Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250848 razy)

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1095 dnia: 05 Kwiecień 2022, 18:18:32 »
Pawle, ten lapsusik rozwalił mnie zupełnie: "zrobione maksymalnie profesjonalnie - na tyle, na ile potrafi to zrobic zupełny amator".
Kradnę i nie zawaham się używać. Pozdrawiam.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1096 dnia: 05 Kwiecień 2022, 18:27:54 »
Pawle, ten lapsusik rozwalił mnie zupełnie: "zrobione maksymalnie profesjonalnie - na tyle, na ile potrafi to zrobic zupełny amator".
Kradnę i nie zawaham się używać. Pozdrawiam.
Jak najbardziej

Zostanie jedna kawa na piątek do dodania, reszta powinna być dostępna od rana.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1097 dnia: 06 Kwiecień 2022, 01:44:16 »
Szybkie omówienie nowości, które już dotarły na stronę:

Ekspreso:
(przyznać się komu oczy łzawią :hihihi: )

mieszanka POP - kawa sezonowa na wiosnę/lato: ma być słodka, zwiewna, złożona, ale nie szalona. Tak, żeby mogła przypaść do gustu zarówno osobom lubiącym delikatne i klasyczne kawy, jak również tym lubiącym bardziej złożone rzeczy. Rozbiórka blendu wygląda tak: Etiopia Sweet Berry natural, niezwykle wysokiej jakości Nikaragua Finca Idealista o nutach karmelowo-wiśniowych a całość została uzupełniona o Brazylię Da Lagoa pulped natural. Miło się ją pije i działa we wszystkim co trzeba - kolba, automat, kawiarka, szklanka.

Nikaragua Matagalpa Community - podstawowa Matagalpa to jest wszędzie dostępna na rynku, ale takiej fajnej od Gold Mountain Coffee Growers to nie widziałem :) Stawiamy tutaj akcent na owocowość, jest słodko-pomarańczowo-czekoladowo. Pyszna kawa, pyszne americano!

Honduras Marcala - dosyć powszechna kawa, nasza akurat jest od Trabocca. Bardzo uniwersalny i smaczny klasyk, z pewnością przypadnie do gustu wielu kawoszom/kawoszkom.

Tanzania Yetu Tamu AA - skończyła się Rwanda Rushashi pod espresso i doszliśmy o wniosku, że mocniej paloną Afrykę można zastąpić tylko i wyłącznie... mocniej paloną Afryką. Kawy z tego kontynenu (z obróbki mytej) przy średnim, ale jednak mocniejszym wypale mają bardzo charakterystyczną goryczkę surowego kakao. Tanzania też ją ma, jest dosyć wyrazista, klasyczna i mało owocowa. O dziwo mniej nam smakowała z sitka IMS (tam było dosłownie surowe kakao), w zwykłym sitku wychodziła dosyć fajnie zbalansowana z niską kwasowością.

Przelewy:

Panama Lerida ASD - niesamowita jest ta kawa, jakby Trzy Smoki z Kolumbii umyć, uczesać i włożyć im garnitury. Narobiło jej się 88pkt nie bez powodu. Złożoność smaku jest fantastyczna, a przy tym nie przytłacza. Ilość głównych nutek smakowych jest bardzo duża: owoce tropikalne, jeżyny, dzika róża, cytrusy, białe wino - wszystko tam jest na swoim miejscu, kawa niezwykle czysta w smaku jak na obróbkę.

Kolumbia La Gloria - nietuzinkowa, myta Kolumbia, która została bardzo gustownie zapakowana w próżnię :) Kwiatowość tej kawy jest intrygująca, gdyż daleko jej do zwiewnej bergamotki. Hiacynty? Magnolie? Zapach po zmieleniu przypomina nam hiacynty i cały czas taka wytawna kwiatowość towarzyszy naparowi. Z drugiej strony są kwaśne wiśnie, słodkie jabłka oraz miód. Kluczem do smacznego przelewu będzie tutaj grubszy przemiał i zadbanie o to, żeby był ruch w filtrze. W Hario robimy poza preinfuzją dwie dolewki. Warto dać jest trochę ostrygnąć po zaparzeniu. Z początku jest bardzo słodka i na owoce trzeba chwilkę zaczekać. Mimo tego,że trzeba trochę o nią zadbać to gorąco polecamy, bo warto! Wyżej wspomniana kwiatowość jest świetna na poszerzanie sensoryki kawowej!

Honduras Marcala - dużo karmelu i prażonych orzechów, bardzo przyjemny klasyk

W PIĄTEK (najpóźniej) pojawi się jeszcze Etiopia Suke Quto natural

-----------

W PIĄTEK (również) potwierdzam pojawienie się aż 12-stu poradników parzenia w formie krótkich filmów po 2-3 minuty. Będzie je można zobaczyć na stronie w dziale Filmy oraz na YouTube.

-----

Dobranoc!
Paweł

P.S. ŁOOO PAAANIE - kiedy pojawiły się 74 strony w tym temacie 🙈 Dzięki wszystkim!
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2022, 01:54:33 wysłana przez mr_blend »

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1098 dnia: 07 Kwiecień 2022, 09:07:39 »
Skuszony dobrymi opiniami wczoraj zamówiłem na próbę 2kg kawy (4 x 0.5kg), także w przyszłym tygodniu któraś wpadnie do młynka. Jak na razie mamy już z żoną swoje ulubione "smaki" z innych palarni, teraz przyszedł czas na paczkę od Pawła

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1099 dnia: 07 Kwiecień 2022, 17:59:46 »
https://www.palarniablend.pl/filmy-kawa

12 poradników dodanych, można przejrzeć na stronie lub kliknąć w Palarnię na YT i tam mieć wszystko jedno po drugim.

Mam nadzieję, że jest ok i przypadną Wam do gustu. Jest zarówno klasyka jak french press i kawiarka, jak również Clever, phin, ESPRO Bloom, syphon.

[mention]Tasak69 [/mention]
w nawiązaniu do dripper April :)

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1100 dnia: 07 Kwiecień 2022, 18:39:25 »
Bardzo fajne filmiki! :ok:
Właśnie nauczyłem się korzystać z phina. Zastanawiam się tylko, dlaczego ciasteczka zniknęły, zanim kawa była gotowa? :mhh: Czy to jest część przepisu, czy można z nimi poczekać? ;)
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1101 dnia: 07 Kwiecień 2022, 19:35:54 »
Bardzo fajne filmiki! :ok:
Właśnie nauczyłem się korzystać z phina. Zastanawiam się tylko, dlaczego ciasteczka zniknęły, zanim kawa była gotowa? :mhh: Czy to jest część przepisu, czy można z nimi poczekać? ;)
Najlepiej spróbować samemu [emoji38] Ciasteczka nie muszą być identyczne jakby co...

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1102 dnia: 12 Kwiecień 2022, 09:29:57 »
Tres Dragones można chwalić bez końca. Mi właśnie kończy się paczka i jak tylko pojawi się nowy wypał wiem, że na pewno znajdzie się w koszyku. Niech jednym z takich peanów będzie fakt otwierania paczki w kuchni i nagle wszyscy przychodzą zapytać się co to za pyszności. Aromaty z paczki są tak cudowne, że ściągają do kuchni nawet na czas mielenia dla dodatkowych doznań zapachowych. Kawa po zaparzeniu w V60, Kalicie czy Frenchpresie mistrzowska. Feria smaków rozległa, istny tygiel owocowości.

@mr_blend  :poklon:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1103 dnia: 14 Kwiecień 2022, 11:41:18 »
Panowie i Panie - jest pytanie...

Przyszła nam kawa, która miała być wyjątkowa - Jemen zapakowany w próżnię. Sheba Coffee to importer oferujący 100% kawy z Jemenu. Mamy ok. 23kg surowca. Wszystko jest co powinno być, ale niestety pojawiają się również nuty drzewa, które są mocno dyskusyjne - są wyczuwalne szczególnie na ciepło. Całość jest bardzo smaczna, bo mamy również mnóstwo owoców i cynamon. Nie mam jednak zamiaru sprzedawać niczego co jest pod znakiem zapytania. 

Czy bylibyście zatem zainteresowani otrzymywaniem do swoich zamówień darmowych sampli przelewowych po 100g?


Jestem z Wami absolutnie szczery - z jednej strony dla mnie dyskwalifikacja, a z drugiej strony to Jemen i może chociaż za darmo warto spróbować? Dajcie znać :) Wtedy wraz z kolejnymi nowościami będziemy rozdawać.   

Taki mam dylemat, mam nadzieję, że pomożecie podjąć decyzję :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1104 dnia: 14 Kwiecień 2022, 11:45:43 »
Jak dla mnie super akcja. Ja jestem na tak Pawle. Chętnie spróbuję ale jeszcze muszę dokończyć swoje zapasy więc nie wiem czy zdążę :D pewnie rozejdzie się jak świeże bułeczki :D

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1105 dnia: 14 Kwiecień 2022, 12:21:48 »
A byłaby opcja zapłaty „co łaska” za taki sample? Nuty drewna to nie jest przecież defekt czy coś niepożądanego. Zwłaszcza, że klienci są uprzedzeni, czego mogą się spodziewać. Chetnie bym dorzucił dyszkę, każdemu się może zdarzyć fakap, ale bycie tak szczerym i hojnym zasługuje na pochwale
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1106 dnia: 14 Kwiecień 2022, 12:23:43 »
Taki mam dylemat

Daj mu przynajmniej siedem dni po paleniu odpocząć bo Yemen tego potrzebuje, potem sprawdź czy te nuty drewna są nadał takie mocne i dyskwalifikujące.

Offline MatteuszS

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: SDB, AP, V60, Clever
  • Młynek: DF83, SD40, 1zpresso Q2, komeś
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1107 dnia: 14 Kwiecień 2022, 12:30:11 »
Uważam że dodanie sampla do koszyka powinno być za taką cenę, żeby przynajmniej koszty pokryć, a sam sampel, żeby nie był widoczny ze strony ale np. z linku z forum.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1108 dnia: 14 Kwiecień 2022, 14:06:49 »
@ranGo

Rzeczywiście po paleniu są mocniejsze, ale 3 tygodnie, to już chyba czas :)

Może i macie rację, bo sama w sobie jest smaczna. Ja ze swojej strony głowy nie dam, czy tak ma być, czy jest to proces starzenia się (2 lata w próżni w nienaruszonym stanie, kawa z bdb źródła). Autentycznie nie jestem w stanie powiedzieć, bo jest to region gdzie ziarna słyną z cięższej nuty przypraw  - jeden rabin powie tak a drugi inaczej, a ja nie chcę ryzykować.

Zatem chyba najbezpieczniej będzie zrobić w przyszłym miesiącu możliwość zakupu "po kosztach, z zupełnie zerowym zarobkiem" porcji 150g na smaka i samemu zobaczyć. W pierwszej chwili sam nie wiedziałem - nie jest to zbyt popularna nuta, wysłałem komuś jeszcze do przetestowania z bardzo wyczuloną sensoryką i od tego momentu rzeczywiście jestem pewien, że chodzi tutaj o nuty drzewa.  Napar jest na tyle ciekawy i złożony, że to tam jak najbardziej pasuje :) Natomiast nie czuję się ok, żeby coś proponować za co nie jestem na 100% pewien. Taka opcja jak piszecie wygląda ok, ale z wyszczególnieniem o co chodzi. 

Jest tego na szczęście niewiele, więc pewnie szybko zniknie.

Dzięki za odpowiedzi! Zdarza mi się pierwszy raz i cieszę się, że mogę się Was poradzić :) Dostać kawę z Jemenu poza polskim Bero raz do roku jest bardzo ciężko. Przyszły sample i było próbowane, ale to nie to samo co duży piec. Jeszcze raz dzięki wszystkim :)

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1109 dnia: 14 Kwiecień 2022, 16:06:20 »
Też byłbym chętny na kupno tej drzewnej kawy, daj proszę znać jak wrzucisz na sklep  :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi