Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 253879 razy)

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1395 dnia: 14 Wrzesień 2023, 17:43:42 »
Ciekawe co piszesz @radekzaj. Miałem ostatnio dokładnie to samo, ale z Kolumbia Sweet Valley (data palenia 27.07.2023), uwzględniłem radę o skręceniu młynka w stronę drobnego przemiału, ale zarówno z Roty jak i Flair 58 (na domyślnym sitku typu "low flow") miałem prysznic. Swojego Ceado używam dość specyficznie, w trybie single dosing z hopperem w formie aluminiowej kolumny, co samo w sobie również wymaga ustawienia przemiału na drobniejszy niż gdy mini-hopper jest zasypany (ok 150gr pojemności). Nie mniej, w tym samym czasie Chocolate Wave czy Synestezja Red dawały powtarzalne efekty, a minimalne korekty ustawień młynka miały spory wpływ na rezultaty w filiżance.
Przy próbie szybkiego osiągnięcia ciśnienia dodatkowo mocne kabałowanie (bez względu na staranność WDT i ubijania kawy). W filiżance nadal pojawiała się crema, wizualnie shoty również ładniejsze niż z przeciętnego automatu, a smakowo bardzo pijalne, choć raczej wodniste. Kawę ze smakiem wypiłem z V60 i AP :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1396 dnia: 16 Wrzesień 2023, 01:34:26 »
Świętujemy czwarte urodziny!

Zaplanowane atrakcje:
- kod rabatowy URODZINY na 10% zniżki do niedzieli 24.09
- pocztówka urodzinowa, która będzie dodawana do zamówień aż do wyczerpania zapasów
- krówki do wyczerpania zapasu
- darmowa paczka kawy urodzinowej o gramaturze 150g, mamy 2 profile - będziemy wybierać zgodnie z życzeniem w komentarzu lub z tym co jest najczęściej przez kogoś zamawiane

Kawa urodzinowa to pomysł zrobienia czegoś smacznego z rzeczy, które pozornie do siebie nie pasują - Kolumbia Sweet Valley z Rwandą Robustą, które są uzupełniane przez Chiny Banka i Mjanmę. Wydaje mi się, że wyszło smacznie i udało się okiełznać żywioły :) Obie wersje nie są kopią 1:1 w procentach składników, są wymieszane z tego samego w innych proporcjach. Mamy do rozdania 200 paczek.

Uprzedzając pytanie "Czemu urodziny tydzień po nowościach?" - po prostu nie spięło się to wszystko czasowo, opóźnienia w realizacji naszych zamówień, za dużo rzeczy na raz.

---------

Powoli wchodzimy również w rebranding. Nowe paczuchy bedą wyglądać następująco:
IMG_2762.jpg
IMG_2763.jpg

Jak tylko pojawiły się fajne, dostępne i kompostowalne torebki strunowe to decyzja była błyskawiczna. Był ogromny entuzjazm - tak, robimy to! Od początku lipca powoli przerabialiśmy wszystko na zupełnie inny format (z prostokątów na długie pasy), ogrom pracy - wyszło chyba 18 projektów graficznych. Do tego zupełna zmiana sytemu pracy, dostosowanie otoczenia, nowy format informacji o kawie etc. Jak wszystko poskładało się, to (według nas) jest super :) Jest legancko! Czysto, schludnie, nowocześnie i dalej ma to wszystko swój poprzedni charakter. Spontanicznie powstała dodatkowo grafika do Sweetie Kitty, która ubrała na stałe Brazylię Sweet Harmony.

Najważniejszy powód to uproszczenie późniejszego przetwarzania śmieci. Torebka jest "home compost ok z certyfikatem TUV", sleevy z papieru, kto chce być w 100% ok to odrywa też naklejki produktowe i wyrzuca do zmieszanych. Wcześniej odpad był bardzo skomplikowany, wielomateriałowy. Klipsy ściągane z Chin = ślad węglowy. Owijki drukujemy w drukarni mieszczącej się kilka kilometrów od nas. Negocjacje mailowe w sprawie zakupu klipsów trwały zawsze dobry miesiąc, później na to jeszcze cło i klips już zaczynał kosztować procentowo trochę za dużo w poprzednim opakowaniu.

Ostatecznie to dalej śmieć, ale zdecydowanie zdrowszy od poprzedniego. Opakowania biodegradowalne są generalnie dużo trudniejsze w utylizacji od kompostowalnych. Muszą mieć specjalne i równe warunki, żeby zniknęły w określonym czasie - co w przyrodzie raczej się nie zdarza. Kompostowalne po prostu rozkładają się bez zbędnych filozofii. W październiku pojawi się artykuł na stronie, który streści wszystkie powody rebrandingu. Nam się po prostu bardzo podobają, są zdrowsze i upraszczają wiele rzeczy w samym procesie wysyłkowym.

Jestem przekonany, że nie wszyscy będą zadowoleni i będzie "a kiedyś to było" :) Dużo osób lubiło te klipsy, wypuściliśmy ich na tyle dużo, że mogą jeszcze dłuuuuuuuugo służyć. Jak ktoś nie lubi strun - można je dalej zwijać jak poprzednie i spinać klipsem, nie widzę problemu w tym temacie. Poprzedni paczki były w jakiś sposób charakterystyczne, unikatowe + grafiki co sezon, ale od pewnego czasu bardzo czuliśmy potrzebę zmiany. Kto chce kolekcjonować "trofea" w postaci wypitych kaw może nadal to robić - wystarczy uciąć kawę z tyłu i od środka sleeva na białym zrobić sobie notatkę.

------

@gacekthebat
Przypadek Papui i Sweet Valley jest trochę inny :) Papua nie powinna sprawiać problemów z ekstrakcją, a sprawiała. Sweet Valley siura przez obróbkę, w dripie szybko leci - przy dłuższym paleniu do espresso ziarno będzie jeszcze bardziej kruche. Dała się ustawić na naszym Fiorenzato w okolicach robusty fine, Nikaragui Plum Sauce. Sweet Valley jest kruche z natury, nic z tym niestety nie da rady zrobić. Myślę, że dopijanie paczki Sweet Valley z kawiarki mogłoby być bardzo korzystne :)

-----

Dzięki, że jesteście z nami - można tak powiedzieć - tyle lat :)
Cały czas pamiętam jak było na początku i jestem niezmiernie wdzięczny za to jak jest.

Dzięki i pozdrawiam,
Paweł

Offline Sokorn

  • Wiadomości: 75
    • Youtube - Paweł Soczewski
  • Ekspres: Kazak Rota, Cafelat Robot
  • Młynek: C40 MK4, Kinu M47 Simplicity, Ode Gen 2.0, DF64 Gen II
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1397 dnia: 16 Wrzesień 2023, 11:45:22 »
Cztery lata, pięknie! Tylko tak dalej! Teraz wprowadzić plany i zrobić wreszcie solidną kawiarnię w Świdnicy

Nowe paczuszki świetnie się prezentują teraz tylko wybrać co zamówić...

Offline mygosia

    • brak
  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Melitta Aroma Fresh 1021-01
  • Młynek: jw
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1398 dnia: 16 Wrzesień 2023, 19:04:46 »
Czy dobrze rozumiem, że teraz opakowania po kawie mogę sobie u siebie kompostować?  ::)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1399 dnia: 16 Wrzesień 2023, 19:42:59 »
fajnie te nowe wyglądają ale jak to nie będzie klipsików ;( ;( ;( co począć? jak żyć?

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1400 dnia: 16 Wrzesień 2023, 20:24:12 »
@mr_blend co mam zamówić jak nie ma już Brazilia Sweet Harmony? Poleć proszę coś podobnego. No i jak skorzystać z kodu jeśli już mam u Was (mniejszy) stały rabat?

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 92
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1401 dnia: 16 Wrzesień 2023, 21:27:40 »
Gratulacje! Trzymajcie dla mnie jedną torebkę ;)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1402 dnia: 17 Wrzesień 2023, 00:27:22 »
@mygosia
Odsyłam pod ten link:
https://okcompost.pl/certyfikacje/kompostowalnosc/#2
Tam jest sekcja home compost

Torebka ma taki znaczek:
Zrzut ekranu 2023-09-17 o 00.00.23.png

Powiem, że nie bałbym się zaryzykować kompostowania samych białych torebek bez sleevów.

@Sokorn
Dzięki! Kto wie co wydarzy się przez najbliższe 2 lata, obecne 56m mocno się kurczy :) Choć raczej nie centrum a mocne peryferia, żeby nikomu nic nie przeszkadzało.

@trez
Klipsy robią bez dwóch zdań pożegnanie. Wystarczy skorzytać z tej hołdy w szufladzie :)

@kfiatos
Dostałem kopię zapytania w PW z tego co widzę i poszła odpowiedź. Brazylia Sweet Harmony zmieniła etykietę na Sweetie Kitty, to dalej ta sama kawa.
-------------------
Zapomniałem dodać "darmowa paczka kawy urodzinowej o gramaturze 150g" przy zakupach za minimum 130zł. Jest na banerze, ale można przeoczyć także dodaję. Dużo wiadomości było do przekazania, mogłem przeoczyć :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline groovy

  • Wiadomości: 22
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1403 dnia: 19 Wrzesień 2023, 11:33:47 »
A te nowe torebki to dla wszystkich gramatur? Dostałem kiedyś kawę 1kg w torebce bez klipsów i miałem wrażenie, że to nie torebka tylko wór ze struną, do którego wskoczyłoby co najmniej 1,5 kg ziaren (o ile nie 2 kg) - dlatego zawsze wolałem z klipsami, bo były takie w sam raz. A zamawianie małych torebek ma dla mnie sens tylko wtedy jak chcę coś nowego wypróbować, a nie jestem pewny, czy trafi w podniebienie.
Jako, że kawa schodzi szybko (pewnie ze 3 kg miesięcznie)  :lol2: to małe torebeczki nie są specjalnie opłacalne - i drożej, częste przesyłki, większy ślad węglowy i więcej śmieci

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1404 dnia: 19 Wrzesień 2023, 15:29:36 »
Krówka już zjedzona, kawa za chwilę będzie parzona, a opakowania prezentują się bardzo ładnie.  [emoji38]
IMG_20230919_152654.jpg

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1405 dnia: 19 Wrzesień 2023, 15:43:05 »
Rarytasy, rarytasy... :) wygladają smakowicie :pycha:. Jak patrzę na to zdjęcie, to nachodzi mnie refleksja, że już nawet kawa jest "made in China" :hihihi:.
A tak na prawdę to zastanawiam się, gdzie pochowałeś klipsiki? :D Są pod paczkami? :mhh:

Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1406 dnia: 19 Wrzesień 2023, 16:49:34 »
To już nie te czasy, żadnych klipsów nie ma  [emoji38]

Na początek poszła Kolumbia bermudez 18klik komesia, 20:300. I faktycznie pachnie taką słodką konfiturą, że aż byłem zdziwiony, w smaku bardzo przyjemna i słodka, nawet mimo tego że się zapomniałem i pomiędzy pierwszym a drugim zalaniem minęły 3 minuty  :sciana:

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1407 dnia: 19 Wrzesień 2023, 20:16:53 »
Pawle mam problem gdyż system nie uwzględnił wpisanego poprawnie kodu rabatowego. Póki co wstrzymałem płatność.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1408 dnia: 19 Wrzesień 2023, 22:50:49 »
Nazbierało się pytań przez kilka godzin:
@groovy
Od czerwca do września była "żonglerka" opakowaniami i raz były takie, raz inne. Głównie z powodu niedostępności towaru. Chcieliśmy jakoś dociągnąć do września i rebrandingu. Jak ktoś zapakował 1,5kg kawy do torebki 1kg to chyba super :D Struny natura są naszymi najmniej ulubionymi, ale zwyczajnie nie było wyjścia właściwie przez 2 miesiące. Nie lubimy ich, bo są bardzo cienkie, strasznie się gniotą a kilówki są rozmiarów gigantycznych :)  Równolegle te, których normalnie używaliśmy skończyły się i nawet nie wiadomo kiedy mogły się pojawić. To było takie mocne "nie ma, nie wiem, radź se pan". Nie jest to pierwszy raz u tego dostawcy, nawet nie drugi i nie czwarty :) Te obecne są dosyć poręczne jeśli chodzi o gabaryty. Bardzo cieszę się, że pojawiły się w końcu jakiekolwiek inne kolory niż "natura" i jest jakakolwiek konkurencja (czyt. wybór). Nie chcemy też nic na nich drukować, bo na 99% farba użyta do druku zdrowa nie będzie, więc jak ma być zdrowsze to po co po nich mazać tuszem.

@MatteuszS
Z Rarytasem właśnie opakowaniowo jeszcze nie jest optymalnie, czekamy już trzeci tydzień na rękawy do Rarytasów i Zestawów do Naparzania, sprawa dopiero w ostatni piątek nabrała prędkości. Rękawy będą mieć złocenia na froncie i będą odpowiadać pocztówkom, za to znikną pocztówki. Mam nadzieję, że przyjdą max wtorek-środa w przyszłym tygodniu. Dzisiaj dostałem foto próbnego wydruku do akceptacji i jest super.

Wymyśliliśmy, że Zestawy będą mieć tego samego sleeva (na bazie pocztówki) z niebieskim złoceniem (jak pocztówka). Także też powinno być ładnie. Nie było prosto znaleźć kogoś kto zrobi złocenie na rękawie długości 50cm+ :)

@popcorn
Kawa "Made in China" z roku na rok coraz lepsza, mamy już klepnięte worki ze świeżego zbioru na przyszły rok.
Klipsy pochowały się u kawoszy, zostało nam dosłownie 10-15szt :)
Po zawinięciu torebki i wypuszczeniu powietrza podobną rolę spełni również: spinacz na pranie, klamra do włosów i pewnie pod ręką znalazłoby się jeszcze kilka innych przedmiotów :) Klipsów rozdaliśmy bardzo dużo, one raczej wolno się zużywają i są również powszechnie dostępne. Mimo tego wiem, że może być duży zawód u wielu osób i "biorę to na klatę".

@roman66
Jak to nie problem dla Ciebie to złóż je ponownie, usuniemy nieopłacone. URODZINY muszą być dużymi literami, żeby zadziałało. Dzięki!

Pozdrawiam,
Paweł

P.S. Dajcie znać za jakiś czas jak kawki urodzinowe :) Pomysł jest dosyć odważny i mieszanie Sweet Valley z Robustą oraz dwiema innymi kawami raczej nie powinien się wydarzyć. Tworzenie czegoś podobnego jest dosyć rozwijające dla nas samych, potraktowaliśmy to jako "Co? Ja nie dam rady?" :) Zadanie bardzo przypomina gotowanie i doprawianie potraw w poszukiwaniu balansu. Przelew przyszedł od razu, nad espresso trochę siedzieliśmy. Trzeba było zbić kwasowość Sweet Valley, ale jednocześnie zostawić jej funk i charakter.

« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2023, 22:56:58 wysłana przez mr_blend »

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1409 dnia: 19 Wrzesień 2023, 23:19:50 »
Jak to nie problem dla Ciebie to złóż je ponownie, usuniemy nieopłacone. URODZINY muszą być dużymi literami, żeby zadziałało. Dzięki!

Pozdrawiam,
Paweł
Ponowiłem zamówienie i tym razem system przepuścił.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi