Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247261 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #840 dnia: 21 Lipiec 2021, 08:01:26 »
Hej,

Ile kosztowałaby przesyłka do Niemiec?

Hej!
Przy wysyłkach zagranicznych robię tak, że umawiam się na wrzucenie do koszyka paczki kawy pokrywającej różnicę w wysyłce, która nie zostanie dodana do środka. Kurier GLS wychodzi najlepiej, dochodzi za jakieś 2-3 dni i kosztuje +36,50zł do kosztu całości co pokrywa się z Etiopią Bensa-Homasho w gramturze 250g. Są opcje bardziej budżetowe, ale wtedy można zapakować maksymalnie 750g kawy, idzie około tygodnia do Niemiec i przesyłka nie jest rejestrowana. Wtedy wyjdzie +25zł, więc dlatego polecam kuriera - można wtedy do 2-3kg, jest szybciej i mam numer przesyłki do śledzenia :)

klips klops.jpg

UPDATE NA STRONIE

W ostatnim oknie przed płatnością możecie uwolnić się od klipsów :) Wiem, że Ci co stale zamawiają mają już ich tyle, że sklep papierniczy by się nie powstydził. Można z nich zrezygnować - wystarczy odhaczyć na dole strony, że nie chcecie i na 99% ich wtedy nie otrzymacie :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #841 dnia: 21 Lipiec 2021, 10:12:19 »
Popijam sobie teraz:
Indonezja Java Kayumas - i w tym przypadku muszę przyznać, że kawka ma dość specyficzny smak. W moim odczuciu czuć takie gorzkie kakao, co jest całkiem sympatyczne. W głównej mierze testowałem w v60, testy w aero przede mną.
EKWADOR TERRAZAS DEL PISQUE - sztos nad sztosem wychodzi mi w aeropressie; kiedy już nieco się ochłodzi to czuć słodkość, aż czasem łapię się na tym, że po prostu co chwilę sięgam po łyka, bo łatwo się zapomnieć :D z kolei z tą kawą trudniej mi osiągnąć podobny efekt w v60.

Niemniej obie powyższe propozycje świetnie spisują się w przypadku dripa na lodzie.

Czekam jeszcze z otwarciem paczki Brazylia Sitio Taruma. I tutaj pytanie do @mr_blend, bezpiecznie ile taka paczuszka może leżeć zamknięta w ciemnym miejscu od daty palenia? Planuję na dniach ją ruszyć, ale może jeszcze się wstrzymam tydzień :P

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #842 dnia: 21 Lipiec 2021, 10:15:23 »
Popijam sobie teraz:
Indonezja Java Kayumas - i w tym przypadku muszę przyznać, że kawka ma dość specyficzny smak. W moim odczuciu czuć takie gorzkie kakao, co jest całkiem sympatyczne. W głównej mierze testowałem w v60, testy w aero przede mną.
EKWADOR TERRAZAS DEL PISQUE - sztos nad sztosem wychodzi mi w aeropressie; kiedy już nieco się ochłodzi to czuć słodkość, aż czasem łapię się na tym, że po prostu co chwilę sięgam po łyka, bo łatwo się zapomnieć :D z kolei z tą kawą trudniej mi osiągnąć podobny efekt w v60.

Niemniej obie powyższe propozycje świetnie spisują się w przypadku dripa na lodzie.

Czekam jeszcze z otwarciem paczki Brazylia Sitio Taruma. I tutaj pytanie do @mr_blend, bezpiecznie ile taka paczuszka może leżeć zamknięta w ciemnym miejscu od daty palenia? Planuję na dniach ją ruszyć, ale może jeszcze się wstrzymam tydzień :P
Dzięki za opinię!
Ekwador jest dla nas ogromnym zaskoczeniem i bardzo nam smakuje :)
Jak kawka nie ma 4 miesięcy, to nie ma z czym się spieszyć...

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #843 dnia: 21 Lipiec 2021, 11:41:02 »
z kolei z tą kawą trudniej mi osiągnąć podobny efekt w v60.
Mam podobnie z Burundi Kirema. W Chemexie czy V60 wychodzi jak dla mnie przeciętnie. Smakuje żonie bo są obecne jedynie słodkie smaki. W Kalicie odkrywają się kwaski i kawa zyskuje dodatkowego pazura. Do AP nie dojdę bo skończy mi się już kawa ;) Warto szukać pasującego dla siebie rozwiązania i nie zostawać przy jednej metodzie. Może się okazać, że ta sama kawa, a jednak inna metoda przygotowania, pokazuje jej inne oblicze.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #844 dnia: 23 Lipiec 2021, 00:22:53 »
Etiopia Chelichele carbonic prawdopodobnie nie dotrwa do końca miesiąca, jest najszybciej znikającym singlem w krótkiej historii. Kto chce się jeszcze załapać, to decyzja do podjęcia w ciągu tygodnia-półtora. Zostało ok. 10kg z 60-ciu po 2 tygodniach od wejścia!

Pozdrawiam,
Paweł

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #845 dnia: 23 Lipiec 2021, 08:09:36 »
To ja tylko zachęcę zastanawiających się - Etiopia Chelichele jest przepyszna.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #846 dnia: 23 Lipiec 2021, 21:42:57 »
Przedwczoraj miałem okazję odwiedzić palarnię Blend, bo akurat jestem u rodziny kilkanaście kilometrów od Pszenna. Było bardzo przyjemnie, choć chłopaki mocno zajęci, to bardzo miło mnie przyjęli.

Potwierdzam próbowałem m.in. Etiopii Chelichele jest bombowa, ma taką musującą kwaskowość, jaką można spotkać w jasnych winach. Super na lato, jak dla mnie. Bardzo przyjemne były też, kawy przelewowe z Kenii (Docha/Kiambu) i Hondurasu Los Llamos.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #847 dnia: 27 Lipiec 2021, 08:48:50 »
Na 99% znajdziecie nas na Brew Barze w trakcie Mistrzostw Polski Aeropress. Koncept jest taki, że palarnie mają godzinkę i zmiana. Nie wiemy jeszcze co i jak, przekażę godzinę jak tylko będę wiedzieć więcej. Jeśli macie ochotę zbić piątkę w Warszawie oraz chwilke pogadać, to zapraszamy 7.08.

Wiem już też co się kawowo zadzieje w przyszłym miesiącu:

Espresso:
Tajlandia Doi Saket myta
Uganda Zombo myta

Przelewy:
Etiopia Beloya sucha
Uganda Zombo myta
Kongo Katana myta
Tajlandia white honey

Będzie prawdziwy wysyp nieznanych lokalizacji, kawki dopiero lecą do pieca także na razie bez konkretów jak będą smakować. Póki co obie Tajlandie mają w sobie mnóstwo pysznej jakości, świetne kawy! W drugiej części roku będzie więcej wysokiej jakości kaw z klasycznych obróbek, mniej carbonic, anaerobic, overfermented. Chciałbym raczej skupić się na dobrze wyselekcjonowanej klasyce pod względem obróbki. Ostatnio dużo było kombinacji alpejskich i czas sie troche uspokoić :) Co nie znaczy, że nie będzie niczego kombinowanego, ale raczej mniej, niż więcej.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #848 dnia: 27 Lipiec 2021, 12:05:19 »
Będzie prawdziwy wysyp nieznanych lokalizacji, kawki dopiero lecą do pieca także na razie bez konkretów jak będą smakować. Póki co obie Tajlandie mają w sobie mnóstwo pysznej jakości, świetne kawy! W drugiej części roku będzie więcej wysokiej jakości kaw z klasycznych obróbek, mniej carbonic, anaerobic, overfermented. Chciałbym raczej skupić się na dobrze wyselekcjonowanej klasyce pod względem obróbki. Ostatnio dużo było kombinacji alpejskich i czas sie troche uspokoić  Co nie znaczy, że nie będzie niczego kombinowanego, ale raczej mniej, niż więcej.
Nie spoczywasz na laurach :ok: Już nie mogę się doczekać kolejnych ciekawych zakątków świata w postaci :kawa:

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #849 dnia: 27 Lipiec 2021, 22:12:23 »
Zamowie co nieco w drugim tygodniu sierpnia, tym razem do polski 😊
overfermented
Nie istnieje cos takiego ;) chyba ze marketing. Fermentacja się dzieje albo nie. Tak jak kobieta jest w ciąży to nie może być „za bardzo” w ciąży ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #850 dnia: 27 Lipiec 2021, 22:36:40 »
Zamowie co nieco w drugim tygodniu sierpnia, tym razem do polski 😊
overfermented
Nie istnieje cos takiego ;) chyba ze marketing. Fermentacja się dzieje albo nie. Tak jak kobieta jest w ciąży to nie może być „za bardzo” w ciąży ;)

Istnieje - nie istnieje, wiadomo o co chodzi :)
Były takie dwie kawki, które mocno zapadły mi w pamięć w tym roku - Honduras o posmaku ciemego sosu sojowego i lukrecji oraz Kostaryka Los Duran special processing. Mielone w zapachu jak kapusta kiszona, w czarce cuppingowej zdecydowanie kiszonka taka prosto z pola. Po prostu ciekawe, paczki bym nie skończył :D

Honduras brylował w ostatnich zbiorach z rzeczami typu "120hrs fermented", zdecydowanie potrafią to robić w Kolumbii z dwustopniową fermentacją - najpierw cały owoc, a później jeszcze raz bez skóry.

W każdym razie wiadomo o co chodzi :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #851 dnia: 30 Lipiec 2021, 16:41:43 »
Potwierdzam próbowałem m.in. Etiopii Chelichele jest bombowa, ma taką musującą kwaskowość, jaką można spotkać w jasnych winach.
No kurcze niestety muszę przeprosić jeśli kogoś wprowadziłem w błąd, ale nie opisaliśmy kubków i próbowaliśmy w ciemno. Dopiero otworzyłęm paczkę Etiopii i to nie jest ta kawa z musującą kwaskowością. Okazało się że to był kubek obok

Offline Boi420

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Cafelat Robot, Hario Switch, Kalita Wave 155
  • Młynek: Comandante C40, G-IOTA + SSP MP
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #852 dnia: 31 Lipiec 2021, 17:56:28 »
Hej,
Możesz powiedzieć coś więcej o tej kawie z Tajlandii pod przelew?
Satan sitting there he's smiling :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #853 dnia: 31 Lipiec 2021, 21:40:19 »
Lada dwa-trzy dni zrobię podsumowanie wszystkich nadchodzących kaw, jeszcze do powyższej listy wpadnie rzutem na taśmę Tanzania Ngila honey pod espresso.

Zrobiliśmy w piątek dużo testów, trochę jeden za drugim, więc trzeba powtórzyć ze 2 kawy dla pewności.

Jak coś tutaj napiszę, to nie chciałbym już tego zmieniać także mamy jeszcze kilka dni na zapoznanie się z tematem- jak tylko skończymy testy, to chętnie się podzielę [emoji106]

Rąbek tajemnicy o Tajlandii do przelewu. Obróbka white honey, kawa ma bardzo fajną kwasowość, świetny balans i jest tam też orzechowość i słodycz na drugim planie. Jest delikatna i ma dużo niuansów smakowych. Punkty 84,5, wysokość 1300-1500, odmoany: Typica, Catimor. Cała historia jest warta lektury - dużo działań wspierających ze strony producenta Beanspire oraz bardzo ciekawy powód z jakiego pojawiła się kawa w Tajlandii. Jakość samego ziarna na wysokim poziomie.


Pozdrawiam,
Paweł

Offline wacek_1984

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: Aeropress, FP, V60
  • Młynek: Xeoleo 45
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #854 dnia: 31 Lipiec 2021, 21:44:55 »
Witam,

Kiedy przewidujecie powrót Sweet Valey ?:)

Pozdrawiam

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi