Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 253880 razy)

Offline Łukasz86pl Mężczyzna

  • Wiadomości: 44
  • Ekspres: Bellezza Bellona; Hario V60; Jura Z5 gen1
  • Młynek: ZF64W; 1zpresso Q2
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1470 dnia: 18 Grudzień 2023, 11:55:05 »
Czy w ofercie pojawi się Sweet Valley? :)
...wchodzący w świat prawdziwej kawy :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1471 dnia: 18 Grudzień 2023, 11:57:32 »
Niestety nie mamy w planach w przyszłym roku. Ziarno za bardzo podrożało, w związku z tym zrezygnowaliśmy z zakupu. Za to będzie w 2024 powrót Tres Dragones.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline J_J Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Krups EA8948, kawiarka (rzadko używana)
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1472 dnia: 23 Grudzień 2023, 22:24:56 »
@mr_blend - niezależnie od tematu, w którym pytam ogólnie o kawy pasujące do cappuccino / latte, zapytam indywidualnie - czy polecałbyś coś ze swoich wyrobów do takiego parzenia? Automat, dużo mleka preferowany profil smakowy z małą ilością kwasowości, ale poza tym raczej bez sprecyzowanych smaków.

Przejrzałem opisy w sklepie palarniablend i tak się zastanawiam, czy nie wziąć na próbę opakowań po 250g z np. Sweety Kitty, Daisy, Samba itp. i sprobować samemu?

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1473 dnia: 23 Grudzień 2023, 22:57:24 »
@J_J
Jak automat to poniedzialkowa 😉
U mnie w rodzinie wszyscy zachwyceni, czy to czarna, czy z mlekiem.

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1474 dnia: 24 Grudzień 2023, 10:33:45 »
Kupiłem ostatnio na próbę 250g Poniedziałkowej dla żony, która robi sobie z niej przelew w V60 zwykłym lub Switch i jest zachwycona Musiałem domówić 1kg

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1475 dnia: 25 Grudzień 2023, 00:44:28 »
@J_J

Jeśli potrzebna kawa do mleka, do automatu - kubki raczej większe niż mniejsze to zacząłbym od Czornej. Według mnie dobra kawa na określenie się, bardzo uniwersalna, klasyczna o trochę większej wyrazistości.  Jeśli okaże się, że później trzeba jednak coś mocniejszego to Poniedziałkowa a stopień niżej z wyrazistością od Czornej to będzie Daisy lub "ta z kotkiem".

Kawa z automatu na duże latte nie może być delikatna. Podejrzewam, że Samba i Świdnicka odpadają na starcie. Chyba nie brałbym 250g, bo bardzo szybko zejdzie - raczej celowałbym w 500g Czornej, ewentualnie coś jeszcze do niej. Powinno być ok :)

-----------

Korzystając z okazji życzymy spokojnych Świąt z wieloma powodami do radości i dziękujemy za moc zamówień w 2023 roku!
Wracamy jeszcze 28-29.12 i później normalnie od 2.01.

Niedługo dam znać co na styczeń, bo sytuacja powoli ulega wyjaśnieniu.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline J_J Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Krups EA8948, kawiarka (rzadko używana)
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1476 dnia: 25 Grudzień 2023, 08:26:14 »
@mr_blend dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1477 dnia: 27 Grudzień 2023, 21:15:44 »
ching2.png

W związku z nadchodzącą inwentaryzacją robimy krótkie, ale intensywne czyszczenie magazynów.
Jest sporo fajnych przecen, dużo kaw przelewowych zostało objętych promocją.

Jeśli po Świętach Wasze zapasy kawy niebezpiecznie zmalały - warto zajrzeć.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1478 dnia: 05 Styczeń 2024, 21:30:02 »
Jeśli potrzebna kawa do mleka, do automatu - kubki raczej większe niż mniejsze to zacząłbym od Czornej. Według mnie dobra kawa na określenie się, bardzo uniwersalna, klasyczna o trochę większej wyrazistości.  Jeśli okaże się, że później trzeba jednak coś mocniejszego to Poniedziałkowa a stopień niżej z wyrazistością od Czornej to będzie Daisy lub "ta z kotkiem".

cześć,
a może dałoby się takie informacje porównawcze różnych kaw w formie np. jakiejś grafiki umieścic na stronie sklepu?
wydaje mi się, ze byłoby to bardzo pomocne przy wyborze kawy


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1479 dnia: 05 Styczeń 2024, 22:34:54 »
Jeśli potrzebna kawa do mleka, do automatu - kubki raczej większe niż mniejsze to zacząłbym od Czornej. Według mnie dobra kawa na określenie się, bardzo uniwersalna, klasyczna o trochę większej wyrazistości.  Jeśli okaże się, że później trzeba jednak coś mocniejszego to Poniedziałkowa a stopień niżej z wyrazistością od Czornej to będzie Daisy lub "ta z kotkiem".
cześć,
a może dałoby się takie informacje porównawcze różnych kaw w formie np. jakiejś grafiki umieścic na stronie sklepu?
wydaje mi się, ze byłoby to bardzo pomocne przy wyborze kawy


Hej!
Szczerze przyznaję, że przekładam wszelkie zmiany na stronie (poza wprowadzaniem produktów) na później. Jak najbardziej zgadzam się, że coś takiego przydałoby się i mamy taką "skalę wyrazistości" w palarni dla klientów wchodzących. Wizja zupełnej przebudowy strony w tym roku powoduje, że wszystko może wyglądać inaczej i jeszcze nie do końca wiem jak. Odnośnik do "Jaka kawa na początek?" był przewidziany na główną, więc z pewnością się pojawi. Mam też w głowie uproszczoną grafikę ułatwiającą wybór. Co do strony to na razie wiem, że kończy się programowanie "tyłu" w postaci panelu sterowania i widziałem go ostatnio. Jak ten etap zostanie zakończony to wybierzemy front, który później zostanie dostosowany. Nie mam terminów i nie będę się bawić w przepowiednie, gdyż poprzedni na koniec roku się nie sprawdził :)

Przyznam, że póki co próbuję nadążyć z nowościami po świątecznym huraganie, okropnie czasochłonnymi obowiązkami rozliczeniowo-inwentaryzacyjno-środowiskowo-podatkowymi, planowaniem najbliższych miesięcy gdyż zaczynamy nowy rok!

Z pewnością postaramy się w tym roku o dostępność na kolejnych festiwalach, zmianę strony, pierwszą kawę barrel aged z lokalną winnicą Silesian, kolejne cuppingi, lokalne szkolenia kawowe i dużo, dużo wyjątkowych oraz ekscytujących kaw! A właśnie... biorę się dalej do kończenia opisów :) Powinienem zdążyć do niedzieli z nowościami.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1480 dnia: 06 Styczeń 2024, 08:41:33 »
pierwszą kawę barrel aged z lokalną winnicą Silesian

Hoho, zainteresowałeś, proszę o szczegóły. Jaka kawka? Jakie palenie? Jakie wino? Jestem podjarany, czasami udaje się dostać coś w piwku, raz piłem coś po szampanie (chyba) i rumie, winko, trafia się bardzo rzadko.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1481 dnia: 07 Styczeń 2024, 03:17:14 »
@wacek_1984

Od połowy listopada mamy w palarni beczkę po czerwonym winie. Jakoś na dniach wleci do niej worek Nikaragui od Gold Mountain Coffee Growers, wszystko powinno być gotowe w drugiej połowie lutego/początkiem marca. W środę będziemy ustalać szczegóły, etykietę itd. Nie mieliśmy podpowiedzi, ogarnialiśmy sami i było wiele pytań bez odpowiedzi :) W skali Dolnego Śląska jest to projekt bardzo innowacyjny, dla nas samych jest również bardzo rozwijający. Przede wszystkim beczka była wilgotna i baliśmy się, że kawa może zapleśnieć. Czy otwierać ją? Jeśli tak, to w jaki sposób? Może lepiej nie otwierać? Jeśli nie otwierać to jak wysypiemy z niej 69kg kawy przez dziurkę średnicy ok. 15cm.

Ostatecznie testowe 4kg uważam za bardzo udane, mimo zerowego skilla w temacie barrel aged. Finalnie będzie dostępny przelew oraz espresso z domieszką 40% barrela i zamierzamy wrzucić tam 2 worki Nikaragui. Podejrzewam, że zainteresowanie może być spore, więc jak będziemy palić pierwszy worek - drugi będzie już pracować. Najprawdopodobniej będą kolejne edycje, może uda się poeksperymentować również z białym winem - jesteśmy zdani na winnicę, gdyż po barrelu beczka będzie przerobiona na stolik :) Może będą edycje zimowa/letnia - nie wiem. Pomysłów jest dużo, zobaczymy co nam pokaże pierwsza edycja i jak długo drewno będzie oddawać aromat alkoholu.

Muszę tutaj powiedzieć, że nie jestem fanem kaw barrel aged co powoduje, że jest to dla mnie podwójnie ciekawe. Są dla mnie zbyt ciężkie, jednowymiarowe, nie byłbym w stanie skończyć większości paczek, które piłem. Poniedziałkowa też powstała podobnie - nie lubię ciemnych kaw, ale jest wyzwanie, był duży research przed, mnóstwo testów i po 2 latach od wprowadzenia uważam, że to bardzo dobra kawa w swoim targecie smakowym :) Dlatego chciałbym to zrobić po swojemu, żeby BA nie był przesadzony, ciężki, żeby nam smakował. Już wiem, że espresso będzie super i to jest strzał w 10-tkę. Wiem, że temat jest coraz popularniejszy w Polsce i robimy to trochę z ciekawości dla nas samych :) Winnica Silesian robi dobre wina, mają dosyć rozpoznawalną markę w Polsce i są przesympatyczni. Kilka razy do roku serwujemy tam kawę na imprezach przez nich organizowanych.

BA pali się zupełnie inaczej i za pierwszym razem miałem tylko 1 strzał - wnioski zapisane, zobaczymy co wyjdzie jak będą jeszcze minimum 2 próby :) Projekt ogólnie bardzo fajny i nie możemy się doczekać aż spakujemy pierwszą paczkę!

----

NOWOŚCI już są na stronie. Styczeń stoi pod znakiem porównań różnych kaw z tej samej farmy - espresso Etiopia Limmu Kossa natural vs washed, przelew Kolumbia Jesus Ceron natural vs washed.

Przelewy

Etiopia Limmu Kossa Washed - dobra Etiopia w dobrej cenie, wszystko z nią ok - herbaciano-cytrusowa. Trochę mniej niuansów, ale za te pieniądze sądzę, że to bardzo dobra kawa.
https://www.palarniablend.pl/etiopia-limmu-kossa-washed-fil-15-531

Kolumbia Jesus Ceron Washed - mała farma, duży focus na jakość, po otwarciu paczki pachnie jak jakaś myta Kenia. Po suchym opisie kawy nie widać, że będzie bardzo dobrze - nic tego nie zdradza. W kubku dużo owoców: jabłka, porzeczki, wiśnie, cytrusy. Dużo się dzieje, świetnie się pije, czysta w smaku.
https://www.palarniablend.pl/kolumbia-jesus-ceron-washed-15-529

Kolumbia Jesus Ceron Natural - owocowy natural, dużo soczystej i słodkiej kwasowości przy stosunkowo małej ilości nut orzechowych, bez podbijania obróbką anaerobic. Bardzo dobry natural, o ile dacie jej chwilę na rozpędzenie po zaparzeniu. Słodkie kawy z reguły są nudne na gorąco. Warto poczekać aż się otworzy! Kwasowość wiśni, owoców tropikalnych, borówek na tle rodzynkowej słodyczy.
https://www.palarniablend.pl/kolumbia-jesus-ceron-natural-15-528

Polecam obie w "zestawie do naparzania" https://www.palarniablend.pl/kolumbia-jesus-ceron-set-15-418
Niesamowicie jakościowe ziarno, pokazujące różnice w obróbce. Ta sama farma, te same odmiany.

Espresso

Indie Meghal - klasyka o niskiej kwasowości. Powiedziałbym, że w smaku flagowe Indie bez nut tytoniowych. Sporo kakao i orzechów, w kolbie można wycisnąć troszkę pomarańczy, chcieliśmy uzupełnić lukę w klasyce.
https://www.palarniablend.pl/indie-meghal-15-525

Uganda Culamuk - kawa z historią, miało jej w ogóle nie być a jest i po szerszy opis odsyłam na stronę - wyjątkowo zamiast opisu farmy jest historia z naszego życia :) Ziarno w smaku jest tak nietypowe i wyjątkowe, że wielką szkodą byłoby na nie nie trafić. Bardzo szeroki opis smaku jest również na stronie. Nie będę się powtarzać, prywatnie jestem oczarowany ziarnem. Dla mnie nieoczywista perełka.
https://www.palarniablend.pl/uganda-culamuk-15-526

Etiopia Limmu Kossa Washed - pierwsza z Etiopii, obróbka washed. W przeciwieństwie do przelewu jest dosyć klasyczna w smaku i aż bije od niej marcepanem. Po chwili dochodzą akcenty owocowe i kawa łapie bdb balans. Szukaliśmy Etiopii, która będzie smakowo przystępna bardziej "dla każdego".
https://www.palarniablend.pl/etiopia-limmu-kossa-washed-esp-15-523

Etiopia Limmu Kossa Natural - druga z Etiopii, głównie słodko-owocowa, akcenty czekoladowe bardziej w tle. Palimy ją tak, żeby smakowała inaczej niż washed, jest jaśniejsza, ale dalej słodka. W automacie również wychodzi bdb.

Polecam obie w "zestawie do naparzania" https://www.palarniablend.pl/etiopia-limmu-kossa-set-15-419
Rzadko mamy zestaw porównawczy do espresso, a w tym świetnie czuć różnicę. Ta sama farma i różna obróbka.

Omniroast

Uganda/Kostaryka - smakowo, produkcyjnie jestem z tej kawy niezwykle dumny. Dla mnie petarda i nie widzę nic podobnego na rynku. Pewnie w poprzednich latach nie przyszedłby podobny pomysł do głowy. Proces palenia jest niezwykle ciekawy - robimy pre-blend, czyli mieszamy zielone ziarno Ugandy Natural i alkoholowej Kostaryki. Mamy tak jakby twarde i miękkie ziarno razem w piecu, bez doświadczenia pewnie nigdy bym się na to nie zdecydował. Działa świetnie. Uganda sama w sobie jest bakaliowo-cytrusowa i bardzo smaczna. Kostaryka La Estica to "długi natural" z wyraźnymi nutami alkoholowymi, wyraźną kwasowością i kakao. Mieszamy je w stosunku 75% Ugandy do 25% Kostaryki i mimo tego, że ta druga jest w dużej mniejszości to jest wyczuwalna, ale nie przejmuje kontroli nad smakiem. W kubku otrzymujemy słodki i interesujący przelew o lekko kremowym charakterze. Na tle suszonych owoców delikatna owocowość zmienia się, pojawia się całkiem sporo różnych detali. Z drugiej strony ziarna wrzucone to kolby dają prawdziwie owocowy punch - mango/marakuja, wiśnie, porzeczki z subtelnymi bakaliami w tle i lekkim alkoholowym finiszem. Dla mnie bomba - nowoczesna mieszanka, w której dwie bdb kawy są razem jeszcze lepsze. Rozwijamy się i produkcyjnie robimy coraz fajniejsze rzeczy. Nawet jeśli nie będzie wielkiego zainteresowania tą kawą (mieszanka bleh) to jestem z niej bardzo zadowolony, gdyż od tego pomysłu będą tylko kiełkować kolejne :)
https://www.palarniablend.pl/ugandakostaryka-omniroast-15-527

Cascara
Etiopia Limmu Kossa Washed - dla dopełnienia farmy poza dwiema kawami jest jeszcze dostępna cascara. Dużo suszonych owoców w smaku. Koniecznie polecamy nasz przepis na paczce lub na stronie!
https://www.palarniablend.pl/etiopia-limmu-kossa-cascara-15-524

Póki co mogę potwierdzić, że widzimy się na Warsaw Coffee Festiwal na Stadionie Narodowym 10-11.02. Jak zobaczyłem, że Pszenno może wlecieć na Narodowy jako wystawca to nie mogłem odmówić :) Będzie to dla nas pierwszy regularny festiwal w Warszawie, line-up bardzo zróżnicowany, ale raczej krajowy. Szykujemy zupełną zmianę wyglądu naszego stanowiska, mamy kilka fajnych pomysłów. Oczywiście nie zabraknie dobrej kawy!

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 07 Styczeń 2024, 03:45:02 wysłana przez mr_blend »

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1482 dnia: 09 Styczeń 2024, 21:02:59 »
Szczerze przyznaję, że przekładam wszelkie zmiany na stronie (poza wprowadzaniem produktów) na później. Jak najbardziej zgadzam się, że coś takiego przydałoby się i mamy taką "skalę wyrazistości" w palarni dla klientów wchodzących. Wizja zupełnej przebudowy strony w tym roku powoduje, że wszystko może wyglądać inaczej i jeszcze nie do końca wiem jak. Odnośnik do "Jaka kawa na początek?" był przewidziany na główną, więc z pewnością się pojawi. Mam też w głowie uproszczoną grafikę ułatwiającą wybór.

to może chocby tymczasowo przypiąć taką grafikę w pierwszym poście w tym wątku? Albo na jakiego FB wrzucić?

Czy Gwatemala Huehuetenango i Salwador San Ernesto zniknęły na dobre? Salwador ponoć miał być na dłużej.. ;-)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1483 dnia: 10 Styczeń 2024, 00:37:45 »



San Ernesto był od sierpnia do końca grudnia, jest to całkiem sporo jak na nas. Balans w ciemno pomiędzy za mało a za dużo i przejdzie w 'past crop' jest niezwykle trudny.

Kolejny będzie Salwador San Luis washed w przyszłym miesiącu. Później Honduras Liquidambar washed. Gwatemalę ktoś mi sprzątnął sprzed nosa w dosyć dużej ilości i też jestem niepocieszony.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1629
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1484 dnia: 10 Styczeń 2024, 09:03:20 »
Kiedy beczka po bourbonie? 😜

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi