Autor Wątek: 1Zpresso K-plus  (Przeczytany 47326 razy)

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 651
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #165 dnia: 11 Sierpień 2021, 14:35:18 »
Zastanawiam się: LP Apollo czy Kplus.
Na temat LP Apollo to się nie wypowiem ale K-plus śmiało mogę polecić, jest to świetny i praktyczny produkt a do tego ma dużo przyjemnych dodatków. Chociaż jeżeli procentowo będziesz więcej mielić pod espresso to bym rozważ JE pro ma on większy zakres regulacji pod espresso niżeli K-plus.

Offline grabek_music

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro, Bialetti 6, French Press, V60
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #166 dnia: 09 Wrzesień 2021, 17:55:46 »
Cześć wszystkim,

w mojej pierwszej wiadomości na forum chciałem Wam serdecznie podziękować, bo to między innymi dzięki Waszym rekomendacjom w tym wątku zdecydowałem się na K-plus. Dziś w końcu przyjechał i... o mamusiu ale to jest przepiękny młyn :wow2: Wykonanie tego urządzenie jest wręcz obłędne. Jestem już po trzech kawach od 16:00 więc może lepiej skończę bo jeszcze coś głupiego napiszę :pycha:

 ;)

Serdeczności i jeszcze raz dzięki :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #167 dnia: 09 Wrzesień 2021, 18:28:28 »
Jestem już po trzech kawach od 16:00 więc może lepiej skończę bo jeszcze coś głupiego napiszę
😅

Sprawdź, czy z opaskami gumowymi nie bardziej komfortowo będzie Ci się mełło.

Może pójdziesz także w stronę espresso? K-plus da radę!

@wsedek : "mimo, że oko ten sprzęt cieszyłby bardziej niż niejedna kobieta po kilku latach związku"
😂👍
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2021, 19:01:28 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline wsedek

  • Wiadomości: 183
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #168 dnia: 09 Wrzesień 2021, 18:44:48 »
w mojej pierwszej wiadomości na forum chciałem Wam serdecznie podziękować, bo to między innymi dzięki Waszym rekomendacjom w tym wątku zdecydowałem się na K-plus. Dziś w końcu przyjechał i... o mamusiu ale to jest przepiękny młyn

Z ciekawości w jakim sklepie Pan kupił i za jaką kwotę Pan go wyhaczyl ? Właśnie niechęć do wydania 1000zl za młynek ręczny w znacznym stopniu zniechęca mnie do zakupu, mimo, że oko ten sprzęt cieszyłby bardziej niż niejedna kobieta po kilku latach związku ;)

Offline grabek_music

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro, Bialetti 6, French Press, V60
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #169 dnia: 09 Wrzesień 2021, 18:57:18 »
Te opaski to według mnie jedyny wizualnie nieudany element zestawu, także nie wiem, czy przełknę te zielonkawe gumki na tym cudzie ;) A tak na poważnie to na razie mieli mi się bardzo lekko (nie mielę pod espresso)

Offline grabek_music

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro, Bialetti 6, French Press, V60
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #170 dnia: 09 Wrzesień 2021, 19:05:25 »
w mojej pierwszej wiadomości na forum chciałem Wam serdecznie podziękować, bo to między innymi dzięki Waszym rekomendacjom w tym wątku zdecydowałem się na K-plus. Dziś w końcu przyjechał i... o mamusiu ale to jest przepiękny młyn

Z ciekawości w jakim sklepie Pan kupił i za jaką kwotę Pan go wyhaczyl ? Właśnie niechęć do wydania 1000zl za młynek ręczny w znacznym stopniu zniechęca mnie do zakupu, mimo, że oko ten sprzęt cieszyłby bardziej niż niejedna kobieta po kilku latach związku ;)

hehe, nie wiem, czy tu można tak nazwami sklepów lecieć? w każdym razie kupiłem dość przypadkowo w tym drugim polskim sklepie dla kawiarzy na "K". niestety 989 zł. też miałem opory i w pierwszej chwili kupiłem młynek elektryczny jednej takiej norweskiej firmy. po 10 dniach od zakupu zaczął świszczeć i rzęzić. zareklamowałem. okazało się, że wada fabryczna. więc doszedłem do wniosku, że jak mam się co chwilę użerać to wolę dodać raz tyle (muahaha) i mieć spokój na lata (mam nadzieję)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #171 dnia: 09 Wrzesień 2021, 20:39:29 »
Te opaski to według mnie jedyny wizualnie nieudany element zestawu
Niestety, ale musiałem się estetycznie przemóc w poczet praktyczności w starciu z niektórymi twardszymi ziarnami w mieleniu do espresso.
》tertium non datur《

Offline grabek_music

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro, Bialetti 6, French Press, V60
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #172 dnia: 09 Wrzesień 2021, 21:27:53 »
musiałem się estetycznie przemóc w poczet praktyczności

:D

zobaczę, jeśli coś mi strzeli do głowy i wejdę w espresso wtedy będę najwyżej mielił z zamkniętymi oczami...

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 651
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #173 dnia: 09 Wrzesień 2021, 21:59:36 »
Te opaski to według mnie jedyny wizualnie nieudany element zestawu
Też tak myślałem, ale jak spróbowałem nałożyć tą gumę to już nie zdejmuję 😉 mega fajna rzecz😁

Offline grabek_music

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Gaggia Classic Pro, Bialetti 6, French Press, V60
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #174 dnia: 09 Wrzesień 2021, 22:11:34 »
@Psyche cześć, a tak z czystej ciekawości - schodzisz poniżej 5 na kawiarkę? po kilku próbach na różnych kawach mam wrażenie, że 5 to ciut za grubo jednak

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 651
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #175 dnia: 10 Wrzesień 2021, 05:52:36 »
Ja używam tylko do przelewów, ale tam też możesz śrubą regulować, może spróbuj bardziej docisnąć

Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #176 dnia: 10 Wrzesień 2021, 13:18:58 »
Mam i ja K-plus. Pierwsze wrażenie po zobaczeniu etui nie napawało radością, ale nie szata zdobi...
Jeszcze go nie używałem, ale proszę o pomoc.
Cały czas myślałem o zakupie Comandante, z myślą o przepisach, spostrzeżeniach, popularności. Podpowie ktoś jak się ma liczba klików na Comandante względem K-plus? Widziałem gdzieś w internetach, ale nie mogę już odnaleźć gdzie, a może to było porównanie klików JX do c40...? Sam już nie wiem. Tyle się naczytałem przed zakupem o tych młynkach i nie chcę już do tego wracać.
PS. Robię kawę tylko w v60.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2021, 13:21:45 wysłana przez szynder »

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #177 dnia: 10 Wrzesień 2021, 14:45:06 »
Cały czas myślałem o zakupie Comandante, z myślą o przepisach, spostrzeżeniach, popularności. Podpowie ktoś jak się ma liczba klików na Comandante względem K-plus? Widziałem gdzieś w internetach, ale nie mogę już odnaleźć gdzie, a może to było porównanie klików JX do c40...? Sam już nie wiem. Tyle się naczytałem przed zakupem o tych młynkach i nie chcę już do tego wracać.
Wiesz co... te wszystkie przepisy z liczeniem klików to można sobie "głęboko włożyć" ;)
Każdy młynek może mieć minimalnie inne nastawy, kawa zmienia wilogtność itp... mogą być pomocne tylko jako punkt wyjścia

zacznij od środka nastawy z kartki z nastawami dodanej do młynka - to dobry punkt wyjścia - a potem lekko w lewo, lekko w prawo - i szukasz lepszego smaku - i tak do końca paczki ;)
bo po 5 paczkach albo kilogramach ;) będziesz robił to już mechanicznie ;) i jak zapomnisz przestawić - to będziesz korygował polewaniem a i tak cokolwiek nie zrobisz - jak dobre ziarno to i kawa będzie dobra ;)

u mnie w JX mam jako punkt wyjścia:
330ml/20g - 24 punkty (po 3 kliki każdy)
400ml/24g - 27 punktów
500ml/300g - 30 punktów
chemex - 30-32

kawy z Etiopii (bardziej pylące):
330ml/20g - 26-27 punkty (po 3 kliki każdy)
400ml/24g - 28-29 punktów
500ml/300g - 30-32 punktów
chemex - chyba nie robiłem

ale to tylko punkty wyjścia - reszta i tak wyjdzie w czasie parzenia :D
powodzenia - masz naprawdę świetny młynek!!!
Never Give UP †

Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #178 dnia: 10 Wrzesień 2021, 15:45:48 »
z kartki z nastawami dodanej do młynka
oj chyba nie dali :)
Dzięki za odzew.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: 1Zpresso K-plus
« Odpowiedź #179 dnia: 10 Wrzesień 2021, 16:12:09 »
Mam i ja K-plus. Pierwsze wrażenie po zobaczeniu etui nie napawało radością, ale nie szata zdobi...
Co Ty chcesz od etui do K-plus? Bardziej to jest zamykany sztywny kuferek.
« Ostatnia zmiana: 10 Wrzesień 2021, 16:16:46 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi