Autor Wątek: Poznań  (Przeczytany 68010 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Poznań
« Odpowiedź #165 dnia: 12 Grudzień 2021, 19:59:07 »
Tak ten żółty, czyli Electra, dziękuję. Indukcyjny to nadal chyba projekt ;-)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Poznań
« Odpowiedź #166 dnia: 02 Sierpień 2022, 00:14:05 »
Dosyć często bywam w Poznaniu, zwykle pijam kawę w Kahawie (ostatnio espresso z Peru Tunki było niepijalne, zawiódł barista, dziewczyna albo nie przeszkolona albo miała słaby dzień) i w Lastryko Caffe (tu zawsze ok). Ale podczas ostatniego pobytu, idąc piechotką z hotelu przy Świętym Marcinie do galerii Stary Browar, natknąłem się na nowe fajne miejsce na kawowej mapie Poznania.
ESPRESSO BAR PLOTWIST przy ul. Ratajczaka 20. Fantastyczne miejsce na szybkie, doskonale przygotowane espresso, w moim przypadku zwykle dopio. Do wyboru dwie kawy z Poznańskiej palarni Coffe Journey - Brazylia „Jellow Blend” i Bonzo. Wybrałem Brazylię i się nie zawiodlem, moje ulubione smaczki czekolady, orzecha i marcepanu.
Za barem właściciel,  Pan Jacek. Miło spędzony czas na pogaduchach o kawie, o branży i dzisiejszych czasach.  [emoji3]  Wielka wiedza i pasja. Podczas pobytu, a byłem tam trzykrotnie, zawsze wyśmienita kawa i „coś” do kawy, chałki i drożdżówki mniam.  Polecam też spróbować Espresso Tonic  :szampan:  kawka

https://images89.fotosik.pl/610/d4a07438baea81d7.jpg
Poznań

https://images90.fotosik.pl/609/bdab550c1d5e924b.jpg
Poznań

https://images91.fotosik.pl/609/4ff04f44339a192b.jpg
Poznań

https://images92.fotosik.pl/611/325db4528830bd89.jpg
Poznań

https://images91.fotosik.pl/609/3a24b48725c05af1.jpg
Poznań

https://images90.fotosik.pl/609/1a1c9ffdd58c796d.jpg
Poznań
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2022, 00:18:00 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Poznań
« Odpowiedź #167 dnia: 02 Sierpień 2022, 12:44:36 »
Dzięki za cynk  :ok:

Kilka dni temu przechodziłem obok i nawet nie zarejestrowałem obecności tego lokalu. Przy kolejnej okazji na pewno wejdę  :brawa:

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 181
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Poznań
« Odpowiedź #168 dnia: 02 Sierpień 2022, 18:08:24 »
Los mnie zesłał do Poznania na onboarding w nowej pracy, przy okazji odwiedziłem
-Lastryko - ekstra wystrój zgodny z nazwą, fajne żyrandole w kształcie jakiejś cząsteczki chemicznej (ale nie kofeiny). Wziąłem przelew, jakąś Rwandę z batcha, ale raczej wodnista. Sernik truskawkowo-rabarbarowy ekstra.
-Plan (Za Groblą) - przytulnie, bardzo miła obsługa. Espresso z Brazylii pozytywnie zaskoczyło owocami. Przy drugiej wizycie (dziś) było dość gorąco, spytałem o espresso z sokiem pomarańczowym ale barista polecił swój wynalazek - espresso z sokiem rabarbarowym. Fajne połączenie! Do tego całkiem smaczne brownie ciasteczkowe
Fajnie tu macie!

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Poznań
« Odpowiedź #169 dnia: 02 Sierpień 2022, 20:43:23 »
ESPRESSO BAR PLOTWIST przy ul. Ratajczaka 20.
Dzisiaj przechodziłem i odbiłem się od drzwi, bo godziny otwarcia- czynne do 16-tej-to jakaś porażka ;-(

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Poznań
« Odpowiedź #170 dnia: 02 Sierpień 2022, 22:15:57 »
ESPRESSO BAR PLOTWIST przy ul. Ratajczaka 20.
Dzisiaj przechodziłem i odbiłem się od drzwi, bo godziny otwarcia- czynne do 16-tej-to jakaś porażka ;-(
Hm.. czynne do 7.00 - 18.00. Może pracownik wcześniej zamknął. Z relacji mojego przyjaciela, który mieszka w tej okolicy i tam bywa wynika, że szef wyjechał na kilka dni.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Poznań
« Odpowiedź #171 dnia: 08 Sierpień 2022, 12:56:00 »
Pracuję na Ratajczaka i codziennie koło tego miejsca przejeżdżałem - może na dniach wskoczę spróbować :) Chociaż zawsze wolę obkupić się w kawy i samemu mielić w domu :)

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero
Odp: Poznań
« Odpowiedź #172 dnia: 10 Sierpień 2022, 10:48:08 »
Ja polecę Guest Coffee na Wierzbięcicach - kawiarnia założona przez ex-Brismana, Kubę Kalusińskiego. Pali własne kawy, i nigdy u niego nie piłem nic słabego, czy to w szocie, czy w alternatywach.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Poznań
« Odpowiedź #173 dnia: 10 Sierpień 2022, 18:22:06 »
Do wyboru dwie kawy z Poznańskiej palarni Coffe Journey - Brazylia „Jellow Blend” i Bonzo.

Trochę dziwne, na Ratajczaka jest Stragan Kawiarnia, której to właśnie właściciele są autorami palarni Coffee Journey. Na tej samej ulicy te same kawy. Rozumiem, wspieramy się lokalnie.

Co do GUEST, to również polecam, ceny ziaren trochę wysokie. Szoty też mają dziwne menu, w sensie może kosztować od 8 do chyba nawet 14, w zależności jakich ziaren użyją. Ale, ale no w kawę potrafią. I co cenię w tym miejscu, to pasję, bo Kuba zdaję się być niezłym kawowym świrem.

Offline Jack S.

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Bianca V3, Syfon, ISI Nitro, Chemex, V60, Aeropress, Robot
  • Młynek: Comandante C40, Niche Zero
Odp: Poznań
« Odpowiedź #174 dnia: 10 Sierpień 2022, 19:55:14 »
Ja uważam,  że to logiczne, że espresso z jakiejs fancy gejszy będzie kosztować więcej niż z prostej Brazylki Cerado. To też element budowania świadomości konsumenta - taki, który rozumie jakość kawy jest IMHO klientem, jakiego Kuba poszukuje.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Poznań
« Odpowiedź #175 dnia: 12 Sierpień 2022, 05:19:45 »
Ja uważam,  że to logiczne, że espresso z jakiejs fancy gejszy będzie kosztować więcej niż z prostej Brazylki Cerado. To też element budowania świadomości konsumenta - taki, który rozumie jakość kawy jest IMHO klientem, jakiego Kuba poszukuje.


Ok, ja nigdzie nie napisałem, czy to złe, czy dobre. Tylko dziwne. W sensie, człowiek wchodzący po prostu napić się kawy i nie mający siły myśleć, wchodzi do kawiarni, a tam 10 rodzajów filtrów lub szotów. Można dostać kręćka, ale całe szczęście tam można zdać się na baristę któy akurat jest.

Offline Mieschko Mężczyzna

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: DeLonghi ECAM23.460.s
Odp: Poznań
« Odpowiedź #176 dnia: 07 Styczeń 2023, 11:16:14 »
Czy ktoś orientuje się gdzie w Poznaniu serwowana jest kawa od Julius Meinl?
Chciałbym spróbować ich produktów... I wrócić do lat 90-tych i wycieczki z liceum do Wiednia.. :evil:

Offline tejot97 Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: V60, Origami, Chemex, AeroPress, Delter
  • Młynek: Fellow Ode v1.0
Odp: Poznań
« Odpowiedź #177 dnia: 24 Luty 2023, 22:38:47 »
Regularnie bywam w PLOT TWIST espresso bar na Ratajczaka. Na młynkach dwa ziarna - jedno niezmienne (klasyczna Brazylia) i jedno na rotacji. Prawdopodobnie najlepsze espresso oraz mleczne kawy, jakie piłem w Polsce. Alternatywy dla mleka (soja, owies, groch) nie są dodatkowo płatne. Na szybkich przelewach najczęściej kawa od Roastains, do tego bardzo smaczne domowe wypieki i kanapki. Gorąco polecam wpaść i zbić żółwika z Jackiem.  :)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Poznań
« Odpowiedź #178 dnia: 28 Czerwiec 2023, 14:32:48 »
Ktoś się może orientuje czy któraś z poznańskich kawiarni serwuje cold brew z Hard Tank?

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1014
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Poznań
« Odpowiedź #179 dnia: 12 Grudzień 2023, 09:40:36 »
Halo Poznań

Ostatnio na naszym forum co i rusz mowa o ekspresach dźwigniowych. Tak się składa, że nie miałem jeszcze nigdy okazji spróbować espresso z dźwigni i bardzo chciałbym to zmienić ;)

Trafiliście może w której z poznańskich kawiarni na ekspres dźwigniowy? Szanse na to pewnie małe, ale może... ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi