Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250657 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #735 dnia: 10 Kwiecień 2021, 13:34:54 »
Korzystają z tego, że babcia wzięła nasza córeczkę na kilka h w sobotę kawki już dostępne :) Zdrowie babci!

4xEspresso:
Gwatemala La Nueva Era - przyjechała w pt także na czas
Peru MCM G1 - jest trochę inna niz za pierwszym razem, jest to kawa "krajowa", więc źródeł jest wiele. To ziarno ma trochę więcej kwasowości niż partia grudniowa. Dużo ciemnej czekolady i kwasowość różnych owoców.
Rwanda Greengo - są kwaski, bo takich w dziale pod ciśnienie nie było. Mimo tego bardzo fajna kawka, americano jak przelew :)
Salwador Las Brisas - Kostaryka San Lorenzo ulotniła się dosyć szybko. Salwador godnie ją zastąpi, mam go więcej. Delikatna, słodka z przyjemną kwasowością.

Przelewy:
Kolumbia Las Flores - gorąco zachęcam do spróbowania Tabi, dosłownie sok wieloowocowy, najlepszy washed jaki u mnie był. Rezerwowałem na statku zupełnie w ciemno i się opłaciło natomiast jest tego mało... Mielić trochę drobniej, szybko siura. Jak się nic nie sprzeda, sam chętnie wypiję do końca roku, takie dobre :D
Etiopia Bensa-Homasho - w oczekiwaniu na nowe zbiory myta Etiopia wskakuje na sklep, ma wszystko czego można oczekiwać po mytej Etiopii
Burundi Kirema - pierwsze Burundi w Blendzie, kwasowość tej kawy rozpędza się wraz ze spadkiem temperatury i długo pozostaje słodka. Natomiast w niskich temperaturach picia naparu kwasowość jest bardzo wyraźna, lecz nadal fajna.

P.S. niedługo trochę przejaśni się w ofercie, jest dużo końcówek - nawet nieoznaczonych. Także trochę kawek pospada, póki co oferta jest bardzo szeroka.
 
Miłego weekendu!
Paweł

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #736 dnia: 10 Kwiecień 2021, 15:56:38 »
Zamówionko zrobione, ale zamiast na nowosci zdecydowałem się na końcówke i Wietnam K'ho, bo to kawa pyszna i wyjątkowa.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #737 dnia: 11 Kwiecień 2021, 10:56:30 »
Zauważyłem,  że z biegiem czasu muszę grubiej mielić Waszą kawę.
Mc temu zaczynałem na ustawieniu młynka 4-5, od ponad tygodnia musiałem zwiększyć na 7-8, aby zachować takie same proporcje czasu i naparu. Nawet jak wczoraj wyczyściłem młynek i żarna w środku to nie zmieniło się.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #738 dnia: 11 Kwiecień 2021, 11:53:06 »
Zauważyłem,  że z biegiem czasu muszę grubiej mielić Waszą kawę.
Mc temu zaczynałem na ustawieniu młynka 4-5, od ponad tygodnia musiałem zwiększyć na 7-8, aby zachować takie same proporcje czasu i naparu. Nawet jak wczoraj wyczyściłem młynek i żarna w środku to nie zmieniło się.

Na mielenie ma wpływ wiele czynników, przemiał w kawiarni trzeba korygowac na bieżąco. Jest wilgotność powietrza etc. Kawa cały czas pracuje po paleniu :) Niezależnie od przemiału najważniejsze, żeby był stabilny przez jakiś czas w jednym ustawieniu.

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #739 dnia: 12 Kwiecień 2021, 09:06:36 »
Chyba jest coś na rzeczy,  bo dziś otworzona nowa paczka i od razu musiałem skręcić młynek.
Dziękuję za wyjaśnienie.
Muszę w takim razie w szczelnym opakowaniu trzymać.

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #740 dnia: 13 Kwiecień 2021, 18:10:52 »
Dzisiaj doszła do mnie NASREEN - INDYJSKA CZARNA - żona mnie skrzyczała, że jej kupiłem herbatę za 25zł, mówiła, że za to miała by 2 paczki liptona earl grey, którego jej nie pozwoliłem kupować!  Złość trwała do chwili skosztowania naparu. Herbata smakowała wyśmienicie, żona nie mogła się nachwalić, była zachwycona! Mmmmniam!

A potem znowu krzyczała, bo dała mi spróbować, i drugą połowę szklanki wypiłem do końca  :ogien: i już nic nie zostało dla niej  ;).

Polecam jak najbardziej!

Kończę Czorną ze starej dostawy i wrzucam Retro espresso.

Co mnie zaskoczyło na niekorzyść? I raz brak odręcznie napisanej wiadomości  ;).

Pozdrawiam!

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6201
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #741 dnia: 13 Kwiecień 2021, 19:11:34 »
Lipton jest niesmaczna i nafaszerowana chemią. Daj żonie poczytać, to może ją przekona żeby raczej tego unikać. CHoć jeśli zacznie pić dobrą herbatę to sam smak Liptona ją zapewne odrzuci.

https://www.sadakafirm.com/tea-bag-containing-deadly-pesticides/
https://www.ecowatch.com/investigation-finds-toxic-pesticides-in-lipton-tea-1881610522.html
https://thenewdaily.com.au/life/wellbeing/2018/07/28/chemicals-in-tea-and-teabags/

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2218
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #742 dnia: 13 Kwiecień 2021, 21:23:00 »
Na wstępie chciałem bardzo podziękować Pawłowi za ogarnięcie wysyłki za granice (na pewno więcej pracy, a zarobek ten sam) i wyjście z własnym pomysłem jak zrobić żeby przesyłka była jak najtańsza. Podejście do klienta na europejskim poziomie! Z ciekawostek jedna forumowa palarnia zażyczyła sobie 80zl!!! za wysyłkę, inna znana palarnia na H 60zl, a Blend ogarnął za 23 złote 🔥
Krótki opis kaw
Peru Gesha Honey - po prostu Gesha! Idealny balans, słodycz i kwasowość na wysokim poziomie, ale żadne nie zagłusza drugiego. Maliny, mango, ananas i delikatna winna nutka - rewelacja! Pół kilograma poszło w rekordowym tempie.
Myanmar - świetny nienaturalny natural. Wprawdzie w cuppingu od razu można wyczuć, że to natural, ale nie narzuca się to jak to bywa w naturalach etiopskich. Dużo czerwonych owoców, liczi i miodowa słodycz. Na stole cuppingowym przegrała tylko z... peruwiańska Gesha 😅

W kolejce Indie pod espresso ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #743 dnia: 13 Kwiecień 2021, 23:48:12 »
@Szczympek

Ale swoje się naczekałeś za te 29,30zł... :)

Jakby ktoś miał kontakt pierwszego stopnia z Kolumbią Las Flores Tabi - dajcie proszę znać, jestem ciekaw jak Wam smakuje :)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #744 dnia: 15 Kwiecień 2021, 10:21:53 »
Po moim ostatnim zamówieniu mam istną bajkę z kawami i herbatami. Której paczki nie otwieram oczarowuje smakami i znika wypita w mgnieniu oka. Co rusz inni użytkownicy zachwalają Peru, Birmę czy Wietnam i przytaknę, że wszystkie są świetne. U mnie teraz na przelewie jest Tres Dragones. Już po otwarciu paczki aromaty suche uderzają owocowością. Niesamowita feria różnorodności. W tle słodycz/gorycz od owoców/pestek ale wyraźnie zarysowana kwasowość wzrastającą wraz ze stygnięciem naparu. Aż ciężko scharakteryzować owoce bo to istne tuti frutti. Mi zdecydowanie bardziej podchodzi od poziomu temperatury pokojowej i dalej bardziej chłodna. Ja jednak lubię kwasowość, szczególnie taką nieprzeciętną gdzie kawa dodatkowo nieco "herbacieje".

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #745 dnia: 15 Kwiecień 2021, 11:34:30 »
U mnie Tres Dragones poległa w starciu ze Sweet Valley. Na mój gust to do Mandali startu nie ma. Liczę, że ta nowa Kolumbia będzie ciekawsza. Rwanda pokazała pazur z aero na grubym mieleniu. Głeboka, slodka, zbalansowana z cytryną na pierwszym planie.
Roibos zgodnie z obietnicą wymiata.

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #746 dnia: 15 Kwiecień 2021, 19:24:59 »
@Szczympek

Ale swoje się naczekałeś za te 29,30zł... :)

Jakby ktoś miał kontakt pierwszego stopnia z Kolumbią Las Flores Tabi - dajcie proszę znać, jestem ciekaw jak Wam smakuje :)

Dostałem próbkę z ostatnim zamówieniem i teraz trochę żałuję, że jej jednak nie wziąlem. 50 g to nie dużo, więc wypróbowałem ja na trzy sposoby:

Drip (Cafec Flower Dripper) uzbrojony w Lily Drip (15 g kawy na 200 ml wody) - pysznie, owocowo, słodko. W ogóle to się od Lily Dripa uzależniłem. Super dodatek.
Shocik z Cafelat Robota (18 g kawy na 44 ml wody) - tylko trochę kwasku, a tak bogaty smak i mega przyjemny zapach

Kawiarka Gat 2TZ (13 g kawy) - tutaj bez szału, trochę więcej kwasku wyszło.

Reasumując, pod dripa jest to jedna z najprzyjemnoiejszych kaw, jakie piłem w ostatnim czasie. Nie tak wytrawna i ciekawa jak Kolumbia Tres dragones (swoją drogę Tr4es Dragones polecam w shocie - GENIALNE!), ale i tak pycha.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #747 dnia: 15 Kwiecień 2021, 23:11:26 »
@lukasp

Aż taka różnica na plus w smaku naparu z Lily? :)

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #748 dnia: 16 Kwiecień 2021, 11:08:47 »
U mnie Tres Dragones poległa w starciu ze Sweet Valley. Na mój gust to do Mandali startu nie ma. Liczę, że ta nowa Kolumbia będzie ciekawsza. Rwanda pokazała pazur z aero na grubym mieleniu. Głeboka, slodka, zbalansowana z cytryną na pierwszym planie.
To jest świetne w kawie, że mimo iż kawa ma pewne cechy charakterystyczne każdy inaczej je odczuwa, każdemu inaczej podchodzi i nawet zła opinia o kawie nie skazuje jej na niełaskę. Adekawatnie w przypadku tych lepszych. Dziś już pierwszy napar Tres Dargones za mną i jestem oczarowany tą kawą jak świetnie smak się zmienia wraz z temperaturą jakby ktoś w środku zmieniał owoce w trakcie ;)

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #749 dnia: 16 Kwiecień 2021, 13:16:03 »
- czuję różnicę na plus dla Lily. Indie Araku też mi przyjemnie wychodziło z Lily (palone pod espressso) - sama słodycz.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi