Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247164 razy)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #540 dnia: 07 Styczeń 2021, 13:02:11 »
[mention]trez [/mention]
Kalitka

Offline elemrdrag

  • Wiadomości: 50
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #541 dnia: 09 Styczeń 2021, 22:28:50 »
Hej,
W odpowiedzi na maila z nowościami pospieszyłem na zakupy (mimo pełnej szafki kawowej) i wziąłem Brazylkę i Meksyk ale coś nie mogłem wziąć Wietnamu.
Taki komunikat wyskakiwał jak chciałem kupić Wietnam osobno:
"Warning: A non-numeric value encountered in /_kosz_kas1.php on line 1860"

Ps- wykończysz nasze portfele tymi pysznymi nowościami;)

Pozdrawiam
A.S.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #542 dnia: 09 Styczeń 2021, 22:39:28 »
Obiecane kawki są wprowadzone na stronę  :szampan:

Niestety dotarła do nas 1 z 2 oczekiwanych dostaw, także Mogiana i Meksyk Berilo sa na stronie. Monte Cristo i Sweet Valley powinny pojawić się lada chwila. Opłaciłem dostawę 4.01, wyszła 5.01 no i powinna dotrzeć do piątku, ale nie dotarła. Pewnie będzie poniedziałek/wtorek. Braki zostaną uzuepłnione tak szybko jak tylko możliwe. Wietnam nie zniknie w miesiąc (tak na 95%) także nie trzeba się spieszyć.

Jako, że miejsce w magazynie jest limitowane, to po raz pierwszy musiałem rozrysować listę który worek dokładnie gdzie ma leżeć i w jakiej kolejności; co kiedy miałoby wejść aż do marca, żeby nie wyciągać z samego dołu :) 

Meksyk Berilo w Chemexie dobrze śmiga! Ziarna są bardzo słodkie, a gruby filtr fajnie balansuje napar. Bardzo, bardzo dobra kawa codzienna.

O Gwatemali i Kolumbii pod espresso było już kilka słów.

6514717485ff901714f0d5_133b.jpg

Obiecałem napisać o Wietnamie... Jest i w końcu działa :) Od razu mówię, że nie jest to żadna kawa z cyklu jak na Wietnam to dobra, ona jest rzeczywiście smaczna. Ostatecznie udało nam się dogadać w czwartek. Kawa miała taki problem, że kwasowość jest bardzo delikatna i cytrusowa. Zbyt lekkie palenie powodowało niedopalenie i niechęć do współpracy w przelewach (w cuppingu super) - stawała w Hario - z zegarkiem w ręku po 2 minutach i ni hu hu, dalej nie leci. Zbyt agresywne palenie powodowało utratę tej fantastycznej, cytrusowej kwasowości. Także nie lada zagwozdka, z której udało sie ostatecznie wyjść obronną ręką. Polecam przy niej grubszy przemiał konkretnie w Hario, Tetsu jest super! Mimo wszystko smaczniejsza jest "na mętnie" w AP lub FP. W smaku z początku jest taka słodka "pulpa",z której wyłania się powoli kwasowość i zdecydowanie warto pić ją na letnio!

Mam nadzieję, że nie będzie narzekania na cenę, sam surowiec jest w podobnej cenie do Mandeli. Z drugiej stronie jestem w stanie znaleźć bez większych problemów paczkę średniej Gwatemali w podobnej cenie, a mamy tutaj jednak do czynienia z czymś bardzo, bardzo wyjątkowym.

W 2021 stawiam mocno na nietuzinkowe wybory ze stałą ofertą kaw w przystępnych cenach. Te nietuzinkowe, jak Wietnam, nie mają być egzotyczne "na siłę". Chciałbym, żeby były rzeczywiście smaczne i kompleksowe. Mam kilka przemysleń zakupowych po 2020, z których będę wyciągać wnioski :) Nic złego, tak dla samego siebie. Z pewnością będzie większa konkurencja na stole cuppingowym np. bardzo podobne kawy o określonym profilu z kilku źródeł szklanka w szklankę i ślepy wybór drogą eliminacji, czasem przez 2-3 dni. Będzie też co jakiś czas "konkursowa" perełka w limitowej ilości, pracuję nad tym, sample idą :) Pracowanie z Mandelą, to była czysta przyjemność i bardzo mi się to spodobało :) Nie celuję w Geshę - raczej ciekawe odmiany.   

Pozdrowienia!
Paweł

@elemrdrag

Już sprawdzam! Bez obawy - sampelek poleci do Ciebie :)

[edit - wszystko mi działa, może po prostu akurat coś jeszcze zmieniałem w opisie kawy i przez to nie chciało pójść dalej. Jakby ktoś jeszcze miał problem, dajcie znać]
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2021, 22:48:55 wysłana przez mr_blend »

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #543 dnia: 10 Styczeń 2021, 08:56:39 »
@mr_blend - no dobra, to trzeba iść do kasy :) Próbowałeś Wietnam w kawiarce?

Offline lukasp Mężczyzna

  • Wiadomości: 99
  • Ekspres: Cafelat Robot, Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, Cafec Flower Dripper,
  • Młynek: 1ZPresso Jx, Timemore chestnut
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #544 dnia: 10 Styczeń 2021, 09:07:56 »
@mr_blend - mała uwaga - coś dziwnego dzieje się ze stroną sklepową. Wkładam trzy produkty do koszyka, a na etapie płatności wywala mi wszyskie oprócz jednego. Do koszyka staram się dodać Wietnam, Kolumbię Garzon i La Calmę. Przy przejściu do PayU każdorazowo w koszyku zostaje tylko P'Ho. Co tu się wyprawia?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #545 dnia: 10 Styczeń 2021, 10:04:53 »
@mr_blend - mała uwaga - coś dziwnego dzieje się ze stroną sklepową. Wkładam trzy produkty do koszyka, a na etapie płatności wywala mi wszyskie oprócz jednego. Do koszyka staram się dodać Wietnam, Kolumbię Garzon i La Calmę. Przy przejściu do PayU każdorazowo w koszyku zostaje tylko P'Ho. Co tu się wyprawia?
Dzięki za feedback!
Przekazałem go firmie odpowiedzialnej za stronę, nie wiem czy w niedzielę jeszcze dadzą radę, ale dam znać jak będzie znowu śmigać.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #546 dnia: 10 Styczeń 2021, 11:05:28 »
Problem rozwiązany. Okazało się, że problemem był apostrof w nazwie, przez który PayU nie chciało akceptować produktu. Wszystko powinno już hulać ;-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #547 dnia: 11 Styczeń 2021, 07:48:26 »
Teraz mam czas z Kolumbiami. Mandela rewelka, ale to było wiadome; sweet valley tez świetna, ale że las cascadas będzie tak dobra to się nie spodziewałem.
Fajnie jakbyś miał w ofercie tak jak do tej pory spory rozstrzał cenowy. Wiadomo, jak wychodzi coś ekstra to się szybko kupi na "specjalne okazje", ale na co dzień nie bede pił mandeli bo bym zbankrutował więc potrzebuje czegoś dobrego za ok 80 zł/kg.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #548 dnia: 11 Styczeń 2021, 08:33:14 »
[mention]margrabius [/mention]

Nic się nie zmieni, cały czas coś będzie w relacji dobra jakość/cena. Tutaj jest największe pole do popisu, bo trzeba autentycznie mocno szukać, żeby znaleźć coś wyjątkowego

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #549 dnia: 11 Styczeń 2021, 08:53:52 »
Nie zaglądałem na forum w weekend ale na Wietnam był jeszcze dostępny. Z tego pośpiechu nie zamówiłem z kawami filtrów do Chemexa, wiec złożyłem drugie z odbiorem własnym. Prośba by dołożyć do paczki (umieściłem w adnotacji numer zamówienia do połączenia).

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #550 dnia: 11 Styczeń 2021, 11:56:46 »
Nic się nie zmieni, cały czas coś będzie w relacji dobra jakość/cena. Tutaj jest największe pole do popisu, bo trzeba autentycznie mocno szukać, żeby znaleźć coś wyjątkowego

Może coś ciekawego z Ugandy się znajdzie? Piłem kiedyś z innej palarni, pyszną czekoladowo owocową kawę pochodzącą z Ugandy ( Kapchorwa) właśnie. Cena wynosiła poniżej 90 zł/ kilogram. Szczególnie, że wszyscy dookoła wałkują w kółko Rwandę i Burundi  ;)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #551 dnia: 11 Styczeń 2021, 12:10:38 »
Nic się nie zmieni, cały czas coś będzie w relacji dobra jakość/cena. Tutaj jest największe pole do popisu, bo trzeba autentycznie mocno szukać, żeby znaleźć coś wyjątkowego

Może coś ciekawego z Ugandy się znajdzie? Piłem kiedyś z innej palarni, pyszną czekoladowo owocową kawę pochodzącą z Ugandy ( Kapchorwa) właśnie. Cena wynosiła poniżej 90 zł/ kilogram. Szczególnie, że wszyscy dookoła wałkują w kółko Rwandę i Burundi  ;)
Szukam, idzie nowy set sampli z kilku miejsc i w jednym z nich jest Uganda. Jak mnie potraktuą poważnie i wyślą próbki oraz będzie fajna, to mogę się skusić ;) Na próbki z innego źródła Tajlandii z Ugandą (w dobrej cenie) czekam już miesiąc i po dwóch mailach bez odpowiedzi chyba przestaję wierzyć, że w ogóle przyjdą. Także niestety obie strony muszą chcieć do tańca... Zobaczymy co wyniknie z nowych poszukiwań

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #552 dnia: 11 Styczeń 2021, 12:23:42 »
Trzymajmy zatem kciuki za udane poszukiwania  :ok:  :szampan:

Offline kotylozaur

  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Gaggia
  • Młynek: La Pavoni
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #553 dnia: 11 Styczeń 2021, 16:29:25 »
Zrobiłem zakup przed chwilą i zauważyłem, że można dokonać płatności bez wybrania paczkomatu. W innych sklepach www nie spotkałem się z tym.
btw przez przypadek wysłałem niedokończoną wiadomość pw do @mr_blend z prośbą o zaadresowanie paczki.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2021, 16:31:46 wysłana przez kotylozaur »

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #554 dnia: 11 Styczeń 2021, 18:15:40 »
Zrobiłem zakup przed chwilą i zauważyłem, że można dokonać płatności bez wybrania paczkomatu. W innych sklepach www nie spotkałem się z tym.
btw przez przypadek wysłałem niedokończoną wiadomość pw do @mr_blend z prośbą o zaadresowanie paczki.
Czasem aplet z Inpostu szaleje i się nie pojawia Poszłoby na paczkomat, sprawdzamy ostatnie zamówienie czy było na Inpost. Dzięki za wiadomość, została odczytana i jutro wyjdzie zgodnie z oczekiwaniami!

Pozdrawiam,
Paweł

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi