Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247424 razy)

Offline shaker

  • Wiadomości: 44
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #975 dnia: 20 Październik 2021, 18:33:22 »
Kolumbia Orange Bourbon Carbonic - walczyłem z parzeniem tej kawy chyba z miesiąc. Bardzo łatwo w niej o nadmierną ekstrakcję i zostawia wtedy nieprzyjemny gorzkawy posmak. Domyślam się, że lemon curd w profilu smakowym może być z tym związany. Woda przelatuje przez tę kawę jak przez sitko, więc wszystkie metody "strojenia" oparte o czas przepływu wody się nie sprawdzają.

W końcu mam 3 powtarzalne napary na tych samych ustawieniach i jest przepyszna :D Goryczka zmniejszona do zera, a w nutach smakowych pojawiają się dla mnie wiśnie. Poniżej wrzucam przepis jakby ktoś też walczył i szukał punktu startowego :)

V60, timing wg przepisu Hoffmana, mielenie na 20 klik na komesiu, 24g kawy na 400 ml wody. Żywiecki Kryształ na 94 stopnie. Woda przepływa przez kawę w mniej więcej 2:30, więc krócej niż sugeruje Hoffman, ale efekt jest super :ok:

Offline MateoKawiero Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Bellezza Chiara Leva
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #976 dnia: 31 Październik 2021, 17:37:43 »
Chiny Yiriong po regulacji młynka i pierwszym dobrym uzysku według mnie smakują  jak Mieszanka Krakowska pomarańczowa. Dobrze się zapowiada! Zobaczymy co dalej wyjdzie  :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #977 dnia: 31 Październik 2021, 19:47:49 »
》tertium non datur《

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #978 dnia: 05 Listopad 2021, 16:27:22 »
Testujemy intensywnie czy Liquidambar dalej będzie sprawiać tyle problemów z ustawieniem młynka. Wypał testowy nie był idealny i dawno takiego koszmaru do ustawienia nie widziałem - kanał za kanałem, rozjazd ze skrajności w skrajność i ciężka do ustawienia. Jeśli na innym profilu sytuacja się powtórzy, to zamieszczę stosowne info, że nie polecamy do ekspresów kolbowych. Póki testy nie zostały zakończone wstrzymuję się z ostateczną oceną, mam pewną teorię co trzeba zmienić w profilu, by to naprawić. Trzymajcie kciuki, bo świetne ziarenka! Koniecznie dam znać :)
Proponuję kupić sobie dobry młynek, np. Kinu M47 ;). Otworzyłem dzisiaj paczkę i od pierwszego razu wyśmienita :uklony: :pycha:. Piję już 5. dzisiaj i chyba się na tym się skończy, bo jakoś nie mogę się powstrzymać. Albo jest wyjątkowo dobra, albo coś tam dosypuja do tych kaw z Ameryki Południowej :mhh:? Konkretnie to jest z tego kraju na H, ten no...
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #979 dnia: 05 Listopad 2021, 16:58:42 »
[mention]popcorn [/mention]

Cieszę się, że wszystko działa i jest smaczna :) To znaczy, że początkowe problemy były spowodowane złym profilem palenia i udało się je rozwiązać w drugim podejściu. Później rzeczywiście nie stwierdziliśmy już problemów [emoji106]

Słowian

  • Gość
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #980 dnia: 05 Listopad 2021, 17:24:06 »
Po barwnym opisie użytkownika @Nikopol, skusiłem się na kawę Peru Moyobamba. Co tu dużo mówić, kawa jest rewelacyjna, w wątku "Krótkie opinie o kawach" na jej temat zostało powiedziane już chyba wszystko ;) Na pewno będziemy do niej wracać.

Offline popcorn

  • Wiadomości: 348
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #981 dnia: 05 Listopad 2021, 17:33:37 »
Nie twierdzę, że Peru Moyobamba była zła (skończyłem paczkę wczoraj), ale Liquidambar jest jak liquid gold - niewytłumaczalnie smaczna :uklony:. Six and counting... ;)
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #982 dnia: 06 Listopad 2021, 01:30:02 »
Mamy listopad, więc czas wysypać trochę nowości :)

Przelewy:
 O0 Etiopia Gera Geisha - fajna myta Etiopia, nie patrzcie na odmianę - nie jest to kawa konkursowa, gdyż ma "zaledwie" 86pkt. Chciałem ściągnąć Geishę z kraju gdzie wyrosła po raz pierwszy i jest i ona. Standardowo dla mytych, czyli herbata, kwiaty, pomarańcze, ale ta w przelewie ma taki jakby miód gryczany. Słodzona herbata z pomarańczą, kwasowość startuje powoli i się rozkreca wraz ze spadkiem temperatury - od niskiej do wysokiej. Z dripa i z AP/PF smakuje zupełnie inaczej, dużo lżejsza bez filtra.

 O0 Etiopia Koke - kurcze, no dobra jest. Piłbym zamiast wody - minimum 1,5l dziennie :) Sucha obróbka, kwasowość wyższa i przede wszystkim bardzo kremowa. Pije się z oczekiwaniem "kiedy kolejna?"

 O0 Honduras El Triunfo - powrót po roku, nic sie nie zmieniło: bakaliowa eksplozja, słodycz i mnóstwo owoców, które fajnie balansują napar w niższej temperaturze picia. Kawka kupiona w niższej cenie, więc robi się dobra opcja. Punktów uciułała 87,5 a kosztuje zledwie 115zł/kg.

 O0 Kawa niespodzianka - zapraszamy do zabawy, zbieramy do 20.11 odpowiedzi na pytania o: kontynent, kraj, wysokość upraw i obróbkę. Dla pierwszych trzech osób, które będą najbliżej  rozdamy 3 elektroniczne bony podarunkowe o wartości 100zł każdy. Więcej info w temacie, fajna zabawa dla wszystkich, którzy pili już kawę z niejednego pieca i chcą się sprawdzić. Jeśli sie nie uda zawsze zostaje paczka do wypicia a można jeszcze doładować konto na następne zakupy
https://www.palarniablend.pl/jaka-to-kawa-15-231

-----

Espresso:
 O0 Etiopia Gera Geisha - jak na kawę z obróbki mytej oraz Afryki niespodziewanie słodka, szocik bardzo szybko znika. Z mlekiem w cappu też bardzo pasuje jako urozmaicenie.

 O0 Etiopia Koke  - dzieje się tam bardzo dużo, są jakby dwa intensywne światy. Z jednej strony dużo kwiatowo-karmelowej słodyczy a z drugiej strony mamy troche wyższą kwasowość. Americano smakuje jak kawa z dripa :)

-----------

Od tego miesiąca będą się pojawiać sety porównawczo-tematyczne co jakiś czas, jeśli tylko będzie dobry temat. Także mamy dwie Etiopie washed vs natural i jest 2x125g, 2x250g oraz 2x500g. Myślę, że to fajna opcja dla poszukiwaczy smaków. Zestawy będą pojawiać się nieregularnie. Obecnie są dwie wersje: espresso oraz przelew.

-----

Drippery Origami potaniały o 15zł, zostały 3 kolory: żółty, różowy i czerwony.


Jakbym miał wybrać jedną kawę spośród tych czterech do przelewu, to Etiopia Koke, jest super! Palce lizać :)

Zdrówka wszystkim i serdeczności!
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #983 dnia: 08 Listopad 2021, 15:54:45 »
Od tego miesiąca będą się pojawiać sety porównawczo-tematyczne co jakiś czas, jeśli tylko będzie dobry temat. Także mamy dwie Etiopie washed vs natural i jest 2x125g, 2x250g oraz 2x500g. Myślę, że to fajna opcja dla poszukiwaczy smaków. Zestawy będą pojawiać się nieregularnie. Obecnie są dwie wersje: espresso oraz przelew.
Czy jeśli chcę dwie paczki 250g to w secie mam zaznaczyć 500g? Upewniam się bo "myli" mnie cena za kg.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #984 dnia: 08 Listopad 2021, 16:06:13 »
[mention]Koziołek [/mention]

Set to w sumie 250/500/1000g kawy, na set składają się dwie paczki, czyli 2x125/2x250/2x500. Jest trochę taniej, niż np. 2 paczki Koke i Gery w tej samej gramaturze osobno + opcja minimalna, czyli 2x125g :)

Offline irronist

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Chemex, V60, Bialetti, Kalita, Aeropress
  • Młynek: JX Pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #985 dnia: 14 Listopad 2021, 21:59:46 »
Jak ktoś jeszcze nie próbował Kolumbii El Mirador, to bardzo polecam - jak dla mnie, to praktycznie ten sam poziom, co inne topowe Kolumbie od Pawła  :)
Szykuję się do kolejnego zamówienia i szukam czegoś w zastępstwie Chiny Yirong. Doradzicie, co z obecnej oferty byłoby zbliżone smakiem?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #986 dnia: 15 Listopad 2021, 14:07:29 »
Właśnie sobie zaparzyłem z pomocą Clevera duży kubek konkursowej kawusi ze znakiem zapytania. I chyba się domyślam skąd ta kawa pochodzi ;)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #987 dnia: 15 Listopad 2021, 15:14:53 »
[mention]irronist [/mention]

Kolumbia El Peñol
Peru Perhusa

[mention]Pawcio [/mention]
Zatem nic prostszego jak podrzucić odpowiedź na PW lub mailowo :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #988 dnia: 18 Listopad 2021, 11:36:56 »
Gratulacje, mój smak :), oj nie wiem czy piłem coś równie dobrego,  trochę strach chwalić, bo zniknie, ale zasługuje :)
Peru Moyobamba z Roty:


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #989 dnia: 21 Listopad 2021, 12:46:52 »
Kontynent: Afryka
Kraj: Tanzania
Obróbka: myta
Wysokość: 1600-1800 m n.p.m.

Dziękuję wszystkim za udział, feedback był pozytywny co nas bardzo cieszy! Nagrody rozdane, odpowiedzi o mytej Afryce było dosyć sporo, więc zdecydowało trafienie w widełki wysokości. Niestety nikomu nie udało się trafić w kraj, ale sam bym zapewne nie trafił :) Jak już było myta Afryka i kraj, to kwalifikowaliśmy do czołówki. Wypał był trochę mocniejszy i słodszy, niż zwykle palimy kawy z Afryki, więc spokojnie mogła to być Kolumbia. Cytrusowy aromat zmielonej kawy oraz wysoka kwasowość mogły zdradzić kontynent. W kubku z początku dużo śliwek i karmelizowanego cukru, ale później zdecydowanie robi się bardzo przyjemnie. Złożona i kompleksowa kwasowość, wyrazista czerwona pomarańcza, a na zimno wyższy stopień kwasowości. Obróbka myta, łatwo ją poznać po białym paseczku na ziarenkach. Wszelkie inne obróbki mają czarne, a washed ma taki biały paseczek od łuski. Kawa została wybrana, by: cena nie odstraszała; była intrygująca i złożona; kraj był mniej znany; wypał był słodszy, by smakował większej ilości osób.

Mam nadzieję, że konkurs przypadł do gustu i pewnie kiedyś jeszcze zostanie powtórzony :)

Pozdrawiam,
Paweł



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi