Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 251557 razy)

Offline efv

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
  • Młynek: Porlex Tall, Timemore Chestnut X
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #960 dnia: 05 Październik 2021, 22:30:00 »
To nie to samo: g i ml.
Spróbuj bez preinfuzji.
Racja, kawę ważę - więc 50g. A z ciekawości jaka jest "średnia" gęstość? Pewnie ktoś to już zbadał :)
I skoro kawa się uspokoiła, nie kanałuje, to może faktycznie spróbuję bez preinfuzji na te ostatki co mi zostały po całej paczce 1kg...

Zawsze chętnie służę konkretną pomocą przy problemach z parzeniem, konkretne porady dla danej sytuacji rozwiążą problem. Można pytać w tym wątku, można dzwonić, pisać na IG/FB, słać prywatne wiadomości.

A jakieś wskazówki dot. Peru Dolores? Czy powinno idealnie wyjść z uniwersalnego przepisu?
Pewnie w piątek będę ją odpalał. Sitko mam Super Fine E&B LAB, 18/20 gr, polecane gdzieś na forum :D 

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #961 dnia: 05 Październik 2021, 23:00:45 »
@efv

Dolores nie powinna sprawiać problemów. Nam najbardziej smakuje wg stałego przepisu. Jest wtedy dobrze zbalansowana - fajnie się to wszystko komponuje, jeśli lubisz bardziej owocowe wtedy np. 26 sekund zamiast 29.

Pozdrawiam,
Paweł   

Offline Boi420

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Cafelat Robot, Hario Switch, Kalita Wave 155
  • Młynek: Comandante C40, G-IOTA + SSP MP
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #962 dnia: 05 Październik 2021, 23:19:35 »
Hej możesz powiedzieć jakich kaw pod przelew można się spodziewać 10.
Satan sitting there he's smiling :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #963 dnia: 06 Październik 2021, 00:38:33 »
Hej możesz powiedzieć jakich kaw pod przelew można się spodziewać 10.

Cóż za zbieg okoliczności, właśnie piszę :)

Zbliża się 10-ty, więc standardowo zapowiadam co nas czeka w październiku z nowości. Mam wrażenie, że urodziny dopiero co były a już jest 30 dni później, bardzo szybko to wszystko minęło :) Najdalej 11-stego powinno się udać wszystko pospinać i powprowadzać.

Będzie wysoki poziom w przelewach! Autentycznie piłbym wszystko bez umiaru jedno za drugim :) Głównym motywem będzie Kenia natural vs Kenia washed. Pineapple Candy była szykowana na urodziny, ale zwyczajnie nie dojechała na czas także wchodzi teraz :)

PRZELEWY
Kenia Kighuta - myta, klasyczna porzeczkowo-cytrusowa pozycja, wysoka kwasowość
Kenia Endebess - natural, wybrana została jaśniejsza wersja wypału, bardzo nam smakuje. Nie chcemy nut karmelu w tej kawie, więc zostanie wypalona stosunkowo jasno. Dużo malin, limonek i myślimy czego jeszcze :)
Nikaragua Pineapple Candy - powrót po roku i znowu pysznie, tropikal z alkoholem na finiszu
Peru Moyobamba - trzymamy mocno kciuki, żeby Wam przypadła do gustu. Kupiliśmy ją mimo braku woli zakupu, pozamiatała :) Obróbka myta, w dripie po prostu lemoniada i ma taki kremowo-słodki finisz

ESPRESSO

Kolumbia El Penol - były Przelew Sezonu, chciliśmy go pokazać również jako espresso. Obiecywałem, że wróci i wróci jako espresso :) Powoli kończą się Chiny Yirong, w smaku jest trochę podobna. Dużo kakao, orzechy i słodka kwasowość jabłek. Klasyczna kawa w bardzo dobrym wydaniu.
Peru Moyobamba - równie dobre i soczyste espresso. Zdecydowanie polecam fanom kaw o owocowej i słodkiej kwasowości, poziom Kolumbii La Cristalina pod względem owocowości. Sama przyjemność do picia :)
Honduras Liquidambar honey - świetna i delikatna kawa, czekolada-marcepan-wiśnie. Dzieje się tam bardzo dużo przyjemnego.

Testujemy intensywnie czy Liquidambar dalej będzie sprawiać tyle problemów z ustawieniem młynka. Wypał testowy nie był idealny i dawno takiego koszmaru do ustawienia nie widziałem - kanał za kanałem, rozjazd ze skrajności w skrajność i ciężka do ustawienia. Jeśli na innym profilu sytuacja się powtórzy, to zamieszczę stosowne info, że nie polecamy do ekspresów kolbowych. Póki testy nie zostały zakończone wstrzymuję się z ostateczną oceną, mam pewną teorię co trzeba zmienić w profilu, by to naprawić. Trzymajcie kciuki, bo świetne ziarenka! Koniecznie dam znać :)

Będzie też obiecana ceramika, z której już pijemy w palarni od jakiegoś czasu (dwie czarki testowe) :) Jutro mam dostać potwierdzenie, czy uda się odebrać w piątek komplet, jeśli się uda - rewelka, jeśli nie to wyznaczę osobny termin kiedy będzie dostępna. Współpracujemy z małą galerią sztuki we Wrocławiu. Realizuję swoje prywatne marzenie o stworzeniu czegoś podobnego. Pierwszy raz biorę w czymś podobnym udział i wyszło mnóstwo różnych rzeczy po drodze, ale dzięki temu udało się wykrystalizować dosyć fajny pomysł. Czarki są dwóch opcjach i miały się pokrywać z kolorem etykiet lis/zając i pomyślałem, że to jest to. Później wyszedł totalny brak opcji na szkliwo w kolorze granatu z etykiety, które byłoby matowe a połysk po prostu nie podoba mi się. Głupio też wygląda mieszane szkliwo matowo-błyszczące. Efekt widoczny na zdjęciach jest tym, który jest po prostu fajny i spójny. Czerwono-czarny jest bardzo bliski kolorom z etykiety. W środku po wypiciu zobaczycie dwa hasła - na zdjęciach są wersje testowe bez znaku zapytania i wykrzyknika. Cała czarka jest dosyć duża, mieści 300ml. Z początku nie byłem przekonany, czemu taka duża, ale później zrozumiałem jakie to praktyczne i uniwersalne :) Można postawić dripa i zalać Hario bez serwera, można zrobić latte, można przelać kawę z serwera i dalej złapać za górę. Spotkałem się z tym, że niektóre czarki ciężko było złapać "na gorąco" a tutaj jest na tyle duży zapas, że można złapać za górę. No i tak zostało. Są inne, niż te mikro czarki dostępne w kawiarniach. Mnie się podobają, są trochę bardziej domowe :) Pracownia w międzyczasie przenosiła się, dużo zawirowań i cały projekt ciągnie się już grubo ponad pół roku. Także spełniam swoje marzenia o stworzeniu czegoś takiego od zera, robię to zupełnie dla siebie korzystając z przywileju spotykania różnych ludzi na swojej drodze - wyszło całkiem fajnie :) Nie jest to produkt marketingowy z myślą o zwojowaniu świata, jednak będzie do kupienia jakby komuś się spodobało. Nawet, gdy nikomu nie przypadło do gustu - posłuży jako ceramika w palarni i też będzie super.   

palarniablend.male-707.jpg
palarniablend.male-704.jpg

Pozdrawiam!
Paweł
« Ostatnia zmiana: 06 Październik 2021, 00:49:26 wysłana przez mr_blend »

Offline gArtur

  • Wiadomości: 91
  • Młynek: Arco, Xeoleo 50
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #964 dnia: 06 Październik 2021, 15:49:40 »
Właśnie na te kubki czekałem, zawsze robię sobie przelew z 300ml prosto do kubka i to będzie coś w punkt. W jakiej będą cenie?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #965 dnia: 06 Październik 2021, 17:35:21 »
Właśnie na te kubki czekałem, zawsze robię sobie przelew z 300ml prosto do kubka i to będzie coś w punkt. W jakiej będą cenie?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Głupio to zabrzmi, ale póki nie odbiorę ich, to nie wiem czy ta Pani będzue pamiętać na ile żeśmy się umówili ponad pół roku temu Także sam jeszcze nie wiem... Mam nadzieję, że pamięć pokryje się z rzeczywistością i będzie tak jak ma być [emoji106]

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #966 dnia: 08 Październik 2021, 13:32:15 »
Kawa dostarczona ekspresowo, ładna oprawa graficzna  :taktak:, a co najważniejsze fajne aromaty :) ciasteczka waniliowe:) Zaczekam jeszcze z spróbowaniem według zaleceń z torebki, tylko nie wiem jak z kawą z Birmy, na niej nie widzę informacji. Dzięki 
« Ostatnia zmiana: 08 Październik 2021, 13:34:28 wysłana przez pietro »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #967 dnia: 08 Październik 2021, 20:50:50 »
Kawa dostarczona ekspresowo, ładna oprawa graficzna  :taktak:, a co najważniejsze fajne aromaty :) ciasteczka waniliowe:) Zaczekam jeszcze z spróbowaniem według zaleceń z torebki, tylko nie wiem jak z kawą z Birmy, na niej nie widzę informacji. Dzięki
@pietro

Mjanma espresso chyba z 4-tego, jeśli dobrze pamiętam. Także najwcześniej w sobotę popołudniu polecamy z niej korzystać :)

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #968 dnia: 09 Październik 2021, 10:07:45 »
Tak, data się zgadza. Ciekawy jestem tym bardziej, że piłem już kawę z Mijanmy, Hopong Long Hay, ta kawka "wyklarowała" się jak dla mnie po około miesiącu od wypalenia i wtedy najbardziej mi smakowała, chyba że, to ze względu na kończące się opakowanie  :pycha:

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #969 dnia: 09 Październik 2021, 12:33:35 »
Kolumbia Ombligon - świetny stosunek jakości do ceny. Pije się jak dobry, owocowy sok. Kubek szybko zrobił się pusty.

Odnośnie czarek - da radę przygotować w nich kawę z aeropressu? Wziąłbym wtedy do pracy, bo aktualny kubek ma za wąski otwór.

Offline Kelsier Mężczyzna

  • Wiadomości: 30
  • Młynek: MYM54
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #970 dnia: 09 Październik 2021, 12:52:29 »
Czekam kilka dni na dodanie wszystkich opisanych wyżej nowości i będę składał zamówienie!

Wezmę wiele różnych paczek na spróbowanie, ale szczególnie chciałbym spytać jakie kawy pod przelew wymieniłbyś jako najbardziej owocowo-kwaśne w Twoim asortymencie?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #971 dnia: 09 Październik 2021, 23:49:39 »
[mention]arob [/mention]
Aeropress wejdzie bez problemu :)


[mention]Kelsier [/mention]

Z kwasowości polecam:
DR Konga Katana
Rwanda Abakundakawa Rushashi
Kenia Kigutha (idzie)
Honduras Los Llanos - bardzo owocowy, niekoniecznie idzie w kwaski - raczej w gumę balonową :)

Pozdrawism,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #972 dnia: 11 Październik 2021, 01:10:52 »
Nowości na stronie!

Udało się odebrać 10 czarek w piątek, więc też już są dostępne. Drugie 10 za tydzień. Finalna wersja różni się na plus w stosunku do tego co dostałem w lipcu, więc ostateczny efekt jest fajny. Z czarnego zrobił się ciemny granat przechodzący we fiolet a w drugiej niebieski bardzo przyjemnie pociemniał. Aktualne zdjęcia na stronie przy danych produktach.

Ceny po dodaniu VATu zrobiły się takie a nie inne - od razu mówię, że kokosów z tego nie mam :) Wiem, że nie trzeba się tłumaczyć, ale już usłyszałem przy odbiorze, że zamówione 20szt wg wcześniejszych ustaleń a wszelkie nowe ponadto co było +10pln/szt. Także rozważam, czy w ogóle będzie zamówione więcej, bo robi się zwyczajnie mało przystępnie. Ciężko wycenić podobny produkt, sprawdziłem jak stoi rynek i jak to 'sztuka' - rozstrzał ogromny. Chodzi raczej o frajdę i chęć podzielenia się tym.

Miałem dać znać do z Hondurasem Liquidambar w kolbie. Nowe palenie rozwiązało problem, ale trzeba mielić dosyć drobno, bo robią się kanały. Jak już uda się ustawić młynek, to problemy znikają.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline zuoty

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: AP
  • Młynek: wilfa svart
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #973 dnia: 13 Październik 2021, 12:03:40 »



Nikaragua Pineapple Candy - powrót po roku i znowu pysznie, tropikal z alkoholem na finiszu


Zakupiona i niedługo będzie testowana, jakieś wskazówki na sporządzenie pysznego chemexu?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1095
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #974 dnia: 13 Październik 2021, 12:08:15 »
Jak to niemal wszystkie owocowe fermenty - szybciej siura a brak trafionego przemiału = niedoparzona kawka. Polecam mielić drobniej, orientacyjnie dla Hario ok 18-19 kliku na Komesiu.

Pozdrawiam,
Paweł

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi