Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 251691 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #675 dnia: 03 Marzec 2021, 20:44:19 »
Są, mam ich dużo :) ponadto mam do małego Chemexa, ale nie są jeszcze wprowadzone na sklep - muszę zrobić zdjęcie [emoji106]
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2021, 20:52:49 wysłana przez mr_blend »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #676 dnia: 06 Marzec 2021, 23:13:31 »
Rwanda (wraz z innymi rzeczami), która idzie i idzie i idzie ma straszne opóźnienie. Jest już w PL, będzie pn-wt. Nowe źródełko i wszystko jest super na poziomie samego produktu, informacji i przejrzystości. Proces wydawania to jakaś inna historia :) przed wypuszczeniem sprawdzali chyba jeszcze z tydzień czy organic to na 100% nie ma pestycydów, zanim koła zatrybiły w tej machinie to mamy pn 8.03 a ja wiem tyle, że paleta jest już w PL. Kawka opłacona 19.02...

Także espresso Rwanda Greengo będzie na następny miesiąc (i tak są już 3 kawy, czas jest mi szczególnie potrzebny na ziarna o wyższej kwasowości pod ciśnienie) a przelewik z Rwandy powinien się znaleźć jakoś do tygodnia po nowościach. Przepraszam za zmianę planów, nie da rady tego inaczej zrobić.

Celuję w 12.03 na dzień dzisiejszy z koordynacją wszystkiego, brakuje mi 1 ważnego puzzla do układanki o nazwie Tres Dragones... Kto tęskni za Mandelą powinien być usatysfakcjonowany :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #677 dnia: 06 Marzec 2021, 23:34:22 »
niewiem czy tego wcześniej nie zauważyłem, czy może wcześniej nie było widać ale Witnam kho, po miesiącu od palenia częstował mnie przyjemną śliwką, słodką, suszoną, taką kalifornijską :) Zwłaszcza przy wyższych ekstrakcjach i jak z początku w tygielku mi nie błysła, tak pod koniec torebki zapisała się w pamięci na dłużej.
Musze przyznać, że była to kawa wyjątkowo niejednorodna w swym charakterze, zmieniała się i z metodami i z czasem tak, że ciągle można było się nią bawić. Niezwykła kawa.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #678 dnia: 07 Marzec 2021, 13:38:04 »
A "herbacianość" znikła czy się po prostu dosłodziła? Czekam na herbaty w sklepie i cały czas myślę czy by sobie jeszcze raz paczuszki nie kupić.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #679 dnia: 07 Marzec 2021, 14:04:50 »
Dosłodziła, tak, to fajne określenie, Wietnam się z czasem zcukrza :)

Offline opad83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: QuickMill Vetrano, Aeropress, V60, Kawiarki Bialetti
  • Młynek: Ceado e5p, Commandante C40 mk3
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #680 dnia: 08 Marzec 2021, 08:50:38 »
W oczekiwaniu na nowe kawki wrzucę Brazylię Mogiana z mojego poprzedniego zamówienia
Profil smakowy zgadza się w 100%, crema petarda.





Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #681 dnia: 10 Marzec 2021, 12:02:06 »
Dopiero dzisiaj zacząłem pierwszą paczuchę Czorna,  która doszła jeszcze w lutym, ale miałem zapas i prawdę mówiąc korciło mnie, aby zacząć, lecz przez ostatnie 3 mce sporo różnych kaw kupiłem i teraz postanowiłem twardo wyrobić wszystko co stare.
Kawa b. smaczna jako espresso, lecz z mlekiem i cynamonem też b. poprawna.
Doza 18 gram, napar 39 g w 32 s w NPF.



Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #682 dnia: 10 Marzec 2021, 15:22:12 »
3 nowe espresso z Azji - w tym bardzo, bardzo dobry mikrolot Indie Araku. Bardzo dobra kawa pod szocika/americano. Mleczna czekolada, porzeczki, limonki, bardzo kremowa  Bardzo mi smakuje

Indie Araku
Indonezja Kayumas Kalossi
Papua Elimbari

3 lub 4 nowe przelewy mix
Papua Elimbari

@mr_blend  Kiedy planujesz wstawić do sklepu? Herbata będzie w akcesoriach czy jako osobny produkt?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #683 dnia: 10 Marzec 2021, 15:31:25 »
Wszystko wieczorem 12.03

Będzie osobny dział, inaczej nawigacja będzie do bani

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #684 dnia: 12 Marzec 2021, 01:16:48 »
Chcąc Was uspokoić - dzisiejszy dzień przyniósł dużo dobrych wieści, przyszły 2 dostawy kawy :)

Herbat/mieszanek będzie 7:
Nasreen - czarna indyjska (english breakfast)
Darjeeling
Oolong
Zielona - Wietnam
Fede - earl grey z nagietkiem
Tilsa - rooibos z kakaowcem
Kame - zielona z mirtem cytrynowym

Powiem tak... Herbaty klasa. Piłem jeszcze kilka innych zeczy, których nie ma np. czarna z płatkami róży. Wszystko super. Nie przepadam z rooibosem a ten z kakaowcem i kardamonem robi bdb robotę. Coś jakby deser na wieczór, trochę grzane wino. Darjeeling i Oolong to moi zdecydowani faworyci. Earl grey jest delikatnie ziołowy przez nagietek. Wszystkie z nich parzyłem po 3 razy wg zaleceń na pudełku i było super, smak ewoluował, napar był wyrazisty.  Ciężko mi cokolwiek przewidzieć ze stanem magazynowym. Mam dużo tych pewniaków, dzwonię w razie czego do Brown House and Tea i uzupełniamy stany na bieżąco do 2 dni. Ceny muszę mieć takie jak producent sugeruje - niby oczywiste, ale jednak mówię.

Z espresso już sie dosyc dobrze znamy, więc krótka charakterystyka

Indie Araku 1003N - lekkie, słodkie i owocowe espresso. Strzelałbym w ciemno, że to jakaś udziwniona Brazylia. Bardzo smaczna kawa!
Indonezja Java Kayumas - mój cichy faworyt. Szocik to właściwie dwie przenikające się fale kakao i kwasowości. Na myśli przychodzą mi Indie Bababudangiri bez nut tytoniu. Długi finisz z delikatną goryczką i przenikającą się kwasowością. Americano dosyć klasyczne, gdzieś w tle owoce tropikalne na finiszu.
Papua Nowa Gwinea Elimbari - kawka do wyregulowania pod siebie. Jak ktoś lubi taką gęstą i klejącą gorzką czekoladę to tu ją mamy. Jak przyspieszymy ekstakcję, to pojawią się różne owocki. Kawa w profilu ma grejpfrut, więc ta kwasowość nie jest taka "oddzielna", bo czekolada gorzka i grejpfrut delikatnie goryczkowy. Do tego jabłka, wiśnie, trochę kremowego body. Fajna kawka, super też do mleka.

Przelewy jeszcze jutro ostatnia batalia.
Może uda się wszystkie 3-4 na raz wypuścić, może coś odpadnie - nie wiem. Zrobiłem co mogłem z Rwandą pod przelew, zobaczymy jutro. Będzie Tres Draones z Cafe Granja La Esperanza! Będzie też w normalnej cenie :) Normalnej jak na taką kawę... Ależ tam się dzieje jak jest ciepła! Na zimno robi się ocet, na ciepło grzechu warta :D Od rana z pewnością będzie mocne uderzenie w przelewy i zobaczymy na czym stanie.

Akcesoria zyskały:
Filtry do małych Chemexów
Pojemniki próżniowe od Timemore, mam 4 na próbę - w razie czego będę polować

--------------------

Mjanma&Gesha alert

Obie są już na tyle nisko, że starczą do ok. końca przyszłego tygodnia także jak ktoś ma ochotę, to trzeba się zbroić przez weekend.

Pozdrawiam,
Paweł
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2021, 01:22:01 wysłana przez mr_blend »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #685 dnia: 12 Marzec 2021, 09:20:37 »
Mjanma&Gesha alert

Obie są już na tyle nisko, że starczą do ok. końca przyszłego tygodnia także jak ktoś ma ochotę, to trzeba się zbroić przez weekend.
Na wszelki wypadek złożyłem zamówienie z odbiorem własnym. W weekend jak pojawią się kawy i herbaty to dobiorę by połączyć zamówienia.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1034
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #686 dnia: 12 Marzec 2021, 09:24:25 »
Paweł, jak te pojemniki od Timemore? Fajne są? Masz może porównanie z Fellow Atmos?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #687 dnia: 12 Marzec 2021, 09:34:16 »
https://www.palarniablend.pl/timemore-pojemnik-prozniowy-ml-15-152

Wiesz co - fajne są. Poza szkłem, które ma swoje dobre i złe strony (obojętność zapachowa vs spadnie mi na ziemię) sam mechanizm działa bdb. Jak zrobisz próżnię to nie otworzysz pojemnika. Tym mniejszym się wypuszcza. Trzymam tam kawę ok. miesiąca i póki co super. Żeby test był rzetelny musiałoby to potrwać 6m+ dlatego leży dalej :) Pierwsze wrażenie bdb [emoji106] Z pewnością jest połowę tańszy, niż Atmos...

Offline Lewic

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: v60, AP, Rota, automat DeLonghi
  • Młynek: MYM54 -> JE-Plus
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #688 dnia: 12 Marzec 2021, 22:44:42 »
Pawle, widzę, ze pojawiły się juz herbaty. Jak sprawa wyglada z zaparzeniem - tam jest łyżeczka czy łyżka na porcje?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1096
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #689 dnia: 12 Marzec 2021, 23:48:29 »
Łyżeczka (ok. 2-3g) na parzenie. Parzyć można spokojnie 3 razy z jednej porcji przy zachowaniu pełni smaku. Fajnie też zmienia się smak wrwz z kolejnymi zalaniami.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi