Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247181 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #555 dnia: 11 Styczeń 2021, 20:01:15 »
[update co do strony]
Stale pojawia się, że wisi 'płatność oczekuje na zatwierdzenie' mimo, że jest opłacona i pieniądze z konta zostały pobrane.

Dzieje się tak jeśli nie zostanie naciśnięty przycisk 'powrót do sklepu' po zapłaceniu.

Tak, czy siak realizujemy - sprawdzam ręcznie w systemie PayU i jeśli jest, to działamy (na 95% przypadków nikt się nie rozmyślił).

-----
Nie pojawiła się mapka Inpostu - zdarzyło się to 3-4 raz w dosyć krótkim czasie, zobaczymy co da się zrobić.
---------

[update etykiety]
Powinny przyjść ok. poniedziałku. Białych jest tak 'na styk', powinno wystarczyć.

Takie info przekazuję [emoji106]

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #556 dnia: 13 Styczeń 2021, 15:15:06 »
Ok, sprawa z mapą została wyjaśniona...
Mapki z Inpostu sa oparte na dwóch źródłach. Jednym z nich są Google. Jeśli Google coś zmienią przy mapach, to zanim Inpost to dostosuje, to może wyskoczyć błąd. Taką dostałem informację - problem zdaje się być zupełnie niezależny i ciężki do rozwiązania. Jeśli gadam bzdury i ktoś ma inną wiedzę, dajcie znać w PW.

Z płatnościami trochę ulepszymy. Będę je mógł szybciej ręcznie zatwierdzać, żeby nie wisiało w nieskończoność, że "oczekuje".

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #557 dnia: 15 Styczeń 2021, 13:15:10 »
Dzięki za połączenie zamówień i worek. Wstrzymam się z Wietnamem do przyszłego tygodnia żeby nieco odstał. Jakieś sugestie wstępne co do przemiału czy temperatury?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #558 dnia: 15 Styczeń 2021, 13:26:12 »
Dzięki za połączenie zamówień i worek. Wstrzymam się z Wietnamem do przyszłego tygodnia żeby nieco odstał. Jakieś sugestie wstępne co do przemiału czy temperatury?
[mention]Koziołek [/mention]

Polecam właśnie na świeżo w FB lub AP lub cupping Tak najnajbardziej mi smakowała. Później w Hario przemiał od Kality (grubszy), woda 94, standard. I dać jej ostygnąć, żeby ta 'słodka pulpa smaków' na ciepło rozsupłała się.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #559 dnia: 15 Styczeń 2021, 13:30:11 »
Korci mocno... dzięki. Może zatem dziś zrobię sobie drugi dzban Chemexa po południu. Na pewno podzielę się wrażeniami.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #560 dnia: 15 Styczeń 2021, 13:50:21 »
Korci mocno... dzięki. Może zatem dziś zrobię sobie drugi dzban Chemexa po południu. Na pewno podzielę się wrażeniami.
Wrażenia - koniecznie

Mimo wszystko polecam ją chociaż raz bez filtra albo chociaż AP ☕️

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #561 dnia: 15 Styczeń 2021, 16:01:06 »
Brazylia Daterra Monte Cristo wpadła na dział espresso i zagości tam na dłużej. Najjaśniej palona Brazylia wraca do naszej oferty. Tegoroczne zbiory oferują równie pyszną kawę co zbiory, które mieliśmy ostatnio. Kawa to produkt rolniczy, więc mamy tym razem brzoskwinie w profilu zamiast malin.

Pralinki - orzechy pekan - brzoskwnie

Dobrze zbalansowane espresso z fajną, owocową kwasowością, americano słodkie i czuć to co powyżej. Z mlekiem najlepsza w małej pojemności.

Misja 'kawy na styczeń' zakończona! Luty już oddycha w torbach na testy

Pozdrawiam,
Paweł

Offline mibas

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: Ascaso Dream, kawiarka French Press Bialetti, AeroPress Go
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, 1zpresso JX-pro
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #562 dnia: 18 Styczeń 2021, 10:12:31 »
oj, kusisz, kusisz.. a ja jeszcze wycieczki po Gwatemali nie skończyłem i kolejna - El Fogon - wpadła na listę ulubionych.
Niedługo chyba będzie jak z tym osiołkiem z wiersza Fredry - nie będę wiedział, co do zamówienia wrzucić  :P

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #563 dnia: 22 Styczeń 2021, 09:14:28 »
Odebrałem w tym tygodnu Wietnam i z nim eksperymentuję. U mnie świetnie sprawdza się w dripie, wychodzi orzeźwiająco i herbacianie. Bardzo fajna kawa.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #564 dnia: 22 Styczeń 2021, 10:58:49 »
Tydzień z Wietnam K'ho. Głównie w postaci Chemex 30g kawy, 500 g wody. kilka razy AP metodą Filipa Kucharczyka zarówno w większej dozie 30g do 250g wody (150+100) ale i proporcji jak w Chemexie 15g do 250g. Ta kawa (a na pewno degustator ;) ) zdecydowanie lubi grubsze mielenie i szybszy przepływ przy jej parzeniu. Pierwszy raz zalałem w kubek termiczny i poszedłem na zakupy. Kawka przestygła nieco i zdziwiłem się co ja zaparzyłem i czy czasami ktoś mi nie podmienił kubka. Czy ja piję herbatę?  Oczywiście kawa jest dalej kawą ale baaardzo herbaciana bez ściągającego efekty przy przeciągnięciu parzenia herbaty. To taki bardzo dobrze zbalansowany napar herbaciany, intensywny ze wszystkim walorami. Gdy kawa jest gorąca lub bardzo ciepła jest wytrawnie słodka jednocześnie dosyć płaska. To nie jest ta słodycz typowa dla kawy ale przyjemna nie nachalna. Wraz ze stygnięciem pojawiają się kwaski choć i one nie są takie oczywiste przypominające cytrynę, lemonkę czy pomarańcz. Długo szukałem jak tą kwasowość określić i chyba wskazałbym w kierunku pomelo. Całkowicie zimna jest już intensywnie kwaskowa. Dla tych co pili Indonezję Flores Bajawa i zaintrygowali się jej wyjątkowością Wietnam K'ho również powinien się spodobać z uwagi na nietypowość. W przypadku kawy zaparzonej w AP jej walory są nieco bardziej wyostrzone, Chemex jednak nieco spłaszcza te smaki.

Ja polecam, chętnie kiedyś sięgnę po nią jeszcze raz jeśli będzie taka okazja.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #565 dnia: 22 Styczeń 2021, 15:16:41 »
[mention]Koziołek [/mention]
[mention]lukasp [/mention]

Dzięki za pierwsze opinie!
No to kamień z serca jak wszystko działa Późno się z nim dogadałem i poszedł w świat. Wasze opisy pokrywają się w 100% moimi odczuciami. Tak jak piszecie - warto dać mu ostygnąć. Ten dziwny owoc cytrusowy to karambola, ale nie wiem jak smakuje

Wczoraj przelałem pierwszy test Kostaryki San Lorezno pod espresso na luty. Zaskakująca kwasowość... arbuza! Pierwszy raz poczułem w kawie arbuza Pyszna kawka, poza tym miód, rodzynki, orzechy a arbuz fajnie się tam wpasował. Kostaryka będzie delikatna i słodka.

Pozdrawiam,
Paweł

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #566 dnia: 22 Styczeń 2021, 15:29:55 »
Tak jak piszecie - warto dać mu ostygnąć.
W pośredniej temperaturze smakuje mi najbardziej. Ani za kwaśna, ani za słodka. Taka fajna mocniejsza herbata. Właśnie sączę ostatni napar zaparzony w AP 20g kawy/250g wody metodą Filipa Kucharczyka.

Zapomniałem w sumie napisać, że body jest dość wysokie jak na przelew. Jej gęstość/lepkość kojarzy mi się z Milk Oolong.

Offline Sephiroth

  • Wiadomości: 40
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #567 dnia: 22 Styczeń 2021, 21:55:06 »
WIETNAM KHO

Zdecydowanie warto spróbować - najbardziej bogaty opis nie przedłoży tego z czym mamy do czynienia.
Kawa jest niezwykle aksamitna, szlachetna, nieoczywista, czuć klasę i jakość.
W filiżance trwa taniec intrygującej słodyczy z lekką, ale przyjemną herbacianą cierpkością, dynamiczny, ale spokojny.
Nie byłem przekonany do zakupu - to kompletnie nie mój profil smakowy, ale kawa jest wspaniała.
Zdecydowanie znajdzie się w moim koszyku przy następnym zamówieniu.

Również uważam, że warto dać tej kawie lekko ostygnąć.
Najlepsze efekty uzyskałem w V60 i metodzie Tetsu Kasuya.
Mam paczkę z datą palenia 10.01.2021 i czuję, że czas jej służy. Jest coraz lepsza.

Cichym bohaterem jest natomiast HONDURAS SAN ISIDRO, który prezentuje poziom równie wysoki co niedostępna już Kolumbia Mandela.
Kawa bardzo słodka i aromatyczna - pomarańczowe delicje, ale z dodatkowym owocowo-kwiatowym bukietem.
Świetna i powtarzalna w każdej testowanej metodzie (Aeropress,V60,Chemex).
Genialny stosunek cena/jakość.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #568 dnia: 23 Styczeń 2021, 01:14:52 »
Zdradzę plany na luty
Tym razem więcej espresso, ostatnio było dużo nowego do przelewania. Luty zdecydowanie na owocowo!

Kostaryka San Lorenzo - delikatna, słodka, gdzieś tam na drugim planie przewija się kwasowość arbuza ESP

Salwador Los Nogales El Roble - myta owocówka, kwasowość konfiturowa, dużo owoców. Będzie FIL a nad ESP pracuję

Meksyk Terruno Nayarita - natural, wiśnie-karmel. Zaparzyłem dzisiaj espresso i zdecydowanie owocowy słodziak, americano smakowało jak french press, natural ale bardzo czysty w smaku ESP, nad FIL jeszcze pracuję

Honduras San Andres - espresso w dobrej cenie, bardzo dużo jakości za stosunkowo małe pieniądze. Kakao, orzechy/marcepan, cytrusy. Wypalona pod niższą kwasowość, te cytrusy są, ale na drugim planie. ESP

No i gwiazda musi być!

Myanmar Ngu Shweli - przepyszny 'mangowaty' natural z Azji. Dużo nut brzoskwiniowo-mangowo-marakujowych + miód. Nie kupiłem jej rok temu, bo zeszła zanim podjąłem decyzję i byłem bardzo zły. Tym razem rezerwacja poszła w ciemno z wrażeniami z roku ubiegłego. Super kawka!

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #569 dnia: 23 Styczeń 2021, 08:26:35 »
Hej, a kiedy wejdą nowosci? Początek czy środek lutego? Bo tu trzeba rozsadnie zaplanować zakupy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi