod innymi brandami (g-Igota np). Dobry młynek, u mnie robi i pod espresso i pod alternatywy. Narzekam tylko dlatego że miałem młynek z wyższej półki i jednak tutaj mieszek psuje poczucie obcowania z czymś premium, a do tego trochę kurzy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Uniwersalny młynek do 2000
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marzec 2024, 17:48:43 »
Na ten moment wydaje mi się, że najlepszy wybór to DF64, ale może jest jakiś lepszy wybór? Albo może w drugę stronę: coś tańszego ale niewiele gorszego, gdzie ja amator nie odczuję różnicy.
Może i niewiele lepszy, ale sporo tańszy: ręczny, kategorii premium.
》tertium non datur《

Offline bartis55 Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: AVX EM TB1, przelewowy, aeropress
  • Młynek: DF64 gen 2, Severin km 3873
Odp: Uniwersalny młynek do 2000
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Marzec 2024, 22:56:26 »
@GostRado Taki nie przejdzie u mnie, szczególnie nie zostanie zaakceptowany przez drugą połówkę  :D
Wychodzi na to że DF64 to dobry wybór i nawet wizualnie mi się podoba

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5219
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Uniwersalny młynek do 2000
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marzec 2024, 05:50:02 »
Jak żona będzie też mełła, to racja, lepszy elektryczny.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi