Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247407 razy)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #780 dnia: 13 Maj 2021, 10:15:41 »
Widzę, że zmieniły się torebki. Dalej BIO [emoji106] ale wewnętrzna warstwa to nie ALU tylko jakaś forma folii (zapewne biodegradowalna przy tym oznaczeniu). Inna jest też konstrukcja (ukryty zgrzew na boku zamiast na tyle) i w ten sposób opakowanie jest albo sprawia wrażenie większej sztywności i solidności. Wyjdzie przy dłuższym użytkowaniu z paczkami. Papier też jakby miał wyższą gramaturę więc daje fajne odczucie dla torebki (może placebo ale i wyższej jakości). :brawa:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #781 dnia: 13 Maj 2021, 16:00:56 »
@Koziołek

Tak, teraz 250g i 500g są trochę inne, to obecnie jedyna alternatywa dla poprzednich. Przy problemach z zamówieniem w Polsce (tak jak to było jakiś czas temu) tylko Biotre wchodziło w grę. Jak skończą się zapasy tych nowszych - wrócą poprzednie :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #782 dnia: 14 Maj 2021, 12:43:05 »
Dotarło do mnie ostatnie zamówienie i czym prędzej zaparzyłem Indie Liberica Honey. Jak dotąd nie miałem okazji pić naparu sporządzonego z ziaren Liberici i nie wiedziałem, czego się spodziewać. Pierwsze wrażenia? Konkret landrynka :) Może brak jej zlożoności, ale daje przyjemną i obfitą cremę (używam Cafelat Robota), intensywnie i słodko pachnie, podobnie smakuje. I faktycznie czuc orzechy. Bardzo fajna nowość!
 

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #783 dnia: 14 Maj 2021, 20:01:46 »
[mention]lukasp [/mention]

Dzięki za feedback! Trochę odetchnąłem z ulgą, bo to bardzo nietypowa kawa. Jest stosunkowo jasno palona i testy testami, ale czy będzie smakować w domowym zaciszu... Próbowałem na automacie oraz na dwa sitka. Zauważyłem, że przy espresso i w cuppingu Liberica ma taką dużą i 'suchą' pianę/cremę. To znaczy duże bąble i tak jakby jest jej dużo, ale szybko znika.

Robusta pod przelew też powinna dać radę w espresso lub z kawiarki [emoji106]

Offline Miro Miro Mężczyzna

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Kozak Rota 1-2, skarpeta Hario 240, kawiarka Giannini Giannina
  • Młynek: 1Zpresso JE Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #784 dnia: 15 Maj 2021, 19:59:26 »
Takie pytanie:  jak szacujesz, Paweł, starczy liberiki i robusty przelewowej do przełomu maja i czerwca? Bo planuję zakup, ale jeszcze mam kawę i nie chcę, by tak ciekawe ziarna wietrzały ;)
"Kawa to kawa, powinna być czarna i gorzka jak smar do czołgu".

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #785 dnia: 15 Maj 2021, 20:20:10 »
Takie pytanie:  jak szacujesz, Paweł, starczy liberiki i robusty przelewowej do przełomu maja i czerwca? Bo planuję zakup, ale jeszcze mam kawę i nie chcę, by tak ciekawe ziarna wietrzały ;)
Robusty mam b.dużo, Liberika powinna spokojnie przetrwać do końca lipca także nie ma obawy. Szykuje się również przerwa wakacyjna 2-10.06.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #786 dnia: 16 Maj 2021, 14:52:47 »
Szykuje się również przerwa wakacyjna 2-10.06

No to trza zrobić zamówienie ;).

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #787 dnia: 17 Maj 2021, 10:05:15 »
Pochwalę omnirostową Honduras Marcala Honey Ceiba Organic choć jak dla mnie w zdecydowanie lepsza jest jako espresso.

W suchych aromatach po zmieleniu pachnie pięknie ciasteczkowo. Na przelewie jak wspominał mr_blend cukier aż chrzęści w zębach. Stosowałem 30g kawy na 500g wody. Przelewana w nieco ponad 3 minuty w V60. Mnóstwo czekolady, karmelu, cukru trzcinowego. Jak na przelew wysokie body. By nieco uwypuklić jej owocowość należy zaparzać w jak najwyższych temperaturach choć i dalej słodkie owoce pojawią się dopiero jak kawa nieco ostygnie. Wskazywałbym rodzynki, wędzone śliwki. Jak ktoś nie lubi przelewów ze względu na kwasowość ta kawa będzie doskonała.

Dla mnie ta kawa pokazała pazura w espresso. Doza 16,5g, uzysk 36g w 28s (w tym 6s preinfuzji). Świetna owocowość zalana czekoladą. Idealny balans miedzy słodyczą i kwasowością. Dalej fajne gęste body. Nie plamiłem mlekiem, nie rozbarwiałem wodą bo za szybko znikała z filiżanki.


Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #788 dnia: 17 Maj 2021, 13:12:24 »
A ja zapytam Panów skoro widzę, że eksperymentujecie - która kawa z Blendu, dedykowana do przelewu, przyjemna jest w espresso?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #789 dnia: 17 Maj 2021, 22:50:11 »
 [mention]Koziołek [/mention]

Dzięki za dobre przyjęcie omniroastu! Jestem szczerze urzeczony Hondurasem Marcala Honey i zgadzam się, że jest bdb w każdej odsłonie. Zauważyłem przez przypadek, że ta sama kawa widnieje jako omni w Rocket Bean, ale po obróbce mytej :) Zupełny zbieg okoliczności... Jeśli pojawi się okazja na omni, to z pewnością taka kawa jeszcze się pojawi. Póki co Honduras jest do końca maja jako ziarna 'spod lady' - nie mam go na tyle, żeby wstawić na stronę.

 
[mention]MajkJaro [/mention]
Z tego co przychodzi mi do głowy, to:
Nikaragua El Progreso
Robusta Peredina
Hondurasy - oba
Wietnam będzie super
 Brazylia Baixadao

Przelewy od końca marca dosyć mocno uległy poprawie. Zaryzykowałbym, że z wszystkich można zrobić dobre espresso przy manipulacji ekstrakcją, ale z pewnością powyższe kawki lepiej zniosą duże skoncentrowanie [emoji106]

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #790 dnia: 19 Maj 2021, 16:04:11 »
Przyznać się kto z forum próbował już Robusty Peredina na przelewie? Po otwarciu paczki zapach skojarzył mi się nieco z Cascarą ale też z klasycznym orzechowym zapachem Robusty. Po zmieleniu przeniosłem się do dzieciństwa... Tytoń i wspomnienie jak dziadek zwijał papierosy, przyjemny słodki posmak suszu tytoniowego. Na razie zaparzałem tylko w V60: ciężko, cierpko, słodko, gorzko. Gorzka czekolada 99% i miód ale gryczany. Słodkość/gorzkość jest na bardzo wysokim poziomie. W tym przypadku o kwasowości nie można nawet wspomnieć, nie istnieje. Aftertaste orzechowy i długo na języku, klasyczne dla 100% ziarna Robusty. Ciekaw jestem jak wy odbieracie tą kawę? Nie można powiedzieć o niej złego słowa, ale to nie jest coś też co wyjątkowo zachwyca. Intryguje na pewno. Muszę jeszcze spróbować w innych metodach.

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #791 dnia: 19 Maj 2021, 16:34:02 »
Ja będę próbował robuste na weekend, też wziąłem bo mnie właśnie zaintrygowała.
Nie spodziewam smakowych rewelacji ale czegoś odmiennego, innych doznań, i myślę że to dostanę  :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #792 dnia: 19 Maj 2021, 21:00:02 »
[mention]Koziołek [/mention]

To prawda - absolutne zero kwasowości. Przeglądałem nutki sensoryczne Kaapi Royale w poszukiwaniu owoców i wszędzie podobnie. Taka kawa :) Zbyt jasno palona jest po prostu niedopalona i niesmaczna. Polecam ją najbardziej z AP na grubym przemialem i woda ok. 90-ciu stopni. Grube filtry Chemexa też zrobią robotę. Tak samo szocik z ekspresu jest ok :) Wrzucałem ją nawet w tani automat - daje radę. Tetsu jest jest w miarę ok. Generalnie czuć, że jest Robusia, ale taka gładka czekoladowo-orzechowa i bez gumowatego posmaku, po prostu przyjemna. Mimo bardzo jasnego palenia kawa nie ma kwasowości i paleniem nie da się z niej wycisnąć ani miligrama :)

Punktacji nie mam, po prostu 80+, obecnie Q Graderzy są również osobno certyfikowani do Robusty fine i tam, gdzie zamawiam kawę nie mają nikogo z takimi kompetencjami. Cała farma ma certyfikację, że wszystkie Robusty są segmentu specialty - czyli minimum 80pkt. Ile dokładnie, tego nie wiem.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #793 dnia: 20 Maj 2021, 08:41:17 »
Nie spodziewam smakowych rewelacji ale czegoś odmiennego, innych doznań, i myślę że to dostanę 
Dobre określenie. To nie jest coś zaskakującego w smaku ale zdecydowanie inne. Coś co warto raz na jakiś czas doznać by rozwijać sensorykę, odczucia i wrażenia z picia kawy. Zastrzyk kofeiny trzyma bardzo mocno.

Polecam ją najbardziej z AP na grubym przemialem i woda ok. 90-ciu stopni. Grube filtry Chemexa też zrobią robotę. Tak samo szocik z ekspresu jest ok
Ta kawa jest jak najbardziej pijalna, po prostu inna. Wszystkie trzy metody sprawdzę w weekend w domu bo jednak takie "napitki" to do południa ;) Podzielę się dalszymi wrażeniami.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #794 dnia: 20 Maj 2021, 12:02:56 »
A proszę powiedzcie mi. Czy taka kawa jak np Czorna, ile powinna poleżakowac aby uzyskać najlepszy smak w metodach ciśnieniowych?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi