Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 298137 razy)

Offline Mate93

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: RS, AP, V60-02
  • Młynek: JX-PRO
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1245 dnia: 18 Listopad 2021, 19:21:12 »
Cześć,

Kupiłem niedawno używkę RS i mam problem tego rodzaju, że podczas ekstrakcji jest nieszczelność i do kubka spływa również woda pomiędzy kolbą a grupą. Wymieniłem uszczelkę grupy i wciąż jest ten sam problem. Za lekko zapinam kolbę w grupie czy uszczelka nie jest dobrze osadzona w grupie, ew. musi się dotrzeć?

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1246 dnia: 18 Listopad 2021, 20:06:22 »
A kolba w trakcie ekstrakcji patrzy "na którą godzinę"?
I jaka uszczelkę tam wsadziłeś? Oryginalna czy cafelat?

Offline Mate93

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: RS, AP, V60-02
  • Młynek: JX-PRO
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1247 dnia: 18 Listopad 2021, 20:45:16 »
Uszczelka oryginalna(kupiłem na coffeesite), a kolba jest ustawiona na między 5 a 6(mam zapiąć mocniej?).

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1248 dnia: 18 Listopad 2021, 22:06:05 »
 jeśli jest tak mocno dopięta kolba to nie wiem czemu cieknie, ja po wymienie uszczelek w swoich maszynach nigdy nie mialem problemu z cieknąca woda. Sitko jest fabryczne?

I czy wyczyściłes dobrze grupę pod uszczelka przed jej wymiana? Może zalegają tam drobinki kawy i powodują nieszczelność?
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2021, 22:13:06 wysłana przez mazoor »

Offline Mate93

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: RS, AP, V60-02
  • Młynek: JX-PRO
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1249 dnia: 18 Listopad 2021, 22:52:31 »
Jutro spróbuję zapiąć kolbę bliżej 5-tej. Sitko jest fabryczne + było czyszczone.
Przy starej uszczelce miałem problemy z wypięciem kolby, bez trzymania ekspresu nie dało rady jej wypiąć.

Offline mazoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Astoria CKE
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1250 dnia: 19 Listopad 2021, 22:28:42 »
Bo to lekka i mała maszyna ;-) ja swoją Silvie zawsze musiałem trzymać przy zapinaniu i odpinaniu.
Udało się zwalczyć wyciek jak mocniej dopiales kolbe?

Offline Mate93

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: RS, AP, V60-02
  • Młynek: JX-PRO
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1251 dnia: 20 Listopad 2021, 08:21:46 »
Wczoraj nie było problemów z wyciekiem. Zapiąłem kolbę na 5-tą, zrobiłem dwie ekstrakcje. A co do ciężkości zapinania - jest ogromna różnica po wymianie uszczelki. Przy starej musiałem użyć sporo siły i kolba była na max. 6-tą. Teraz wszystko delikatnie chodzi.

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1252 dnia: 24 Listopad 2021, 10:46:31 »
Ciśnienie na grupie RS zmierzone.
Co o tym sądzicie?

https://youtube.com/shorts/Msr76l858-A?feature=share
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2021, 10:58:26 wysłana przez Bushman »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1253 dnia: 24 Listopad 2021, 10:56:50 »
A cóż to za pomiar jak woda przelatuje bokami portafiltra ??? ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Loytnik

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Rancilio Silvia v3
  • Młynek: Brasilia rr45
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1254 dnia: 24 Listopad 2021, 11:16:04 »
Cześć,

Kupiłem niedawno używkę RS i mam problem tego rodzaju, że podczas ekstrakcji jest nieszczelność i do kubka spływa również woda pomiędzy kolbą a grupą. Wymieniłem uszczelkę grupy i wciąż jest ten sam problem. Za lekko zapinam kolbę w grupie czy uszczelka nie jest dobrze osadzona w grupie, ew. musi się dotrzeć?

Cześć

Czy kupiłeś u nich zieloną uszczelkę silikonową? Bo ja tak zrobiłem i mając wcześniej oryginalną czarną którą zapinałem na godzinę 6 i nic nie przeciekało na zielonej musiałem zapinać na 5 o ile ile nie na 4 używając dużej siły. Próbowałem nawet to reklamować ale pomimo odzewu ze strony firmy i chęci pomocy z lenistwa to olałem to i wróciłem do oryginalnej uszczelki i wszystko znów gra gra. Dowiedziedziałem się też, że od dłuższego czasu handlują tymi uszczelkami i kont wcześniej się nie skarżył.

Jak stara uszczelka nie jest popękana to spróbuj ją odwrócić do góry nogami i powinna jeszcze długo posłużyć
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2021, 11:20:21 wysłana przez Loytnik »

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1255 dnia: 24 Listopad 2021, 11:19:27 »
A cóż to za pomiar jak woda przelatuje bokami portafiltra ??? ;)
Masz rację.

Założyłem taśmy uszczelniające na gwinty.
Zmieniłem sitko na podwójne w portafiltrze.

Ciśnienie od razu podskoczyło o 1 bar.

Pomiar na cieknąco w sumie odzwierciedla ciśnienie przy ekstrakcji bardzo drobno zmielonej kawy 🤪

Offline Mate93

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: RS, AP, V60-02
  • Młynek: JX-PRO
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1256 dnia: 28 Listopad 2021, 00:08:00 »
Cześć,

Kupiłem niedawno używkę RS i mam problem tego rodzaju, że podczas ekstrakcji jest nieszczelność i do kubka spływa również woda pomiędzy kolbą a grupą. Wymieniłem uszczelkę grupy i wciąż jest ten sam problem. Za lekko zapinam kolbę w grupie czy uszczelka nie jest dobrze osadzona w grupie, ew. musi się dotrzeć?

Cześć

Czy kupiłeś u nich zieloną uszczelkę silikonową? Bo ja tak zrobiłem i mając wcześniej oryginalną czarną którą zapinałem na godzinę 6 i nic nie przeciekało na zielonej musiałem zapinać na 5 o ile ile nie na 4 używając dużej siły. Próbowałem nawet to reklamować ale pomimo odzewu ze strony firmy i chęci pomocy z lenistwa to olałem to i wróciłem do oryginalnej uszczelki i wszystko znów gra gra. Dowiedziedziałem się też, że od dłuższego czasu handlują tymi uszczelkami i kont wcześniej się nie skarżył.

Jak stara uszczelka nie jest popękana to spróbuj ją odwrócić do góry nogami i powinna jeszcze długo posłużyć


Kupiłem czarną. Teraz jest już raczej w porządku, pod warunkiem, że zapnę całkiem mocno kolbę, czyli 5, a nawet w kierunku 4.

Offline seraphine

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Bezzera Unica
  • Młynek: Fiorenzato F5
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1257 dnia: 22 Grudzień 2021, 00:45:46 »
Miałem to samo... Pomogło baaaardzo dokładne czyszczenie rowka na uszczelkę. Zielona ma chyba też napis po jednej stronie - taki wypukły. Można go bardzo delikatnie ściąć, ale trzeba uważać, żeby nie uszkodzić samej uszczelki.

Czy było już o przyczynie rdzewienia śrub trzymających bojler z grupą?

Offline D2mian Mężczyzna

  • Wiadomości: 189
  • Ekspres: V60 02; AP; FP
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1258 dnia: 22 Grudzień 2021, 10:35:20 »
Zielony cafelat jako uszczelka jest bardzo dobrym wyborem i nie szukał bym tutaj problemów. Być może coś zostało źle złożone przy wymianie uszczelki, brudne itp.
Co do taśmy przy mocowaniu manometru portafiltra to można dać jak przepuszcza albo włożyć uszczelkę ważne żeby było szczelne.
Ja w swojej RS OPV ustawiałem gdzieś w okolicy 8-8,5bar. Wtedy kawa miała dla mnie najlepszy smak a ekstrakcja była stabilna.

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1259 dnia: 08 Styczeń 2022, 19:39:37 »
Kilka lat robiłem kawę używając termometru & metody temp surfing.
Nadszedł ten czas, ze się mi znudziło … Zamówiłem wiec do mojej RS Auber PID z US.

Zaoszczędziłem trochę $ bo była noworoczna wyprzedaż. Następnie jednak musiał nastać ŁAD  i mi na celnym doliczyli VAT.

Pocieszam się tym, że czarna wersja wygląda kozacko!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi