Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250801 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #690 dnia: 13 Marzec 2021, 02:03:43 »
Kawki śmigajo! Herbatki śmigajo!
Dzisiaj przelane hektolitry kawy i obiecane kilka słów o nowych przelewach, bo jest ich aż 4.

Nikaragua El Progreso - bardzo słodka kawa o niskiej kwasowości, przyjemnie się pije i po zmieleniu pachnie jak bakalie. Jeśli ktoś lubi rozbudowaną kwasowość to nie jest to propozycja dla niego natomiast poszukujący czegoś w stylu Przelew Sezonu, meksyk Berilo, Brazylia Pinot będą bardzo zadowoleni. Starałem się z niej wydusić więcej owoców, ale kurcze... fajna jest jaka jest :)

Papua Nowa Gwinea Elimbari - w espresso jest zaakcentowana czekolada, a w przelewie karmel. Z tym że warto poczekać aż troche ostygnie, wtedy jabłka i cytrusy bardzo fajnie balansują napar. Strzelam w ciemno, że dobre cold brew byłoby z tego :)

Rwanda Greengo - miała wejść z opóźnieniem, ale już 2 dni po paleniu jest bardzo fajna. Komu smakowała Kenia Zawadi będzie z Rwandy zadowolony, ma trochę słodyczy do ustawienia wedle preferencji grubością przemiału.

Kolumbia Tres Dragones - określić co jej w duszy gra okazało się zadaniem wyjątkowo trudnym, bo jest rozpierducha :) Nie jest to kawa identyzcna jak Kolumbia Mandela, o którą było tyle zapytań po skończeniu się. Jest cięższa w odbiorze i ma też wyższą kwasowość. Jest delikatnie goryczkowa, bardzo złożona - ale tak bardzo bardzo. Kwasowość mieni się niczym odbijające się światło w balsku porannej rosy... Nie no :D Żartuję, ale troche jednak nie... Od 80-75 stopni w naparze mamy festiwal owóców i co chwilę smakuje inaczej. Pomarańcze, brzoskwinie, śliwki, jagody, liczi, jabłka, kwaśne wiśnie, skórka cytrusowa. Temu wszystkiemu cały czas towarzyszy pewna goryczka młodego białego wina, która przechodzi w skórkę z limonki. Koniecznie pić na ciepło! Szczerze? Takiej kawy to ja jeszcze nie piłem :) Pracowałem nad jej ściągnięciem jakoś od przełomu roku grudzień/styczeń i bardzo się cieszę, że w końcu dotarła! Z pewnością nie jest ona dla każdego. Można ją wygładzić obniżając temperaturę parzenia. Siura jak Mandela - dosyć szybko, więc przemiał też może byc ciut drobniejszy. Opisać ją ciężko, ale mam nadzieję, że komuś to pomoże podjąć właściwą decyzję o spróbowaniu lub odrzuceniu. Mam jej ok. 40kg także o 100% więcej niż Mandeli, której starczyło na 2 tygodnie.
 
Oddaję Wam w ręcę ostatnie 3 tygodnie, a szczeólnie intensywny ostatni tydzień :)
Mam nadzieję, że podoba się Wam kierunek w jakim palarnia idzie do przodu i oby nowe kawki dały Wam dużo radości!

Trochę więcej Afryki za miesiąc, dopiero przyjechały.
------------

Zamiast odpisywać to samo w PW dla kilku osób - napiszę jeszcze tutaj odpowiedź na powtarzające się pytanie.

Rabat

Drodzy Państwo - Panowie i Panie - Palarnia Blend oferuję kawę "w promocji" cały rok, bez pompowania cen, żeby je później obniżać. Taka jest polityka firmy i to nie ulegnie zmianie. Promocja dla forum jest raz na jakiś czas i jakoś stosunkowo niedawno była. Jest promocja raz na jakiś czas dla osób zarejestrowanych na stronie. Zdarza się to dosłownie kilka razy do roku. 

Co to znaczy polityka dobrych cen? Przypadkowo znalezione ceny kaw w Internecie, które obecnie są w naszej ofercie. Bez nazw, chodzi o porównanie...

Tres Dragones 110zł/250g  vs 55zł
Nikaragua El Progreso 45zł vs 31zł
Honduras San Isidro  59zł przeceniony na 43zł vs 40zł 
Brazylia Mogiana - rozpiętość duża, ale pod stówkę bez problemu można znaleźć vs 76zł

Ceny są dobre cały czas a kilka razy do roku są jeszcze lepsze przez kody rabatowe adresowane w konkretne miejsca. Nie ma tutaj ukrytej filozofii - chcę oferować uczciwy produkt w uczciwej cenie.

Przepraszam za bezpośredniość, z pewnością pytanie będzie jeszcze wracać. Dawno ta kwestia nie była poruszana, być może przez niekończący się dzisiejszy dzień wyjaśniłem ją troche zbyt obrazowo :)

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2021, 02:06:11 wysłana przez mr_blend »

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #691 dnia: 13 Marzec 2021, 07:50:07 »
Masz uczciwe ceny i świetne kawy, dlatego Blend jest moim pierwszym wyborem. Pzdr i dzieki za szczegółowy opis kaw.

Offline gArtur

  • Wiadomości: 91
  • Młynek: Arco, Xeoleo 50
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #692 dnia: 13 Marzec 2021, 08:36:17 »
Zgadzam się, taniej to tylko santosy na allegro których jakość to loteria.
Dla mnie to wysoka jasność za niską cenę i jeszcze darmowa przesyłka przy zakupach za kilkadziesiąt złotych. Tyle dobra w jednym miejscu  :taktak:

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #693 dnia: 13 Marzec 2021, 11:54:13 »
Panie Pawle,
ja wprawdzie tylko raz kupiłem (od razu 3 gatunki kawy) , wprawdzie do tej pory w różnych miejscach próbowałem,  ale mimo tego, że na razie tylko Czorna otworzona to po lekturze przedmiotowego wątku wiem,  że całe serce wkładacie w biznes i macie pasję. Dlatego mogę powiedzieć,  że nawet po tej jednej kawie w ciemno zostaję.
Nie jestem jakimś dużym kawoszem bo moje zużycie to 1-1.5 kg kawy/mc, ale jestem świadomym i wiernym konsumentem, który potrafi docenić produkt jak i ludzi,  którzy ten produkt wytwarzają.

Cena ostateczna rzecz względna i nie tylko cena ziarna się na to składa,  a przyznać mogę,  że poziom cenowy kawy macie przyzwoity. Z pewnością można znaleźć taniej jak i drożej.
Sam pracuje w firmie handlowej sprzedając pewne produkty i wiem jak klienci do kwestii ceny podchodzą nie biorąc pod uwagę wszystkiego innego co wraz z produktem otrzymują jak serwis,  obsługa klienta,  doradztwo itp. co jest wartością dodaną.
3mam kciuki,  abyście cieszyli się nie tylko zdrowiem,  ale w dalszym ciągu ten biznes oprócz $$$ dawał Wam dużo satysfakcji,  bo nam klientom Wasza kawa i to co robicie sprawia dużo radości [emoji3][emoji106]
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2021, 11:56:16 wysłana przez Makgajwer »

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #694 dnia: 14 Marzec 2021, 21:09:12 »
Nie jestem jakimś dużym kawoszem bo moje zużycie to 1-1.5 kg kawy/mc, ale jestem świadomym i wiernym konsumentem, który potrafi docenić produkt jak i ludzi,  którzy ten produkt wytwarzają.

Cena ostateczna rzecz względna i nie tylko cena ziarna się na to składa,  a przyznać mogę,  że poziom cenowy kawy macie przyzwoity. Z pewnością można znaleźć taniej jak i drożej.
Sam pracuje w firmie handlowej sprzedając pewne produkty i wiem jak klienci do kwestii ceny podchodzą nie biorąc pod uwagę wszystkiego innego co wraz z produktem otrzymują jak serwis,  obsługa klienta,  doradztwo itp. co jest wartością dodaną.
3mam kciuki,  abyście cieszyli się nie tylko zdrowiem,  ale w dalszym ciągu ten biznes oprócz $$$ dawał Wam dużo satysfakcji,  bo nam klientom Wasza kawa i to co robicie sprawia dużo radości

Amen.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #695 dnia: 15 Marzec 2021, 08:40:40 »
Rozmowy o rabacie to bardzo trudne rozmowy, sam również muszę się z takimi stykać z racji zawodowej. W przypadku kilku forumowych palarni jakość broni się sama, Blend jest jedną z nich. Jak ktoś tego nie docenia... szkoda i strata tej osoby.

Zamówienie złożone, ze swoimi zapasami dojadę pewnie do końca tygodnia wiec od weekendu czas zabrać się za nowości. Nie mogę się doczekać. :D

Offline basiao Kobieta

  • Wiadomości: 19
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #696 dnia: 15 Marzec 2021, 14:27:36 »
Moja odpowiedź chyba zginęła podczas aktualizacji forum.
Dla mnie Blend jest również pierwszym wyborem. Ciekawe kawy, co chwila nowości, ekologiczne opakowania, błyskawiczna przesyłka i przystępne ceny. Czego chcieć więcej.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #697 dnia: 16 Marzec 2021, 20:09:56 »
Dziękuję wszystkim za opinię ☕️

Temat rabatów jest rzeczywiście ciężki do odpowiedzi tak, żeby zadowolić wszystkich. Z pewnością akcje tymczasowe nie znikną i będą kontynuowane, ponadto niezmiennie lecą do Was próbki z większą częstotliwością, worki, opóźniona wysyłka i raz zdarzyła się prośba o rysunek zwierzątka

Zamykamy ten temat i lecimy dalej [emoji106]

Szybkie info! Bardzo szybkie... Filtry do Chemex 6-8-10 uciekają w strasznie szybkim tempie, bo nigdzie ich nie ma. Mamy już tylko kilka sztuk. W ostatnim tygodniu było wiele zamówień 2xfiltry i już. Ze 20szt zostało wysłanych w ostatnich dniach i z komfortowej pozycji jesteśmy bliscy pustek i średniej rynkowej. Także zostało kilka sztuk, jest niezmiennie możliwość opóźnienia wysyłki.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #698 dnia: 17 Marzec 2021, 10:12:41 »
Właśnie piję 3 smoki z Kolumbii i już od 11-stego parzę ją raz za razem. Ta kawa to dosłownie 'wymyśl kwasowość owocu a ona tam się prawdopodobnie znajdzie' :) Jest cały czas delikatna goryczka od skórki cytrusowej/białego wina + kwasowość różnych owoców. Po otwarciu paczki będzie zapach jakby była leżakowana w beczce po whisky... Zniknął "ocet" po ostygnięciu, ale jest wysoka kwasowość na zimno. Picie tej kawy to podróż i warto to zrobić na spokojnie. 

Jeśli komuś to pomoże, to siura rzeczywiście szybko - dzisiaj Kalita 155  240g wody/15g kawy i 2 minuty. Zalałem wodą 88 stopni. Napar wygładził się i nabrał krągłości. Mieliłbym ją normalnie jak mielicie do zaparzaczy, będzie szybciej lecieć - to jest ok. Dzięki temu, że szybciej przeleci na normalnym przemiale zyskamy lepszy balans a niższa temperatura wody pomoże wygładzić tę delikatną szorstkość.

Kawa super, zdecydowanie znowu dali radę w Cafe Granja La Esperanza :)


Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje@mr
« Odpowiedź #699 dnia: 17 Marzec 2021, 18:26:36 »
@mr_blend bardzo dziękuję za piękny worek i o radę żeby parzyć herbatę trzy razy ;) Mam takie może dla kogoś banalne pytanie, ale dla mnie jako świerzaka jeżeli chodzi o jakościowe herbaty nie banalne, czy wsypuję łyżkę herbaty prosto do kubeczka a później tylko dolewam wody, czy tą łyżkę lepiej wsypywać do sitka na herbaty, trzy minuty zaparzać i wyciągnąć a później  jak chcę jeszcze raz zaparzyć to  tą  samą porcję  powtórka procedury?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #700 dnia: 17 Marzec 2021, 18:39:48 »
Jeśli masz sitko, to koniecznie do niego.

Tak jak mówisz - łyżeczka (lub ile jest na opakowaniu), czas i wyciągamy sitko lub rozlewamy do naczyń. Przy zielonej ważna jest niższa temperatura parzenia. Nie wszysvy mają czajnik z regulacją temperatury, więc przy zielonej lepiej nawet dolać do gorącej trochę zimnej i zrobić na oko, niż przeparzyć i pić cierpką. Herbatę lepiej parzyć w małej ilości i później dolewać wody. Leży w czajniczku/sitku i można pić taką porcję cały dzień jak ma być na 3 razy. Testowałem zostawienie fusów w sitku i na dzień następny także wszystko działa jak trzeba.

Zamówiłem kilka tanich zaparzaczy (zginane, okrągłe sitko) - takich do szklanki/kubka, przyjdą lada dzień. Będą jakoś ok. dyszki. Tak, żeby wszystko było w 1 miejscu [emoji106]
« Ostatnia zmiana: 17 Marzec 2021, 18:42:10 wysłana przez mr_blend »

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #701 dnia: 17 Marzec 2021, 19:04:52 »
Herbatę fajnie się parzy we french presie, można mieć jeden zaparzacz do kawy i herbaty  ;)
I taka dość ogólna proporcja do większości herbat, która działa dla mnie, to 2g herbaty na 100g wody, wolę jednak stosować gramy niż łyżeczki  :)
Ja mam też gaiwana, jak ktoś lubi właśnie parzyć krótko ale zwiększoną dozę, wtedy nawet 7-8 parzeń da radę zrobić.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #702 dnia: 17 Marzec 2021, 19:33:44 »
Ja do zielonej herbaty polecam Gaiwan.

Zasypuje Gaiwan 3 gramami herbaty.
Do tego mam termos z wodą o temperaturze około 85C.

Pierwsze parzenie trwa około 15 sekund.
Każde kolejne 3 sekund dłużej.

5-6 parzeń jest pyszne, potem już herbata robi się słabsza. Ja dochodzę do 9 parzeń (bo taką mam pojemność termosu), w końcu sama woda też jest smaczna ;).

Bardzo prosty przewodnik odnoście parzenia, jako punkt wyjścia:
https://meileaf.com/resources/pdf/mei-leaf-tea-brewing-guide.pdf



Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #703 dnia: 17 Marzec 2021, 20:03:59 »
ano FP jest fajny do wielokrotnego parzenia, tylko nie przywiązujecie się jakoś specjalnie z tą liczbą 3, to nie jest specjalna wartość, herbaty poprostu znacznie więcej i dłużej uwalniają co mają a że jednocześnie późniejsze garbniki i taniny są mocniejsze w smaku, to jeżeli zaparzymy mniejsza ilość na raz i dłużej, to i tak one zdominują napar. Dlatego warto parzyć więcej liścia i pić poprostu kolejne frakcje parzenia. Dzięki temu możemy poznawać zmieniający się smak a, co w sumie dla wielu herbaciarzy najważniejsze, nie marnujemy liści, wyparzamy z nich wszystko dobre co w sobie mają. Przy większych ilościach cykli trzeba dokładniej pilnować czasu, chyba dlatego nazywają to ceremoniami :D przy tych 2-4 jest zwyczajnie łatwiej, zwłaszcza z wodą na 1-2 kubki/czarki.

Co do trzymania liści pomiędzy parzeniami, to ważne tylko, żeby nie zostały w wodzie, dlatego sitka się doskonale sprawdzają a przy FP czy czajniczkach rozlewajmy poprostu wszystko. Czas pomiędzy parzeniami tez nie jest jakoś granicznie zdefiniowany, mokre liście się będą trochę dalej wyparzać, więc raczej nie ma po co czekać specjalnie, nic nie zyskamy. A trzymanie ich znacznie dłużej, np przez noc jest o tyle problematyczne, że mokre listki relatywnie szybko pleśnieją, więc opcja zostawienia np w lodówce na weekend jest zła. Czy przez noc się coś stanie? pewnie nie, ale ja tak nie robię, przez dzień się nie przejmuję, parzę jak wypiję ale na noc nie zostawiam. Bywa to upierdliwe, zwłaszcza gdy którąś herbatę chcę koniecznie przelać więcej razy to zazwyczaj nie zaczynam popołudniu.

I też wolę odmierzać wagą a nie na łyżeczki, niestety z perspektywy sądzę, że ani jedna ani druga metoda nie jest wymienialna pomiędzy herbatami, on się potrafią tak różnić i zwinięciem i szybkością parzenia, że w skrajnym przypadku ta sama ilość może dać albo siekierę albo podbarwioną wodę. Jednak waga jest chociaż powtarzalna pomiędzy parzeniami, dlatego jednak wolę na wadze ;)
 

Offline Johnny_Malini Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: V60, AP, FP, Chemex, kawiarka, tygielek, Brewista Smart Dripper, Clever Dripper
  • Młynek: Comandante C40 MK4 <- 1Zpresso Q2 <- Hario Skerton Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #704 dnia: 17 Marzec 2021, 20:20:17 »
Nie raz zostawiałem mokre listki na noc i parzyłem herbatę na drugi dzień - nigdy jeszcze nie spleśniały a i w smaku dobre. Także nie ma co na siłę pić żeby tylko całkowicie wyeksploatować herbatę w obawie nieprzetrwania nocy - przetrwa  ;)
Choć całego weekendu to nie próbowałem już...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi