Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 250750 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #630 dnia: 16 Luty 2021, 12:25:06 »
Tak, w kolbie jest bardzo drobny przemiał i najlepsza jako lungo. Szybko leci i ma dużo kwasków. Dlatego coś a'la 17,5g kawy i out 50g naparu, czas ok. 30 sekund

O ile pamiętam - chyba nawet jest przepis na stronie pod informacją o kawe ;)

Automaty lubią kruche ziarna, więc tam nie ma różnicy [emoji106]

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #631 dnia: 16 Luty 2021, 19:18:06 »
Właśnie zrobiłem zamówienie, Czorna to wiadomo, ale już nie mogę się doczekac kiedy spróbuję Mjanma Ngu Shweli  :pycha:.

Pozdrawiam!

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #632 dnia: 18 Luty 2021, 10:56:59 »
Dostałem próbkę Mjanma Ngu Shweli - zrobione w slowpresso - czad, w pracy nie-kawowi ludzie (czytaj: nie kwaśna żeby była i w ogóle to emkakafe to dobra jest) się o nią bili ;)

Paweł ma sporo fajnych singli, jednak nazwa palarni zobowiązuję, chwaliłem już Czorną, ale polecam też Retro - to taki blend, który owszem, jest kawą o smaku kawy, ale smaki na języku tańczą już od pierwszego łyczka - polecam!

Offline basiao Kobieta

  • Wiadomości: 19
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #633 dnia: 18 Luty 2021, 19:44:08 »
Jak polecacie parzyć Wietnam i Mjanmę? Zazwyczaj mielę "średnio grubo" i zaparzam w ekspresie przelewowym. Może macie jakieś przepisy na wyciągnięcie czegoś super z tych kaw?
P. S. Też się cieszę na herbaty :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #634 dnia: 22 Luty 2021, 01:11:36 »
[mention]basiao [/mention]

Jeśli to pomoże, to obie dosyć szybko siurają w dripie. Można spróbować trochę drobniejszego mielenia. Wietnam warto pić w chłodniejszej temperaturze, Mjanma fajnie dojrzewa w torbie do tygodnia (nie wiem jak była świeża gdy doszła na miejsce).

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #635 dnia: 22 Luty 2021, 14:24:27 »
Pierwsze zamówienie zrobione: Samba, Retro + Pantera na próbę.
Zobaczymy co z tego wyjdzie

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #636 dnia: 22 Luty 2021, 14:30:54 »
Pierwsze zamówienie zrobione: Samba, Retro + Pantera na próbę.
Zobaczymy co z tego wyjdzie
Pewnie kawa Ale jaka to się okaże

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #637 dnia: 22 Luty 2021, 14:33:12 »
Miałem na myśli smaki, czy będę w stanie rozkminić różnicę,  bo cały czas się uczę jak Maliniak [emoji3]

Jak będę zadowolony to zostanę z Wami na dłużej.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #638 dnia: 22 Luty 2021, 15:22:04 »
Uwierz mi zostaniesz :D ja teraz tylko patrze zeby kupujac u Pawla kawy nie wyczyscic sie z kasy do zera bo wszystkiego bym chcial sprobowac na raz..:D

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #639 dnia: 22 Luty 2021, 15:41:26 »
@minero Mam taką nadzieję.
Zresztą życie za krótkie, aby testować kawy w trylionie innych palarni,  których z roku na rok przybywa.
Mam swoje 2 ulubione, Blend mam nadzieję będzie 3cią i na razie wystarczy.
Z kasą to mam podobny problem kiedy kupuję alkohole,  ponieważ lubie dobre wina,  nalewki czy nawet tzw. babskie jak Baylis i czasem muszę zaciągać ręczny, aby za dużo nie kupić.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #640 dnia: 22 Luty 2021, 15:51:15 »
@Makgajwer

Haha z winami tez mam podobnie - wplyw żony, dobrze, że nic wiecej....tzn narazie :D
Zycie jest za krotkie by oszczedzac :D

Offline basiao Kobieta

  • Wiadomości: 19
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #641 dnia: 22 Luty 2021, 21:29:33 »
[mention]basiao [/mention]

Jeśli to pomoże, to obie dosyć szybko siurają w dripie. Można spróbować trochę drobniejszego mielenia. Wietnam warto pić w chłodniejszej temperaturze, Mjanma fajnie dojrzewa w torbie do tygodnia (nie wiem jak była świeża gdy doszła na miejsce).

Pozdrawiam,
Paweł

Dzięki, tak myślałam, że dam chwilę odpocząć Mjanmie - otworzyłam bardzo świeżo paloną paczkę :) Spróbuję z grubszym mieleniem i chłodniejszą temperaturą Wietnamu, dzięki.
A Peru gesha jest pyszna :)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #642 dnia: 24 Luty 2021, 08:21:53 »
Piłem dzisiaj Mjanmę z 18.02 i jeśli komus nie idzie z parzeniem, to warto wydłużyć czas ekstrakcji i odrobinę drobniej mielić. Ziarno jest kruche i może potrzebować dłuższego kontaktu z wodą. Dzisiaj była Kalita 185, czas 3:10, 288g wody i 18g kawy. Napar wyszedł mi baaardzo soczysty i słodki, lekko kwaskowaty w niższej temperaturze. Bardzo fajna kawa :)

OGŁOSZENIE

Przez 2,5 miesiąca wszystkie pieńcetki były pakowane 2x250g i pewnie część z Was już przywykła. Wracają torby 500g, były ogromne problemy z polskim dostawcą (ale takie, że na na chwile obecną mam już ich serdecznie dosyć xD) no i w końcu udało się znaleźć alternatywne miejsce. Nie jest to prosta sprawa znaleźć torby bio do kawy o gramaturze 500g. Znalazłem 2 miejsca w Europie, jedno z nich wymagało bardzo dużych zamówień. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet nie można się odłączyć od polskiego producenta, bo nie ma za bardzo alternatywy. Produkt sam w sobie jest super i bezkonkurencyjny - jak już w końcu znajdzie się u mnie. Wszystko wokół tego produktu jest z poprzedniej epoki i zwyczajnie nie można się dogadać, przychodzi nie to co trzeba, produkcja dużego zamówienia nie rusza po 6-ciu tygodniach, nikt nie odpowiada na e-maile, odsyłają z telefonu do kontaktu mailowego itd. Chaos :)

Mam nadzieję, że uda się ustabilizować temat posiadając więcej źródeł dostaw i większe bufory rezerwowe na półkach :)

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Makgajwer

  • Wiadomości: 306
  • Ekspres: Sage Bambino Plus, DeLonghi Esam 420.80TB
  • Młynek: Sage BCG600
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #643 dnia: 24 Luty 2021, 09:29:44 »
Nie można pakować w papierowe zwyczajne torby jak to robią inne palarnie nie bio?
Nie znam tematu papieru bio, ale w przypadku plastiku to marketingowa ściema: tworzywo tzw. green czy bio zrobione jest z etanolu, który powstaje np. z kukurydzy. Jednakże po wyprodukowaniu z takiego granulatu torebka tak sami długo czyli kilkaset lat rozkłada się w glebie. Różnica jest tylko taka, że surowiec jest tzw. green czyli powstał nie z paliw kopalnianych jak ropa, którą jest wyjściowym surowcem do produkcji propylenu czy etylenu, z których na wskutek polimeryzacji powstają granulaty tworzyw sztucznych.
 

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #644 dnia: 24 Luty 2021, 09:50:01 »
@Makgajwer

Robię sobie pod górę, bo plastiku jest już mnóstwo i wszędzie :) Torby papierowe  niepowlekane mają dramatyczną barierowość, aromat uleciałby bardzo szybko. Plastik mi nie odpowiada, inne palarnie pakują w torebki plastikowe. Nawet jeśli wygląda jak papierowa, to jest to albo plastik wyglądający jak papier albo jakaś mieszanka ciężka w recyklingu. Rozwiązaniem pośrednim są torby ze znaczniem "łatwe w recyklingu".

Biopolimery są tematem rozwojowym i pod tym względem jest bardzo dużo do zrobienia. Patrząc na rynek kubków, talerzyków, sztućców bio widać, że coś się rusza. Torby do kawy są trochę z tyłu i tutaj właśnie mamy w Polsce bdb produkt ulegający pełnemu rozpadowi - producent deklaruje 66 dni, zrobiony z kukurydzy, ziemniaków i drewna, przeszedł różne atesty itd.  Chętnie podeślę materiały w PW :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi