Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 251952 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1050 dnia: 26 Styczeń 2022, 11:01:15 »
Będzie 40kg, ostatnio schodziło kilka miesięcy. Teraz ciężko mi powiedzieć, bo wiem, że są pewne oczekiwania względem niej :) Mam 5 profili, chcę, żeby była tak jak w tamtym roku - nawet gdybym miał ją palić po zaledwie 600g na wsad, to dołożę wszelkich starań, żeby podjąć najlepszą dla niej decyzję.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1051 dnia: 29 Styczeń 2022, 00:19:57 »
Tres Dragones

Już mogę powiedzieć, że będzie dobrze! Wypaliłem 2 wsady na tym samym piecu, na którym paliłem Tres Dragones rok temu w podobnych ramach czasowych. Tak dla porównania i jako 'wzór'. Nikt z nas nie pamięta jak to dokładnie smakowało. W dodatku zbiór do zbioru może być minimalnie inny, szczególnie przy TAKIM fermencie :) Po 3 dniach minimalnie prowadzi wypał z dużego pieca. Podobnie jak rok temu - nie da się tego wypić na szybko, jak codzienna kawa. Ona każe o sobie myśleć i analizować co tam teraz się dzieje, a że dzieje się bardzo dużo, to zabawa w nutki jest właściwie nieskończona. Jest agresywna - gorzko-kwaśna. Nuty białego wina, czy też cydru jabłkowego mieszają się z całą plejadą owoców, a w naparze co chwile pojawia się nowy akcent.

Jeśli na takie Tres Dragones czekacie, to takie będzie Świetna kawa, zupełnie 'po bandzie' .


Czekolady odebrane, więc pojawią się za tydzień.
Niespodziewanie będą też ekscytujące herbaciane nowości, w tym np. czarna z płatkami róży oraz biała.

Luty będzie super!

Pozdrowienia!
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1052 dnia: 05 Luty 2022, 00:12:59 »
MULTUM NOWOŚCI

Niech kawy znów przemówią ludzkim głosem :)

Espresso:
Etiopia Limmu Kossa - bdb kawa w bdb cenie, powiem więcej - nie widziałem nic lepszego z Etiopii w tej cenie
Kenia Sakami Gloria natural - wyciągamy rękę do entuzjastów kwasowości w espresso, złożona kwasowość malin, cytrusów i czerwonej porzeczki oraz bardzo ciekawy finisz. Pozostawia takie suche uczucie na języku jak chmiel. Fajna kawa!
Wietnam Robusta Po-Ko Yellow Honey - czysta robusta fine, dużo gorzkiej czekolady i prażonych orzechów, przyjemna w odbiorze, zero "gumowatości"
Salwador Holanda semi-washed - słodkie i delikatne espresso o klasycznym profilu, mamy tego sporo

Przelewy:
Kolumbia Tres Dragones - chyba nie zawodzi, ale to ocenicie sami :)
DR Konga Katana natural - dla mnie rewelacja, była latem DRK Katana z obróbki mytej - teraz mamy suchą i chyba jeszcze lepszą! Dużo owoców tropikalnych i hibiskusa, bardzo czysty i rześki natural, szybko znika ze szklanki
Brazylia Fazenda California - Brazka w ofercie musi być, ma wielu wielbicieli :) Dobra klasyka, jak ktoś chce owoce to mielić trochę grubiej. Przy normalnym przemiale leci wolniej. W cuppingu zaskoczenie - czuć prażoną kukurydzę, za to zupełnie jej nie ma w przelewie
Kenia Sakami Gloria natural - miało nie być, ale jest zbyt dobra, żeby nie zaprezentować jej w tej wersji :) Maliny, czerwona porzeczka i również charakterystyczna suchość na języku i goryczka na finiszu, stąd mamy chmiel w profilu

Czekolady są? Są!
Tabliczki od Chocoffee ze Świdnicy (będziemu uzupełniać na bieżąco, póki nie zaczną sę upały). Jakbym miał wybrać jedną, to gorzka z wiśnią jest obłędna :) Chocoffee są już na rynku od wielu lat i cieszę się, że udaje się łączyć lokalne więzi. To dosyć niesamowite, że w mniejszym mieście o wielkości 60 000 można spotkać manufakturę z herbatą, czekoladą, kawą, produkcję lodów oraz wiele innych (np. majonezu :) ). Nie są to popularne biznesy, niektóre poukrywane a jednak wszyscy mają się dobrze.

Jest też włoska czekolada do picia Almar w saszetkach, polecamy spróbować - wg nas baaaardzo uzależniająca.

Co do lokalnych biznesów, to uzupełniamy herbaty od BH&T i wrzucamy nowosci - mix białych z miętą i kwiatem osmantusa (mieszanka Self Love) oraz czarna z płatkami róży Rosalba. Self Love jest bardzo słodkie, delikatne i ta mięta jest wyczuwalna jedynie gdzieś w tle. Fajna i zwiewna herbata.

Luty na bogato i bardzo różnorodnie :)

Lukmasterbrewing najwcześniej za tydzień, drukujemy materiały!


Pozdrawiam,
Paweł
 

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1053 dnia: 07 Luty 2022, 08:58:55 »
Jest też ... czekolada do picia ... w saszetkach
Ja tam wolę w większych torbach ;) Aktualnie raczę się na przemian NIKARAGUA EL PORVENIR i HONDURAS JOSUE obie bardzo klasyczne, słodkie czekoladowe. Wszystkie szoty przepięknie się lepią zarówno pod portafiltrem jak i w filiżankach. Crema gęsta jak śmietana. Kawy tłuściutkie. Owoce gdzieś w tle ale znikome. Rzekłbym, że dobra czekolada też jest gdzieś kwaskowa. Obie akurat plamiłem mlekiem i w takiej odsłonie ten Honduras jest słodszy. Mleko wydobywa z Nikaraguy te kwaśniejsze nuty.


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1054 dnia: 07 Luty 2022, 14:08:08 »
[mention]Koziołek [/mention]

Można sprôbować z Nikaraguą przyspieszyć ekstrakcję i wydłużyć szota. Tam się dużo dzieje i jak jest zbyt gęsta, to słodycz może przykryć resztę. Sama Nikaragua jest bardzo delikatna i złożona, więc można próbować nawet tak (każdy ekspres inny, wiadomo):

16g in
45g out
26sekund (dla mnie standard 29-30 sekund, piszę orientacyjnie, żeby pokazać o ile szybciej)

Jeśli damy smakom trochę więcej miejsca w uzysku, to powinno się zrobić mniej czekoladowo :)

Pozdrowienia!
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1055 dnia: 07 Luty 2022, 15:11:50 »
Ale mi one bardzo odpowiadają i bałbym się zepsuć  [emoji38] u mnie było 16 in, 40 out w 27-28s przy 93*C


Spróbuję jak piszesz ;)


Offline Belo

  • Wiadomości: 74
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1056 dnia: 08 Luty 2022, 08:38:41 »
Pawle, Kolumbia Burila przepyszna. Dość złożona (zgodna z Twoim opisem). Smakuje jak kawa za dużo większe złotówki. Brawo!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1057 dnia: 08 Luty 2022, 21:52:55 »
Pawle, Kolumbia Burila przepyszna. Dość złożona (zgodna z Twoim opisem). Smakuje jak kawa za dużo większe złotówki. Brawo!
Teraz już jest za dużo większe :) To był ostatni worek, który do Was trafił sprzed skoku giełdowego. Wszystko co stempluje Cafe Granja La Esperanza jest fantastycznej jakości, mają serię kilku kaw takich bardziej podstawowych gdzie współpracują przy produkcji a nie rośnie bezpośrednio u nich. Ta kawa właśnie do nich należy :) Wszystko za co się biorą można brać w ciemno.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1058 dnia: 10 Luty 2022, 00:08:11 »


Kto czeka na kawę od Łukasza, to dzisiaj przyszły pocztówki i chyba można powiedzieć, że... będzie ładnie i smacznie! Nikaragua Finca Los Angeles, prowadzona przez Marię Velasquez z córkami. Jutro przyjdą sleevy i ruszamy w weekend! Kawa z obróbki suchej.

Dużo owoców tropikalnych, miód i taki finisz wafelków w czekoladzie. Właściwie obie wersje tej kawy sprowadzają się do podobnych nutek smakowych. Jakby rozpatrywać ten napar w kategoriach przyjemności z picia, to jest bardzo wysoko. Oba profile mają spory margines błędu przy parzeniu. Kawę charakteryzuje bdb balans pomiędzy owocami i słodyczą. Warto dać jej minimum 4 dni od wypalenia (jeden i drugi profil).

Pozdrawiam!
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1059 dnia: 10 Luty 2022, 08:11:55 »
Jutro przyjdą sleevy i ruszamy w weekend!
Czy opakowanie będzie ze struną jak ostatnio? Przy poprzedniej edycji kilka razy złapałem się na tym, że sięgając po kawę zastanawiałem się co to za kawa i skąd ja ją mam bo takie inne opakowanie ;)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1060 dnia: 10 Luty 2022, 08:13:50 »
Jutro przyjdą sleevy i ruszamy w weekend!
Czy opakowanie będzie ze struną jak ostatnio? Przy poprzedniej edycji kilka razy złapałem się na tym, że sięgając po kawę zastanawiałem się co to za kawa i skąd ja ją mam bo takie inne opakowanie ;)
[mention]Koziołek [/mention]

Prawdopodobnie nie (tak na 85% takie jak inne), ale zdecydujemy dzisiaj

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1061 dnia: 10 Luty 2022, 14:35:53 »
Pierwsze starcie z "nową" Kolumbią Tres Dragones za mną - poziom poprzedniego zbioru utrzymany.
Jakość, bogactwo tej kawy to są już najwyższe szczyty naszej podróży, "kawowe Himalaje".
Metoda Tetsu 28 klik, temperatura 91 stopni, 20g/300ml.
Od początku do końca dominują nuty białego wina, lekka goryczka, wraz ze spadkiem temperatury - w tle doświadczymy smaków całego spektrum owoców - ja wyłapałem: limonkę, jabłka, jagody, grejpfrut, śliwki. Opis przygotowany przez palarnie bardzo dobrze obrazuje z czym będziemy mieć do czynienia i nie są to deklaracje przesadzone.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1062 dnia: 10 Luty 2022, 21:50:41 »
[mention]Sephiroth [/mention]

Dzięki za najświeższe info prosto z serwera :) Chyba zatem mogę odetchnąć z ulgą... Serio miałem obawy względem oczekiwań po roku przerwy. Było mnóstwo testów, ale sam surowiec to rzeczywiście magia.

Zatem nie pozostaje nic innego jak życzyć #smacznejkawusi !

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1063 dnia: 22 Luty 2022, 23:03:51 »
Update stanów magazynowych :)

Peru Moyobamba przelew i espresso - absolutna końcówka
Kolumbia Acetic El Mirador przelew 6kg
Kolumbia Burila przelew 7-8kg

Peru Don Gover Anaerobic espresso 6kg
Etiopia Limmu Kossa espresso 15kg (spokojnie, wróci w większej ilości ok. lipca wraz z nowymi zbiorami)
Honduras Josue 12kg

Tres Dragones jeszcze są 23kg.

W najbliższym czasie okresowo spadną ceny dla kaw:
Nikaragua San Francisco espresso
Indonezja Gowa Malino przelew

Pozdrawiam,
Paweł 

Offline Boi420

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Cafelat Robot, Hario Switch, Kalita Wave 155
  • Młynek: Comandante C40, G-IOTA + SSP MP
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1064 dnia: 23 Luty 2022, 13:30:24 »
Tres Dragones to bez wątpienia najlepsza kawa jaką piłem :)
Satan sitting there he's smiling :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi