Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 251980 razy)

Offline Karlin Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Alternatywa
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #990 dnia: 21 Listopad 2021, 13:10:30 »
Stawiałem, że to myta Etiopia.
U mnie nawet gdy piję ją gorącą na pierwszym planie czuć cytrusy, na drugim śliwki i rodzynki. W ramach stygnięcia cytrusy stają się coraz bardziej kwaśne. Moim zdaniem kawa została optymalnie wypalona pod przelew. Nie chciałbym otrzymać jaśniejszych ziaren.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #991 dnia: 25 Listopad 2021, 22:50:59 »
Wleciało PROMO na stronę




Do tego dorzucam 4% ekstra dla forum WOK ważne do poniedziałku 29.11

hasło: WOK

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #992 dnia: 03 Grudzień 2021, 16:17:31 »
jednak jakimś cudem ;-) dostalem od Pawła próbkę Peru Moyobamba - za co bardzo dziękuję :-)
I potwierdziło się (nie tylko) moje zdanie, że próbki są bez sensu, bo są za małe - będę musiał zamówić następnym razem jakąś większą paczuszkę :-)

Offline Boi420

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Cafelat Robot, Hario Switch, Kalita Wave 155
  • Młynek: Comandante C40, G-IOTA + SSP MP
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #993 dnia: 04 Grudzień 2021, 18:24:05 »
hej,

zdałem sobie sprawę, że skończyły się zapasy kawy :(
mógłbyś powiedzieć jakie kawy niedługą się pojawią, bo nie mogę się zdecydować, czy zamówić teraz czy poczekać.
Satan sitting there he's smiling :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #994 dnia: 04 Grudzień 2021, 22:07:11 »
Będę nad tym intensywnie pracować, żeby nowości wrzucić tej nocy. Paczki i tak nie wyjdą w niedzielę także warto jeszcze chwilę się wstrzymać

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #995 dnia: 05 Grudzień 2021, 02:35:39 »
Zgodnie z zapowiedzią... NOWOŚCI!

Direct trade z Nikaragui od Gold Mountain Coffee Growers przyszedł w listopadzie. Przepiękna kawa i przepiękne worki od niezwykle pozytywnych i zaangażowanych ludzi. Pierwsze dwie kawy przygotowaliśmy na grudzień, kolejne w najbliższym czasie.

Espresso:
 8) Kawa Świąteczna https://www.palarniablend.pl/kawa-swiateczna-15-243
Co roku inna, tym razem jest sekretny składnik w postaci Indonezji Buntu Ledo z obróbki suchej. Generalnie sama w sobie bomba wiśniowo-cynamonowa. W mieszance jest jej 30%, drugie tyle Hondurasu Potrero Grande oraz dwie Brazylie. Całość klasyczna, bezpieczna na prezent, ale ma w sobie głębię. Ciemna czekolada, cynamon, suszone śliwki i wiśnie, takich nut możecie się spodziewać a być może wpadną też inne :) Rok temu było tylko 250g - teraz do wyboru 250g i 500g.Wiem, że różne rzeczy mówi się o kawach świątecznych, ale zamawialiśmy Indonezję do tej mieszanki już w sierpniu, przyszła we wrześniu, pierwsze testy w październiku i całość ma charakter zamierzony :D
  8) Nikaragua San Francisco https://www.palarniablend.pl/nikaragua-san-francisco-15-241
Dużo dobrego tam się dzieje, bardzo duża głębia smaku i finisz ciągnie się dosyć długo. Dużo ciemnej czekolady i dużo owoców: od malin po jabłka, gruszki, białe winogrona i pewnie można jeszcze wymieniać. Finca San Francisco to mix Caturra i Catuai z obróbki mytej.
 8) Kolumbia La Orquidea https://www.palarniablend.pl/kolumbia-la-orquidea-15-242
 Klasyk z Kolumbii, dużo czekolady i kwasowość wiśni. Nam wydaje się, że czuć jeszcze ananas, njlepiej sprwdzić smamemu :)

Omniroast:
 8) Nikaragua Mango&Baklava https://www.palarniablend.pl/nikaragua-mangoampbaklava-omni-15-239
Wypaliliśmy ją jako omniroast, czyli słodki przelew pasujacy również w espresso - gdzieś po środku drogi pomiędzy jednym i drugim. Przelew z początku rzezi w zebach od słodyczy a później kawa łapie świetny balans przy niższych temperaturach picia i wchodzą owoce tropikalne. Całość słodka, intrygująca i niezwykle przyjemna. W espresso - im lepsze sitko, tym więcej mango. W automacie wychodzi balans, w IMS lekko kwaskowaty tropik z orzechowo-miodowym finiszem, VST ma więcej słodyszy, w kawiarce podobnie co w automacie, ale dużo więcej smaku. Bardzo intrygujący natural, bardzo aromatyczny - mix Red&Yellow Caturra, Red&Yellow Catuai, Bourbon i Pache. Jakość tej kawy przy zbiorach wyciągnięta do maksimum.

Przelewy:
 8) Kolumbia Cafe Granja La Esperanza TABI https://www.palarniablend.pl/kolumbia-cafe-granja-tabi-15-238
Ta farma potrafi w produkcję, od nich są prawdziwe perełki. Tym razem mniej fermentu (patrz Sweet Valley i Tres Dragones), bo obróbka hybrid washed. Można powiedzieć słodsza myta. Niezwykle przyjemnie pije się napar z tej kawy, ma w sobie coś autentycznie świątecznego. Wszystko przenika się w naparze w trakcie picia, mamy głównie słodkie jabłka, marcepan i mandarynki. Na zimno przyjemnie kwaskowaty finisz.

 8) Indonezja Gowa Malino red honey https://www.palarniablend.pl/indonezja-malino-red-honey-15-237
"aaa, bo ja sie już opiłem tych Indonezji i wszystkie były albo czekoladowe albo tytoniowe albo przyprawowe i nie dam się już nabrać" No i właśnie nie tutaj! Nic z tych rzeczy - kawa perełka, nigdzie jej nie ma :) Malutka farma w Sulawesi, obróbka red honey i jakościowo jest rzeczywiście klasa. Słodycz, z której powoli wyłaniają sie owoce pestkowe i kiwi. Napar soczysty i niezwykle przyjemny. Jak dotąd nie mieliśmy nic z red honey, to jest pierwsza propozycja i od razu z grubej rury :D Zatem wszystkie podstawowe mamy za sobą: black, white, yellow i red.

Są też herbaciarze, więc Brown House and Tea zamieszali przed świętami ZIMOWĄ, czyli czarną z przyprawami, różowym pieprzem, olejkiem pomarańczowym. Herbata bardzo smaczna! Ale tak bardzo, bardzo - do tego ładnie wygląda. W związku z czym odpalamy na miesiąc kawa+herbata jako zestaw https://www.palarniablend.pl/kawa-herbata-15-244

Serdeczności!
Paweł

palarniablend.swiateczne-118.jpg

Offline Rychud

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Sage Oracle BES980
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #996 dnia: 05 Grudzień 2021, 14:07:30 »
Nie twierdzę, że Peru Moyobamba była zła (skończyłem paczkę wczoraj), ale Liquidambar jest jak liquid gold - niewytłumaczalnie smaczna :uklony:. Six and counting... ;)

Liquidambar  - przepyszna kawa, bardzo słodka (tak słodka, że po kilku shotach musiałem się napić zwykłej wody :-) )

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #997 dnia: 05 Grudzień 2021, 17:15:51 »
Kawa Świąteczna https://www.palarniablend.pl/kawa-swiateczna-15-243

W opisie kawy jest napisane, że na święta 2020 ;).

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #998 dnia: 05 Grudzień 2021, 17:17:11 »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #999 dnia: 09 Grudzień 2021, 00:00:28 »
Jakby ktoś miał za sobą jakieś nowości, to dajcie koniecznie znać Jest bardzo zróżnicowanie, sądzę że będziemy mieć dużo radochy z kaw prosto z Nikaragui od Gold Mountain Coffee Growers, są absolutnie najwyższej jakości Kolejne nowości ok 10.01, będzie ponad miesiąc. Potrzebuję chwili odpoczynku po ostatnim szaleństwie, a jak wiadomo nic tak nie relaksuje jak inwentaryzacja końcoworoczna

Pozdrowienia!
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1000 dnia: 09 Grudzień 2021, 12:49:45 »
Zgodnie z zapowiedzią... NOWOŚCI!
Jak przewidujesz nowości od strony czasu dostępności? Mam teraz trochę mniejsze zużycie i dopiero zaczynam nowości listopadowe ;) a te grudniowe intrygują. Pewnie w grudniu będę chciał zrobić uzupełnić zapasy nawet jak będę "w niedoczasie".

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1001 dnia: 09 Grudzień 2021, 12:55:56 »
Zgodnie z zapowiedzią... NOWOŚCI!
Jak przewidujesz nowości od strony czasu dostępności? Mam teraz trochę mniejsze zużycie i dopiero zaczynam nowości listopadowe ;) a te grudniowe intrygują. Pewnie w grudniu będę chciał zrobić uzupełnić zapasy nawet jak będę "w niedoczasie".
Oprócz Świątecznej wszystko będzie dalej w styczniu z nowości, także bez obaw

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1002 dnia: 09 Grudzień 2021, 15:06:00 »
Parę słów na temat ostatnich zakupów:

Dr Konga Katana - ciekawa, w smaku złożona, lekko ziemista i mega słodka (Cafec Flower Dripper). Żona ją uwielbia, ja również sobie chwalę.
Etiopia Gera Geisha (Esp) - może być, ale na kolana mnie nie powaliła. Ot, przyjemna, dobrze zbalansowana kawa.
Honduras El Triunfo - pycha, bardzo mi smakowała. Zgodzę się z opisem - czuć w niej nuty cukrowo-bakaliowe i szalenia fajną, delikatną kwasowość. Sztosik.
Nikaragua Pineapple Candy - ciekawa, ale mnie nie porwała.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1003 dnia: 09 Grudzień 2021, 16:19:56 »
ETIOPIA KOKE - bardzo dobra, zarówno z V60 jak i Clevera :ok: Wyczuwalne aromaty kwiatowe, owocowe, zielonej herbaty. Na Żywieckim Krysztale troszkę więcej owoców, na Aleksandrii bardziej kwiatowa. Zalewać wrzątkiem i po zaparzeniu trochę poczekać aż ostygnie  :szampan:

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #1004 dnia: 10 Grudzień 2021, 11:21:51 »
Rwanda Abakundakawa - niestety rozczarowanie. Przy grubszym mieleniu i z Gabi strasznie ciężka, owoców jak na lekarstwo, a cytrusów w ogóle. Przepuszczę przez chemexa to może coś pokaże.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi