Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250888 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1035 dnia: 31 Grudzień 2021, 13:41:55 »
To ja pochwalę Etiopia Gera Geisha. Nie ma jak kończyć rok z przepysznymi i nietuzinkowymi shotami. Kawa można rzec wytrawna bo nie jest to słodycz czy kwasowość a posmak skórki pomarańczowej z ziołowym akcentem. Trzeba mielić zdecydowanie grubiej niż inne kawy. Dłuższe szoty cechują się nie większą goryczą, a właśnie wytrawnością. ja zostaje przy uzysku 1:2 i 25 sekundach. Tu smakuje obłędnie. Gęsta, tłusta i niestety za szybko schodzi z paczki.



« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2021, 13:44:45 wysłana przez Koziołek »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1036 dnia: 03 Styczeń 2022, 23:35:53 »
Spieszę z informacją, że Mogiana wróci max w piątek (najwcześniej w środę) a Świdnicka w przyszłym tygodniu. Wolne na wolnym niestety nie sprzyja transportowi...

Nowości powinny pojawić się w niedzielę [emoji106] Przyjdą całym stadem

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1037 dnia: 08 Styczeń 2022, 23:11:19 »
Nowości już dostępne, jak to zwykle bywa przy takiej okazji - trzeba je przetłumaczyć na ludzki język :)

Ekspresso

Honduras Josue - dobra kawa w dobrej cenie, espresso o czekoladowo-owocowym charakterze. Więcej, niż solidna propozycja, bardzo uniwersalna. Jest trochę owoców, kto nie lubi kwasowości - ten omija.

Peru Don Gover Anaerobic
- nasza perełka, gorąco polecam! Obróbka nie nadaje funku kawie, a zmiękcza smak. Mamy dalej czekoladę, orzech, owoce, ale wszystko w takiej kremowo-słodkiej odsłonie. Łatwo ją dopasować do siebie, łatwa w ekstrakcji, dużo wybacza. Flat white na tej kawie - om nom nom nom!
Nikaragua El Porvenir Jasmine - Kolejna propozycja od Gold Mountain Coffee Growers i trzeba przyznać z ręką na sercu, ale ta kawa ma w sobie mnóstwo niuansów i delikatnych smaczków. Kto połączył w swojej głowie Nikaraguę i orzeczhy z czekoladą - powinien tego spróbować. Po zmieleniu pachnie niesamowicie kwiatowo, powiedziałbym że trochę czuć lilie. W espresso mieszają się smaki - mamy dużo słodyczy, jaśminu, kwasowość białych winogron, później znowu słodycz. Americano jest palce lizać! Gorąco polecam wszystkim ciut bardziej wprawionym kawoszom.    Młynek od razu do przestawienia na drobniejszy przemiał. Komu posmakowała Etiopia Gera Geisha w espresso koniecznie powinien tego spróbować!

Przelewy

Peru Oro Verde - niska kwasowość, dużo gorzkiej czekolady, klasyczna propozycja
Nikaragua El Porvenir Jasmine - w przelewie ta kawa jest z początku b.słodka i warto dać jej chwilę na rozwinięcie. Tak samo jak w espresso, gra niuansów, kwiatowość jest, ale raczej w charakterze miłego towarzysza - za to od początku do końca. Tak samo trzeba MIELIĆ DROBNIEJ, bo siura w dripie. Również kwasowość winogron, gdzieś tam dalej cytrus i taki krówkowo-słodki finisz. Złożona, nietuzinkowa, bardzo przyjemna.
Kolumbia Burila - no nie mogę się nadziwić, że też żadna palarnia w Polsce nie poznała się na niej :) Mamy jeszcze przyjazną cenę dla niej, bo przyjechała jakoś tak zaraz przed falą mrozów w Brazylii. Przy produkcji maczała palce Cafe Granja La Esperanza. Jest dużo mango, cytrusów, gdzieś tam dalej wiśnie, jabłka, do tego dosyć wyraźne historie borówkowo-jagodowe i słodycz wanilii. Jest bardzo przyjemnie, idealna kawa na dobry start dnia. Ziarno do dripa należy MIELIĆ  GRUBIEJ, jak leci zbyt długo to robi się zbyt słodka i karmelowa. Lubi też Aeropress i French Press, w cuppingu ma więcej owoców.

Generalnie w styczniu idziemy pod prąd z kawami, z Peru. Peru Oro Verde byłoby idealne do espresso ze względu na niską kwasowość i mocną czekoladę, ale... Jest takich kaw trochę na rynku, a jest też grono odbiorców przelewów, którzy lubią klasykę. Peru Don Gover Anaerobic, jest anaerobic washed - czyli trochę spokojniej niż anaerobic natural 878787687+ hrs fermented, ale pysznie smakuje z kolby. Nie wiem ile jest beztlenowców pod ciśnienie na rynku, strzelam, że królują w przelewach :) Importer dla obu kaw z Peru ten sam co Peru Moyobamba. Chłopaki wiedzą co robią :)

SOWA550.png

Wielka Sowa Cuppingowa również zagości na etykietach. Będzie takim wolnym elektronem. Zauważyłem, że czasem jest nudno w pudełku, bo są same lisy albo same zające. Sowę znajdziecie na jednych i na drugich, tak jak cupping jest uniwersalny dla przelewu i espresso. Świdnica leży bardzo blisko Gór Sowich. Z jednej strony widać Ślężę a z drugiej Wielką Sowę wraz z całym pasmem. Etykieta jest inspirowana muralem w centrum miasta, przy dworcu. Marcin (odpowiedzialny za etykiety) dostał mnóstwo wskazówek, zdjęć i konkretów co i jak, ale ostateczny efekt przebił nasze oczekiwania i obraz tego co było w głowie. Szklanka stoi na czymś brązowym i nie do końca wiadomo, czy to szlak górski, czy to stół cuppingowy :)  Pisałem też do autora murala, czy nie będzie plagiatu. Na szczęście obyło się bez złych emocji i zgodził się na inspirację.

Świdnicka wróci w najbliższym tygodniu, składniki jadą zza granicy. Jak wszystko do nas dotrze, to od lutego będzie mocne wejście i dużo propozycji.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1038 dnia: 09 Styczeń 2022, 12:43:00 »
Miły akcent :). Dobrze wspominam swoje pobyty w tych górach. Bardzo interesujące miejsce, jak cały Dolny Śląsk.

A odnośnie kaw, to właśnie piję Mango & Baklava zaparzoną w V60 i w 100% potwierdzam opis - dawno nie piłem tak słodkiego naparu.

Offline Sokorn

  • Wiadomości: 75
    • Youtube - Paweł Soczewski
  • Ekspres: Kazak Rota, Cafelat Robot
  • Młynek: C40 MK4, Kinu M47 Simplicity, Ode Gen 2.0, DF64 Gen II
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1039 dnia: 10 Styczeń 2022, 11:02:41 »
Miałem już przyjemność próbować Peru Don Gover Anaerobic i mogę potwierdzić, że to jest piekielnie smaczna propozycja. Paweł rekomendując mi to ziarno, wspomniał, że jest niezwykle zbalansowana i rzeczywiście tak jest. Nic w filiżance nie dominuję, owoce cytrusowe z czekoladą łączą się w jedność i mamy do czynienia z bardzo pijalną kawą z przyjemną kwasowością cytrusową. Nie jestem w stanie powiedzieć, jak łączy się z mlekiem, bo tak nie pijam, ale espresso jest odjechane i nawet dla samego zapachu ziarna warto wypróbować te pyszności.

Offline Kawko

  • Wiadomości: 116
  • Ekspres: Kawiarka, tygielek, phin, AeroPress, V60, french press, Gabi Master A, OXO Good Grips, Kalita Caffe Uno, Kalita Wave, Clever Dripper
  • Młynek: Severin KM3873, MYM54
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1040 dnia: 10 Styczeń 2022, 16:36:27 »
Wielka Sowa Cuppingowa

O, mam nadzieję, że trafi mi się w najbliższym zamówieniu! Moje dzieci uwielbiają zwierzęce motywy na etykietach kaw i same zwierzęta również. ;) Synek najbardziej ucieszyłby się z motywu rekina, ale takiego jeszcze nie widziałem - w sumie nic dziwnego. :P

W Góry Sowie mam blisko, może uda mi się przy najbliższej okazji zaparzyć tam sowią kawkę. :)

Czy Twoich kaw można skosztować w którymś z trzech(?) schronisk w Górach Sowich lub w jakiejś okolicznej kawiarni?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1041 dnia: 10 Styczeń 2022, 17:15:39 »
[mention]Kawko [/mention]

Niestety najbliżej jest chyba do Świdnicy z miejscem gdzie można napić się kawy. Bezkonkurencyjnie polecam 'Gałka - lody naturalne', na rynku :) Pyszna Papua Nowa Gwinea leje się z La Marzocco w akompaniamencie rewelacyjnych lodów rzemieślnicznych. Wałbrzych to ciężki rynek dla gastronomii, więc kawa spychana jest na dalszy plan. Rzeczka i okolice jest bardzo ładna, prędzej można zjeść coś dobrego i napić się kawy w kategorii 'gorący napój'. Niestety lepiej brać ze sobą, niż szukać dobrej. Przyznaję, że o niczym nowym nie słyszałem - może się pojawiło, nie mam wiedzy na ten temat.

Pozdrowienia i udanego wypadu!
Paweł
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2022, 17:19:44 wysłana przez mr_blend »

Offline Rychud

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Sage Oracle BES980
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1042 dnia: 15 Styczeń 2022, 10:10:22 »
Pomógłby mi ktoś zidentyfikować zapach, który czuć przy mieleniu Peru Don Gover Anaerobic? Mam wrażenie że to ten sam, co przy kawie świątecznej (tam chyba był nawet mocniejszy). Nie mogę jednak odgadnąć co to :sciana:

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1043 dnia: 18 Styczeń 2022, 11:00:26 »
Nikaragua MANGO&BAKLAVA Omniroast kupujcie póki jeszcze jest. Świetna kawa i nie mogę się zdecydować czy wolę ją w przelewie czy w espresso. To zupełnie dwa odmienne kierunki. Espresso rześkie, owocowe. Przelew cięższy w sensie słodki, orzechowy. Jej nazwa mówi wszystko czego należy się spodziewać.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1044 dnia: 21 Styczeń 2022, 15:10:34 »
WEEKENDOWE PROMO

hasło: WOK
zniżka: 6%
czas trwania: 21-25.01 (piątek-wtorek)


Pole do wpisania zniżki jest po zalogowaniu się na konto, przed dokonaniem płatności.

Kto pierwszy, ten lepszy - mam kawę do oddania - JEDNA PACZKA :)

Indonezja Java Kayumas, przelew 500g
mielenie: espresso
data palenia: 3.01

Kto chętny na kawkę za darmo - komentarz do zamolwienia INDONEZJA, pierwsze zamówienie z takim komentarzem dostaje kawę za darmo. Może ktoś skorzysta, Justyna się pomyliła i już nie ma co z tym zrobić z powodu mielenia pod kawiarkę :)

Jak zniknie - zaraz dam znać!
Udanego weekendu  8)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1045 dnia: 22 Styczeń 2022, 08:21:36 »
Darmowa kawa poszła ☕️

Cieszę się, że ktoś skorzysta!

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1046 dnia: 26 Styczeń 2022, 02:02:54 »
Napiszę szybko co planujemy na najbliższy czas, bo styczeń był taki "przejściowy" - na uzupełnienie naszych zapasów. Z punktu widzenia palarni - grudzień przyprawia mnie o bóle głowy już we wrześniu :) To znaczy z jednej strony będziemy robić inwentaryzację na koniec roku (dużo worków = duży podatek), z drugiej listopad i grudzień są po prostu szalone i zupełnie nieprzewidywalne, z trzeciej zaś trzeba wyliczyć z fusów ile zamówić kawki świątecznej, która będzie śmigać raptem 3 tygodnie. Sami rozumiecie... Były małe braki przez 2 tygodnie, ale przy tym wszystkim co działo się w palarni przez listopad i grudzień - uważam za duży sukces :)

Ciężko mi jest przewidzieć sprzedaż na 2-3 miesiące do przodu, więc mogą się pojawiać pewne pozycje i nienaturalnie szybko znikać. Zamawiam już więcej tego, co wydaje mi się, że będzie popularne. Jest z tym zawsze loteria :) Na ten przykład ostatnio przyszły palety kawy rezerwowane w październiku, druga w pierwszej połowie listopada. Nie lubię zwlekać do ostatniej chwili z zakupami, bo opóźnienia transportowe potrafią siegać 2 miesięcy, z drugiej strony teraz pracuję na tym co wydawało mi się 3 miesiące temu i jak czegoś jest zbyt mało, to najprawdopodobniej już do tego nie wrócę. Powodów jest kilka: kawy może już nie być; może kosztować już o 20zł więcej na kilogramie i sądzę, że w tej cenie można mieć coś innego - równie dobrego; żeby transport miał ręce i nogi to musi wyjechać paleta kawy, nie opłaca sie domawiać dwóch worków :)

To tylko mały urywek tego co dzieje się w głowie palacza, odkrywanie świata zakupowego to właściwie nauka cały czas. Znakiem tego jest choćby aplikacja z aktualnymi kursami giełdowymi, która pojawiła sie na moim telefonie jakiś czas temu... Temat zakupów kawowych to temat rzeka i w sumie miało być o tym co będzie w lutym :) Celujemy w okolice 7.02, dzisiaj testy wpadły do pieca.

Zróżnicowanie i szeroka oferta, sporo nietuzinkowych pozycji - to coś, czego możecie się spodziewać po Palarni Blend w 2022 roku. Będzie to już widać po lutym.

Na razie bez zbyt wielu konkretów, bo kawy oddychają po dzisiejszym paleniu, ale pomyślałem, że może jesteście ciekawi.

Espresso:
Etiopia Kossa Galeh washed - będzie bdb kawa w bdb cenie i to z Etiopii, już zamówiłem większą partię z najnowszych zbiorów
Kenia Sakami Gloria natural - odmiany Ruiru i Batian powinny dobrze wyjść w espresso ze względu na słodycz, z jakiegoś powodu bardzo czesto lądują w przelewach - zobaczymy jak to wyjdzie, pachnie niesamowicie, Kenia w naturalu pod ciśnienie to raczej niezbyt częsty widok, będą okolice 136zł/kg
Wietnam Robusta Po-Ko Yellow Honey - czysta robusta fine, delikatna i orzechowa w cuppingu, zobaczymy co pokaże w ekspresie
Salwador Holanda semi-washed - słodkie i delikatne espresso, uzupełni lukę po pysznym Hondurasie Liquidambar honey
* Lukmasterbrewing project * nie znam dokładnej daty, może pojawić się chwilę później. Sama kawa jest już gotowa - Nikaragua Maria Velasquez&daughters z obróbki suchej. Więcej napiszę bliżej terminu, ale espresso jest fantastyczne

Przelewy:
Kolumbia Tres Dragones - nie trzeba zbyt długo przedstwiać :)
DR Konga Katana natural - słodka kawa z DR Konga, coś - czego nie ma. Najczęściej znajdziecie myte i do tego o wysokiej kwasowości. A my z profilem smakowym wybierzemy się w prawdziwe tropiki
Brazylia Fazenda California - Brazka w ofercie musi być, ma wielu wielbicieli :) Tutaj raczej dobra klasyka
* Lukmasterbrewing project* jak wyżej, Nikaragua Maria Velasquez, ostateczna wersja (trzeci roast) tej kawy jeszcze oddycha, ale będzie dużo mango, będzie soczyście, będą klimaty miodu, wafelków w czekoladzie - dajmy jej się jeszcze ułożyć, już jest mniam. Trochę sampli powpadało do Waszych paczek z testów nr 1 i 2 :)

Rozmawiamy też intensywnie z Chocoffee, czyli z lokalnym producentem czekolady ze Świdnicy. Chcemy mieć na sezon jesień/zima/wiosna kilka tabliczek lokalnej czekolady do wyboru. Staniemy na głowie, żeby wszystko razem wyszło wraz z kawą, trzymajcie kciuki! Do oferty trafi też przefantastyczna włoska czekolada do picia w saszetkach. Rozdałem lokalsom kilka próbek i wszyscy wrócili po 10-15sztuk xD Także musiałem domówić, żeby w ogóle był sens wrzucania tego na stronę...

Pozdrowienia i serdeczności!
Paweł
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2022, 02:07:26 wysłana przez mr_blend »

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 46
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1047 dnia: 26 Styczeń 2022, 10:33:07 »
Hej,
Duże zmiany w profilu smakowym Kolumbii Tres Dragones będą względem tej oferowanej w zeszłym roku??
To moja top kawa do tej pory.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1048 dnia: 26 Styczeń 2022, 10:44:54 »
Hej,
Duże zmiany w profilu smakowym Kolumbii Tres Dragones będą względem tej oferowanej w zeszłym roku??
To moja top kawa do tej pory.
Testy w toku...

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1049 dnia: 26 Styczeń 2022, 10:56:39 »
A to ja jeszcze dopytam, dużo jej będzie czy trzeba się spieszyć?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi