Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250229 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #765 dnia: 01 Maj 2021, 17:33:40 »
[mention]lukasp [/mention] [mention]Miro Miro [/mention]

O smaku na razie nie będę się wypowiadać na dzień dzisiejszy, jak kawki odstoją się chociaż ten weekend majowy to będę wiedzieć co i jak.

Robusta myta, puntkacji nie mam na dzień dzisiejszy. Muszę wysłać odrębne zapytanie do importera w tej sprawie. Będzie jasno palona do przelewów.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #766 dnia: 06 Maj 2021, 10:53:39 »
@mr_blend jak kwestia z nowościami? Kiedy planujesz wrzucić do sklepu? Chciałbym złożyć zamówienie, ale nie chciałbym zamówić za szybko by czegoś nie przeoczyć? Na pewno chciałbym przelewowe Tabi więc kwestia czy zrobić rezerwację i poczekać na domówienie reszty?

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #767 dnia: 06 Maj 2021, 13:34:48 »
Nie wiem jak to robicie, ale  jestem pod wrażeniem i to chyba rekord w szybkości realizacji zamówienia ;) zamówiłem 05.05.2021 o godzinie 14:45,  po godzinie od zamówienia już została wysłana, a przed chwilą dostałem SMS, że już w paczkomacie :o Nadmiernie, że paczuszka musiała podróżować przez pół Polski 😉

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #768 dnia: 06 Maj 2021, 14:06:46 »
@Psyche
Inpost wczoraj później przyjechał :) Także dzięki temu jest to jak najbardziej możliwe.

@Koziołek
W ten weekend, obecnie bardzo, bardzo intensywnie pracujemy żeby ze wszystkim się wyrobić. Na dzień dzisiejszy strzelałbym w sobotni wieczór.

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #769 dnia: 07 Maj 2021, 14:25:11 »
Mam problem z uchwyceniem smaku Geshy. Jakieś porady dot. mielenia dla v60/aero? Niby siura te 3 minuty, ale czegoś brakuje... Próbowałem parzyć i w 95 i 97 stopniach

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #770 dnia: 07 Maj 2021, 14:43:14 »
Mam problem z uchwyceniem smaku Geshy. Jakieś porady dot. mielenia dla v60/aero? Niby siura te 3 minuty, ale czegoś brakuje... Próbowałem parzyć i w 95 i 97 stopniach
A co jest nie tak? Za słodko, za kwaśno? Przygotowanie Geshy nie różniło się w moim przypadku niczym od innych kaw w V60. Napar słodki, "kwiatowo/ziołowo"-owocowy. Pytanie czy nie szukasz tutaj czegoś zaskakującego, jeśli tak to nie ta kawa ;) Bardzo smaczna ale intrygujące napary to bym powiedział, skieruj się po Wietnam czy Flores Bajawa lub Tres Dragones.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #771 dnia: 08 Maj 2021, 07:55:05 »
Nowości wleciały na sklep, znowu wcześniej niż miały być ;)

Kawa Świdnicka - co, po co, dlaczego i jak w opisie na stronie. Mieszanka bardzo uniwersalna - jest słodycz, jest bardzo delikatna i przyjemna kwasowość. Śmiga na wszystkie możliwe sposoby. Bardzo fajna i klasyczna kawa.

Indie Liberica honey - mam wielki problem z opisaniem jej jak do końca smakuje. Pachnie jak cukierki po otwarciu paczki, w smaku jest troche jak Robusta a trochę nie. Z pewnością mielić dużo drobniej pod kolbę. Nuty suszonych śliwek takich z kompotu - to jest ta nuta, nad którą będziecie myśleć pijąc bardzo słodkiego szota "z takim czymś ciężkim do opisania"

Kolumbia La Cristalina myta - dużo owoców i słodki czekoladowy finisz w espresso, americano petarda
------
Kolumbia Orange Bourbon carbonic maceration
- bardzo pomarańczowo, kremowo, cytusowo. Pije sie duszkiem :) Trzeba dać jej ostygnąć, lepsza chyba w AP/cupping niż w przelewach. Na dripa mielić duużo drobniej - ze 3 kliki mniej niż normalnie. Kalibracja 300g wody/18g kawy/ czas: 2:50-3 minuty

Indie Robusta Peredina
- robusta fine, bardzo klasyczna, zero kwasowości i bez gumowatego posmaku charakterystycznego dla marketówek

Honduras Los Llanos anaerobic - owocówka, kwasowość średnia i rośnie ze spadkiem temperatury, bardzo dobra na lodzie, rześka i bardzo złożona

Brazylia Baixadao - za Pinota, jest po prostu bardzo przyjemnie

-----

Kawa ukryta! Info dla forum i dla klientów na stronie.

Honduras Marcala Honey Ceiba Organic
profil smakowy:  mleczna czekolada - prażone migdały - owoce tropikalne
profil palenia: omniroast

Region: Marcala
Obróbka: honey
Wysokość upraw: 1200-1700 m n.p.m.
Gatunek: 100% Arabica
Odmiana: Red Catuai, Icatu, Parainema
Zbiór: grudzień-marzec 2019/2020
Certyfikacja: Organic

Dostępna do końca maja. Jak ją kupić? Wybrać Burundi Kirema z przelewów i wpisać HONDURAS w komentarzu do zamówienia. Kawka petarda, jest rzeczywiście omni :) Espresso - bardzo smaczne, lekkie i owocowe, ma wyższą kwasowość, ale nie jest kwaśne. Przelew za to tak słodki, że aż cukier chrzęści w zębach, mimo tego dalej złożony i pyszny. Takie to miało być i takie jest.

Nie mam jej na tyle, żeby wstawiać na stronę, ale będzie dostępna jako sekretna kawa do końca maja. Jeszcze raz powiem, że jest smakowita :)

----

Na wszelkie pytania odpowiem później, na razie bardzo potrzebuję weekendu.

Zdrówka Panowie i Panie!
Paweł

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #772 dnia: 08 Maj 2021, 09:09:20 »

Kolumbia Orange Bourbon carbonic maceration[/b] - bardzo pomarańczowo, kremowo, cytusowo. Pije sie duszkiem :) Trzeba dać jej ostygnąć, lepsza chyba w AP/cupping niż w przelewach. Na dripa mielić duużo drobniej - ze 3 kliki mniej niż normalnie. Kalibracja 300g wody/18g kawy/ czas: 2:50-3 minuty



Potwierdzam. Dostałem próbkę i hest to świetna, przyjemna i lekka kawa. Mega jestem ciekawy tych Robust.

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #773 dnia: 08 Maj 2021, 11:17:08 »
A co jest nie tak? Za słodko, za kwaśno? Przygotowanie Geshy nie różniło się w moim przypadku niczym od innych kaw w V60. Napar słodki, "kwiatowo/ziołowo"-owocowy. Pytanie czy nie szukasz tutaj czegoś zaskakującego, jeśli tak to nie ta kawa ;) Bardzo smaczna ale intrygujące napary to bym powiedział, skieruj się po Wietnam czy Flores Bajawa lub Tres Dragones.

No właśnie jestem po Wietnamie i Hondurasie... Może dlatego szukam czegoś super. Raz udało mi się te kwiaty uchwycić, potem gdzieś uciekły. Spróbuję jeszcze innych metod.

Tres Dragones jest już w kolejce na następne parzenia

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #774 dnia: 09 Maj 2021, 21:27:03 »
@mr_blend ukryłeś kawę pod tą którą też chciałem zamówić stąd wpisałem 2 sztuki  ;) Poproszę standardową Kiremę i ukryty Honduras [emoji38] Już nie mogę się doczekać by znów wyruszyć w podróż dookoła świata.

O twoim nowym blendzie dziś czytałem tutaj https://swidnica24.pl/2021/05/kawa-swidnicka-juz-dostepna-konkurs/ Google podpowiedziało artykuł, szpieg jeden ;)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #775 dnia: 09 Maj 2021, 22:29:51 »
[mention]Koziołek [/mention]

Strzelałem w ciemno, że tak właśnie będzie i miałem pisać, ale mnie wyprzedziałeś :)

Co do nowości, to ciekawa sprawa jest z Orange Bourbonem, który przybył do Kolumbii z innej znanej farmy w Salwadorze - Los Pirineos. Fajny przykład współpracy [emoji106]

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #776 dnia: 10 Maj 2021, 08:37:09 »
Co do Peru Gesha to ja miele grubo jak pod V60 i parzę w aero invert 3 minuty, dawka 18 g. Wtedy jest naprawdę świetna z kwasowością łamiącą kakao.

Dzięki Gabi udało mi się ujarzmić Salvador, z którym miałem dużo problemów i w końcu jest ciemne frugo ;)

@mr_blend  Gratuluję dalszego rozwoju. Doszedłeś do poziomu, że nie jestem w stanie przepić wszystkich nowości. Szacun za Liberikę i wysokogatunkową Robustę. Niestety będziesz musiał zmienić opis na swojej stronie : "Oferta naszego sklepu z kawami: najlepsza kawa arabica." bo się tym samym zdezaktualizował.

Brazylia Mogiana z bardzo słodka wychodzi. Mocno byłem zaskoczony jak ją przepuściłem przez gabi.

Widzę, że Tabi zeszła na pniu. Szkoda bo jest cudowna;)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #777 dnia: 10 Maj 2021, 11:04:22 »
Widzę, że Tabi zeszła na pniu. Szkoda bo jest cudowna;)
W piątek jeszcze byłą, w niedzielę już obszedłem się smakiem :-[

PAPUA ELIMBARI w obu wersjach jest bardzo fajną kawą. Te same ziarenka a zupełnie różne. Jako espresso jest esencją kakaową, słodką z typowym dla kakao wysokim body. Żona laik mówi, że czuła popiół ;) tylko jak podpytałem czy to smak czy wrażenie to okazało się, że chodzi o odczucie. W filtrze znów jest wyjątkowo kwaskowata. Niesłodzony sok jabłkowy choć w tle te kakao też się przewija.

Offline Truedomel

  • Wiadomości: 10
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #778 dnia: 12 Maj 2021, 19:16:30 »
Czy ten ukryty Honduras sprawdzi się do kaw mlecznych w ekspresie automatycznym, dla osoby która preferuje kawy delikatne bez goryczy kwasowości, niezbyt gorzkie?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #779 dnia: 12 Maj 2021, 19:55:16 »
Czy ten ukryty Honduras sprawdzi się do kaw mlecznych w ekspresie automatycznym, dla osoby która preferuje kawy delikatne bez goryczy kwasowości, niezbyt gorzkie?
Hej!
Omniroast nie da rady z mlekiem. Jeszcze w kolbie można byłoby kombinować z ekstrakcją, a w automacie wyjdzie jak 'chmurka' z mlekiem. Może Monte Cristo lub Samba lepiej podołałyby zadaniu?

Pozdrawiam,
Paweł

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi