Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250846 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1080 dnia: 11 Marzec 2022, 14:43:29 »
Pracujemy nad wprowadzeniem wszystkiego do północy, jutro od rana wszystko powinno być dostępne.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1081 dnia: 12 Marzec 2022, 13:20:49 »
Właśnie zacząłem pić kawę poniedziałkową, która pierwszy raz kupiłem.
Musiałem zmniejszyć dozę z 18-19 g, której używałem do ziaren średnio palonych do 16-16.5 po tym jak na Waszej stronie zobaczyłem przepis na poprawne espresso.
Z mlekiem smakuje wybornie.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1082 dnia: 16 Marzec 2022, 02:01:40 »
Nadrabiam zaległości informacyjne co tam piszczy nowego w trawie:

Przelewy
Burundi Gaterama - ciężka to była do zidentyfikowania słodycz, aż w końcu padło na kukułki. Słodycz z lekkim fermentacyjnym akcentem, do tego biały grejpfrut, białe winogrona, brzoskwinie w zalewie i delikatnie tonikowy finisz. Owoce pojawiają się w niższych temperaturach, kawa długo się rozpędza do tych owoców, ale warto poczekać. Dosyć delikatna, długo słodka. Bardzo "pijalna".

Uganda Yellow Honey
- słodka obróbka, a mimo tego jest kwasowość. Nuty charakterystyczne dla Afryki: herbaciano-cytrusowe, wyraźna suszona morela na froncie. Uganda honey. Kto to widział takie rzeczy... Gdziekolwiek :D

Nikaragua Blueberry Candy - Pineapple Candy to były kombinacje drożdżowe a tutaj mamy po prostu natural. Prawdopodobnie jest jeszcze lepsza, zdecydowanie lżejsza i bardziej owocowa od Pineapple. Prawdopodonie. Czy zdominowała poranne przelewy w palarni? Być może... Pić po minimum 4-rech dniach od wypału , bo inaczej bez sensu.

Etiopia Derikocha - Etiopia, natural, borówki. To się nigdy nie nudzi :) Mielić troche grubiej.

ekspresyjne EXPRESSO do ekspresu

Burundi Gaterama - słodko-owocowa kawka, bardzo mniam jak ktoś lubi kwasowość w espresso. Americano z gatunku "prawie jak przelew", nie pić z mlekiem. Komu smakowało Peru Moyobamba pod ciśnieniem - powinien to sprawdzić.

Gwatemala Aguilar - klasyk z Gwatemali, myta, czekoladowo-owocowa. Miłe to i przyjemne, nie wadzi nikomu.

Peru G1 Organic Swiss Water Bezka chyba w najlepszym, jak dotychczas, wydaniu. Fajna kandyzowana wiśnia + klasyczne nuty czekoladowo-orzechowe. Swiss Water jest robione w jednym miejscu na świecie - Kanadzie. Przez jakiś czas rzeka była zablokowana i był kanał z dostawami. Przez co ceny tej metody fik do góry, bo jest mniej kawy przez mniej dostaw. Wbrew pozorom bezkofeinowa rośnie w siłę i zapotrzebowanie też. Niesamowity jest ten świat zależności, aż przypomniał mi się korek rok temu w Kanale Suezkim. Generalnie to co zamówiłem pierwotnie w listopadzie, miało dotrzeć do Europy w styczniu, żebym mógł odebrać w lutym. Ostatecznie dostanę to na przełomie kwietnia/maja (może - albo i później), więc brałem co było najlepszej relacji cena/jakość na dany moment. 

"Kawa z sercem" została ilości +/- 7kg.

Pozdrowienia!
Paweł

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1083 dnia: 17 Marzec 2022, 11:26:42 »
Bardzo dziękuję za naklejki dla dzieci :-)
I przyłaczam się do wcześniejszych pochwał Hondurasu Josue - pyszna kawowa klasyka :-)

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1084 dnia: 17 Marzec 2022, 12:52:52 »
@mr_blend - Jak wygląda sytuacja z dostępnością Tres Dragones? Według strony zostało już niewiele. Daj proszę znać o ostatnim paleniu - zrobimy jakiś zapas  :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1085 dnia: 17 Marzec 2022, 13:49:40 »
@Sephiroth

Mamy ok. 6kg na chwilę obecną. Tak jak obiecywaliśmy - jeśli zejdzie zbyt szybko to uzupełnimy zapasy. Wróci max za 3 miesiace, kolejne 2 pudła zamówione :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1086 dnia: 23 Marzec 2022, 22:08:21 »
Koncówki:

Espresso
-Nikaragua San Francisco 5kg
-Honduras Josue 5kg
-Kolumbia La Orquidea 6kg
-Rwanda Rushashi (esp) 4kg

Przelewy:
-Rwanda Rushashi (fil) 6kg
-Kolumbia Acetic 750g
-Honduras El Triunfo 8,5kg
-DR Konga 7kg
-Tajlandia 6kg
-Tres Dragones 5,5kg

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1087 dnia: 24 Marzec 2022, 21:13:41 »
Promo na weekend, może komuś się przyda

hasło: WOK
zniżka: 7%
czas: do 27.03 włącznie (nd)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1088 dnia: 03 Kwiecień 2022, 18:17:41 »
Etiopia Derikocha z V60 wychodzi przepyszna. Niestety w Aeropressie na razie nie jestem w stanie wyciągnąć tych wszystkich aromatów, kawa smakuje zwyczajnie i jednowymiarowo. Robiłem metoda Hoffmana, 22 kliki na Comandante. Masz może jakiś sprawdzony przepis na te ziarna?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1089 dnia: 03 Kwiecień 2022, 18:49:43 »
[mention]adnage19 [/mention]

Derikocha wychodzi w AP inaczej i są takie ziarna, którym bardziej służy immersja lub perkolacja (przelew). Etiopia jest w cuppingu bardziej rześka i cytrusowa, ma mniej body i słodycz jest mniej zaakcentowana. Nawet kolor naparu jest zupełnie inny. Nie za bardzo da się coś z tym zrobić - po to mamy aż tyle zaparzaczy, by każdy mógł podkreślić inne walory kawy :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1090 dnia: 03 Kwiecień 2022, 20:51:49 »
Miałem przyjemność pić niedawno kilka wypałów Pawła.

Indonezja Malino Red Honey - od ponad dwóch lat mam obsesje na punkcie kaw azjatyckich z powodu ich nieprzewidywalności. Po ostatnim rozczarowującym azjatyckim trio Tajlandia, India, Laos od 3fe przyszedł czas na fantastyczna Indonezję z mojej uluionej obróbki. Owocowa intensywność, delikatne nuty fermentacyjne gdzieś w tle. To jedna z najlepszych kaw z Indonezji jakie miałem okazje wypić. Rewelacja!

Kolumbia Cafe Granja Tabi - po ulubionej obróbce przyszła kolej na jedna z ulubionych odmian kawy - Tabi. Owocowość i kwiaty na pierwszym planie. Delikatna i zarazem intensywna. Świetna kawa.

Kolumbia Tres Dragones - klasyczny natural jakiego nie piłem od dawna. Ot, to co najlepsze z obróbki naturalnej, wino, ciemne owoce, grejpfruty. Bardzo intensywna, gdyby była choć trochę ciemniejsza, byłaby zbyt „mocna” jak dla mnie. Kolejna dobra pozycja.

Dobra robota @mr_blend ! Pisałem z kilkoma kawowymi geekami z polski i większość szczerze polecała palarnie Blend. Ja również :)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1091 dnia: 04 Kwiecień 2022, 08:46:20 »
@mr_blend zdradzisz jak plany na kwiecień? Co wpadnie z nowości i kiedy się spodziewać?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1092 dnia: 04 Kwiecień 2022, 14:24:41 »
@Szczympek

Też piłem ten Laos i w przelewie niestety węgielek :/Szkoda, bo czuć, że surowiec bdb. Dzięki za opinię :) Po dłuższej zajawce na Tabi chyba mi przechodzi i będę polować na dobry Pink Bourbon. Jak trafi się jakiś warty uwagi, to może uda się zrobić porównanie washed vs natural z tą samą odmianą. Nie jest to jednak takie proste znaleźć coś sensownego, żeby można było dorzucić wiecej worków do tej samej dostawy i mieli również bdb Pink Bourbon.

@Koziołek
Hej!
Ostatnie wejścia nowości na stronę mają jakiś nagły zwrot akcji (miesiąc temu i u teraz) i to co pierwotnie planujemy okazuje się, że z początku działa a po tygodniu już nie np. zanik oczekiwanej kwasowości, rozjazd smaku w próbkach od importera i w rzeczywistości na dużym piecu lub coś ostatecznie nie będzie lepsze w przelewie a espresso. W związku z czym nie chcę nic obiecywać, póki nie będziemy pewni, że coś działa na 100%. Tak się czasem zdarza i reagujemy na te wydarzenia spontanicznie chcąc oddać Wam w pełni działający profil. Testy obecnie są bardzo intensywne.

Będę też chyba zmieniać tryb wrzucania nowości. Przeważnie działo się to jako "wszystko na raz". Jest to niezwykle czasochłonne i zdarza mi się kończyć pracę nad ranem. Także prawdopodobnie od tego miesiąca będę po prostu wrzucać codziennie 1-2 kawy jako nowości. Jak już będzie wszystko gotowe, to zostanie wysłany newsletter. Jest mnóstwo pracy przy wrzucaniu nowości - informacje od importera, karty informacyjne, dopracowywanie profili palenia, parzenie po kilka razy na różne sposoby, okazjonalna grafika, czasem dodatkowo zdjęcia do miniaturek np. akcesoria, czekolady. mieszanki. Przeważnie jest minimum 6 nowości ( także informacje od importera do przetworzeniax6, karty infox6) ogarnąć wszystko w jeden wieczór jest niezwykle ciężkie mimo przygotowań przez kilka wieczorów z rzędu :) Dla własnego zdrowia i samopoczucia muszę tutaj coś zmienić, bo obecne rozwiązanie jest czasowo bardzo niekorzystne i jestem pewien, że pojawi się Wasze zrozumienie :)

Na stronie jest już dostępny Honduras Marcala z mytej obróbki w wersji do przelewu i espresso. Klasyczna, uniwersalna, słodka propozycja.

W nastepnych dniach możecie spodziewać się:
Panama Lerida anaerobic - przelew
Nikaragua Matagalpa Community - espresso, przedostatnia kawa z dostawy od Gold Mountain Coffee Growers. "Wisienka na torcie" czeka jako ostatnia :)
Tanzania Yetu Tamu AA - espresso
zupełnie nowa mieszanka POP - kawka sezonowa do espresso na okres-wiosna-lato, mix Etiopii, Nikaragui i Brazylii. Lekka, słodka, łatwa, przyjemna i w przystępnej cenie.

Mam jeszcze 2 przelewy, których nie jestem pewien, dzisiaj zostały wypalone "na nowo" i muszą swoje odczekać do piątku :) Jak wszystko smakuje będę w stanie powiedzieć w piątek, bo jeszcze nie wszystko gotowe. Do piątku wieczór wszystko powinno znaleźć się na stronie.

Dziubiemy jeszcze przy kanale na YT z krótkimi, łatwymi do przystwojenia i skondensowanymi pod względem wiedzy poradnikami parzenia. Całość powinno udać się zmontować również jakoś do piątku. Filmy po 2-3 minuty, za każdym razem inna lokalizacja lub inne tło, inny metoda zaparzania. 80% filmów była nagrywana jeszcze w UK 4 lata temu, dokręcaliśmy w tamtym tygodniu jeszcze dwa zaparzacze. W sumie będzie około 10-ciu krótkich poradników. Filmy są zrobione maksymalnie profesjonalnie - na tyle, na ile potrafi to zrobic zupełny amator także profesjonalista znajdzie tam niedoróby jednak najważniejsze, żeby dobrze się oglądało i przekaz trafił do zainteresowanego.

Także jak widzicie - szykujemy dużo nowego i wszystko powinno znaleźć się na swoim miejscu do piatku wieczór. 

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1093 dnia: 04 Kwiecień 2022, 15:07:48 »
Hej!
Ostatnie wejścia nowości na stronę mają jakiś nagły zwrot akcji ......  Dla własnego zdrowia i samopoczucia muszę tutaj coś zmienić, bo obecne rozwiązanie jest czasowo bardzo niekorzystne i jestem pewien, że pojawi się Wasze zrozumienie
Rozumiem jak najbardziej. Ostatnie czasy to dużo zwrotów akcji, wiele napięcia i trudnych sytuacji. Częstsze zamawianie będzie skutkowało świeższą kawą do ekspresu lub w dripie.

Powodzenia na YT, pochwal się kanałem jak wystartuje.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1094 dnia: 05 Kwiecień 2022, 13:47:29 »
@Szczympek

Po dłuższej zajawce na Tabi chyba mi przechodzi i będę polować na dobry Pink Bourbon. Jak trafi się jakiś warty uwagi, to może uda się zrobić porównanie washed vs natural z tą samą odmianą. Nie jest to jednak takie proste znaleźć coś sensownego, żeby można było dorzucić wiecej worków do tej samej dostawy i mieli również bdb Pink Bourbon.

Kolumbia El Placer, może nie najtańsza, ale każda kawa od nich wyrzucała mnie z kapci. Mają tez Pink Bourbon 😀
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi