Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247232 razy)

Offline BaronRicks

  • Wiadomości: 9
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #870 dnia: 21 Sierpień 2021, 14:24:23 »
Dzień dobry,

co ciekawego dla debiutanta waszej palarni pod AP (najlepiej żeby i w dripie siadło, jednak AP jako priorytet)? Najlepiej mocno zaskakującego, wyrywającego z kapci ;)
Za każdym razem jak mijam palarnię wracając do rodzinnego mieszkania w Świdnicy obiecuję sobie że muszę spróbować. Czas obietnicy dotrzymać.

Pozdrawiam

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #871 dnia: 27 Sierpień 2021, 11:11:48 »
Dzień dobry,

co ciekawego dla debiutanta waszej palarni pod AP (najlepiej żeby i w dripie siadło, jednak AP jako priorytet)? Najlepiej mocno zaskakującego, wyrywającego z kapci ;)
Za każdym razem jak mijam palarnię wracając do rodzinnego mieszkania w Świdnicy obiecuję sobie że muszę spróbować. Czas obietnicy dotrzymać.

Pozdrawiam

KAWA SPOD LADY (test roast na projekt)
Mam do sprzedania testowe wypały kawy Mjanma Ho Hwayt z obróbki suchej.

Wysokość: 1100-1600 m n.p.m.
Odmiany: S-795, Catimor, Caturra, Typica, Bourbon
Zbiór: 2020

Espresso:
2x500g
Espresso jest ciut ciemniej niż omni roast, raczej owocowe i słodkie od samych ziaren. Owoce tropikalne na pierwszym planie i kremowa czekolada.

Przelew:
5x500g
Przelew przypadnie do gustu osobom lubiącym klasyczne kawki. Dużo kremowego nugatu, słodyczy oraz bardziej w tle owoce tropikalne, białe winogrona, jabłka.

Kawa powinna kosztować więcej, ale to testy i szkoda żeby się zmarnowała taka fajna kawa - chętnie oddam po kosztach za 49zł/500g co daje -25%.
Data palenia: 17.08.2021


Jak je kupić? Wybieracie Kawę Świdnicką 500g i wpisujecie w komentarzu PRZELEW lub ESPRESSO (można to i to dla porównania). Chętnie podeślę info o kawie po angielsku, ziarneka będą zapakowane budżetowo w doypacka.

-----------------------

@BaronRicks

Hej!
Przepraszam - gdzieś mi wiadomość umknęła, bo nie dostałem powiadomienia na telefonie :/ Polecam Honduras Los Llanos, jest bardzo owocowy - trochę jak guma balonowa. Druga kawka, która powinna spełnić Twoje oczekiwania, to Kolumbia El Mirador Acetic. Ma również owocową kwasowość, ale bardzo kulturalną i ułożoną. Truskawka ładnie pobrzmiewa w tle - taka prosto z krzaczka.

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpień 2021, 11:25:19 wysłana przez mr_blend »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #872 dnia: 27 Sierpień 2021, 12:39:04 »
Mjanma Ho Hwayt z obróbki suchej.
Kiedy masz zamiar wprowadzić do standardowej sprzedaży? W weekend lub w przyszłym tygodniu będę chciał skompletować zamówienie stad podpytuję czy się nieco nie wstrzymać ;)

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 40
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #873 dnia: 27 Sierpień 2021, 12:43:22 »
Dzień dobry,

co ciekawego dla debiutanta waszej palarni pod AP (najlepiej żeby i w dripie siadło, jednak AP jako priorytet)? Najlepiej mocno zaskakującego, wyrywającego z kapci ;)
Za każdym razem jak mijam palarnię wracając do rodzinnego mieszkania w Świdnicy obiecuję sobie że muszę spróbować. Czas obietnicy dotrzymać.

Pozdrawiam

Pod AP świetny jest także WIETNAM KHO, który jest teraz w promocyjnej cenie.
Bardzo nietuzinkowa i klimatyczna kawa.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #874 dnia: 27 Sierpień 2021, 16:08:36 »
Mjanma Ho Hwayt z obróbki suchej.
Kiedy masz zamiar wprowadzić do standardowej sprzedaży? W weekend lub w przyszłym tygodniu będę chciał skompletować zamówienie stad podpytuję czy się nieco nie wstrzymać ;)


Kawka wejdzie jakoś dopiero w połowie września - póki co 17.09 (jako osobny produkt a nie wraz z grupą kaw ok. 10-tego). Będzie to w ramach współpracy z pewnym baristą :) Nie wiem na ile mogę się wypowiadać na ten temat także jeszcze zachowam tajemnicę :) Wypał testowy jest słodszy od tego co będzie w sprzedaży natomiast nie różni sie niczym innym, ot krzywa palenia mniej agresywna i dłuższy roast. Ziarenka są super i służą im krótsze czasy parzenia/grubszy przemiał w AP. Jak ktoś lubi słodkie kawy, to tutaj relacja cena/jakość stoi bardzo wysoko.

Offline BaronRicks

  • Wiadomości: 9
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #875 dnia: 29 Sierpień 2021, 14:36:17 »
Niestety nie doczekałem do odp. i pociągnąłem za spust wcześniej, żona ze względu na dietę matki karmiącej potrzebowała decaf jak najszybciej (lubi kawę ;).

Jako że nigdy nie trafiłem niczego złego z Etiopii wybrałem Etiopia Bensa-Homasho.
Następnym razem zapytam z większym wyprzedzeniem ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2021, 15:06:32 wysłana przez BaronRicks »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #876 dnia: 29 Sierpień 2021, 20:23:00 »
Mjanma Ho Hwayt UPDATE
ZOSTAŁO:

2x PRZELEW
1x ESPRESSO

Taka sytuacja na niedzielę, na 20:22 :

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #877 dnia: 30 Sierpień 2021, 13:50:57 »
Kawka wejdzie jakoś dopiero w połowie września - póki co 17.09 (jako osobny produkt a nie wraz z grupą kaw ok. 10-tego)
Wstrzymam się zatem do 10 na nowości żeby zamówić większe spektrum.

Offline Anzelm Mężczyzna

  • Wiadomości: 155
  • Ekspres: Bianca, Rota, Clever, V60, phin
  • Młynek: EM-LT, Kinu
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #878 dnia: 01 Wrzesień 2021, 07:31:53 »
Dziękuję bardzo za chiński gratis do zamówienia!

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #879 dnia: 02 Wrzesień 2021, 00:30:04 »
Mam prawdziwy festiwal końcówek na magazynie :D

Przelew:
Rwanda Greengo 2,5kg
Kenia Docha 3,5kg
Wietnam K'ho 2,75kg
Kolumbia Orange Bourbon 4,25kg
Etiopia Bensa-Homasho 6,25kg
Honduras San Isidro 4,25kg

Espresso:
Meksyk Nayarita 6,75kg
Indie Araku 2,25kg

Pozdrowienia!
Paweł

Offline kuk3ns

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #880 dnia: 02 Wrzesień 2021, 23:03:22 »
Otrzymałem dzisiaj kolejne zamówienie i chciałem bardzo podziękować za dodatek który otrzymałem :) i jak zawsze za bardzo szybką realizację zamówienia :D

I tak poza tym mam pytanie czy będzie w ofercie jeszcze Etiopia Chelichele ? Wziąłem ostatnio na próbę i bardzo dobre wrażenie zrobiła aż żal, że kończy mi się i nie wziąłem więcej :D

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #881 dnia: 03 Wrzesień 2021, 08:14:23 »
[mention]kuk3ns [/mention]

Dzięki! Takie kawy jak Chelichele są bardzo limitowane, była rezerwowana jeszcze na statku i jak statek dotarł do portu to już jej nie było w ofercie :) Oczywiście będę polować na podobne ziarenka, ale nie jest to takie proste jakby się wydawało, bo najlepiej ich szukać wraz ze świeżymi zbiorami. Mam jeszcze inne 2 Etiopie przewidziane na ten rok także można obserwować ^^

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #882 dnia: 03 Wrzesień 2021, 14:51:13 »
Idzie nowy miesiąc a z nim otworzymy worek z nowościami. Jak zwykle daję cynk co się szykuje :) Jeszcze nie wszystko jest na tip top, część z kaw ma drugą wersję i czeka na odstanie, więc ciężko mi powiedzieć coś więcej ponad to co poniżej:

Espresso

PONIEDZIAŁKOWA
- no i wskoczy ciemne palenie w Palarni Blend. Kawa potraktowana w 100% jako wyzwanie, gdyż nie są to do końca moje klimaty :) Założenie jest proste - ma się sprawdzać w automatach, ma mieć stały i jasny skład (z tego co widzę na rynku, to nie jest takie oczywiste), ma być rzeczywiście ciemno bez udawania i nie będzie palenia byle czego "bo i tak jest ciemno". Kawka ma być charakterna i powtarzalna, ziarna są oleiste, bo nie można inaczej po drugim cracku. Full city roast i jego okolice będą do pozwiedzania w ekspresie :) Chcę, żeby oferta była szeroka i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poniedziałkowa będzie stale dostępna, jest przygotowana dla niej fajna (chyba?) etykieta.

Peru Dolores Concepcion
- natural pod espresso, bardzo wdzięczna kawa. Jeszcze nie wiem, czy będzie ciut jaśniej, czy ciut ciemniej. Mnóstwo słodyczy i owoców - jak to w naturalu. Nuty wiśni, marcepanu, żółtych śliwek, trochę czekolady. Bardzo fajna sprawa! Trzy naturale na stronie na wykończeniu, więc wchodzi Peru.

Rwanda Abakundakawa Rushashi - założenie jest takie, że jest palona trochę mocniej (ale nie mocno), żeby espresso z Afryki mogło posmakować większej liczbie osób. Nuty mocno zaparzonej czarnej herbaty, brzoskwini, pomarańczy, gdzieś tam też kakao się może przebijać. Ta kwasowość nie przeraża - czuć, że jest, ale wszystko w słodkiej odsłonie. Generalnie myta Afryka na słodko. Testowałem dzisiaj w automacie i też jest dobrze!

Przelewy

Rwanda Abakundakawa Rushashi - fantastyczny przelew w zastępstwie na Greengo. Dosłownie herbata brzoskwiniowo-cytrusowa. Bardzo smaczna! Okolice 103zł/kg, surowiec świetnej jakości! Obróbka mokra.
Kolumbia Fincamigos - mix Sudan Rume, Geishy i Tabi, obróbka myta. Dużo brzoskwini, marakui, mango, trawy cytrynowej, nut kwiatowych. Wszystko czego można się spodziewać po tego typu kawie - jest tam. Dużo dobrego i złożnego :)
Wietnam Zanya Black Honey - jabłkowo-pralinowa kawka, jeszcze przy niej kombinuję - drugi profil stoi i czeka na pn/wt. Duuużo słodkich jabłek, czarna porzeczka i praliny. Kosmiczna historia, kawa wyprodukowana przez małżeństwo Mariana ze Słowacji i Wietnamki. Ciekawostek z Azji ciąg dalszy! Wietnam K'ho kończy się, więc mamy zastępstwo ze świeżych zbiorów!
Peru AICASA Amilcar przelew świetnej relacji cena/jakość ok. 99zł/kg. Obróbka myta, mikrolot - była to miłość od pierwszego siorbnięcia na stole cuppingowym :) Nuty aronii, cukru trzcinowego i jeszcze myślę czego. Trochę kwaśnej wiśni, trochę cytrusów.

Myślę, że znowu uda się zachować balans w nowościach i szykuje się fajny mix wszystkiego.

Pozdrawiam i udanego weekendu,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 03 Wrzesień 2021, 14:54:04 wysłana przez mr_blend »

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #883 dnia: 05 Wrzesień 2021, 16:07:14 »
Miałem nosa żeby przed zamówieniem wejść zobaczyć co ciekawego na stanie. Czekam do jutra :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #884 dnia: 05 Wrzesień 2021, 16:11:20 »
Miałem nosa żeby przed zamówieniem wejść zobaczyć co ciekawego na stanie. Czekam do jutra :)
Nowości niezmiennie koło 10-tego, czyli wypadną w sobotę 11.09

Pozdrawiam,
Paweł

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi