Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 254340 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1485 dnia: 10 Styczeń 2024, 13:26:30 »
Na chwilę obecną:
- nie ma miejsca w palmiarni na drugą beczkę
- nie znamy nikogo kto takimi dysponuje
- najbliższa destylarnia również jest mi nieznana

Szanse w najbliższym roku oceniam na -3/10
-----

Akcja limitowana - kto lubi owocowe szociki to Black Woolf w Katowicach i Chmiel Kawę we Wrocławiu jest możliwość napicia się Ekwadoru Caturra/Gesha. Nie ma dodatkowe opłaty za drogą kawę, jest po prostu dostępna w niewielkiej ilości. Krótka akcja, polecam jak ktoś lubi tego typu espresso: cytrysy, krówka, biała czekolada, białe kwiaty.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1486 dnia: 10 Styczeń 2024, 19:16:24 »
być gotowe w drugiej połowie lutego/początkiem

Dzięki, kusi mnie ta Kolumbia Jesus, bałem się, że nie zdążę jej wypić i już wrzucicie ;D

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1487 dnia: 11 Styczeń 2024, 08:47:37 »
Oj jak ktoś ma okazje to Ekwadory są super. Zwłaszcza to co dzieje się w szklance Ekwadoru Caturra/Gesha to jest niezły kalejdoskop smakowy. Szkoda, że to taka droga kawa ;(

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1488 dnia: 11 Styczeń 2024, 23:22:15 »
Oj jak ktoś ma okazje to Ekwadory są super. Zwłaszcza to co dzieje się w szklance Ekwadoru Caturra/Gesha to jest niezły kalejdoskop smakowy. Szkoda, że to taka droga kawa ;(
Tańsza niż obecnie już nie będzie, ostatki mocno po kosztach - samo ziarno 150zł/kg bez VAT, zostało jej na 1 wsad do pieca :)

Co do końcówek:
Tajlandia Koji 2,25kg
Ekwador Caturra/Gesha 1,75kg
Rwanda cascara ok. 15-stu paczek
Kolumbia Tacueyo 8kg
Gwatemala Las Camelias 10kg
Etiopia Uraga Laayyoo 12kg
Kostaryka Las Lajas Perla Negra 2,25kg

Brazylia Limpido espresso 10kg

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1489 dnia: 19 Styczeń 2024, 18:12:57 »
Dawno nie było niczego specjalnie dla WOK, więc do środy będzie działać kot rabatowy:

hasło: WOK
rabat: 6%
Do 24.01

Do wpisania po zalogowaniu się na konto a przed dokonaniem płatności.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1490 dnia: 19 Styczeń 2024, 20:27:42 »
No i namówił, zaszalałem. Liczę na to że Kostaryka, będzie prawie jak SV(skoro jej w przyszłym roku nie będzie ;() a i set Jezusowy też pewnie będzie wypas :D

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 205
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1491 dnia: 22 Styczeń 2024, 09:15:01 »
dlaczego odradzacie połączenia UGANDA/KOSTARYKA OMNIROAST z mlekem?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1492 dnia: 22 Styczeń 2024, 09:21:26 »
[mention]MarcinFutrzak [/mention]

Po zrobieniu w kolbie w flacie znika jak wypłata :) Chyba, że mniej mleka to ok.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1493 dnia: 22 Styczeń 2024, 12:40:30 »
mr_blend... :) Zmieniliście po cichu ekspres? Jakiż to model nabyliście? :mhh: Może jakaś fotka? :)
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1494 dnia: 22 Styczeń 2024, 17:14:14 »
@popcorn
Już odpowiadam :) Tak, kupiliśmy Conti Ace 1gr. Social media stały się bardzo trudne w dzisiejszych czasach - postów nie widać, bo są zawalone ilością reklam. Do komunikacji zostają albo czasochłonne rolki albo storiki. Mam wrażenie, że obecnie stories są najbardziej oblegane i tam wrzucamy najwięcej rzeczy.

link zewnętrzny do specyfikacji ekspresu: https://www.conti-espresso.com/our-products/ace/

Zdecydowałem się głównie na zmianę ekspresu ze względu na eventy. Wybieraliśmy sprzęt pod kątem funkcjonalności, ręcznego nalewania wody - bez podłączania pompy, wielkości i oczywiście ceny. Na ostatnie 2 festiwale mieliśmy pożyczone Dalla Corte Studio i pokazał nam on ważny "ficzer" przy tego typu imprezach. Jeśli ekspres nie ma flojeta i dwóch wielkich baniaków pod spodem to ergonomia pracy, dużo mniejsza ilość rzeczy do zabrania, większa ilość miejsca pod blatem jest czymś w czym można się zakochać :) 2 grupy są nam zupełnie zbędne. Póki co nie obsługujemy tego typu wydarzeń, żebyśmy tego potrzebowali - nasze stare La Cimbali w razie czego czeka. Z tego co widzę to rynek używanego sprzętu dla 1gr bez podłączenia do wody właściwie nie istnieje, jest stosunkowo niewielki wybór. Zaczynamy od LM Mini, nie wiem czy Micra dałaby radę - później jest raczej drożej i więcej bajerów. Dalla Corte Studio nie ma np. wylewki na wrzątek i ma dziwne rozmiary sitek - poza tym jest fajny. Problem z americano rzeczywiście jest, czasem się zdarza - gotowanie wody w czajniku za każdym razem jest bez sensu. Odpadł w przedbiegach, ale jest ok. Fajnie było potestować i zderzyć oczekiwania z rzeczywistością.

Ekspresy Conti są robione w Monte Carlo, nie słyszałem nic złego o nich - pytałem się lokalnego serwisanta o awaryjność :) Pytałem również kilka osób pracujących na tej marce i wszyscy polecali. Marka jest trochę mniej znana, ale dobrej jakości. Nasz Conti Ace spełnia nasze wszystkie wymagania i ma minimum, ale jednocześnie maksimum potrzebnej elektroniki/bajerów. Detale są bardzo jakościowe i przemyślane. Będziemy testować na własnej skórze w warunkach festiwalowych :)

Duże plusy:
- wersja dual 2w1 z możliwością podpięcia do linii oraz nalewania wody
- preinfuzja do 10s, można zaprogramować oba guziki zupełnie inaczej np. 2 młynki i dwie różne kawy na dwóch guzikach, jest też wolu metryka
- czas ekstrakcji espresso pokazujący się na malutkim wyświetlaczu
- prysznic i sitka IMS od razu w zestawie (specjalnie dla Conti)
- standardowy rozmiar sitek
- zimny spieniacz - może nie jest totalnie zimny przy dłuższej pracy, ale jest letni (poza końcówką oczywiście)
- fantastyczne rozwiązanie do nalewania wody - jest wysuwana szuflada z boku i otwór z góry, bardzo przydatne jak góra ekspresu jest zawalona kubkami, można wtedy wyciągnąć szufladę z boku i dolać wody (ostatnie zdjęcie)
- wbudowane lusterko do szotów (przedostatnie zdjęcie)
- nagrzewa się dosłownie kwadrans od zera
- taki detal, że dźwignie do spieniania i wody wyglądają jak małe kolby
- można łatwo regulować temperaturę bojlera pary (np. można dostosować jak szybko mleko nam się spienia), jest PiD

Muszę przyznać, że jest to bardzo dużo detali, które są mniej lub bardziej przydatne lub po prostu dopieszczone. O części z nich nie wiedziałem, zobaczyłem dopiero po zakupie i przyznaję, że przede wszystkim robi pyszną kawę. Profilowanie espresso nie jest mi potrzebne, dla mnie jest to dziura bez dna pod względem możliwości, testów a i tak najprawdopodobniej z tego nie skorzystam.

Minusy:
- waga ok. 45kg, jedna osoba raczej nie weźmie - nieporęczne do dźwigania w pojedynkę, najczęściej jeździmy w 2 osoby także nie ma problemu
- mały pojemnik do dolewania wody 1,7l

Wygląda w miarę ok, kojarzy mi się z Rolexem xD Taki metaliczny ze srebrną brasloteką. Jest dosyć schludnie i już, będziemy próbować robić custom z drewnem (dźwignie + portafilter) co powinno poprawić wygląd.

Jak to wszystko ostatecznie sprawdzi się w większym ruchu - będziemy badać na własnej skórze :) Dostaliśmy na niego cenę porównywalną z LM Micra (nie ma pomyłki, Micra bez promo), nawet trochę taniej także nie wiem czy ktokolwiek byłby w stanie zaproponować coś lepszego. Jestem w stanie odpuścić fikuśny design na rzecz (chyba) kosmicznej użyteczności. Dla mnie to zdecydowanie więcej niż wymagane minimum, żeby pociągnąć espresso w warunkach festiwalowych. 

Mam nadzieję, że taka ilość opisu szczegółów będzie ok :)

IMG_3449.jpeg
IMG_3450.jpeg
IMG_3501.jpg
IMG_3503.jpg
IMG_3504.jpg

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2024, 17:20:15 wysłana przez mr_blend »

Offline Kawko

  • Wiadomości: 117
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1495 dnia: 22 Styczeń 2024, 17:26:27 »
 :wow2:

Wygląda zacnie!

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1496 dnia: 22 Styczeń 2024, 18:39:21 »
Marka jest trochę mniej znana, ale dobrej jakości.

Marka znana i na Forum od dawna: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4697.0

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1497 dnia: 22 Styczeń 2024, 19:18:41 »
Nieźle, nieźle..., Monte Carlo, Rolex... O0 Więcej pytań nie mam :D.
Super [emoji106] - na pewno reprezentacyjny na eventy i specyfikacja też chyba wystarczająca. Pozostaje życzyć udanych eventów, bo brak smacznej kawy raczej Wam nie grozi :szampan:.
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1498 dnia: 22 Styczeń 2024, 23:03:54 »
Marka jest trochę mniej znana, ale dobrej jakości.

Marka znana i na Forum od dawna: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=4697.0
[mention]ranGo [/mention]
Marka jest znana, chodziło mi raczej o to, że jak przeglądam kawiarnie w swojej głowie to nie przychodzi mi żadna oprócz Cophi w Wwie. Z pewnością ktoś jeszcze używa, ale przy kupnie ekspresu nie jest to pierwsza firma jaka przychodzi do głowy :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline MarcinFutrzak Mężczyzna

  • Wiadomości: 205
  • Ekspres: Bezerra Magica PID (był Zelmer Piano), Hario V30, Gabi Master A
  • Młynek: Baratza Sette 270, Rossi RR45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1499 dnia: 23 Styczeń 2024, 12:59:52 »
Potrzebuję kawy, która będzie mocno czekoladowa, ale bez goryczki (mleczna czekolada) - która z waszych kaw mogłaby spełnić to kryterium?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi