Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247227 razy)

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #645 dnia: 24 Luty 2021, 10:39:53 »
Właśnie odebrałem swoją paczuchę, pierwsze zamówienie
Dziękuję za bardzo szybką dostawę
Super pomysł/patent z karteczkami, informacją o kawach.

Ile czasu najlepiej odczekać z kawą, tydzień-dwa?
Czy np. po 2-3 miesiącach kawa będzie jeszcze zdatna do użytku znaczy zachowa właściwości?
Czy w przypadku zamówienia 1 kg też wysyłacie w takich paczuszkach 25 dkg?



Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #646 dnia: 24 Luty 2021, 10:40:30 »
ale inne palarnie wcale nie pakują w torby papierowe, takie były by niezbyt dobre dla kawy. To są opakowania wielomateriałowe, zazwyczaj plastikowe a często jeszcze sklejane z folia ameliniową ;) pomiędzy foliami plastikowymi. Torebki takie są całkowicie nierecyklingowalne.
Te z papierem, zwłaszcza szarym czy brązowym to tylko taki "naturalny wygląd", dosłownie ozdoba, żeby się nam ich przyjemnie użytkowało. Niby podobne do tetra-packów, z których wbrew pozorom dość łatwo się odzyskuje papier stanowiący większość opakowania, niestety mamy w Polsce tylko kilka dużych papierni ich używających i mają oni tyle tylko surowca ile chcą, więc większość i tak leci na wysypisko. Przy opapierowanych torebkach kawowych proporcja papieru do reszty sprawia, że nawet taki odzysk jest niemożliwy.

Niektórzy, wybierają opakowania z jednorodnego plastiku, głównie PET, dzięki czemu taka torebka może być przetworzona tak jak np butelki, jednak w praktyce w polsce chyba nikt tego nie robi, odzyskujemy tylko trochę z całego pet-u a i tak to tylko z niego cokolwiek sensownego odzyskujemy :( i w większości brane są wyłącznie większe opakowania i właśnie butelki, bo są relatywnie czystym i pewnym źródłem do przetwarzania. Na sortowni dla odzysku zwyczajnie nie warto się zastanawiać czy te pojedyncze torebki mogą być czy nie. Rzeczywistość jest więc niestety taka, ze lecą równo na wysypisko razem z innymi. Ale jednak zawsze jest to coś, jakaś opcja.

Te bio-folie np w torebkach blenda są aktualnie najlepszym możliwym i dostępnym rozwiązaniem, faktycznie są trudne w kompostowaniu i powinny być przetwarzane w intensywnych kompostownikach przemysłowych, których zwyczajnie mamy niewiele, jednak nawet w przydomowym wkońcu się rozłożą. Jako, że nie są zrobione z tworzyw, to nawet jak się je wywali do tzw zmieszanych, dalej są najlepszym rozwiązaniem, bo nawet na tym wysypisku nie są trwałym obciążeniem i nie zostaje z nich np granulat plastiku.
To na co się rozkładają nie jest też idealnie 100% czyste, ktoś się pewnie przyczepi z takim argumentem, pamiętacie za komuny celofany? to też były folie skrobiowe, zrezygnowano z nich, bo do produkcji używano paskudnych chemikaliów i po rozłożeniu takiego celofanu zostawało trochę świństwa. Wiele współczesnych bio-folli to nowoczesna kontynuacja tamtych idei, jednak technologia dziś sprawia, że paskudztwa pozostaje po nich jakiś promil i cały tir takich foli skrobiowych "wywalonych do lasu" można porównać do wyrzucenia papierka po cukierku, poprostu dobry deal.

Tak więc ja jestem na tak, nie trać sił Pawle, bo twoje torebki są dla mnie argumentem przy zakupach, nie jest to może killer feature ale zdecydowanie na plus :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #647 dnia: 24 Luty 2021, 11:14:28 »
@Makgajwer

Można pić wszystkie, ale zalecam odczekanie minimum 7dmiu dni jeśli jest biała nalepka. Widzę, że Samba ma taka i może potrzebować jeszcze 2-3 dni . Z tą zasadą 7dmiu dni chodzi głównie o wysoką kwasowość pod ciśnieniem i o pewną stabilność przemiału w młynku. Gazy zawarte w kawie po paleniu i wysokie ciśnienie mogą się nie lubić przez pierwsze dni. Reszta metod generalnie nie jest problematyczna pod tym względem. Te 7dni, to nie jest zasada - kawy o wyższej kwasowości mogą stabilizować się do 14-stu dni np. Tanzania, Etiopia, Ekwador - są lub były w ofercie (moje prywatne obserwacje pod względem espresso, 100% subiektywne).

Tak jak pisałem wyżej - już torby 500g są dostępne, więc zamawiana gramatura będzie znowu odpowiadać jednej torebce.

@trez

Dzięki  za obszerne wyjaśnienie. 100% zgody - większość z tych torebek i tak wyląduje w zmieszanych śmieciach, ale choćby ślad węglowy będzie dużo mniejszy przy spalaniu i z tego tytułu nie mam zamiaru rezygnować z torebek bio :) Jest tylko 1 sensowny kolor na chwilę obecną, problem z drukiem etykiet z odpowiednich materiałów, ograniczona dostępność, wyższa cena opakowania, ale mam dużo frajdy z tego, że robię coś innego - lepszego dla środowiska. Branża biopolimerów będzie się rozwijać - właściwie to trochę nie mamy wyboru patrząc na nasz klimat - i produkty będą coraz lepsze. Uważam, że torebki bio są lepsze dla środowiska, niż plastik - oczywiście przyczepić się można, że nie są w 100% idealne. Z pewnością rozłożą się do zera szybciej, niż PET. Z drugiej strony brak działania zrobi nam wszystkim zdecydowanie gorzej.

Także jak najbardziej zamierzam kontynuować ten cieżki przy produkcji temat :)
   

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #648 dnia: 24 Luty 2021, 11:31:21 »
Z tymi torebkami to nie problem tak z ciekawości pytałem, ponieważ jak kawa się sprawdzi to następne zamówie w większych,  aby nie zamawiać co 2 tygodnie bo to bez sensu i tylko robota dodatkowa dla Was, dlatego pytałem czy 2-3 mce mogę kawę przechowywać.


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #649 dnia: 24 Luty 2021, 11:43:45 »
Najlepszy czas dla kawy, to do 3 miesięcy od wypalenia - później zaczyna się powolna degradacja smaku. Z tą degradacją też nie ma co szaleć, bo jakby pić to samo dzień w dzień - będzie różnica. Piłem u klienta z powracającym biznesem swój wypiek "po roku" i dalej była to bardzo smaczna Brazylia. W dłuższym czasie (np. 7-8 miesięcy) będzie to odczuwalne co najwyżej w akcentach i niuansach. 3 miesiące to idealny czas dla kawy :)

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #650 dnia: 24 Luty 2021, 12:36:58 »
Dziękuję za wyjaśnienie.
Zazwyczaj nie trzymam kawy dłużej niż 2-3 mce a jeśli już się zdarzy, to używam w automacie,  który wszystko przerabia co nie sprawdziło się do tej pory w mojej kolbie.
Lubie mieć parę gatunków w domu i zmieniać, aby nie pić jednej przez cały miesiąc stąd czasem nawet 2 mce coś u mnie zalega.
Lubię być eko, dlatego nie zamawiam kawy co 2 tygodnie, wtedy mniej kartonów,  mniej śmieci.
Wczoraj np. doszedł zapas mąki do pieczenia  chleba prosto z młyna i na pół roku spokój, chociaż mógłbym co 2 mce zamawiać,  ale wtedy w takim samym kartonie 3 razy wyślą,  wiec dla mnie bez sensu.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2021, 13:25:31 wysłana przez Makgajwer »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #651 dnia: 24 Luty 2021, 18:30:24 »
Calendar Coffee z Galway maja 100% kompostowalne opakowania i etykiety. Bardzo fajni ludzie, może sprobuj zagadać skąd biorą, bo na pewno nie z Irlandii
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline montecjusz

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Ascaso UNO PID White
  • Młynek: Fiorenzato F4 nano, Graef CM 702
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #652 dnia: 25 Luty 2021, 07:23:37 »
@mr_blend Nawet nie myśl o zminie tych opakowań! Naprawdę dawno, żadna przesyłka kawowo herbaciana nie dała mi takiego poczucia jakości i po prostu włożenia serca w produkt.

A przy okazji pytanie trochę nietypowe: Jesteś w stanie polecić kawy o różnym profilu które potrzebują podobnego przemiału? Chodzi mi o możliwość tylko delikatnego "dostawienia" młynka przy przejściu między nimi, a nie szukania na nowo idealnej pozycji. Bo chętnie zamówiłbym mniejsze paczki różnych kaw, ale zamawiając np 250g w momencie jak trzeba pare strzałów zmarnować na młynek to mija się to trochę z celem :(

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #653 dnia: 25 Luty 2021, 09:57:19 »
Nie ma problemu Jak będziesz miał ochotę popróbować różnych kaw, to napisz proszę na PW - dam kilka propozycji i zajrzę do poprzedniego zamówienia, żeby nie dublować kaw.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #654 dnia: 25 Luty 2021, 22:15:35 »
Pojawią się niedługo herbaty, wszystko idzie zgodnie z planem?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #655 dnia: 25 Luty 2021, 22:52:00 »
Nowości wraz z herbatami po 10.03 [emoji106]
Będą też pojemniki próżniowe od Timemore, filtry do małego Chemexa.

3 nowe espresso z Azji - w tym bardzo, bardzo dobry mikrolot Indie Araku. Bardzo dobra kawa pod szocika/americano. Mleczna czekolada, porzeczki, limonki, bardzo kremowa :) Bardzo mi smakuje

Indie Araku
Indonezja Kayumas Kalossi
Papua Elimbari
*Rwanda Greengo max do tygodnia po

3 lub 4 nowe przelewy mix
Papua Elimbari
Rwanda Greengo

Nad dwoma pozostałymi jeszcze myślę, kierunek raczej Ameryka Pd

Jedna z kaw ma małe opóźnienie. Myślałem, że dotrze do końca tygodnia a będzie dopiero ok. środy/czwartku. Za Tanzanię Yetu pod espresso szykuję Rwandę Greengo, ale musiałbym ją ustrzelić w piecu za pierwszym razem do espresso. Także może mieć opóźnienie o kilka dni. Mam jej trochę, będzie pod espresso i przelew. Z przelewem powinienem się dogadać na czas.

Rwanda Greengo również będzie zastępować Kenię Zawadi pod przelew, która powoli się kończy. Jest to bardzo dobra kawa w dobrej cenie.

AHA... Zapomniałbym...
Dawno nie było kodu specjalnie dla forum Jutro wrzucę po 13 [emoji106] Będzie na weekend.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #656 dnia: 26 Luty 2021, 00:06:49 »
Powtórzę pytanie, trochę bardziej precyzyjnie teraz ;)
Czy Gesha z Peru i Myanmar będą po 10.03? 😅 jeśli nie to zaklepie na PW
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #657 dnia: 26 Luty 2021, 00:43:33 »
Obie na 99% będą, zapiszę nad ranem na tablicy zmywalnej w pracy, żeby pamiętać o odłożeniu

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #658 dnia: 26 Luty 2021, 12:58:42 »
RABAT aktywny na weekend do poniedziałku 1.03, do 12:00.

kod rabatowy: WOK
zniżka: 8%

Do wpisania przed dokonaniem płatności, działa na całą wartość koszyka.

Proszę standardowo o zgłaszanie problemów technicznych ;)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Busteak

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Classic (2019)
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #659 dnia: 26 Luty 2021, 16:07:50 »
Do wpisania przed dokonaniem płatności, działa na całą wartość koszyka.

Hej @mr_blend,
Noobie question. Ale gdzie dokładnie należy wpisać kod rabatowy? Doszedłem do momentu w którym miałem kliknąć zamawiam i płacę i nie widziałem niczego. Zamawiam pierwszy raz więc jeszcze nie wiem co i jak. Jak byś miał siłę to i wrzucił może screen gdzie dokładnie okienko do kodu powinno się znajdować było by super.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi