Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 251688 razy)

Offline daniell Mężczyzna

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Expobar Brewtus IV, Gaggia Classic Pro (ex. Nuova Simonelli Oscar II, EC680)
  • Młynek: Niche Zero, Ceado E6P, Baratza Virtuoso
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #930 dnia: 17 Wrzesień 2021, 17:31:24 »
Potwierdzam, poniedzialkowa lubi sie z mlekiem. Plakat żonie sie spodobal  :taniec:

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #931 dnia: 18 Wrzesień 2021, 12:30:57 »
Chyba nie trzeba :)

Jeszcze tyle, patrząc na tubki do wysyłania to ok. 50 sztuk.

źle się kliknęło na telefonie, to miało być pytanie do Koziołka :-)

Offline kfiatos

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Linea Micra
  • Młynek: Eureka Mignon XL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #932 dnia: 19 Wrzesień 2021, 14:51:56 »
U mnie Poniedziałkowa też trafiła na próbę ale chyba zostanie na dłużej. Gorzko czekoladowe nuty świetnie grają z mlekiem i to nawet owsianym...

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #933 dnia: 20 Wrzesień 2021, 09:39:36 »
źle się kliknęło na telefonie, to miało być pytanie do Koziołka
Dobrać ramkę, a plakat w paczce w domu kiedy ja w drodze do pewnego sklepu z dekoracjami i meblami ;) Kuchnia jeszcze nie skończona (brakuje szyby za meblami) ale plakat już w ramce stoi :)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #934 dnia: 20 Wrzesień 2021, 11:55:16 »
Czy ktoś z Was pił już Ugandę Zombo. Zarówno w espresso jak i w przelewie bardzo fajna kawa, ale nijak nie mogę odnaleźć profilowej cytryny. Na siłę doszukując się może coś tam w espresso pobrzmiewa ale jest tak złagodzona... kawa nad wyraz słodko orzechowa w obu profilach, przelew wraz ze stygnięciem idzie w kierunku gorzkiej herbaty niż żółtego owocu.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #935 dnia: 20 Wrzesień 2021, 11:58:27 »
Czy ktoś z Was pił już Ugandę Zombo. Zarówno w espresso jak i w przelewie bardzo fajna kawa, ale nijak nie mogę odnaleźć profilowej cytryny. Na siłę doszukując się może coś tam w espresso pobrzmiewa ale jest tak złagodzona... kawa nad wyraz słodko orzechowa w obu profilach, przelew wraz ze stygnięciem idzie w kierunku gorzkiej herbaty niż żółtego owocu.
Prawdopodobnie zastuka do drzwi przy szybszej ekstrakcji ^^

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #936 dnia: 20 Wrzesień 2021, 12:36:03 »
Prawdopodobnie zastuka do drzwi przy szybszej ekstrakcji ^^
W espresso próbowałem na 22s stad jak napisałem coś tam się przebijało ale nie pukała jeszcze do drzwi, a wołała zza ściany :mrgreen: Bardzo dobra kawka w obu profilach choć bardziej słodziak. Spokojnie mogę odważyć się zrobić ją każdemu gościowi nie będąc oskarżanym o serwowanie "jakiś dziwnych kompotów" czy "zepsutej starej kawy" :smiech:

Offline PuertoRico

  • Wiadomości: 77
  • Ekspres: Jura E8 EB, Delonghi Ecam, alternatywy
  • Młynek: 1zpressso JX
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #937 dnia: 20 Wrzesień 2021, 13:05:23 »
Czy ktoś z Was pił już Ugandę Zombo. Zarówno w espresso jak i w przelewie bardzo fajna kawa, ale nijak nie mogę odnaleźć profilowej cytryny. Na siłę doszukując się może coś tam w espresso pobrzmiewa ale jest tak złagodzona... kawa nad wyraz słodko orzechowa w obu profilach, przelew wraz ze stygnięciem idzie w kierunku gorzkiej herbaty niż żółtego owocu.

Czeka w kolejce do aeropressu i dripów :)

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #938 dnia: 20 Wrzesień 2021, 18:17:28 »
Mnie Uganda na początku nie porwała, AP hoffmańskie, i w kierunku tych orzechów poszła, nieco zbyt ciężka. Ale przed chwilą drip i już inna bajka, obniżyłem temperaturę do 92 stopni, i pomimo przeciągniętego czasu 3'50" bardzo smakowita - słodka, delikatniejsza, fajne body i wyraźna kwasowość ;)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #939 dnia: 22 Wrzesień 2021, 12:58:42 »
Mjanma Ho Hwayt na stronie jeśli ktoś czeka :)

Napiszę więcej dziś wieczorem

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #940 dnia: 24 Wrzesień 2021, 08:32:58 »
Obiecane kilka słów o nowej Mjanmie...

Łukasz (@lukmasterbrewing) postanowił z nami zrealizować swój drugi projekt kawowy. Za pierwszym razem była Kolumbia Mandela i Dear Judges. Teraz wszystko miało być inaczej. Miało być też bardziej eko, więc mamy doypacki bio i druk na papierze z recyklingu. Wybór drugich ziaren okazał się równie trudny co za pierwszym razem, po wielu wątpliwościach i po burzy mózgów padło na Mjanmę. Przede wszystkim ze względu na to, żeby nie zamykać sobie drzwi. Jeśli druga kawa byłaby podobna do Mandeli, to dalsze oczekiwania były podobne - fermentacyjne szaleństwo, 90+, dziwna obróbka. Tutaj jest zupełne zbicie z tropu po pierwszej edycji. Jest Mjanma Ho Hwayt, która jest... zupełnym przeciwnieństwem. Jest to typ kawy, którą bardzo lubi Łukasz - taka, którą po prostu świetnie się pije i nie woła o uwagę. Grafika została zrobiona przez Heina pochodzącego również z Mjanmy. Dzięki temu dowiedziałem się również jak wygląda sytuacja w tym kraju (od relacji rodziny), a wojsko generalnie kontroluje wszystko co może i giną ludzie. Było głośniej o Mjanmie 8-10 miesięcy temu, niestety nic sie nie poprawiło. 

Kawa jest dostępna w dwóch wersjach: przelew i espresso. Przelew jest kremowo-słodki i wychodzą z niego owoce tropikalne wraz ze spadkiem temperatury. Zdecydowanie służą jej: szybsze czasy parzenia, zaparzacze z płaskim dnem np. Kalita. Sama w sobie też przelewa się szybciej, więc normalny przemiał (taki jak zwykle), ale znignorowanie dążenia do trafienia w konkretne okno czasowe jest coś co polecamy przy tej kawie.

Espresso smakuje nam bardzo, bardzo... Tropikalny punch na samym początku, który przechodzi w kremowo-pralinowy finisz i ciagnie się jeszcze tak długo, jak wyjdziecie rano z domu i dotrzecie do pracy. Coś fantastycznego :) Trzeba lubić odrobinę kwasowości w kawie, żeby pić espresso z tych ziarenek, ale wg mnie jest super. Jak ktoś nie lubi espresso w takim wydaniu - zawsze można dolać trochę wody i zbalansować napar tworząc americano o różnej pojemności wody - w zależności od upodobań. Jako, że samo ziarno jest bardzo słodkie - z mlekiem we flacie, cappuccino z kolby wypada obłędnie.

Przepis na espresso standardowy dla 95% naszych kaw:
16-18g kawy
40g uzysku
29-31 sekund ekstrakcji

Mimo tego, że to ta sama kawa fajne jest to, że w obu metodach wypada zupełnie inaczej i porównując oba napary jest to prawdziwa podróż przez smaki :) Bardzo fajna kawa i bardzo fajna współpraca nam się trafiła za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #941 dnia: 25 Wrzesień 2021, 18:10:53 »
Pierwsza kawa z Waszej palarni rozpoczęta. Jest to GWATEMALA HUEHUETENANGO. Nie będę rozpisywał się o profilach smakowych ponieważ nie mam takich zdolności. Mi ta kawa po prostu smakuje, jest słodka, ma intensywny smak, bardzo mała kwasowość ale sprawia mi również trudności. Jest to pierwsza kawa od czasu gdy używam npf-a, jakieś  0,5 roku, gdzie prawie zawsze występuje kanałowanie. Przygotowania takie jak zawsze ale efekt inny😞. Muszę chyba lepiej się przyłożyć.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #942 dnia: 25 Wrzesień 2021, 21:53:26 »
[mention]Carlos68 [/mention]

A jaka data palenia?

Offline Carlos68

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka mignon XL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #943 dnia: 25 Wrzesień 2021, 22:38:24 »
Nie mam już oryginalnego opakowania ale wydaje mi się że chyba 13.09, chociaż nie jestem teraz tego pewien.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #944 dnia: 26 Wrzesień 2021, 10:19:58 »
Zatem myślę, że może chodzić o świeżość :) Mamy dopiero 2 tygodnie, kawki pod tym względem zachowują się różnie. W tym tygodniu powinno być już łatwiej okiełznać kanałowanie [emoji106]

Pozdrawiam,
Paweł

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi